karolr2

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone]

Polecane posty

RMG100    0

Kolego wszystko tylko nie nazywaj garaż - bo w garażu można trzymać traktor i samochód  , a to ma być budynek gospodarczy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    435

Nie akurat ja bym chcail postawić wiatę z takich płyt betonowych wiadomo że wyjdzie taniej no i jeśli by się udało to magazyn nieduży na zboże też z pyt betonowych
Czyli rozumiem że jeśli będę miał na to kosztorys z firmy i inne potrzebne dokumenty to to przejdzie na ten program żeby później nie mieli znowu jakiegoś Ale ????
A o garażu to kolega mówił że można nawet za tą kasę sobie blaszaka kupić Ale w to średnio wierzę a zaciekawiło mnie właśnie budynki z płyt betonowych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Najpierw pomyśl jak zwiększysz z tego garażu wielkość ekonomiczna gospodarstwa.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    435

To chyba nie jest takie trudne skoro mój sąsiad na MR stawia magazyn a sam mówił że mu tak duży nie potrzebny i będzie sobie tam trzymał małe byczki luzem tylko wygrodzi 2 kojce a budynek jest jako magazyn i cała kasa z MR została przeznaczona na ten magazyn i nic innego
Więc sądzę ze wszystko się da uzasadnić tylko trzeba pomyśleć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Tak ale młody rolnik a restrukturyzacja to trochę co innego.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benio1967    153

jak dostaje się tą pierwsza cześć czyli 48 tys to tą całą sumę trzeba wydać na środki trwałe czy trzeba mieć tylko faktury na 80 procent z 48 tys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RMG100    0

freetaxi - potwierdz pomnie że program rusza 29 Marca nabur napewno już też wiesz - w tym tygodnju lub zaraz po niedzieli prezes ogłosi o nabór .

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    435

Czyli ze około 29 marca będzie można skaldac wnioski ??
Kolego RMG100 czy ty się zajmujesz wypelnianiem wniosków ?? Bo widzę że masz pojęcie co i jak a miałbym kilka pytań

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli ze około 29 marca będzie można skaldac wnioski ??

Kolego RMG100 czy ty się zajmujesz wypelnianiem wniosków ?? Bo widzę że masz pojęcie co i jak a miałbym kilka pytań

Za takie coś sie płaci kolego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    435

No kolego własnie niektórzy tutaj nie wiedza po co jest forum i pisza byle pisac

A Tobie pozostaje mi tylko wspołczuc ze za kazde słowo musisz komus zapłacic ale znam takich wielu chodz oni maja najwiekszy problem jak sami potrzebuja informacji i ich sie w ten sposob traktuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No kolego własnie niektórzy tutaj nie wiedza po co jest forum i pisza byle pisac

A Tobie pozostaje mi tylko wspołczuc ze za kazde słowo musisz komus zapłacic ale znam takich wielu chodz oni maja najwiekszy problem jak sami potrzebuja informacji i ich sie w ten sposob traktuje

Kolego,mam pieniądze to place a chcę mieć informacje od profesjonalisty a nie od połowy ludzi tutaj którzy nie wiedzą co mówią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    435

Chcesz plac twoja kasa twoja sprawa
A po 2 to może warto brać informacje napisane tutaj nie całkowicie na serio tylko też kierować się swoim rozumem
No i chyba warto dodać ze niektórzy co wołają kasę też niedokońca sami wszystko wiedzą a już nie mowa o wyjaśnienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek0909    0

Witam,mam pytanie posiadam pustaki takie starsze,które mają już kilka lat ,czy bym mógł bym je wykorzystać do budowy garażu,budynku inwentarskiego czy muszą być nowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    435

Kolego ale co to ma do programu ??
Oczywiście ze możesz wykorzystać na to na co UE nie daje ci kasy to się nie czepiają więc możesz spokojnie budować
Jeśli to takie pustaki ze szlaku i cementu to dobrze opukuj bo jak leżały długo pod chmurką potrafią pękać przy układaniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem wiadomo,ze punkty odgrywają kluczową rolę lecz punkty to tylko tak jakby pierwsze wrażenie,przecież chocby ktoś miał 40pkt ale biznes plan który się nie nadaję to przeciez nie dostanię...Na pewno łatwo dostać nie będzie lecz wszedzie mówią o punktach ale pomyślmy na chłopski rozum,ze to tylko punkty a duże znaczenie ma to co ma się w biznes planie i jaki ma się plan na rozpędzenie gospodarstwa ;) Wiadomo,dolna granica 10pkt więc ludzie którzy osiągneli te 10-15 to też mają duze szanse z pomysłowym i efektownym biznes planem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marco82    35

Bzdury piszesz....jakie wrażenie...Punkty są kluczową sprawą, nikogo nie obchodzą twoje wypiski i zachcianki oprócz dealerów. ARiMR podpiszę umowę z 60 tyś rolników którzy uzyskali najwięcej pkt, bo będą się mieśclli w dostępnej puli środków. Po dokładnym obliczeniu (ilość kasy x ilość małych gospodarstw)  to tylko 4 osoby w każdej polskiej wsi dostaną wsparcie.  Teraz kluczowa sprawa. Chcesz wziąć kasę??, musisz być lepszy od sąsiad, który  będzie miał 20 pkt proste jak budowa cepa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a Ty myślisz,ze będizesz miał najwiecej punktów i wpiszesz sobie w biznesplan ze chcesz kupić auto i Ci przyznadzą? Wyobrażasz sobie ile gospodarstw które maja duzo pkt odpadnię z powodu dupnego biznesplanu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robo1980    58

Wyluzujcie ,bo nie wiem jak wy chcecie rozbujać gospodarstwo taką kasą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RMG100    0

Koledzy do wszystkich programów na lata 2014 - 2020 do budowy lub przebudowy potrzebny jest kosztorys inwestorski , w agenci jest kosztorysant co będzie sprawdzał wedle wzorca jest taka tabelka do wykazania bardzo skomplikowana  . Kosztorysant wypisze jakie są potrzebne materiały , cena rynkowa tych materiałów i koszt wykonania czyli jakis wykonawca . Ale trzeba wiedzieć że to  przedsiebiorca będzie kupował materiały my dostaniemy fakturę do rozliczenia . Tylko pamiętaimy żeby sprawdzić czy dana budowa czy przebudowa nie będzie potrzebowała planu budowlanego bo to już całkiem inna baika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kicu
      Witam dziasiaj pojechałem orać 1 h pola i wszystko szlo dobrze do 2 ostatnich przejazdów gdy podniosłem pług zaczął opadać. Z trudem zaorałem pole i pojechałem po moja talerzówkę i podnosiłem ja a on tak jak plug opadała. Nie wiem co sie dzieje 4 miesiące temu cala pompa była wymieniana.
      Proszę o pomoc!!!
    • Przez Farmer19900
      Witam Was

      Jestem w trakcie przebudowy chlewni  (100m2) na przechowalnię. Wysokość od posadzki do stropu wynosi 2,5m . Chcąc ułożyć 3 skrzyniopalety( 80cm lub 90cm) zostałem zmuszony do potrzaskania posadzki oraz wkopania się w grunt. I teraz moje pytanie, ile muszę zostawić luzu "na oddychanie"  pomiędzy skrzyniopaletą, stropem?  Czy 50-60 cm wystarczy?
      Budynek nie jest wentylowany mechanicznie, umieszczone są dwa wentylatory na dachu.
      W przechowalni mam zamiar składować głównie pietruszkę.

      Drugie moje pytane: otóż, czy w jednej przechowalni rozsądne będzie składowanie jednocześnie pietruszki i cebuli ? Czy rośliny te nie będą negatywnie na siebie wpływały ?

       Z góry dziękuje i pozdrawiam.
    • Przez RolPro10
      Witam!
      Moja rodzina prowadzi małe gospodarstwo rolne od "dziada pradziada". Areał łąk 10 ha i 6 ha lasów. Hodujemy bydło mięsne (głównie byki i jałówki) oraz mamy 5 krów (wszystkiego obecnie 12 sztuk). Pola w moich okolicach są najgorsze! SKAŁA ! Nie siejemy żadnego zboża ani nic nie sadzimy (plony są MARNE). Mamy same łąki i pastwiska. Obora jest z lat 70.(pomieści 12 sztuk bydła). Tata chce przepisać gospodarstwo na mnie. Mam plany związane z nim. Chciałbym postawić większą oborę (35 sztuk bydła mlecznego) i 18 mięsnego , chciałbym kupić większy ciągnik i maszyny lepsze no i pola dokupić. Nie wiem czy to ma sens przy takim ukształtowaniu powierzchni i klasie gleby? Co o tym myślicie warto modernizować gospodarstwo? Przyniesie mi to jakieś zyski? Nie chciałbym oczywiście nabrać pożyczek a później nie mieć z czego spłacić. Wiecie o co chodzi?  
    • Przez Sylwekx25
      Witam przyszedł czas na podjęcie decyzji w sprawie zwiększenia pogłowia krów mlecznych. Obecnie utrzymuje 27 sztuk krów dojnych plus 6 sztuk jałówek na wymianę. Utrzymuje je w dwóch budynkach nowszym i starszym. Przechodząc do sedna tematu mam w planach zwiększenie stada krów dojnych o 20 sztuk i tutaj różnie nad tym rozważam , czy budować nową oborę na 50 sztuk a młodzież utrzymywać w nowszym budynku ( zadawanie paszy ręcznie ale łatwiejsze niż w tym starszym , wyciąg linowy do obornika) czy zmodernizować stodołę na oborę na te 20 stanowisk , resztę dojnych trzymać jak dotychczas w nowszym budynku a młodzież w tym starym. Zdaję sobie sprawę ,że przy opcji nr 2 pracy sobie praktycznie nic nie ulżę a nawet zwiększę bo powstały by w sumie 3 budynki z bydłem do oporządzenia , Budowa nowej to jednak większe koszty ale ulżenie sobie w ręcznej pracy co nie oszukujmy się też jest ważne. Reasumując każda z tych dwóch opcji ma swoje plusy i minusy ,pozostaje wybrać najlepszą , dlatego proszę was o porady , sugestię , być może któryś z kolegów miał podobny dylemat , może doradzicie jeszcze coś innego będę wdzięczny za wszelkie pomocne odpowiedzi. Na zakończenie jeszcze krótka charakterystyka tej stodoły:
      ściany murowane z pustaków cementowych i żużlowych
      filary z cegły silikatowej
      11 metrów długości w szczycie z możliwością dobudowy w przód działki.
      20 metrów szerokości niestety bez możliwości dobudowy w bok działki
      więźba dachowa płatwiowo-kleszczowa pokrycie eternit.
       
      Jeśli chodzi o budowę nowej obory to miałby to być system uwięziowy na około 50 stanowisk.
      Czekam na odpowiedzi. Pozdrawiam.
    • Przez GRSami
      Witam
       
      Miałem prase sipma z-279/1 (mam teraz new holland 648) miałem w niej kilka ulepszeń i chałęm się z nimi podzielić na forum (zobacz zdjęcie)
       
      1.Elektryczne podawanie sznurka za pomocą przcisku lub włącznika po stonie panelu sterowania a w prasie silniczek od wyczieraczek
      2.Kontrolki otwarcia komory zaświecała się po otwarciu komory ok 2 cm a druga 4cm
      3.kontrolka migała gdy balot się owijał sznurkiem
      4.Zmana położenia zegara ciśnienia
      5.Dodatkowe oświetlenie podbieracza/aparatu i tyłu prasy
      6.płaskownik miedzy walcami wykonany z kawałka szyny
      7.Zwiekszenie wydajności i zgniotu (ok 5-10 balotów i większy ciężar beli) po przez modernizacje trybu ( https://sklep.sipma.pl/index.php/product/list/id_category/1030/type/short/sort_by/numer_na_rys/sort_order/asc/page/4/producer_filter numer 71) czyli zmiejszenie ilości zębów o 2-3 moge zrobić taki tryb
      8.rozwiercenie dziur m6 do m8 (zabespieczenia)
      9.Nadspawanie płaskownikami drogi łancucha zwijającego (był za długi ale jeszcze nie do skrócenia)
       
      W planach jeszcze było:
      1.automatyczne smarowanie łancuchów i wszyskie smarowniki w jednym miejscu
      2.licznik balotów
      3.kamera z tyłu
      4.automatyczne otwieranie komory (elektro zawór)
      5.przerobienie podajnika do większej wydajności
      6.siatka
      7.wymiana jarzma na takie z łożyskami aby nie trzeba było smarować
       
      Wiec ja to zrobiłem przy prasie a wy co zrobiliście? pochwalcie się.
      (Wiem wszytko to można znaleść na forum ale chciałem pochwalić się jak ja przerobiłem)

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj