karolr2

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
AGRICOLA_BP    13
5 godzin temu, GRZES1545 napisał:

26.02- szkolenie mam z rachunkowości i 05.03.18r szkolenie z owoców miękkich w Grabanowie i nie trzeba płacić jak wniosek pisał doradca.

 

Grzesiek, gdzie masz info o szkoleniach w Grabanowie, bo muszę moich rolników wysłać, a niestety na ich stronie widzę tylko info o e-wniosku http://www.lodr.konskowola.pl/www_m/pdf/szkolenia/luty/biala_podlaska.pdf

Drugie pytanie: dlaczego już z kolejnego źródła słyszę, że teraz w RMG będzie 2 m-ce ubezpieczenia w KRUS zamiast 2 lat? Czy to jakiś błąd i ktoś się pomylił, czy na prawdę jest gdzieś w prawie zapisane?


Doradztwo, plany i ekspertyzy rolnośrodowiskowe, e-wnioski, RMG, MR. 
Biała Podlaska i bliskie oraz dalsze okolice. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iwona1    153

Mój wniosek też jeszcze w Elizowce , niby sprawdzony ale jeszcze musi odleżeć swoje u drugiej osoby.... :/

Edytowano przez Iwona1
  • Confused 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
many12    804
17 godzin temu, kopin napisał:

Przynajmniej się do Ciebie ktos odezwał,u mnie chu. du.a i kamieni kupa

 "chu. du.a i kamieni kupa" - to było za POstkomuchów teraz mamy "dobrą zmianę" PIS-dzielców?

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7550

Złożyłem zmianę biznes planu na maszynę z 1,8 na 2 m i zlikwidowałem cześć środków obrotowych na trwałe i czekam na decyzje .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawidos01    86
1 godzinę temu, viperwlkp napisał:

dawidos01 ja z doradcami rozmawiałem z różnych powiatów i tak jak mówisz nikt od nich nie dostał kasy tak to w Wlkp wyglada

Jeszcze troche o bede mial 90 dni zobaczymy czy sie wyrobia Mendy Jedne 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iwona1    153
1 minutę temu, Dawidos01 napisał:

Jeszcze troche o bede mial 90 dni zobaczymy czy sie wyrobia Mendy Jedne 

U mnie za 12 dni ten magiczny termin 90 dni ...... zobaczymy.. .. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AGRICOLA_BP    13

A nie lepiej po prostu zadzwonić do nich i zapytać, co dzieje się z wnioskiem? Może być tak,  że w ostatnim momencie dadzą Wam tydzień na poprawki i będzie ciężko ogarnąć, bo np. bałagan przy sprawach własnościowych i zapisach w EKW. 
Czy osoby, które złożyły RMG ASF i teraz czekają na odzew przypadkiem nie brały rekompensaty za świnie, co wyklucza z automatu?


Doradztwo, plany i ekspertyzy rolnośrodowiskowe, e-wnioski, RMG, MR. 
Biała Podlaska i bliskie oraz dalsze okolice. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3788

nie ma człowiek już siły się na to wszystko złościć,tutaj czeka się nie wiadomo na co 

w grupie producenckiej od 2 lat nie wypłacają nam dofinansowania bo ciągle jakieś poprawki ,uzupełnienia,a teraz jak jest niby wszystko ok to muszą miec czas bo wszystko do KOWR-U przeniesione  

piękne słowa,i zero postępu tak się odbija DOJNA ZMIANA!

A nazywanie poprzedników POstkomuchami ma sie ni jak do tego jak pracowali bo akurat prywatyzując co sie da byli daleko od komuny,za to teraz już prawie wróciliśmy do niej,już nawet mamy PIERWSZEGO SEKRETARZA !

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7550
19 minut temu, viperwlkp napisał:

no ciekawe co zrobią o ile by ten termin minol

To ciekawe bo jak wcześniej pisałem , pochwaliłem się kumplowi że już mam to jak zadzwonił to nakrzyczała na niego jakaś pani że mają 90 dni na rozpatrzenie i wysłanie do płatności .

To tak pogadaliśmy jak oni  mają 90 dni to ile ma jeszcze centrala na wypłatę , czy to już wypłata ma być w tych 90 dniach ?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3788

bo to dojdziesz  z nimi do strzału?

tak nakręcą ze w końcu dupe bedziesz miał z przodu a pędzel z tyłu i do tego obrzezany ;-)

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iwona1    153

No właśnie oni mają 90 dni na wysłanie a centrala to nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7550

tego nie wiem , tylko ile będę czekał na zmianę decyzji 2 tyg , czy więcej to też nie wiem i tez stoję , bo powiedział jakiś pan że nie mogę mieć wcześniejszej daty na fakturze zakupu niż zmiana w biznes planie .

Jak to jest to tez nie wiem bo każdy inaczej mówi i czekam na decyzje .

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal607    8
8 minut temu, Iwona1 napisał:

No właśnie oni mają 90 dni na wysłanie a centrala to nie wiem.

Wczoraj pan w Elizówce powiedział że od wysłania mają 2 tyg. na zapłatę 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iwona1    153

Ja tylko mam nadzieję że u mnie się wyrobią do 15 marca , wcześniej to już chyba nie mam co liczyć .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3788

Wy to tam jeszcze macie jako taką tą Agencję ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
many12    804
2 godziny temu, kopin napisał:

nie ma człowiek już siły się na to wszystko złościć,tutaj czeka się nie wiadomo na co 

w grupie producenckiej od 2 lat nie wypłacają nam dofinansowania bo ciągle jakieś poprawki ,uzupełnienia,a teraz jak jest niby wszystko ok to muszą miec czas bo wszystko do KOWR-U przeniesione  

piękne słowa,i zero postępu tak się odbija DOJNA ZMIANA!

A nazywanie poprzedników POstkomuchami ma sie ni jak do tego jak pracowali bo akurat prywatyzując co sie da byli daleko od komuny,za to teraz już prawie wróciliśmy do niej,już nawet mamy PIERWSZEGO SEKRETARZA !

Dojna zmiana  ma ważniejsze priorytety niż  dobro rolnika . Sztuczne wywołanie  Afrykańskiego Pomoru Świń ma na celu zapewnienie koszernej  żywności mośkom którzy lada dzień tu zjadą celem osiedlenia się, a i cmentarze mośkowe też trzeba wyremontować. To wszystko kosztuje: wybory  się do polskiego knesetu  zbliżają to trzeba zabiegać o moherowe głosy i 500+ też musi prawidłowo zagłosować na swoich do knesetu ?O prywatyzacji mośkowej nie wspomnę bo mnie ku****a zaleje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    714

Jak mnie wkurrr to ciągłe pitolenie o polityce. Jeszcze  tutaj potrzebna?!!! 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
many12    804
4 minuty temu, ZYLA napisał:

Jak mnie wkurrr to ciągłe pitolenie o polityce. Jeszcze  tutaj potrzebna?!!! 

To nie pitolenie tylko propaganda sukcesu w której "dobra zmiana" przebiła nawet Gierka - ale jeżeli kogoś to irytuje to mu przyznaje rację i wszystko w temacie - czekamy na swoją mamonę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3788
12 minut temu, ZYLA napisał:

Jak mnie wkurrr to ciągłe pitolenie o polityce. Jeszcze  tutaj potrzebna?!!! 

Co Ty taki nerwowy,nie można ciągle gadać o tym że kasa nie przyszła;-)

Zresztą Ty już ją masz ;-)

Różne głupoty ludzie gadają albo robią jak sie nie mogą na coś doczekać,albo coś ich wku...a

Jadę dzisiaj na szkolenie ,patrzę a gościu sieje śnieg rozsiewaczem,pytam co on tam już szaleje a ten już saletrę wali na pszenicę  

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kicu
      Witam dziasiaj pojechałem orać 1 h pola i wszystko szlo dobrze do 2 ostatnich przejazdów gdy podniosłem pług zaczął opadać. Z trudem zaorałem pole i pojechałem po moja talerzówkę i podnosiłem ja a on tak jak plug opadała. Nie wiem co sie dzieje 4 miesiące temu cala pompa była wymieniana.
      Proszę o pomoc!!!
    • Przez Farmer19900
      Witam Was

      Jestem w trakcie przebudowy chlewni  (100m2) na przechowalnię. Wysokość od posadzki do stropu wynosi 2,5m . Chcąc ułożyć 3 skrzyniopalety( 80cm lub 90cm) zostałem zmuszony do potrzaskania posadzki oraz wkopania się w grunt. I teraz moje pytanie, ile muszę zostawić luzu "na oddychanie"  pomiędzy skrzyniopaletą, stropem?  Czy 50-60 cm wystarczy?
      Budynek nie jest wentylowany mechanicznie, umieszczone są dwa wentylatory na dachu.
      W przechowalni mam zamiar składować głównie pietruszkę.

      Drugie moje pytane: otóż, czy w jednej przechowalni rozsądne będzie składowanie jednocześnie pietruszki i cebuli ? Czy rośliny te nie będą negatywnie na siebie wpływały ?

       Z góry dziękuje i pozdrawiam.
    • Przez RolPro10
      Witam!
      Moja rodzina prowadzi małe gospodarstwo rolne od "dziada pradziada". Areał łąk 10 ha i 6 ha lasów. Hodujemy bydło mięsne (głównie byki i jałówki) oraz mamy 5 krów (wszystkiego obecnie 12 sztuk). Pola w moich okolicach są najgorsze! SKAŁA ! Nie siejemy żadnego zboża ani nic nie sadzimy (plony są MARNE). Mamy same łąki i pastwiska. Obora jest z lat 70.(pomieści 12 sztuk bydła). Tata chce przepisać gospodarstwo na mnie. Mam plany związane z nim. Chciałbym postawić większą oborę (35 sztuk bydła mlecznego) i 18 mięsnego , chciałbym kupić większy ciągnik i maszyny lepsze no i pola dokupić. Nie wiem czy to ma sens przy takim ukształtowaniu powierzchni i klasie gleby? Co o tym myślicie warto modernizować gospodarstwo? Przyniesie mi to jakieś zyski? Nie chciałbym oczywiście nabrać pożyczek a później nie mieć z czego spłacić. Wiecie o co chodzi?  
    • Przez Sylwekx25
      Witam przyszedł czas na podjęcie decyzji w sprawie zwiększenia pogłowia krów mlecznych. Obecnie utrzymuje 27 sztuk krów dojnych plus 6 sztuk jałówek na wymianę. Utrzymuje je w dwóch budynkach nowszym i starszym. Przechodząc do sedna tematu mam w planach zwiększenie stada krów dojnych o 20 sztuk i tutaj różnie nad tym rozważam , czy budować nową oborę na 50 sztuk a młodzież utrzymywać w nowszym budynku ( zadawanie paszy ręcznie ale łatwiejsze niż w tym starszym , wyciąg linowy do obornika) czy zmodernizować stodołę na oborę na te 20 stanowisk , resztę dojnych trzymać jak dotychczas w nowszym budynku a młodzież w tym starym. Zdaję sobie sprawę ,że przy opcji nr 2 pracy sobie praktycznie nic nie ulżę a nawet zwiększę bo powstały by w sumie 3 budynki z bydłem do oporządzenia , Budowa nowej to jednak większe koszty ale ulżenie sobie w ręcznej pracy co nie oszukujmy się też jest ważne. Reasumując każda z tych dwóch opcji ma swoje plusy i minusy ,pozostaje wybrać najlepszą , dlatego proszę was o porady , sugestię , być może któryś z kolegów miał podobny dylemat , może doradzicie jeszcze coś innego będę wdzięczny za wszelkie pomocne odpowiedzi. Na zakończenie jeszcze krótka charakterystyka tej stodoły:
      ściany murowane z pustaków cementowych i żużlowych
      filary z cegły silikatowej
      11 metrów długości w szczycie z możliwością dobudowy w przód działki.
      20 metrów szerokości niestety bez możliwości dobudowy w bok działki
      więźba dachowa płatwiowo-kleszczowa pokrycie eternit.
       
      Jeśli chodzi o budowę nowej obory to miałby to być system uwięziowy na około 50 stanowisk.
      Czekam na odpowiedzi. Pozdrawiam.
    • Przez GRSami
      Witam
       
      Miałem prase sipma z-279/1 (mam teraz new holland 648) miałem w niej kilka ulepszeń i chałęm się z nimi podzielić na forum (zobacz zdjęcie)
       
      1.Elektryczne podawanie sznurka za pomocą przcisku lub włącznika po stonie panelu sterowania a w prasie silniczek od wyczieraczek
      2.Kontrolki otwarcia komory zaświecała się po otwarciu komory ok 2 cm a druga 4cm
      3.kontrolka migała gdy balot się owijał sznurkiem
      4.Zmana położenia zegara ciśnienia
      5.Dodatkowe oświetlenie podbieracza/aparatu i tyłu prasy
      6.płaskownik miedzy walcami wykonany z kawałka szyny
      7.Zwiekszenie wydajności i zgniotu (ok 5-10 balotów i większy ciężar beli) po przez modernizacje trybu ( https://sklep.sipma.pl/index.php/product/list/id_category/1030/type/short/sort_by/numer_na_rys/sort_order/asc/page/4/producer_filter numer 71) czyli zmiejszenie ilości zębów o 2-3 moge zrobić taki tryb
      8.rozwiercenie dziur m6 do m8 (zabespieczenia)
      9.Nadspawanie płaskownikami drogi łancucha zwijającego (był za długi ale jeszcze nie do skrócenia)
       
      W planach jeszcze było:
      1.automatyczne smarowanie łancuchów i wszyskie smarowniki w jednym miejscu
      2.licznik balotów
      3.kamera z tyłu
      4.automatyczne otwieranie komory (elektro zawór)
      5.przerobienie podajnika do większej wydajności
      6.siatka
      7.wymiana jarzma na takie z łożyskami aby nie trzeba było smarować
       
      Wiec ja to zrobiłem przy prasie a wy co zrobiliście? pochwalcie się.
      (Wiem wszytko to można znaleść na forum ale chciałem pochwalić się jak ja przerobiłem)

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj