karolr2

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone]

Polecane posty

klek79    0

Co to znaczy "wystarczy zadeklarować udział w 4 szkoleniach"?  Czy to znaczy, że można wpisać we wniosku i czekać, aż ODR  czy inna firma będzie organizowała szkolenia dotyczące np. dopłat, szkolenia na opryskiwacze, wymogi wzajemnej zgodności i inne a później złożyć w ARiMR zaświadczenia o ukończeniu przed wnioskiem o wypłatę I raty pomocy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil12445    0

My weszlismy w plan nawozowy ale o koszty jeszcze nigdzie nie pytałem ani nie szukałem jak trzeba to sie zrobi niewidze w tym problemu ale racje tez przyzna je odr mowi co innego i arimr co innego wprowadzaja taki zamet niewiem moze zeby zniechecic nas rolnikow

witam, ja robię plan nawozowy na Młodego Rolnika i wygłada to tak-koszt zależy od ilości działek za każdą próbkę gleby w woj lubelskim płace 13,12 zł , plan nawozowy 8,75 za próbkę tyle samo za bilans NPK próba azotowa 30zł tylko jedna działkę się robi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Szkolenia najprostsze. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majkel207    21

To jak w końcu z tymi kosztami badania gleby, bo ktoś wcześniej pisał o kwotach rzędu 700zł za próbkę, teraz kolega pisze o kilkunastu złotych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
viperwlkp    86

skoro kolega kamil12445 to robi to raczej jest w temacie. a co do tego ze ktos pisze to taka prawda jak ze wnioskow bedzie "tyle zlozonych "a teraz sie okazuje ze na dzien 21.04 bylo ich 1794

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rd3    4

W szczecinie złożonych na chwilę obecną aż :D prawie 60 wniosków (na chyba 800 możliwych)

więc niema co szaleć z punktacją 

bo raczej każdy chętny się załapie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil12445    0

Dzieki Kamil12445 za info bo ludzie naprawde potrafia wprowadzac w blad

Nie ma za co, w razie wątpliwości to zawsze można zadzwonić do przedstawiciela Okręgowej Stacji Chemiczno-Rolniczej danego regionu i zapytać. Wszystko zalezy ile masz działek do zbadania bo w moim przypadku to są duże koszta bo mam aż 22 i place za sam plan nawozowy prawie 700

Edytowano przez Kamil12445

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawidos01    86

rd3 dzieki za info no to mamy wszyscy szanse ze sie zalapiemy i moze przez mala lidzbe chetnych szybciej rozpatrza wnioski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    718

Do jesieni nie tak daleko. Zaczną się prace to zleci raz dwa. Zimą będzie czas robić zakupy, a z wiosny ruszyć z budowlanką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ppawelekk    0

proszę o rade,

mam 3,5 ha ziemi, miejsce na 10 świń i 4 byki, czy warto brać udział w tym projekcie. nie zacząłem zastanawiać sie dzisiaj, miałem już wszystkie papiery gotowe, ale po rozmowie z kumplem zwątpiłem

czy trzeba mieć gotowe oferty maszyn od dealerów? babeczka z ODR mówiła, że nie. Inny doradca mojemu kumplowi powiedział że obowiązkowo.


już taki mam mętlik, że chyba zrezygnuje,

babka z ODR mówi że jak najbardziej mam szansę, doradca mojego kumpla (kumpel podpytał o moją sytuację) mówił że jestem bez szans, że nawet jeśli dostanę to 60 tys to nie jestem w stanie wyrobić 10 tys euro rocznie z gospodarstwa.

czy ktoś wie czy nabór będzie również za rok??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
filip19    16

Przy normalnych zasiewach (zboza) i takiej obsadzie zwierzat, raczej bedzie ciezko. I dla agencji nie wystarczy ze Ty masz miejsce np w garazu na te zwierzeta, musisz miec odpowiednie warunki zeby je trzymac. To chyba nie takie proste z zaczeciem hodowli od podstaw. A punkty Ci wychodza? Krus jest?

Edytowano przez filip19

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
viperwlkp    86

czy nabor bedzie to nikt tego nie wie bo jak dlugo ten startowal a obawy to chyba kazdy jakies ma a czy ogarniesz temat i zwiekszysz wartosc gospodarstwa to musisz sam ocenic bo zadna babka czy koles nie zrobia tego za Ciebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ppawelekk    0

Myślałem raczej o 1 ha pszenicy, 1 ha  łubinu, 1,5 ha warzyw (trochę chrzanu, trochę buraków ćwikłowych) -tak mi doradziła babka z ODR

miejsce na 10 świń, rocznie wyszłoby ok 20 na ubój. do tej pory trzymałem świnie dla siebie, mam oborę, ale jeśli chodzi o takie przepisowe trzymanie świń to nie wiem jak to będzie, nigdy nie miałem żadnych większych hodowli

 

punkty mi wychodzą - 12,5 dokładnie. dużo mam za szkołę, bo aż 5 (technik rolnik)

krus mam, resztę warunków też spełniam

 

doradca kumpli mówił, że jestem bez szans

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Jak duże masz gospodarstwo w dopłatach ? Jaki jest podział na własność i dzierżawę ?


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Musisz szukać upraw z dużym przelicznikiem jeśli chodzi o wielkość ekonomiczną. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ppawelekk    0

czyli dać sobie spokój? myślałem, ze ten program jest dla małych gospodarstw, warunek uzyskania wartości gospodarstwa 10 tys euro jest ciężki do przejścia dla każdego kto ma mniej do 5 ha... a może i nawet więcej. wzrost wartości o 20% od stanu wyjściowego rozumiem, ale do ponad 10 tys euro? chyba rzeczywiscie zaczynam rozumieć ile to kasy


trzeba żyć nadzieją, że za rok (jeśli będzie nabór) może zmienią te warunki... w końcu jest mało chętnych-może coś do nich trafi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Jaką masz wielkość w roku bazowym ?


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benio1967    153

3 ha dyni załatwi dochód,a i ziarka będą na mrożną zimę do łuskania,z maszyn wziąśc kombajn do dyń i coś z drobnych rzeczy-znajomy uprawia 10 ha,wszystko najmuje zrobił za 3 tys,suszarnie i jakoś na tym wychodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zic    0

Posiej w roku docelowym 1 ha dochodowej uprawy. Z 1 ha można mieć dochód 10 000 euro według ich przeliczników. 60 tyś. Piechotą nie chodzi. Chociaż jak ktoś ma 2 dzieci to na miesiąc lepiej wychodzi z 500+ a nie trzeba się rozliczać.
Ja na 1.6 ha własnego mam dochód.
Jak będą fikać w arimr to zrezygnuję. I tak inwestycje zaplanowane wykonam. Ciekawe jakie będzie wykorzystanie funduszy z programu jak małe to czym się pochwalą. Jam mam ich w d.... to jest dla ich dobra że kożystamy. I kaska zasili gospodarkę bo każdy ją wyda. A jak nie to zwrot do ue tam są zatwierdzone programy i albo pójdą na to albo polski rząd zwraca tak że łaski nie robią. Suma sumaru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ppawelekk    0

w roku docelowym i przez dwa kolejne lata. wartość 10 tys euro musi się utrzymać przez trzeci, czwarty i piąty rok, tak?

wg ich przeliczników tak. wg ich przeliczników babka z ODR wszystko mi pięknie przedstawiła... ale po rozmowie z kumplem zacząłem mieć wątpliwości.

ale nie trzeba mieć żadnych faktur na to? tzn oni przeliczaja to tak że jeśli mam hektar pszenicy to automatycznie mam 647 euro za niego? znaczy że tyle mam nawet jeśli tak naprawdę dostanę np. 2/3 tego? licza się ich przeliczniki czy moje faktury??

 


Jaką masz wielkość w roku bazowym ?

 

wielkość czego? w roku bazowym wielkość ziemi to 3,4 ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kicu
      Witam dziasiaj pojechałem orać 1 h pola i wszystko szlo dobrze do 2 ostatnich przejazdów gdy podniosłem pług zaczął opadać. Z trudem zaorałem pole i pojechałem po moja talerzówkę i podnosiłem ja a on tak jak plug opadała. Nie wiem co sie dzieje 4 miesiące temu cala pompa była wymieniana.
      Proszę o pomoc!!!
    • Przez Farmer19900
      Witam Was

      Jestem w trakcie przebudowy chlewni  (100m2) na przechowalnię. Wysokość od posadzki do stropu wynosi 2,5m . Chcąc ułożyć 3 skrzyniopalety( 80cm lub 90cm) zostałem zmuszony do potrzaskania posadzki oraz wkopania się w grunt. I teraz moje pytanie, ile muszę zostawić luzu "na oddychanie"  pomiędzy skrzyniopaletą, stropem?  Czy 50-60 cm wystarczy?
      Budynek nie jest wentylowany mechanicznie, umieszczone są dwa wentylatory na dachu.
      W przechowalni mam zamiar składować głównie pietruszkę.

      Drugie moje pytane: otóż, czy w jednej przechowalni rozsądne będzie składowanie jednocześnie pietruszki i cebuli ? Czy rośliny te nie będą negatywnie na siebie wpływały ?

       Z góry dziękuje i pozdrawiam.
    • Przez RolPro10
      Witam!
      Moja rodzina prowadzi małe gospodarstwo rolne od "dziada pradziada". Areał łąk 10 ha i 6 ha lasów. Hodujemy bydło mięsne (głównie byki i jałówki) oraz mamy 5 krów (wszystkiego obecnie 12 sztuk). Pola w moich okolicach są najgorsze! SKAŁA ! Nie siejemy żadnego zboża ani nic nie sadzimy (plony są MARNE). Mamy same łąki i pastwiska. Obora jest z lat 70.(pomieści 12 sztuk bydła). Tata chce przepisać gospodarstwo na mnie. Mam plany związane z nim. Chciałbym postawić większą oborę (35 sztuk bydła mlecznego) i 18 mięsnego , chciałbym kupić większy ciągnik i maszyny lepsze no i pola dokupić. Nie wiem czy to ma sens przy takim ukształtowaniu powierzchni i klasie gleby? Co o tym myślicie warto modernizować gospodarstwo? Przyniesie mi to jakieś zyski? Nie chciałbym oczywiście nabrać pożyczek a później nie mieć z czego spłacić. Wiecie o co chodzi?  
    • Przez Sylwekx25
      Witam przyszedł czas na podjęcie decyzji w sprawie zwiększenia pogłowia krów mlecznych. Obecnie utrzymuje 27 sztuk krów dojnych plus 6 sztuk jałówek na wymianę. Utrzymuje je w dwóch budynkach nowszym i starszym. Przechodząc do sedna tematu mam w planach zwiększenie stada krów dojnych o 20 sztuk i tutaj różnie nad tym rozważam , czy budować nową oborę na 50 sztuk a młodzież utrzymywać w nowszym budynku ( zadawanie paszy ręcznie ale łatwiejsze niż w tym starszym , wyciąg linowy do obornika) czy zmodernizować stodołę na oborę na te 20 stanowisk , resztę dojnych trzymać jak dotychczas w nowszym budynku a młodzież w tym starym. Zdaję sobie sprawę ,że przy opcji nr 2 pracy sobie praktycznie nic nie ulżę a nawet zwiększę bo powstały by w sumie 3 budynki z bydłem do oporządzenia , Budowa nowej to jednak większe koszty ale ulżenie sobie w ręcznej pracy co nie oszukujmy się też jest ważne. Reasumując każda z tych dwóch opcji ma swoje plusy i minusy ,pozostaje wybrać najlepszą , dlatego proszę was o porady , sugestię , być może któryś z kolegów miał podobny dylemat , może doradzicie jeszcze coś innego będę wdzięczny za wszelkie pomocne odpowiedzi. Na zakończenie jeszcze krótka charakterystyka tej stodoły:
      ściany murowane z pustaków cementowych i żużlowych
      filary z cegły silikatowej
      11 metrów długości w szczycie z możliwością dobudowy w przód działki.
      20 metrów szerokości niestety bez możliwości dobudowy w bok działki
      więźba dachowa płatwiowo-kleszczowa pokrycie eternit.
       
      Jeśli chodzi o budowę nowej obory to miałby to być system uwięziowy na około 50 stanowisk.
      Czekam na odpowiedzi. Pozdrawiam.
    • Przez GRSami
      Witam
       
      Miałem prase sipma z-279/1 (mam teraz new holland 648) miałem w niej kilka ulepszeń i chałęm się z nimi podzielić na forum (zobacz zdjęcie)
       
      1.Elektryczne podawanie sznurka za pomocą przcisku lub włącznika po stonie panelu sterowania a w prasie silniczek od wyczieraczek
      2.Kontrolki otwarcia komory zaświecała się po otwarciu komory ok 2 cm a druga 4cm
      3.kontrolka migała gdy balot się owijał sznurkiem
      4.Zmana położenia zegara ciśnienia
      5.Dodatkowe oświetlenie podbieracza/aparatu i tyłu prasy
      6.płaskownik miedzy walcami wykonany z kawałka szyny
      7.Zwiekszenie wydajności i zgniotu (ok 5-10 balotów i większy ciężar beli) po przez modernizacje trybu ( https://sklep.sipma.pl/index.php/product/list/id_category/1030/type/short/sort_by/numer_na_rys/sort_order/asc/page/4/producer_filter numer 71) czyli zmiejszenie ilości zębów o 2-3 moge zrobić taki tryb
      8.rozwiercenie dziur m6 do m8 (zabespieczenia)
      9.Nadspawanie płaskownikami drogi łancucha zwijającego (był za długi ale jeszcze nie do skrócenia)
       
      W planach jeszcze było:
      1.automatyczne smarowanie łancuchów i wszyskie smarowniki w jednym miejscu
      2.licznik balotów
      3.kamera z tyłu
      4.automatyczne otwieranie komory (elektro zawór)
      5.przerobienie podajnika do większej wydajności
      6.siatka
      7.wymiana jarzma na takie z łożyskami aby nie trzeba było smarować
       
      Wiec ja to zrobiłem przy prasie a wy co zrobiliście? pochwalcie się.
      (Wiem wszytko to można znaleść na forum ale chciałem pochwalić się jak ja przerobiłem)

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj