karolr2

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone]

Polecane posty

10 godzin temu, galan99 napisał:

Z dopłat żeby dostać decyzje trzeba złożyć   wniosek .

Miałeś kontrolę z programu RMG  - mierzyli  ci pola jakie masz zasiewy - możliwe że coś pomniejszyli sprawdz co podawałeś do dopłat a co masz w raporcie z kontroli , i jeśli przyszły ci mapki to zobacz czy w uwagach nie masz coś pomniejszone do naliczenia płatności .

A mogli zrobić kontrolę bez mojej wiedzy ? 

Powiem Ci że nie ważne za co ważne że pieniądze dzisiaj doszły już nie będę dochodził za co te sankcje.

Województwo Łódzkie pieniądze dzisiaj wniosek o płatność dwa miesiące temu, czas działać.

Jeszcze mam do was pytanie mogę wydać tą pierwszą ratę na maszyny i składać o kolejną czy muszę kupić za całą zadeklarowaną kwotę czyli w moim przypadku trochę ponad 60000 i dopiero starać się o drugą ?

  • Like 2
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    725

Całość. Musisz zrobić wszystko co w biznesplanie, dopiero możesz składać wniosek o 2 płatność 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

Wszystkim oczekującym życzę jak najszybszej finalizacji przelewu żeby można było działać.

Pozdrawiam

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791
Przed chwilą, mateuszs1993 napisał:

Dzięki.

Wszystkim oczekującym życzę jak najszybszej finalizacji przelewu żeby można było działać.

Pozdrawiam

Dzięki i powodzenia w działaniu;-)

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7905
14 minut temu, mateuszs1993 napisał:

Dzięki.

Wszystkim oczekującym życzę jak najszybszej finalizacji przelewu żeby można było działać.

Pozdrawiam

Mateusz a co zadeklarowałeś w biznesplanie -tak pokrótce

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

 

-Rozrzutnik cynkometu z adapterami pionowymi 32000zł

-Śrutownik walcowy agjat 6900zł

-pług zagonowy akpil 4 korpusy 5500zł

-bronę łąkową 4m mandam 4500zł

-Przetrząsacz Karuzelowy JAR-MET  5,2m 13000zł

Zwiększenie Ilości bydła.

Ceny na 04.2017 r z oferty roltechu mam nadzieję że jakoś horrendalnie ceny nie wzrosły jak myślicie?

Dowiem się jutro :)

Edytowano przez mateuszs1993
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Czarnuleczka1234 napisał:

HeY ma ktoś z WAS takie tematy szkoleń?

BHP w rolnictwie
rachunkowość gospodarstw rolnych
technologia uprawy roślin przemysłowych
technologia uprawy roślin strączkowych
 ma  ktoś inf kiedy będą i gdzie? Jestem z Lubelskiego

Hej Czarnuleczka1234 może się jakoś ,,strykniemy" to ja cię przeszkolę ......dawaj jakiś kontakt.......a wiesz że razem to jesteśmy warci prawie ......100 Kafli!!!!! :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ante_LU    12
2 godziny temu, Czarnuleczka1234 napisał:

HeY ma ktoś z WAS takie tematy szkoleń?

BHP w rolnictwie
rachunkowość gospodarstw rolnych
technologia uprawy roślin przemysłowych
technologia uprawy roślin strączkowych
 ma  ktoś inf kiedy będą i gdzie? Jestem z Lubelskiego

Złożyłem do Sitno k/ Zamościa. 

Ty masz tam Rach. 12, 13 luty trzy termin,  Turs 15, 16 luty dwa terminy,  bhp21, Turp22 luty.  tel. 846112339. Info LODR Końskowola www.

Końskowola 13,14, marzec brak Turp, inne szk. i zmiana w bp818890609. Grabanów tworzy harmonogram. Oblężenie, kolejność zgłoszeń, 50 osób na szkolenie. Wszyscy mają rachunkowość. Tyle, bo znów napiszą, że chcę szybko zaistnieć

U mnie cisza 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791
9 minut temu, mateuszs1993 napisał:

 

-Rozrzutnik cynkometu z adapterami pionowymi 32000zł

-Śrutownik walcowy agjat 6900zł

-pług zagonowy akpil 4 korpusy 5500zł

-bronę łąkową 4m mandam 4500zł

-Przetrząsacz Karuzelowy JAR-MET  5,2m 13000zł

Zwiększenie Ilości bydła.

Ceny na 04.2017 r z oferty roltechu mam nadzieję że jakoś horrendalnie ceny nie wzrosły jak myślicie?

Dowiem się jutro :)

jaki cynkomet bierzesz bo zdrożały,ja brałem 4,5 t z pionowymi i grodzią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, kopin napisał:

jaki cynkomet bierzesz bo zdrożały,ja brałem 4,5 t z pionowymi i grodzią

N-233/4-2 a4vs-p 3,5 tony  ile zdrożały orientujesz się ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791
1 minutę temu, mateuszs1993 napisał:

N-233/4-2 a4vs-p 3,5 tony  ile zdrożały orientujesz się ? 

ja 4,5  z pionowymi ,zasuwą i deflektorem udało mi się wytargować u jednego za 37 tyś

a wszyscy inni już od 39,6 do 43 tyś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

6 minut temu, kopin napisał:

ja 4,5  z pionowymi ,zasuwą i deflektorem udało mi się wytargować u jednego za 37 tyś

a wszyscy inni już od 39,6 do 43 tyś

To powiem Ci ładna cena ja nie mam zasuwy w zestawie bo to kolejny koszt a za adaptery i deflektory i tak dostałem punkty.

Będę się starał u jednego sprzedającego wytargować 60000 za wszystkie maszyny żeby nie jeździć i nie szukać może się uda :) Jeśli się nie uda to trudno i tak to 60tyś to dla mnie mega pomoc minąłem się z młodym rolnikiem brakło mi kilku miejsc do pierwszej puli dwa lata wyszły od przepisania pola i dostałem odmowę nie liczył się dzień składania tylko że wyszły dwa lata to chociaż teraz się udało mam nadzieję że bez komplikacji zrealizuję swoje założenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791

mi w Roltechu za wysoką cenę podali ,jak by co to napisz ,powiem Ci gdzie kupowałem,ja jestem zadowolony bo już na podwórzu a termin platności odroczony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdzie brałeś ? powiem Ci że rozważam roltech albo agroskład ujazd nad innymi się na razie nie zastanawiałem.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sław    14

Ja polecam firmę Arpis Tyszowce na flankach wschodnich na moim siewniku pnełmacie  bez żadnych negocjaci podłóg innych firm {ZAMOŚĆ,CHEŁM}zeszli z ceny o sześć tysi ,wiem że ludziska z podkarpackiego też tam pozamawiali sprzęty .Po wpłaconej zaliczce w grudniu cenę mam zagwarantowaną do końca marca ,pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
many12    804
10 godzin temu, ZYLA napisał:

Całość. Musisz zrobić wszystko co w biznesplanie, dopiero możesz składać wniosek o 2 płatność 

Musisz też udowodnić w Książce przychodów i rozchodów na podstawie rachunków i oświadczeń lub umów kupna-sprzedaży wzrost wartości Twojego gospodarstwa do 10 tys. Euro + 20 %.

12 godzin temu, krismen napisał:

To było takie oczywiste że o tym nigdzie nie napisali :D

Czytałem o tym prawie rok temu jak wypełniałem swój wniosek RMG - tyle dzwonicie po regionalnych gryzipiórkach a nie umiecie dopytać się konkretów. Po to sa szkolenia i pytania do niedouczonych pracowników ODR a nie łapanie za słówka formułowicza.  Osobiscie nikogo się nie czepiam = Szalon bo niedługo będzie obowiązywał nas język chazarski bo prawdziwych żydów dawno już nie ma?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicher821    40
29 minut temu, many12 napisał:

Musisz też udowodnić w Książce przychodów i rozchodów na podstawie rachunków i oświadczeń lub umów kupna-sprzedaży wzrost wartości Twojego gospodarstwa do 10 tys. Euro + 20 %.

Wielkość ekonomiczną gospodarstwa nie ma nic wspólnego z księgą przychodów i rozchodów 

  • Like 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
many12    804
13 godzin temu, Czarnuleczka1234 napisał:

HeY ma ktoś z WAS takie tematy szkoleń?

BHP w rolnictwie
rachunkowość gospodarstw rolnych
technologia uprawy roślin przemysłowych
technologia uprawy roślin strączkowych
 ma  ktoś inf kiedy będą i gdzie? Jestem z Lubelskiego

Przedzwoń do Huszlewa 77 pod podany powyżej telefon i będziesz miała jasność. Zrobiłem tak tydzień temu. ODR-y mają teraz taki bałagan informacyjny, że jak się sam nie wychylisz z dzwonieniem to  nie uzyskasz żadnej informacji? Szalon.

7 minut temu, Wicher821 napisał:

Wielkość ekonomiczną gospodarstwa nie ma nic wspólnego z księgą przychodów i rozchodów 

Ot następny odkrywca Jameryki. Tylko na podstawie naszych wpisów w książce przychodów i rozchodów gryzipiórki mogą się zorientować o 20 wzroście  w ciągu lat podanych w bp - zaznaczam że to jest moja dedukcja i nie życzę się czepiania za moje osobiste zdanie. Prawda jest jak d*pa każdy ma swoją?

 = o 20 % wzroście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aga1985    85
42 minuty temu, many12 napisał:

Musisz też udowodnić w Książce przychodów i rozchodów na podstawie rachunków i oświadczeń lub umów kupna-sprzedaży wzrost wartości Twojego gospodarstwa do 10 tys. Euro + 20 %.

Czytałem o tym prawie rok temu jak wypełniałem swój wniosek RMG - tyle dzwonicie po regionalnych gryzipiórkach a nie umiecie dopytać się konkretów. Po to sa szkolenia i pytania do niedouczonych pracowników ODR a nie łapanie za słówka formułowicza.  Osobiscie nikogo się nie czepiam = Szalon bo niedługo będzie obowiązywał nas język chazarski bo prawdziwych żydów dawno już nie ma?

To jest bzdura wielkość ekonomiczna będzie  wyliczana na podstawie tego co masz na polu i w oborze  a nie w książce przychodów i rozchodów.

  • Like 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
many12    804
1 minutę temu, aga1985 napisał:

To jest bzdura wielkość ekonomiczna będzie  wyliczana na podstawie tego co masz na polu i w oborze  a nie w książce przychodów i rozchodów.

Widać, że masz przed sobą szkolenie z rachunkowości - tylko litości nie płać za nie kasiork i bo i tak koledzy lepiej Panią doszkolą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aga1985    85
Napisano (edytowany)
4 minuty temu, many12 napisał:

Widać, że masz przed sobą szkolenie z rachunkowości - tylko litości nie płać za nie kasiork i bo i tak koledzy lepiej Panią doszkolą?

Już jestem po szkoleniu z rachunkowości :D i w sumie mam już 3 za sobą i wszystkie bezpłatne :D A Ty jak sobie liczyłeś wielkość ekonomiczną przed złożeniem wniosku na restrukturyzacje to wpisywałeś uprawy/stan zwierząt czy liczyłeś z konta z banku .

Edytowano przez aga1985
  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicher821    40
5 minut temu, many12 napisał:

Widać, że masz przed sobą szkolenie z rachunkowości - tylko litości nie płać za nie kasiork i bo i tak koledzy lepiej Panią doszkolą?

Niektórym nawet szkolenia nie pomogą

  • Like 1
  • Haha 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, many12 napisał:

Widać, że masz przed sobą szkolenie z rachunkowości - tylko litości nie płać za nie kasiork i bo i tak koledzy lepiej Panią doszkolą?

Ty masz jakiś ewidentny problem ze sobą. Rzucasz informacjami z d*py, które nie mają żadnego pokrycia w rzeczywistości, a później jeszcze każdego się czepiasz i dogryzasz. Najpierw rozporządzenie przeczytaj, a później dopiero udawaj alfę i omegę, bo jak na razie to tylko się ośmieszasz. 

  • Like 5
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kicu
      Witam dziasiaj pojechałem orać 1 h pola i wszystko szlo dobrze do 2 ostatnich przejazdów gdy podniosłem pług zaczął opadać. Z trudem zaorałem pole i pojechałem po moja talerzówkę i podnosiłem ja a on tak jak plug opadała. Nie wiem co sie dzieje 4 miesiące temu cala pompa była wymieniana.
      Proszę o pomoc!!!
    • Przez Farmer19900
      Witam Was

      Jestem w trakcie przebudowy chlewni  (100m2) na przechowalnię. Wysokość od posadzki do stropu wynosi 2,5m . Chcąc ułożyć 3 skrzyniopalety( 80cm lub 90cm) zostałem zmuszony do potrzaskania posadzki oraz wkopania się w grunt. I teraz moje pytanie, ile muszę zostawić luzu "na oddychanie"  pomiędzy skrzyniopaletą, stropem?  Czy 50-60 cm wystarczy?
      Budynek nie jest wentylowany mechanicznie, umieszczone są dwa wentylatory na dachu.
      W przechowalni mam zamiar składować głównie pietruszkę.

      Drugie moje pytane: otóż, czy w jednej przechowalni rozsądne będzie składowanie jednocześnie pietruszki i cebuli ? Czy rośliny te nie będą negatywnie na siebie wpływały ?

       Z góry dziękuje i pozdrawiam.
    • Przez RolPro10
      Witam!
      Moja rodzina prowadzi małe gospodarstwo rolne od "dziada pradziada". Areał łąk 10 ha i 6 ha lasów. Hodujemy bydło mięsne (głównie byki i jałówki) oraz mamy 5 krów (wszystkiego obecnie 12 sztuk). Pola w moich okolicach są najgorsze! SKAŁA ! Nie siejemy żadnego zboża ani nic nie sadzimy (plony są MARNE). Mamy same łąki i pastwiska. Obora jest z lat 70.(pomieści 12 sztuk bydła). Tata chce przepisać gospodarstwo na mnie. Mam plany związane z nim. Chciałbym postawić większą oborę (35 sztuk bydła mlecznego) i 18 mięsnego , chciałbym kupić większy ciągnik i maszyny lepsze no i pola dokupić. Nie wiem czy to ma sens przy takim ukształtowaniu powierzchni i klasie gleby? Co o tym myślicie warto modernizować gospodarstwo? Przyniesie mi to jakieś zyski? Nie chciałbym oczywiście nabrać pożyczek a później nie mieć z czego spłacić. Wiecie o co chodzi?  
    • Przez Sylwekx25
      Witam przyszedł czas na podjęcie decyzji w sprawie zwiększenia pogłowia krów mlecznych. Obecnie utrzymuje 27 sztuk krów dojnych plus 6 sztuk jałówek na wymianę. Utrzymuje je w dwóch budynkach nowszym i starszym. Przechodząc do sedna tematu mam w planach zwiększenie stada krów dojnych o 20 sztuk i tutaj różnie nad tym rozważam , czy budować nową oborę na 50 sztuk a młodzież utrzymywać w nowszym budynku ( zadawanie paszy ręcznie ale łatwiejsze niż w tym starszym , wyciąg linowy do obornika) czy zmodernizować stodołę na oborę na te 20 stanowisk , resztę dojnych trzymać jak dotychczas w nowszym budynku a młodzież w tym starym. Zdaję sobie sprawę ,że przy opcji nr 2 pracy sobie praktycznie nic nie ulżę a nawet zwiększę bo powstały by w sumie 3 budynki z bydłem do oporządzenia , Budowa nowej to jednak większe koszty ale ulżenie sobie w ręcznej pracy co nie oszukujmy się też jest ważne. Reasumując każda z tych dwóch opcji ma swoje plusy i minusy ,pozostaje wybrać najlepszą , dlatego proszę was o porady , sugestię , być może któryś z kolegów miał podobny dylemat , może doradzicie jeszcze coś innego będę wdzięczny za wszelkie pomocne odpowiedzi. Na zakończenie jeszcze krótka charakterystyka tej stodoły:
      ściany murowane z pustaków cementowych i żużlowych
      filary z cegły silikatowej
      11 metrów długości w szczycie z możliwością dobudowy w przód działki.
      20 metrów szerokości niestety bez możliwości dobudowy w bok działki
      więźba dachowa płatwiowo-kleszczowa pokrycie eternit.
       
      Jeśli chodzi o budowę nowej obory to miałby to być system uwięziowy na około 50 stanowisk.
      Czekam na odpowiedzi. Pozdrawiam.
    • Przez GRSami
      Witam
       
      Miałem prase sipma z-279/1 (mam teraz new holland 648) miałem w niej kilka ulepszeń i chałęm się z nimi podzielić na forum (zobacz zdjęcie)
       
      1.Elektryczne podawanie sznurka za pomocą przcisku lub włącznika po stonie panelu sterowania a w prasie silniczek od wyczieraczek
      2.Kontrolki otwarcia komory zaświecała się po otwarciu komory ok 2 cm a druga 4cm
      3.kontrolka migała gdy balot się owijał sznurkiem
      4.Zmana położenia zegara ciśnienia
      5.Dodatkowe oświetlenie podbieracza/aparatu i tyłu prasy
      6.płaskownik miedzy walcami wykonany z kawałka szyny
      7.Zwiekszenie wydajności i zgniotu (ok 5-10 balotów i większy ciężar beli) po przez modernizacje trybu ( https://sklep.sipma.pl/index.php/product/list/id_category/1030/type/short/sort_by/numer_na_rys/sort_order/asc/page/4/producer_filter numer 71) czyli zmiejszenie ilości zębów o 2-3 moge zrobić taki tryb
      8.rozwiercenie dziur m6 do m8 (zabespieczenia)
      9.Nadspawanie płaskownikami drogi łancucha zwijającego (był za długi ale jeszcze nie do skrócenia)
       
      W planach jeszcze było:
      1.automatyczne smarowanie łancuchów i wszyskie smarowniki w jednym miejscu
      2.licznik balotów
      3.kamera z tyłu
      4.automatyczne otwieranie komory (elektro zawór)
      5.przerobienie podajnika do większej wydajności
      6.siatka
      7.wymiana jarzma na takie z łożyskami aby nie trzeba było smarować
       
      Wiec ja to zrobiłem przy prasie a wy co zrobiliście? pochwalcie się.
      (Wiem wszytko to można znaleść na forum ale chciałem pochwalić się jak ja przerobiłem)

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj