karolr2

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone]

Polecane posty

kopin    3791
3 minuty temu, Iwona1 napisał:

Nie dzwoniłam , Pani do mnie zadzwoniła ,że wysyłają juz mój wniosek do Warszawy .

Nie możliwe,znaczy się że ich telefony w 2 stronę też działają ;-)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iwona1    153
Przed chwilą, kopin napisał:

Nie możliwe,znaczy się że ich telefony w 2 stronę też działają ;-)))

Ale tylko czasami :) Ja Jej w piątek powiedzialam , że gdybym to ja terminu nie dopilnowała to zaraz byłaby sankcja ,kara itp. Pani stwierdziła tylko , że mają dużo wniosków i w większości są poprawki ......A to już jest poważny powód żeby przekroczyć termin ....

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791
3 minuty temu, Iwona1 napisał:

Ale tylko czasami :) Ja Jej w piątek powiedzialam , że gdybym to ja terminu nie dopilnowała to zaraz byłaby sankcja ,kara itp. Pani stwierdziła tylko , że mają dużo wniosków i w większości są poprawki ......A to już jest poważny powód żeby przekroczyć termin ....

dziadostwo i tyle,szkoda komentować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pt1900    7

Ja miałem dwie poprawki ostatnia że 3 tygodnie temu. Każda z nich rozpatrywała inna osoba. Ostatnia jak złożyłem zadzwoniłem czy już wszystko gra. Pani mi powiedziała że daje wniosek do podpisu komuś tam i wysyła do w-wy. Dziś mi powiedziała że 22go poszło zlecenie i max 2.5 tyg. Powinna być kasa na koncie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iwona1    153
1 minutę temu, marcin0926 napisał:

to macie chody  dzwonia  do was u mnie cisza od grudnia

O jakich chodach mówisz , u mnie jutro 90 dni mija ... Niezłe chody mam

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomi17    0

My wniosek o płatność składaliśmy w połowie stycznia, w tamtym tygodniu Pani dzwoniła, że jest jedna sprawa do poprawy i już wniosek poleciał do wawy :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SOLTYS40    3

Witam na szkoleniu z ewidencji mówili że wpisujemy KRUS ,opłaty za prowadzenie konta ,podatek rolny ,nie wiadomo co z dopłatami . A w ARiMR mówią że KRUS nie wpisujemy i dopłat ja już nie wiem po szkoleniu jestem głupszy jak przed jak wy to prowadzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    734

Po szkoleniu u mnie te same rozterki. I mówili to samo co tobie tylko że dopłaty też. Już kiedyś pisałem, z tych oczywistych rzeczy (doplaty, KRUS, energia)  lepiej by były wpisane. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomi17    0

Można prowadzić ewidencje podwójną (papierową i elektroniczną), dostęp tylko do laptopa i drukarki. Jak z kontroli powiedzą, że tego nie uwzględniamy to im to w exelu wykasuje i wydrukuje bez np. KRUS-u  :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
viperwlkp    86
Marcin u mnie tak jak u ciebie od grudnia cisza ponad dwa miesiące zleciało a tu żadnej poprawki żadnego info
  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791
3 minuty temu, viperwlkp napisał:

Marcin u mnie tak jak u ciebie od grudnia cisza ponad dwa miesiące zleciało a tu żadnej poprawki żadnego info

u mnie też ni ch.j ;-(((

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agro6    44
3 minuty temu, viperwlkp napisał:

Marcin u mnie tak jak u ciebie od grudnia cisza ponad dwa miesiące zleciało a tu żadnej poprawki żadnego info

Proponuje dzwonić bo może być tak jak u mnie że wniosek leżał na kupce a pani na zwolnieniu dopiero po 3 telefonach ktoś się zlitował i po upływie 80 dni wezwali mnie do poprawek 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piozz    65
u mnie na koniec stycznia byla poprawka -dostarczenie przedwstepnej umowy kupna maszyn i od tej pory cisza nikt niedzwoni a w banku jeszcze wieksza cisza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
viperwlkp    86
raz dzwoniłem ktoś odebrał i powiedział że mają 90dni i h. co innego jak był wniosek sprawdzany był podany nr tel i można było pogadać przy poprawkach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek1986    0

Byłem ostatnio na szkoleniu z rachunkowości. Wykładowca mówił że dopłaty, krus i pierwszą ratę pomocy też trzeba wpisać w książkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791
7 minut temu, viperwlkp napisał:

raz dzwoniłem ktoś odebrał i powiedział że mają 90dni i h. co innego jak był wniosek sprawdzany był podany nr tel i można było pogadać przy poprawkach

no niestety tu masz racje ,dokładnie tak samo miałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791

najpierw mieli ferie,teraz d*py im zamarzły i tak w kółko ;-)

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agro6    44

W Elzówce osobą która rozdzielała wnioski o płatność była kierowniczka od działu płatności ona wszystkimi trzęsła może spróbujce poszukać u Was w oddziałach takiej osoby zresztą szaraki chętnie do niej przełączali żeby mieć z głowy klienta9_9

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7580
2 godziny temu, SOLTYS40 napisał:

Witam na szkoleniu z ewidencji mówili że wpisujemy KRUS ,opłaty za prowadzenie konta ,podatek rolny ,nie wiadomo co z dopłatami . A w ARiMR mówią że KRUS nie wpisujemy i dopłat ja już nie wiem po szkoleniu jestem głupszy jak przed jak wy to prowadzicie?

Te palanty co prowadzą szkolenia pierniczą bzdury jak dawni komuniści na zjazdach , na każdym kroku podważają decyzje pracowników agencji  , do czorta To agencja będzie kontrolować a nie jakiś pajac co prowadzi  szkolenie . Ja te szkolenia obębniam bo są zapisane w biznes planie bo były punkty .

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kicu
      Witam dziasiaj pojechałem orać 1 h pola i wszystko szlo dobrze do 2 ostatnich przejazdów gdy podniosłem pług zaczął opadać. Z trudem zaorałem pole i pojechałem po moja talerzówkę i podnosiłem ja a on tak jak plug opadała. Nie wiem co sie dzieje 4 miesiące temu cala pompa była wymieniana.
      Proszę o pomoc!!!
    • Przez Farmer19900
      Witam Was

      Jestem w trakcie przebudowy chlewni  (100m2) na przechowalnię. Wysokość od posadzki do stropu wynosi 2,5m . Chcąc ułożyć 3 skrzyniopalety( 80cm lub 90cm) zostałem zmuszony do potrzaskania posadzki oraz wkopania się w grunt. I teraz moje pytanie, ile muszę zostawić luzu "na oddychanie"  pomiędzy skrzyniopaletą, stropem?  Czy 50-60 cm wystarczy?
      Budynek nie jest wentylowany mechanicznie, umieszczone są dwa wentylatory na dachu.
      W przechowalni mam zamiar składować głównie pietruszkę.

      Drugie moje pytane: otóż, czy w jednej przechowalni rozsądne będzie składowanie jednocześnie pietruszki i cebuli ? Czy rośliny te nie będą negatywnie na siebie wpływały ?

       Z góry dziękuje i pozdrawiam.
    • Przez RolPro10
      Witam!
      Moja rodzina prowadzi małe gospodarstwo rolne od "dziada pradziada". Areał łąk 10 ha i 6 ha lasów. Hodujemy bydło mięsne (głównie byki i jałówki) oraz mamy 5 krów (wszystkiego obecnie 12 sztuk). Pola w moich okolicach są najgorsze! SKAŁA ! Nie siejemy żadnego zboża ani nic nie sadzimy (plony są MARNE). Mamy same łąki i pastwiska. Obora jest z lat 70.(pomieści 12 sztuk bydła). Tata chce przepisać gospodarstwo na mnie. Mam plany związane z nim. Chciałbym postawić większą oborę (35 sztuk bydła mlecznego) i 18 mięsnego , chciałbym kupić większy ciągnik i maszyny lepsze no i pola dokupić. Nie wiem czy to ma sens przy takim ukształtowaniu powierzchni i klasie gleby? Co o tym myślicie warto modernizować gospodarstwo? Przyniesie mi to jakieś zyski? Nie chciałbym oczywiście nabrać pożyczek a później nie mieć z czego spłacić. Wiecie o co chodzi?  
    • Przez Sylwekx25
      Witam przyszedł czas na podjęcie decyzji w sprawie zwiększenia pogłowia krów mlecznych. Obecnie utrzymuje 27 sztuk krów dojnych plus 6 sztuk jałówek na wymianę. Utrzymuje je w dwóch budynkach nowszym i starszym. Przechodząc do sedna tematu mam w planach zwiększenie stada krów dojnych o 20 sztuk i tutaj różnie nad tym rozważam , czy budować nową oborę na 50 sztuk a młodzież utrzymywać w nowszym budynku ( zadawanie paszy ręcznie ale łatwiejsze niż w tym starszym , wyciąg linowy do obornika) czy zmodernizować stodołę na oborę na te 20 stanowisk , resztę dojnych trzymać jak dotychczas w nowszym budynku a młodzież w tym starym. Zdaję sobie sprawę ,że przy opcji nr 2 pracy sobie praktycznie nic nie ulżę a nawet zwiększę bo powstały by w sumie 3 budynki z bydłem do oporządzenia , Budowa nowej to jednak większe koszty ale ulżenie sobie w ręcznej pracy co nie oszukujmy się też jest ważne. Reasumując każda z tych dwóch opcji ma swoje plusy i minusy ,pozostaje wybrać najlepszą , dlatego proszę was o porady , sugestię , być może któryś z kolegów miał podobny dylemat , może doradzicie jeszcze coś innego będę wdzięczny za wszelkie pomocne odpowiedzi. Na zakończenie jeszcze krótka charakterystyka tej stodoły:
      ściany murowane z pustaków cementowych i żużlowych
      filary z cegły silikatowej
      11 metrów długości w szczycie z możliwością dobudowy w przód działki.
      20 metrów szerokości niestety bez możliwości dobudowy w bok działki
      więźba dachowa płatwiowo-kleszczowa pokrycie eternit.
       
      Jeśli chodzi o budowę nowej obory to miałby to być system uwięziowy na około 50 stanowisk.
      Czekam na odpowiedzi. Pozdrawiam.
    • Przez GRSami
      Witam
       
      Miałem prase sipma z-279/1 (mam teraz new holland 648) miałem w niej kilka ulepszeń i chałęm się z nimi podzielić na forum (zobacz zdjęcie)
       
      1.Elektryczne podawanie sznurka za pomocą przcisku lub włącznika po stonie panelu sterowania a w prasie silniczek od wyczieraczek
      2.Kontrolki otwarcia komory zaświecała się po otwarciu komory ok 2 cm a druga 4cm
      3.kontrolka migała gdy balot się owijał sznurkiem
      4.Zmana położenia zegara ciśnienia
      5.Dodatkowe oświetlenie podbieracza/aparatu i tyłu prasy
      6.płaskownik miedzy walcami wykonany z kawałka szyny
      7.Zwiekszenie wydajności i zgniotu (ok 5-10 balotów i większy ciężar beli) po przez modernizacje trybu ( https://sklep.sipma.pl/index.php/product/list/id_category/1030/type/short/sort_by/numer_na_rys/sort_order/asc/page/4/producer_filter numer 71) czyli zmiejszenie ilości zębów o 2-3 moge zrobić taki tryb
      8.rozwiercenie dziur m6 do m8 (zabespieczenia)
      9.Nadspawanie płaskownikami drogi łancucha zwijającego (był za długi ale jeszcze nie do skrócenia)
       
      W planach jeszcze było:
      1.automatyczne smarowanie łancuchów i wszyskie smarowniki w jednym miejscu
      2.licznik balotów
      3.kamera z tyłu
      4.automatyczne otwieranie komory (elektro zawór)
      5.przerobienie podajnika do większej wydajności
      6.siatka
      7.wymiana jarzma na takie z łożyskami aby nie trzeba było smarować
       
      Wiec ja to zrobiłem przy prasie a wy co zrobiliście? pochwalcie się.
      (Wiem wszytko to można znaleść na forum ale chciałem pochwalić się jak ja przerobiłem)

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj