karolr2

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone]

Polecane posty

damianos95    435

Tak tzreba byc 2 lata wstecz ubezpieczonym w kusie kasy mało i dla wsystkich nie syatczy wiec nie wiadomo ile naborów ale pewnie mało planowane na 1 kwartał 2017

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
flackmistrz    11

Sam sie dość mocno zastanawiam nad tym... Jakbym sie uparł to bym dostał na pewno, ale obligacje do tego są tak duże... że nie wiem czy dla tej sumy warto...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zieleniak    5

a jak dokładnie wyliczyć ilość trzody chlewnej? Rozumiem że trzeba policzyć stan za rok poprzedni. Nie mam macior, w lutym sprzedałem 12 tuczników, teraz na dniach sprzedam 6 i zostaną mi 3 tuczniki ( całkowicie likwiduję hodowlę). Zasiane mam 4 ha pszenicy ozimej, 3 ha rzepaku, 1,8 ha pszenżyta i 0.2 ha ziemniaków przemysłowych ( znaczy się będą posadzone wiosną). Czy te świnie mi uniemożliwią złożenie wniosku? Czy przekroczę te 10 tys Euro? nie wiem jak te świnie policzyć. Pozdrawiam

Edytowano przez Zieleniak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek66    0

Witam, przeczytałem rozporządzenie ale chciałbym się upewnić. Spełniam warunki dotyczące tej restrukturyzacji ale jest zapis że muszę być ubezpieczony dwa lata w krusie(spełniam) ale prowadzę jeszcze inną działalność gospodarczą ( podwójny krus), to mnie dyskwalifikuje ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polecam przeczytać ściśle rozporządzenie i wszystko będziecie wiedzieć lepiej przeczytać wszystko by później nie być zaskoczonym. Nie czytać tylko co można kupić, ale jakie są sankcje za niedotrzymanie postanowień biznesplanu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie trzy, jeśli jest się w systemie małych gospodarstw 1250 euro dyskwalifikuje to nas z dofinansowania trzy na odwrót trzeba mieć poniżej 1250 euro, bo nie wiem, o co z tym chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    435

a jak dokładnie wyliczyć ilość trzody chlewnej? Rozumiem że trzeba policzyć stan za rok poprzedni. Nie mam macior, w lutym sprzedałem 12 tuczników, teraz na dniach sprzedam 6 i zostaną mi 3 tuczniki ( całkowicie likwiduję hodowlę). Zasiane mam 4 ha pszenicy ozimej, 3 ha rzepaku, 1,8 ha pszenżyta i 0.2 ha ziemniaków przemysłowych ( znaczy się będą posadzone wiosną). Czy te świnie mi uniemożliwią złożenie wniosku? Czy przekroczę te 10 tys Euro? nie wiem jak te świnie policzyć. Pozdrawiam

kolego z tego co podałes to wielkosc ekonomiczna twojego gospodarstwa wynosi 11509.78euro

 

Mam pytanie trzy, jeśli jest się w systemie małych gospodarstw 1250 euro dyskwalifikuje to nas z dofinansowania trzy na odwrót trzeba mieć poniżej 1250 euro, bo nie wiem, o co z tym chodzi.

Kolego ci co zostali właczeni do systemu małych gospodarstw to tzw gospodarstwa nie rozwojowe

Zasada był ze w 1 roku kto chciał mogł wejsc do tego systemu badz tez gospodarstwa mogły wyjsc nastepnie potem nie mozna było ani wchodzic ani wychodzic do tego systemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszek85    2

Wyjść z systemu małych gospodarstw możesz kiedy chcesz ale już do tego systemu powrotu nie ma. W
sumie nie wyczytałem że nie można ubiegać się o restrukturyzacje będąc w tym systemie więc co nie jest zabronione to jest dozwolone.

Edytowano przez lukaszek85

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
madziula_mw    0

Wszyscy piszą o tym, co kupić ale czy ktoś zdaje sobie sprawę, że aby dostać premię trzeba osiągnąć wzrost ponad 10000 euro? czyli w przypadku produkcji roślinnej musi zmienić profil produkcji. Wyrwać 1 ha sadu i założyć plantację borówki a to już wydatek ponad 60 000zł i po premii i po marzeniu o nowych sprzętach. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz_5    2

Będzie za pewne multum ludzi którzy tego nie przemyślą i potem to i płacz nie pomoże jak trzeba będzie oddawać. Tak jak u mnie jeden we wsi w agro bizesie coś usłyszał o restrukturyzacji i już się tak napalił bo przecież 60 tyś. piechotą nie chodzi, ale jak go zapytałem czy wie ile musi wymogów spełnić i osiągnąć wzrost ponad 10tyś. euro to mi mówi aby dostać a potem jakoś to będzie  :wacko: . Zobaczycie ile będzie takich co będą te pieniądze oddawać, albo splajtują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszek85    2

Napewno wielu rolników popłynie przez RMG ale są tacy np jak ja których nie stać wyłożyć pieniędzy np na obore czy wiate dla bydła żeby powiększyć stado. Zapowiadają że w 2017 roku ma ruszyć ale po tym wszystkim to jakoś nie mam niestety wiary :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mrjacoobek    48

https://gospodarz.tv/video,restrukturyzacja-malych-gospodarstw-22-grudnia-tydzien-gospodarza.html

 

Panowie to powinni założyć zrzeszenie rolników pesymistów polskich :) Przekroczyć próg 10000 euro nie jest żadnym problemem, problemem jest to jak te pieniądze mądrze zainwestować bo jest ich niewiele a wypadało by coś konkretnego zrobić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benio1967    153

Ja mam w tej chwili dochód na poziomie 9500 euro i zwiększyć go do 12000 euro to żaden problem.Problemem będzie otrzymać te pieniądze oraz rachunkowośc gospodarstwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7549

Tyle teoria – a w praktyce kto na taką pomoc może liczyć? Warunek wcześniejszego ubezpieczenia w KRUS w zasadzie wyklucza dwuzawodowców, choć po uzyskaniu pomocy nikt nie zabrania beneficjentowi podjęcia dodatkowego zatrudnienia. Próg 10 tys. euro wielkości ekonomicznej w zasadzie eliminuje gospodarstwa z produkcją zwierzęcą (4–5 krów z odchówkiem już przekracza ten limit), czy warzywniczą (ok. 2,5 ha warzyw gruntowych).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Te kalkulatory do wartości SO są jakieś dziwne jak to możliwe, że za 1 tucznika jest 350 euro co daje około 1200 zł lub 1 h ziemniaków jadalnych 1000 euro około 4 tys. zł jestem małym rolnikiem, mam 5 h a według kalkulatora jestem za duży no, chyba że źle liczę jak co to mnie poprawcie bo tego nie rozumiem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    435

Kolego wielkosc ekonomiczna od UE jest powawana w euro nie polskich

Napisz mi na priv lub tutaj jakie masz zwierzeta jesli krowy opsay itd to sztuki jesli tuczniki to ile sprzedałes w ciagu całego roku i w ilu partiach oraz jakie uprawy i ile ha to policze ci wielkosc ekonomiczna chyba ze wolisz sam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zieleniak    5

Ale skad wzieli taka kwote za tucznika? Przeciez we Francji lub Niemczech tyle nie kosztuje. A jeszcze odliczyc koszty hodowli...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    435

ja licze kalkulatorem tym co był tytaj wstawiany

wpisz kalkulator so i pierwszy link to ten kalkulator

ale jak rozmawiałem z doradca to mowił ze on troche zaniza wartosc ze jak komus na takim wyjdzie np 8500 wielkosci to liczac w agencji do programu moze byc blisko 9000 ale ogolnie jest miarodajny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizon1    240

liczbę zwierząt to sie chyba liczy wg obrotu stada a nie wg sprzedaży .

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    435

 A jak obliczysz obrót jak nie przez sprzedasz i srednia liczbe ?? to sie stosuje np przy tucznikach a przy opasach owcach krowach itd podaje sie liczbe na dany dzien  najczesciej na 1 czerwca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kicu
      Witam dziasiaj pojechałem orać 1 h pola i wszystko szlo dobrze do 2 ostatnich przejazdów gdy podniosłem pług zaczął opadać. Z trudem zaorałem pole i pojechałem po moja talerzówkę i podnosiłem ja a on tak jak plug opadała. Nie wiem co sie dzieje 4 miesiące temu cala pompa była wymieniana.
      Proszę o pomoc!!!
    • Przez Farmer19900
      Witam Was

      Jestem w trakcie przebudowy chlewni  (100m2) na przechowalnię. Wysokość od posadzki do stropu wynosi 2,5m . Chcąc ułożyć 3 skrzyniopalety( 80cm lub 90cm) zostałem zmuszony do potrzaskania posadzki oraz wkopania się w grunt. I teraz moje pytanie, ile muszę zostawić luzu "na oddychanie"  pomiędzy skrzyniopaletą, stropem?  Czy 50-60 cm wystarczy?
      Budynek nie jest wentylowany mechanicznie, umieszczone są dwa wentylatory na dachu.
      W przechowalni mam zamiar składować głównie pietruszkę.

      Drugie moje pytane: otóż, czy w jednej przechowalni rozsądne będzie składowanie jednocześnie pietruszki i cebuli ? Czy rośliny te nie będą negatywnie na siebie wpływały ?

       Z góry dziękuje i pozdrawiam.
    • Przez RolPro10
      Witam!
      Moja rodzina prowadzi małe gospodarstwo rolne od "dziada pradziada". Areał łąk 10 ha i 6 ha lasów. Hodujemy bydło mięsne (głównie byki i jałówki) oraz mamy 5 krów (wszystkiego obecnie 12 sztuk). Pola w moich okolicach są najgorsze! SKAŁA ! Nie siejemy żadnego zboża ani nic nie sadzimy (plony są MARNE). Mamy same łąki i pastwiska. Obora jest z lat 70.(pomieści 12 sztuk bydła). Tata chce przepisać gospodarstwo na mnie. Mam plany związane z nim. Chciałbym postawić większą oborę (35 sztuk bydła mlecznego) i 18 mięsnego , chciałbym kupić większy ciągnik i maszyny lepsze no i pola dokupić. Nie wiem czy to ma sens przy takim ukształtowaniu powierzchni i klasie gleby? Co o tym myślicie warto modernizować gospodarstwo? Przyniesie mi to jakieś zyski? Nie chciałbym oczywiście nabrać pożyczek a później nie mieć z czego spłacić. Wiecie o co chodzi?  
    • Przez Sylwekx25
      Witam przyszedł czas na podjęcie decyzji w sprawie zwiększenia pogłowia krów mlecznych. Obecnie utrzymuje 27 sztuk krów dojnych plus 6 sztuk jałówek na wymianę. Utrzymuje je w dwóch budynkach nowszym i starszym. Przechodząc do sedna tematu mam w planach zwiększenie stada krów dojnych o 20 sztuk i tutaj różnie nad tym rozważam , czy budować nową oborę na 50 sztuk a młodzież utrzymywać w nowszym budynku ( zadawanie paszy ręcznie ale łatwiejsze niż w tym starszym , wyciąg linowy do obornika) czy zmodernizować stodołę na oborę na te 20 stanowisk , resztę dojnych trzymać jak dotychczas w nowszym budynku a młodzież w tym starym. Zdaję sobie sprawę ,że przy opcji nr 2 pracy sobie praktycznie nic nie ulżę a nawet zwiększę bo powstały by w sumie 3 budynki z bydłem do oporządzenia , Budowa nowej to jednak większe koszty ale ulżenie sobie w ręcznej pracy co nie oszukujmy się też jest ważne. Reasumując każda z tych dwóch opcji ma swoje plusy i minusy ,pozostaje wybrać najlepszą , dlatego proszę was o porady , sugestię , być może któryś z kolegów miał podobny dylemat , może doradzicie jeszcze coś innego będę wdzięczny za wszelkie pomocne odpowiedzi. Na zakończenie jeszcze krótka charakterystyka tej stodoły:
      ściany murowane z pustaków cementowych i żużlowych
      filary z cegły silikatowej
      11 metrów długości w szczycie z możliwością dobudowy w przód działki.
      20 metrów szerokości niestety bez możliwości dobudowy w bok działki
      więźba dachowa płatwiowo-kleszczowa pokrycie eternit.
       
      Jeśli chodzi o budowę nowej obory to miałby to być system uwięziowy na około 50 stanowisk.
      Czekam na odpowiedzi. Pozdrawiam.
    • Przez GRSami
      Witam
       
      Miałem prase sipma z-279/1 (mam teraz new holland 648) miałem w niej kilka ulepszeń i chałęm się z nimi podzielić na forum (zobacz zdjęcie)
       
      1.Elektryczne podawanie sznurka za pomocą przcisku lub włącznika po stonie panelu sterowania a w prasie silniczek od wyczieraczek
      2.Kontrolki otwarcia komory zaświecała się po otwarciu komory ok 2 cm a druga 4cm
      3.kontrolka migała gdy balot się owijał sznurkiem
      4.Zmana położenia zegara ciśnienia
      5.Dodatkowe oświetlenie podbieracza/aparatu i tyłu prasy
      6.płaskownik miedzy walcami wykonany z kawałka szyny
      7.Zwiekszenie wydajności i zgniotu (ok 5-10 balotów i większy ciężar beli) po przez modernizacje trybu ( https://sklep.sipma.pl/index.php/product/list/id_category/1030/type/short/sort_by/numer_na_rys/sort_order/asc/page/4/producer_filter numer 71) czyli zmiejszenie ilości zębów o 2-3 moge zrobić taki tryb
      8.rozwiercenie dziur m6 do m8 (zabespieczenia)
      9.Nadspawanie płaskownikami drogi łancucha zwijającego (był za długi ale jeszcze nie do skrócenia)
       
      W planach jeszcze było:
      1.automatyczne smarowanie łancuchów i wszyskie smarowniki w jednym miejscu
      2.licznik balotów
      3.kamera z tyłu
      4.automatyczne otwieranie komory (elektro zawór)
      5.przerobienie podajnika do większej wydajności
      6.siatka
      7.wymiana jarzma na takie z łożyskami aby nie trzeba było smarować
       
      Wiec ja to zrobiłem przy prasie a wy co zrobiliście? pochwalcie się.
      (Wiem wszytko to można znaleść na forum ale chciałem pochwalić się jak ja przerobiłem)

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj