karolr2

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone]

Polecane posty

Ja mam 3 ha tytoniu 2 ha zbóż bez zwierząt i wychodzi mi 16 tys euro ale tyton jest wysoko punktowany prawie 4 tys euro z hektara zadam to pytanie znowu czy mogę zmienić maszynę na inną w tej samej cenie i czy mogę kupić u innego dilera niż był w ofercie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7552
35 minut temu, Takitamrolnik napisał:

Ja mam 3 ha tytoniu 2 ha zbóż bez zwierząt i wychodzi mi 16 tys euro ale tyton jest wysoko punktowany prawie 4 tys euro z hektara zadam to pytanie znowu czy mogę zmienić maszynę na inną w tej samej cenie i czy mogę kupić u innego dilera niż był w ofercie 

To wiem dokładnie można zmienić maszynę tylko trzeba poprawiać w biznesplanie .

Co do dilera to agencja nie wnika . Z ceną to do końca sam nie wiem w Poniedziałek wniknę dokładnie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benio1967    153

dilera zmienić to nie problem,ale jak zmieni biznesplan to w agencji pod tym nowym też ktoś się musi podpisać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
viperwlkp    86
z tego co wiem to jak maszyna byla punktowana to nie moze byc tansza nie punktowane moga byc tansze byle razem wyszlo 60. teraz czekam na liste i decyzje i bede sie tez dopytywal o to bo mam maszyn za ponad 70

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7552
1 godzinę temu, benio1967 napisał:

dilera zmienić to nie problem,ale jak zmieni biznesplan to w agencji pod tym nowym też ktoś się musi podpisać.

Za duże ryzyko by zmieniać przed wypłatą pierwszej transzy 48 tyś , a nikt nie powie na sto procent że nie będzie miało wpływu na póżniejszą  wypłatę .

Jest czas na realizacje 3 lata ( wedle rozporządzenia ) Moim zdaniem lepiej negocjować po otrzymaniu 48 tyś bo to nowe działanie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
viperwlkp    86
po wyplacie owszem tez mozesz cos zmieniac ale pamietaj ze tez jest ryzyko bo mozesz oddawac wszystko z odsetkami. wiec moim zdaniem lepiej zmiany zrobic przed wyplata 48. tylko mi nikt nie odpowiedzial jak to wyglada czasowo gdy po wyplacie zrobie rezygnacje z jednej maszyny co wtedy jak wyglada ta procedura i ile trwa akceptacja arimr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a na jakiej zasadzie można zmienić dilera ?? ja dawałem oferty na zakup maszyn tylko od jednego sprzedawcy(tak gupio wyszło)  .....ale znalazłem lepsze oferty teraz....

ktoś pisał że maszyny muszą być jak w biznesplanie tylko 60 tys wykorzystane ....to prawda ?? mogę pokupować taniej maszyny byle 60 k wykorzystać ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurka bo mi o cenę chodzi składałem o ciągnik a od 1 listopada podrożał o prawie 6 tys zł. i chciałbym teraz zamienić na tańczy o takich samych parametrach tylko innej firmy i sporo tańszy bo aż o 8 tys zł. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chorzel221    183

Ja złożyłem dofinansowanie za sprzęt za 80 tyś i przeszło więc Ci co złożyli dofinansowanie na mniej niż 60 trochę spaprali sprawę. Wiadomo, że lepiej dostać cokolwiek niż nic, a co do zmiany dilera to też jestem ciekaw jak to będzie bo sam szukam teraz tańszych ofert :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    716

A dlaczego spaprali. I tak dostaną tyle samo co ty. 

Co do zakupów maszyn. Kupiłem już opryskiwacz a był wpisany w 2018r. Pytam Panią w agencji czy to nie przeszkadza. Odparła że jeszcze sami nie wiedzą i jak coś będziemy zmieniać biznesplan. 

Edytowano przez ZYLA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chorzel221    183

Chodzi o to że można kupić o wiele droższą maszynę niż te 60 tyś a resztę samemu pokryć. Jak się pytałem w mojej agencji to mówili że to nie przejdzie, ale chcąc nie chcąc musiałem złożyć wniosek na tą maszynę którą akurat potrzebowałem, a nie na te które "łatwiej" wziąć. Mimo wszystko żadnego  problemu nie było. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi tez mówile ze ciągnik mi nie przejdzie bo za drogi i ze z tego programu nie można dostać pieniędzy na ciągnik a tu akurat się udało i nikt w agencji nie miał zastrzeżeń do tego ze chce ciągnik 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
viperwlkp    86
ja wiem ze nie wazne gdzie kupisz wazne zeby maszyny punktowane nie byly tansze niz bylo podane. co do reszty to niewazne za ile wazne zeby bylo za 60kupione. ja mam jedna maszyne za 1 punkt to jest at27. najwiecej kasy idzie na prase ursusa. a plug pz4 i tak punktowany nie jest i chce go wywalic bo bede bral obrotowke. sam szukam lepszych ofert i mam na prasie moge zaoszczedzic 6000 wiec sobie zaklepalem. a jakie ciagniki kupujecie i w jakieh kasie pytam z ciekawosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
viperwlkp    86
fakt faktem ze cokolwiek ludzie kupia czy to cos malego czy duze maszyny to faktu to nie zmienia ze to jak prezrnt od mikolaja zobowiązania jakies sa ale kazdy chyba bral takie zeby dac rade.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8966

Ja nie zmieniam, mam wyceny za ponad 60tyś, wcześniej jeździłem do kilku dilerów wybrałem gościa co dał najlepszą ofertę i tak zostaję.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja składałem na taki ciągnik d*py nie urywa ale jest mi potrzebny mały ciągnik do sadzarki do tytoniu i do opryskiwacza zawieszonego 600 l mój Władek t 25 już tyle co jeździ i chciałbym go zastąpić a trzy lata temu kupiłem sobie jd 1640 i wszystkie nowe sprzęty tak wiec maszyny mam w miarę fajne

E6440B46-B766-4E8B-A336-0A75104DAC8A.jpeg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
flackmistrz    11

U mnie leci NH TD5.85. Wycena z trochę lepszym osprzętem 120tyś netto. Teraz czekam na decyzje ale oczywiście Łódzkie jeszcze nie siadło.......
 

td.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iwona1    153
2 godziny temu, GRZES1545 napisał:

Ja nie zmieniam, mam wyceny za ponad 60tyś, wcześniej jeździłem do kilku dilerów wybrałem gościa co dał najlepszą ofertę i tak zostaję.

 

 

U nas dokładnie tak samo ,nic nie zmieniamy bo może być tak że niby wszystko ok . A potem wyjdzie że coś inaczej niż bp i problemy gotowe .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydaje ze nie ma co się tak bać tych zmian w bp w modernizacji zmieniają w młodym rolniku zmieniają co innego jak by ktoś zaczą zmieniać wszystkie maszyny a zrobić małą korektę zamienić na taką samą maszynę za te same pieniądze myśle ze nie będzie to miało wpływu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
polka    130

Witam! Wie może ktoś  jaki dokument potwierdzający rozpoczęcie realizacji biznes planu można złożyć do wniosku o wypłatę I raty  w przypadku termomodernizacji ,która będzie rozliczana samymi fakturami.Czy np. można dołączyć fakturę na jakiś mały zakup materiałów do tego celu a nie całości? Z góry dziękuję za odpowiedż. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    716

A jak bralas wyceny materiałów to też masz rozbite na poszczególne? Bo jeśli razem to nwm. Może być problem. 

Wystarczy umowa przedwstepna zakupu, to może uda Ci się dogadac z dostawcą. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    716

Aa nawet zgłoszenie zamiaru wykonania prac powinno wystarczyć. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kicu
      Witam dziasiaj pojechałem orać 1 h pola i wszystko szlo dobrze do 2 ostatnich przejazdów gdy podniosłem pług zaczął opadać. Z trudem zaorałem pole i pojechałem po moja talerzówkę i podnosiłem ja a on tak jak plug opadała. Nie wiem co sie dzieje 4 miesiące temu cala pompa była wymieniana.
      Proszę o pomoc!!!
    • Przez Farmer19900
      Witam Was

      Jestem w trakcie przebudowy chlewni  (100m2) na przechowalnię. Wysokość od posadzki do stropu wynosi 2,5m . Chcąc ułożyć 3 skrzyniopalety( 80cm lub 90cm) zostałem zmuszony do potrzaskania posadzki oraz wkopania się w grunt. I teraz moje pytanie, ile muszę zostawić luzu "na oddychanie"  pomiędzy skrzyniopaletą, stropem?  Czy 50-60 cm wystarczy?
      Budynek nie jest wentylowany mechanicznie, umieszczone są dwa wentylatory na dachu.
      W przechowalni mam zamiar składować głównie pietruszkę.

      Drugie moje pytane: otóż, czy w jednej przechowalni rozsądne będzie składowanie jednocześnie pietruszki i cebuli ? Czy rośliny te nie będą negatywnie na siebie wpływały ?

       Z góry dziękuje i pozdrawiam.
    • Przez RolPro10
      Witam!
      Moja rodzina prowadzi małe gospodarstwo rolne od "dziada pradziada". Areał łąk 10 ha i 6 ha lasów. Hodujemy bydło mięsne (głównie byki i jałówki) oraz mamy 5 krów (wszystkiego obecnie 12 sztuk). Pola w moich okolicach są najgorsze! SKAŁA ! Nie siejemy żadnego zboża ani nic nie sadzimy (plony są MARNE). Mamy same łąki i pastwiska. Obora jest z lat 70.(pomieści 12 sztuk bydła). Tata chce przepisać gospodarstwo na mnie. Mam plany związane z nim. Chciałbym postawić większą oborę (35 sztuk bydła mlecznego) i 18 mięsnego , chciałbym kupić większy ciągnik i maszyny lepsze no i pola dokupić. Nie wiem czy to ma sens przy takim ukształtowaniu powierzchni i klasie gleby? Co o tym myślicie warto modernizować gospodarstwo? Przyniesie mi to jakieś zyski? Nie chciałbym oczywiście nabrać pożyczek a później nie mieć z czego spłacić. Wiecie o co chodzi?  
    • Przez Sylwekx25
      Witam przyszedł czas na podjęcie decyzji w sprawie zwiększenia pogłowia krów mlecznych. Obecnie utrzymuje 27 sztuk krów dojnych plus 6 sztuk jałówek na wymianę. Utrzymuje je w dwóch budynkach nowszym i starszym. Przechodząc do sedna tematu mam w planach zwiększenie stada krów dojnych o 20 sztuk i tutaj różnie nad tym rozważam , czy budować nową oborę na 50 sztuk a młodzież utrzymywać w nowszym budynku ( zadawanie paszy ręcznie ale łatwiejsze niż w tym starszym , wyciąg linowy do obornika) czy zmodernizować stodołę na oborę na te 20 stanowisk , resztę dojnych trzymać jak dotychczas w nowszym budynku a młodzież w tym starym. Zdaję sobie sprawę ,że przy opcji nr 2 pracy sobie praktycznie nic nie ulżę a nawet zwiększę bo powstały by w sumie 3 budynki z bydłem do oporządzenia , Budowa nowej to jednak większe koszty ale ulżenie sobie w ręcznej pracy co nie oszukujmy się też jest ważne. Reasumując każda z tych dwóch opcji ma swoje plusy i minusy ,pozostaje wybrać najlepszą , dlatego proszę was o porady , sugestię , być może któryś z kolegów miał podobny dylemat , może doradzicie jeszcze coś innego będę wdzięczny za wszelkie pomocne odpowiedzi. Na zakończenie jeszcze krótka charakterystyka tej stodoły:
      ściany murowane z pustaków cementowych i żużlowych
      filary z cegły silikatowej
      11 metrów długości w szczycie z możliwością dobudowy w przód działki.
      20 metrów szerokości niestety bez możliwości dobudowy w bok działki
      więźba dachowa płatwiowo-kleszczowa pokrycie eternit.
       
      Jeśli chodzi o budowę nowej obory to miałby to być system uwięziowy na około 50 stanowisk.
      Czekam na odpowiedzi. Pozdrawiam.
    • Przez GRSami
      Witam
       
      Miałem prase sipma z-279/1 (mam teraz new holland 648) miałem w niej kilka ulepszeń i chałęm się z nimi podzielić na forum (zobacz zdjęcie)
       
      1.Elektryczne podawanie sznurka za pomocą przcisku lub włącznika po stonie panelu sterowania a w prasie silniczek od wyczieraczek
      2.Kontrolki otwarcia komory zaświecała się po otwarciu komory ok 2 cm a druga 4cm
      3.kontrolka migała gdy balot się owijał sznurkiem
      4.Zmana położenia zegara ciśnienia
      5.Dodatkowe oświetlenie podbieracza/aparatu i tyłu prasy
      6.płaskownik miedzy walcami wykonany z kawałka szyny
      7.Zwiekszenie wydajności i zgniotu (ok 5-10 balotów i większy ciężar beli) po przez modernizacje trybu ( https://sklep.sipma.pl/index.php/product/list/id_category/1030/type/short/sort_by/numer_na_rys/sort_order/asc/page/4/producer_filter numer 71) czyli zmiejszenie ilości zębów o 2-3 moge zrobić taki tryb
      8.rozwiercenie dziur m6 do m8 (zabespieczenia)
      9.Nadspawanie płaskownikami drogi łancucha zwijającego (był za długi ale jeszcze nie do skrócenia)
       
      W planach jeszcze było:
      1.automatyczne smarowanie łancuchów i wszyskie smarowniki w jednym miejscu
      2.licznik balotów
      3.kamera z tyłu
      4.automatyczne otwieranie komory (elektro zawór)
      5.przerobienie podajnika do większej wydajności
      6.siatka
      7.wymiana jarzma na takie z łożyskami aby nie trzeba było smarować
       
      Wiec ja to zrobiłem przy prasie a wy co zrobiliście? pochwalcie się.
      (Wiem wszytko to można znaleść na forum ale chciałem pochwalić się jak ja przerobiłem)

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj