karolr2

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone]

Polecane posty

galan99    7550

Jak to teraz zrozumieć na Farmeże przedstawione jest że  , nawet 15 ha łapie się do programu  RMG. Znowu w rozporządzeniu jest że ,  6 ust. 3, PRZY CZYM PIERSZĘNSTWO UZYSKANJU POMACY  MA  GOSPODARSTWO  O MNIEJSZEJ WIELKOSCI EKONOMICZNEJ. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz84    3

Liczy się wielkość ekonomiczna gospodarstwa

Mozesz mieć 20 ha żyta

a ktoś ma 30 arów kapusty

i ma więcej SU.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rd3    4

nie musi być z tej listy

ale za rzeczy z tej listy masz dodatkowe punkty  (max 5pkt)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kapec22    37

Nie rozumiem do końca jednej rzeczy bo pisze o zwiększeniu wartości do co najmniej 10tys euro i co najmniej 20%, to jak ktoś ma wartość te 2tyś to się to mało realne wydaje 20% to bym zrozumiał, a np jak ktoś ma te 8-9 tyś to i jeden i drugi warunek nie powinien sprawić problemu, także jak to wkońcu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    435

To znaczy tyle że jak masz wielkość ekonomiczną np 4.5tys to po wzięciu kasy masz się zwiększyć do 10tys zaś ten co na początku miał np wielkość 8.7tys to po wzięciu kasy ma się ziekszyc o 20% bo 20% z 8.7 tys jest więcej niż 10tys i on osiągnąć musi pułap powyżej 10tys wielkości chyba wiesz o co chodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7550

Na wielkości ekonomicznej polegną wszyscy mali gospodarze bo jest podział i punkty czym wyżej tym lepiej ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacentop    1

Mam 2 ha pszenicy i 2 ha kukurydz i 20 cielakow. Łapie sie na ten program? Z jakiego dnia  beda brac stan bydla bo jak bym mial za duzo to moge odpisac komus kilka sztuk zeby zmiescic sie w 10 tys euro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7550

Ci co mają tylko po 3 ha nie wiele mogą zrobić w tym programie RMG , bo chentnych jest bardzo wiele na 60 tyś. Żeby zwyżkę zrobić powyzej 10 tyś , mowa jest o 20 % ale powyżej 20 tyś są punkty 5 a to jest dużo może zawazyć. Jak wspomniałem tacy na 3 ha tego nie zrobją 10 ha takie gospodarstwa wyłapją ten program RMG .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    435

Dzisiaj wypowiadał sie zastepca ministra rolnictwa i mowił ze pieniedzy nie ma dla wszystkich sa dla tych którym sie chce maja pomysł i naprawde chca podniesc swoja konkurencyjnosc oraz tacy którzy chca unowoczesnic i najwazniejszy jest pomysł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7550

Ci co trzymają bydło opasy, mleczne czy świnie to  są marne pomysły na RMG sektor przetwórstwo we własnym gospodarstwie i sprzedaż  z tego gospodarstwa to jest kierónek jak i warzywa ...Zmiana profilu gospodarstwa , ja taki zaplanowałem , kapusta kiszona i ogórek kosztowna inwestycja ale te 60 tyś w 1/2 pokryje koszty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    435

Wole isc w trzode albo opasy niz w cos co sie nie sprawdzi ok mozna jak ty isc w przetwórstwo tylko ze same papierki ile kosztuja moznaby sie było bawic w takie cos ale nie prz 60 tys a przy 150- 200tys a porywanie sie zeby tylko punkty dostac dla mnie jest zwyczajnie chore

Np takie opasy zwiekszasz o iles sztuk opas rosnie do 30miesiecy wiec jakby nie liczyc to masz tylko ich 2 cykle wiadomo ze szybciej urosna wiec masz 2,5 cykla produkcji a zwiekszenie o 4-5 sztuk nie jest tragedia

Znajomy nie miał pojecia o opasach i wstawił 20 sztuk zeby wywiazac sie z modernizacji i nie załuje decyzji dostał kase na ciagnik ładowacz kosiarke prase i owijarke bo niby dla bydła a sprzet mu potrzebny dla krów a wczesniej sprzedawał cielaczki po 700zł 7dni po urodzeniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
debrzyna    2031

Tak przy okazji jak jest temat opasów Jak to jest przy bydle mięsnym ,TUZy liczą się do wartości ekonomicznej czy nie .Po mojemu nie bo wartość to dopiero opasy co zjadły TUZy


A ten wzrost mozna zrobic bydlem? Np mam 18 sztuk a potem bede mial 50.

Ale dlaczego aż taki duzy skok chcesz zrobić 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    435

Tak przy okazji jak jest temat opasów Jak to jest przy bydle mięsnym ,TUZy liczą się do wartości ekonomicznej czy nie .Po mojemu nie bo wartość to dopiero opasy co zjadły TUZy

Ale dlaczego aż taki duzy skok chcesz zrobić 

 

MOze chce poprostu sie bardzo zwiekszyc powyzej 20 tys euro i dostac 5 punktów sam sie zamierzam rozwinac a jak dodatkowo moge miec jeszcze za to kase to czemu nie  ??

Tak TUZ y sie licza do wielkosci ekonomicznej idac twoim tokiem myslenia to majac trzode tez powinny pola sie nie liczyc bo tuczniki zjedza ( no bo nie bedziesz sprzedawał swojego zboza a do tuczników kupował )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacentop    1

 

Ale dlaczego aż taki duzy skok chcesz zrobić 

 

 

Poniewaz teraz mam 50 sztuk ale moge wiekszosc przepisac na kogos z rodziny i zlozyc wniosek. Potem zeby zrobic wzrost 20% przepisze bydlo spowrotem na siebie. Jesli bedzie brany stan na 1 stycznia to do konca roku moge przepisac bydlo na kogos a sobie zostawic kilka sztuk zeby nie przekraczac 10000 tys euro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daanny    33

myślisz że ci na górze planując ten program  nie przewidzieli tego że ludzie będą celowo zaniżać ESU? zwykle do takich programów bierze się stan średnioroczny z poprzedniego roku a jak chcesz przepisać na kogoś zwierzęta to radzę fizycznie też w miarę szybko je przemieścić byś zdążył się wyrobić przed pierwszą kontrolą zwierzęcą  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    435

Do kazdego programu liczy sie stan srednioroczny wiec nie zawiele mozesz sobie pokombinowac moze te 2 sztuki bys jakos ugrał ale majac 50 sztuk bydła stan srednioroczny tez bedzie duzy i nie najmniejszych szans zalezy ile masz tez ziemi i radze uwazac na zyzliwych sasiadów ze ma sie dzierzawe nie zarejestrowana na gebe bo potem mozna wpasc u nas jeden na modernizacje oddawał kase bo 2 sie na niego wkurzyło i poszły pisma kontrole itd w sumie sam był sobie winien ale jednak duzo ludzi tak robi a potem sa kwiatki 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
viktor19    0

Mam podobny problem, posiadam 10ha ziemi, głównie zboża oraz 20 sztuk bydła opasowego i moja wielkość gospodarstwa wynosi około 13 tys euro, według kalkulatora w necie. Myślę jak ją zmniejszyć i chcę przerejestrować bydło na członka rodziny, tak żeby wartość wyszła poniżej 10. Pytanie czy to jest dobry pomysł, i jest szansa na powodzenie? Wiem że liczony jest średni stan roczny dlatego, jeśli w tym naborze się nie uda to będę celował w następny. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brytan    2

Witam. Ja z pytaniem odnoście tego wsparcia na małych gospodarstw :)  . Czy mógł by mi ktoś tak po chłopsku objaśnić na czym to polega? Tzn. co muszę zrobić aby dostać, czy mogę kupić używane, maszyny itp.  Z góry dziękuje :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    435

Podobno mieli zmienic warunki ale nic nie słychac zeby cos zrobili w tym rozporzadzeniu nie mozna kupic uzywanych maszyn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
the1mati1    64

Czy aby skorzystać z RMG trzeba być na krusie 2 lata wstecz jak to byłlo pierwotnie planowane? Kiedy ma być nabór i ile ma być naborów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mszk8    123

Może ktoś podrzucić link do rozporządzenia?


"...Życie jest za krótkie by tanie wino pić..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kicu
      Witam dziasiaj pojechałem orać 1 h pola i wszystko szlo dobrze do 2 ostatnich przejazdów gdy podniosłem pług zaczął opadać. Z trudem zaorałem pole i pojechałem po moja talerzówkę i podnosiłem ja a on tak jak plug opadała. Nie wiem co sie dzieje 4 miesiące temu cala pompa była wymieniana.
      Proszę o pomoc!!!
    • Przez Farmer19900
      Witam Was

      Jestem w trakcie przebudowy chlewni  (100m2) na przechowalnię. Wysokość od posadzki do stropu wynosi 2,5m . Chcąc ułożyć 3 skrzyniopalety( 80cm lub 90cm) zostałem zmuszony do potrzaskania posadzki oraz wkopania się w grunt. I teraz moje pytanie, ile muszę zostawić luzu "na oddychanie"  pomiędzy skrzyniopaletą, stropem?  Czy 50-60 cm wystarczy?
      Budynek nie jest wentylowany mechanicznie, umieszczone są dwa wentylatory na dachu.
      W przechowalni mam zamiar składować głównie pietruszkę.

      Drugie moje pytane: otóż, czy w jednej przechowalni rozsądne będzie składowanie jednocześnie pietruszki i cebuli ? Czy rośliny te nie będą negatywnie na siebie wpływały ?

       Z góry dziękuje i pozdrawiam.
    • Przez RolPro10
      Witam!
      Moja rodzina prowadzi małe gospodarstwo rolne od "dziada pradziada". Areał łąk 10 ha i 6 ha lasów. Hodujemy bydło mięsne (głównie byki i jałówki) oraz mamy 5 krów (wszystkiego obecnie 12 sztuk). Pola w moich okolicach są najgorsze! SKAŁA ! Nie siejemy żadnego zboża ani nic nie sadzimy (plony są MARNE). Mamy same łąki i pastwiska. Obora jest z lat 70.(pomieści 12 sztuk bydła). Tata chce przepisać gospodarstwo na mnie. Mam plany związane z nim. Chciałbym postawić większą oborę (35 sztuk bydła mlecznego) i 18 mięsnego , chciałbym kupić większy ciągnik i maszyny lepsze no i pola dokupić. Nie wiem czy to ma sens przy takim ukształtowaniu powierzchni i klasie gleby? Co o tym myślicie warto modernizować gospodarstwo? Przyniesie mi to jakieś zyski? Nie chciałbym oczywiście nabrać pożyczek a później nie mieć z czego spłacić. Wiecie o co chodzi?  
    • Przez Sylwekx25
      Witam przyszedł czas na podjęcie decyzji w sprawie zwiększenia pogłowia krów mlecznych. Obecnie utrzymuje 27 sztuk krów dojnych plus 6 sztuk jałówek na wymianę. Utrzymuje je w dwóch budynkach nowszym i starszym. Przechodząc do sedna tematu mam w planach zwiększenie stada krów dojnych o 20 sztuk i tutaj różnie nad tym rozważam , czy budować nową oborę na 50 sztuk a młodzież utrzymywać w nowszym budynku ( zadawanie paszy ręcznie ale łatwiejsze niż w tym starszym , wyciąg linowy do obornika) czy zmodernizować stodołę na oborę na te 20 stanowisk , resztę dojnych trzymać jak dotychczas w nowszym budynku a młodzież w tym starym. Zdaję sobie sprawę ,że przy opcji nr 2 pracy sobie praktycznie nic nie ulżę a nawet zwiększę bo powstały by w sumie 3 budynki z bydłem do oporządzenia , Budowa nowej to jednak większe koszty ale ulżenie sobie w ręcznej pracy co nie oszukujmy się też jest ważne. Reasumując każda z tych dwóch opcji ma swoje plusy i minusy ,pozostaje wybrać najlepszą , dlatego proszę was o porady , sugestię , być może któryś z kolegów miał podobny dylemat , może doradzicie jeszcze coś innego będę wdzięczny za wszelkie pomocne odpowiedzi. Na zakończenie jeszcze krótka charakterystyka tej stodoły:
      ściany murowane z pustaków cementowych i żużlowych
      filary z cegły silikatowej
      11 metrów długości w szczycie z możliwością dobudowy w przód działki.
      20 metrów szerokości niestety bez możliwości dobudowy w bok działki
      więźba dachowa płatwiowo-kleszczowa pokrycie eternit.
       
      Jeśli chodzi o budowę nowej obory to miałby to być system uwięziowy na około 50 stanowisk.
      Czekam na odpowiedzi. Pozdrawiam.
    • Przez GRSami
      Witam
       
      Miałem prase sipma z-279/1 (mam teraz new holland 648) miałem w niej kilka ulepszeń i chałęm się z nimi podzielić na forum (zobacz zdjęcie)
       
      1.Elektryczne podawanie sznurka za pomocą przcisku lub włącznika po stonie panelu sterowania a w prasie silniczek od wyczieraczek
      2.Kontrolki otwarcia komory zaświecała się po otwarciu komory ok 2 cm a druga 4cm
      3.kontrolka migała gdy balot się owijał sznurkiem
      4.Zmana położenia zegara ciśnienia
      5.Dodatkowe oświetlenie podbieracza/aparatu i tyłu prasy
      6.płaskownik miedzy walcami wykonany z kawałka szyny
      7.Zwiekszenie wydajności i zgniotu (ok 5-10 balotów i większy ciężar beli) po przez modernizacje trybu ( https://sklep.sipma.pl/index.php/product/list/id_category/1030/type/short/sort_by/numer_na_rys/sort_order/asc/page/4/producer_filter numer 71) czyli zmiejszenie ilości zębów o 2-3 moge zrobić taki tryb
      8.rozwiercenie dziur m6 do m8 (zabespieczenia)
      9.Nadspawanie płaskownikami drogi łancucha zwijającego (był za długi ale jeszcze nie do skrócenia)
       
      W planach jeszcze było:
      1.automatyczne smarowanie łancuchów i wszyskie smarowniki w jednym miejscu
      2.licznik balotów
      3.kamera z tyłu
      4.automatyczne otwieranie komory (elektro zawór)
      5.przerobienie podajnika do większej wydajności
      6.siatka
      7.wymiana jarzma na takie z łożyskami aby nie trzeba było smarować
       
      Wiec ja to zrobiłem przy prasie a wy co zrobiliście? pochwalcie się.
      (Wiem wszytko to można znaleść na forum ale chciałem pochwalić się jak ja przerobiłem)

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj