karolr2

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Lucash    6

Budynek 12 x 8 , cegła Hadykówka , styropian 10 , 3 bramy segmentowe, dach dwuspadowy kryty blachodachówką stawiany systemem gospodarczym 80 tys brutto razem z planami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    685

Mam mały dylemat a mianowicie kiedyś pytałem w tym temacie czy mogę sądzić maliny ze swoich sadzonek i odpowiedź była, że nie ale dziś w odr facet powiedział, że mogę. Jak to w końcu jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7556

Mam mały dylemat a mianowicie kiedyś pytałem w tym temacie czy mogę sądzić maliny ze swoich sadzonek i odpowiedź była, że nie ale dziś w odr facet powiedział, że mogę. Jak to w końcu jest?

Trafiłeś na  głupca co opowiada durnoty niejednego wyprowadzą w maliny . :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    685

No mi też się właśnie wydawało, że nie można bo przeciez są na licencji. No dobra nie wpisze sadzonek do biznesplanu a w razie kontroli jak to wyjaśnić' że np. obsadziłem swoimi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robo1980    58

A ja mam pytanie z innej beczki,jeżeli bym postawił tunel a w nim miał ogórki to czy mogą w nim być ogórki gruntowe?I najważniejsze czy będą one zaliczane do uprawy pod wysokimi osłonami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    718

No mi też się właśnie wydawało, że nie można bo przeciez są na licencji. No dobra nie wpisze sadzonek do biznesplanu a w razie kontroli jak to wyjaśnić' że np. obsadziłem swoimi?

Trochę Cię nie rozumiem. Dlaczego masz nie wpisywać ich do biznesplanu? Nie możesz ich sfinansować za premię (bo jak sobie wystawić fakturę), ale możesz wyszczególnić w biznesplanie, ze założysz plantacje z własnego materiału. Tak mi się wydaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7556

A ja mam pytanie z innej beczki,jeżeli bym postawił tunel a w nim miał ogórki to czy mogą w nim być ogórki gruntowe?I najważniejsze czy będą one zaliczane do uprawy pod wysokimi osłonami?

w tunelach zimnych można ogórki gruntowe .

Ale tunel musisz kupić nowy , żeby zaliczć wzrost dochodu .

Tylko jak postawisz tunel mus zgłosić do urzędu skarbowego i zapłacić za 1 m 2 .

2,60 zł raz w roku niezależnie co będzie uprawiane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    685

Kiedyś się dowiadywalem to chyba wszystkie odmiany malin są na licencji więc rozmnażanie ich nawet na własny użytek a tym bardziej na sprzedaż jest nielegalne. Więc mam pewne obawy żeby później nie mieć problemów, że obsadziłem swoimi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    718

w tunelach zimnych można ogórki gruntowe .

Ale tunel musisz kupić nowy , żeby zaliczć wzrost dochodu .

Tylko jak postawisz tunel mus zgłosić do urzędu skarbowego i zapłacić za 1 m 2 .

2,60 zł raz w roku niezależnie co będzie uprawiane.

Moim zdaniem bzdury piszesz. Podkreślam "moim". Dlaczego musi kupić nowy by zaliczyć ten wzrost. Jesli postawi taki tunel, który umozliwia (w myśl urzędników) uprawę pod wysokimi osłonami i nie zamierza go finansować z RMG to może go kupić skąd chce. A przy kontroli zobaczą że stoi tunel, a w nim ogórki rosną i wzrost jest? Jest. To tak jak ja musiał bym nakupic za własną kasę cielakow i nie zaliczyli by mi ich do wzrostu bo kupilem je od sasiada na gębę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robo1980    58

Mam po rodzinie dostęp do kilku tuneli bo przestali uprawiać pekinkę i pytam bo ogórki i tak sadzę a mam koło domu trochę miejsca to by można postawić.Żeby coś zacząć w tym programie to naprawdę trzeba wszystko sprawdzić kilka razy bo można się na minę władować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lucash    6

Produkcja roślin w nieogrzewanych tunelach foliowych stanowi działalność rolniczą i urząd skarbowy nie ma nic do tego. Nieogrzewane tunele to nie dział specjalny, choćby i był ich hektar.

Tunele za unijne pieniądze nowe z fakturą a za swoją kasę mogą być używane tylko też musi być jakiś dokument zakupu

Np. Potrzebujemy 10 tuneli ale 60 tys. starczy na 6, to pozostałe 4 kupujemy za swoje i mogą być używane ale z dokumentem zakupu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7556

Moim zdaniem bzdury piszesz. Podkreślam "moim". Dlaczego musi kupić nowy by zaliczyć ten wzrost. Jesli postawi taki tunel, który umozliwia (w myśl urzędników) uprawę pod wysokimi osłonami i nie zamierza go finansować z RMG to może go kupić skąd chce. A przy kontroli zobaczą że stoi tunel, a w nim ogórki rosną i wzrost jest? Jest. To tak jak ja musiał bym nakupic za własną kasę cielakow i nie zaliczyli by mi ich do wzrostu bo kupilem je od sasiada na gębę.

Tak  wszystko się zgadza  że zaswoje można też kupować i powiększać .

tylko te 48 tyś muszą być na fakturę i  jakiś rachunek ale  nowe .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek1977    0

w tunelach zimnych można ogórki gruntowe .

Ale tunel musisz kupić nowy , żeby zaliczć wzrost dochodu .

Tylko jak postawisz tunel mus zgłosić do urzędu skarbowego i zapłacić za 1 m 2 .

2,60 zł raz w roku niezależnie co będzie uprawiane.

galan to co piszesz to są bzdury jezeli tunel zimny to niepodlega opodatkowaniu tylko tunel ogrzewany pozatym tunel można postawić samemu kupując materiał ł typu słupki folia itp oczywiście na cały zakup faktura

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7556

galan to co piszesz to są bzdury jezeli tunel zimny to niepodlega opodatkowaniu tylko tunel ogrzewany pozatym tunel można postawić samemu kupując materiał ł typu słupki folia itp oczywiście na cały zakup faktura

To już sprawdziłem że zimne tunele można , niezalicza się do działu specjalnego 1000 razy sprawdzam bo pis szuka kasy dziś niema jutro już jest podatek 

Typu słupli folia i samemu postawić tunel w poniedziałek sprawdzę dokładnie jak to się ma do rzeczy z tym zakupem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lucash    6

Czy prawdą jest to , że trzeba posiadać 70 % własnych gruntów aby docelowa wielkość ekonomiczna została policzona do wszystkich gruntów ujętych w biznesplanie ,jeśli się ma dzierżawy ?

Inaczej mówiąc czy wielkość ekonomiczna będzie liczona tylko do gruntów własnych i 30% dzierżaw ?

Przykład.

5 ha grunty własne

5 ha dzierżawa

Razem 100 % pow. gospodarstwa

Agencja docelowo ma ponoć liczyć wielkość ekonomiczną w taki sposób że ;

5 ha - 70 % grunty własne

1,5 ha -30 % dzierżawa bo tyle ma wynieść udział gruntów własnych/ dzierżawa ( 70/30)

Czy ktoś słyszał na ten temat jakieś fakty, czy to tylko głupia plotka ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    435

NO bez przesady juz kto ci da taka przyczepe na taki areał chyba ze do tych 5 dopiszesz 0 to ok

Ja mam prawie 2 razy wiecej ziemi i musze kombinowac na opryskiwacz 600l a ty chcesz na 5ha przyczepe 10 ton ?? Z ciekawosci po co ci tak duza przyczepa z taka ładownoscią?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marianop    3

Bo ogolnie gospodarstwo jest wieksze tylko na ojca zostawilismy 5 ha zeby mogl spelnic wymogi tego programu a reszta jest na mnie. Taka przyczepa u mnie byla by w pelni wykorzystana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pczelarz    0

Właściwie to jak liczy się te punkty? Wiem, temat niby wałokwany, ale...

Liczy się to, co teraz jest czy zobowiązania z biznesplanu?

czyli:

* teraz mam 0,5 ha wysokobiałkowych (łubin) ale planuje mieć 1 ha w ciągu najbliższych lat i to utrzymywać. Czyli są punkty czy ich nie ma?

 

* czy jeśli w biznesplanie mam wyrażoną chęć kupna np. kompostownika, to automatycznie mam +5 punktów?

Edytowano przez pczelarz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    435

Bo ogolnie gospodarstwo jest wieksze tylko na ojca zostawilismy 5 ha zeby mogl spelnic wymogi tego programu a reszta jest na mnie. Taka przyczepa u mnie byla by w pelni wykorzystana

 

Nie no własnie tak to nie ma musi to jakby ojciec wykorzystac w tych swoich 5 ha

No jest wiele osob co ma  dzierzawy niepisane na tzw gebe ja np ja i co z tego ze bym wykorzystał taki 600l opryskiwacz jak teoretycznie jest on za duzy dla mnie i musze jakies argumentacje wymyslac

 

Moze ktos mi napisac jak sie nazywa w tej tabelce zwykły opryskiwacz polowy jaka on ma nazwe fachowa bo sam nie wiem a w ODR twierdza ze nie ma tam zwykłego opryskiwacza tylko specjalne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    718

Biznesplan sam przelicza ile będziesz miał punktów poprzez to co w nim podasz. Samej wartości nie poznasz. Jest to zakodowane w sumie kontrolnej biznesplanu. Chyba że jesteś haker bonzo :)

@damianos fachowa nazwa to opryskiwacz polowy, strona 66

A przyczepa 10 ton na gospodarstwo minimum 50 ha.

Edytowano przez ZYLA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kicu
      Witam dziasiaj pojechałem orać 1 h pola i wszystko szlo dobrze do 2 ostatnich przejazdów gdy podniosłem pług zaczął opadać. Z trudem zaorałem pole i pojechałem po moja talerzówkę i podnosiłem ja a on tak jak plug opadała. Nie wiem co sie dzieje 4 miesiące temu cala pompa była wymieniana.
      Proszę o pomoc!!!
    • Przez Farmer19900
      Witam Was

      Jestem w trakcie przebudowy chlewni  (100m2) na przechowalnię. Wysokość od posadzki do stropu wynosi 2,5m . Chcąc ułożyć 3 skrzyniopalety( 80cm lub 90cm) zostałem zmuszony do potrzaskania posadzki oraz wkopania się w grunt. I teraz moje pytanie, ile muszę zostawić luzu "na oddychanie"  pomiędzy skrzyniopaletą, stropem?  Czy 50-60 cm wystarczy?
      Budynek nie jest wentylowany mechanicznie, umieszczone są dwa wentylatory na dachu.
      W przechowalni mam zamiar składować głównie pietruszkę.

      Drugie moje pytane: otóż, czy w jednej przechowalni rozsądne będzie składowanie jednocześnie pietruszki i cebuli ? Czy rośliny te nie będą negatywnie na siebie wpływały ?

       Z góry dziękuje i pozdrawiam.
    • Przez RolPro10
      Witam!
      Moja rodzina prowadzi małe gospodarstwo rolne od "dziada pradziada". Areał łąk 10 ha i 6 ha lasów. Hodujemy bydło mięsne (głównie byki i jałówki) oraz mamy 5 krów (wszystkiego obecnie 12 sztuk). Pola w moich okolicach są najgorsze! SKAŁA ! Nie siejemy żadnego zboża ani nic nie sadzimy (plony są MARNE). Mamy same łąki i pastwiska. Obora jest z lat 70.(pomieści 12 sztuk bydła). Tata chce przepisać gospodarstwo na mnie. Mam plany związane z nim. Chciałbym postawić większą oborę (35 sztuk bydła mlecznego) i 18 mięsnego , chciałbym kupić większy ciągnik i maszyny lepsze no i pola dokupić. Nie wiem czy to ma sens przy takim ukształtowaniu powierzchni i klasie gleby? Co o tym myślicie warto modernizować gospodarstwo? Przyniesie mi to jakieś zyski? Nie chciałbym oczywiście nabrać pożyczek a później nie mieć z czego spłacić. Wiecie o co chodzi?  
    • Przez Sylwekx25
      Witam przyszedł czas na podjęcie decyzji w sprawie zwiększenia pogłowia krów mlecznych. Obecnie utrzymuje 27 sztuk krów dojnych plus 6 sztuk jałówek na wymianę. Utrzymuje je w dwóch budynkach nowszym i starszym. Przechodząc do sedna tematu mam w planach zwiększenie stada krów dojnych o 20 sztuk i tutaj różnie nad tym rozważam , czy budować nową oborę na 50 sztuk a młodzież utrzymywać w nowszym budynku ( zadawanie paszy ręcznie ale łatwiejsze niż w tym starszym , wyciąg linowy do obornika) czy zmodernizować stodołę na oborę na te 20 stanowisk , resztę dojnych trzymać jak dotychczas w nowszym budynku a młodzież w tym starym. Zdaję sobie sprawę ,że przy opcji nr 2 pracy sobie praktycznie nic nie ulżę a nawet zwiększę bo powstały by w sumie 3 budynki z bydłem do oporządzenia , Budowa nowej to jednak większe koszty ale ulżenie sobie w ręcznej pracy co nie oszukujmy się też jest ważne. Reasumując każda z tych dwóch opcji ma swoje plusy i minusy ,pozostaje wybrać najlepszą , dlatego proszę was o porady , sugestię , być może któryś z kolegów miał podobny dylemat , może doradzicie jeszcze coś innego będę wdzięczny za wszelkie pomocne odpowiedzi. Na zakończenie jeszcze krótka charakterystyka tej stodoły:
      ściany murowane z pustaków cementowych i żużlowych
      filary z cegły silikatowej
      11 metrów długości w szczycie z możliwością dobudowy w przód działki.
      20 metrów szerokości niestety bez możliwości dobudowy w bok działki
      więźba dachowa płatwiowo-kleszczowa pokrycie eternit.
       
      Jeśli chodzi o budowę nowej obory to miałby to być system uwięziowy na około 50 stanowisk.
      Czekam na odpowiedzi. Pozdrawiam.
    • Przez GRSami
      Witam
       
      Miałem prase sipma z-279/1 (mam teraz new holland 648) miałem w niej kilka ulepszeń i chałęm się z nimi podzielić na forum (zobacz zdjęcie)
       
      1.Elektryczne podawanie sznurka za pomocą przcisku lub włącznika po stonie panelu sterowania a w prasie silniczek od wyczieraczek
      2.Kontrolki otwarcia komory zaświecała się po otwarciu komory ok 2 cm a druga 4cm
      3.kontrolka migała gdy balot się owijał sznurkiem
      4.Zmana położenia zegara ciśnienia
      5.Dodatkowe oświetlenie podbieracza/aparatu i tyłu prasy
      6.płaskownik miedzy walcami wykonany z kawałka szyny
      7.Zwiekszenie wydajności i zgniotu (ok 5-10 balotów i większy ciężar beli) po przez modernizacje trybu ( https://sklep.sipma.pl/index.php/product/list/id_category/1030/type/short/sort_by/numer_na_rys/sort_order/asc/page/4/producer_filter numer 71) czyli zmiejszenie ilości zębów o 2-3 moge zrobić taki tryb
      8.rozwiercenie dziur m6 do m8 (zabespieczenia)
      9.Nadspawanie płaskownikami drogi łancucha zwijającego (był za długi ale jeszcze nie do skrócenia)
       
      W planach jeszcze było:
      1.automatyczne smarowanie łancuchów i wszyskie smarowniki w jednym miejscu
      2.licznik balotów
      3.kamera z tyłu
      4.automatyczne otwieranie komory (elektro zawór)
      5.przerobienie podajnika do większej wydajności
      6.siatka
      7.wymiana jarzma na takie z łożyskami aby nie trzeba było smarować
       
      Wiec ja to zrobiłem przy prasie a wy co zrobiliście? pochwalcie się.
      (Wiem wszytko to można znaleść na forum ale chciałem pochwalić się jak ja przerobiłem)

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj