karolr2

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone]

Polecane posty

freetaxi    947

Ciekawe na jakiej podstawie w tych niby "doradztwach" klepią Wam takie bzdury jak nie ma jeszcze przepisów krajowych. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To by trzeba było do prywatnego a w okręgu rzeszowski podkarpackie nigdzie nie ma prywatnego doradztwa . W nisko towarówkach 2005 r. czy 2006 nie dostałem premii przez to, że zile wypełnili biznesplan nawciskali mi głupot, bo skont miałem wiedzieli jak naprawdę jest teraz jest wszystko w internecie to się mniej więcej zorientujesz i nikt z ciebie głupiego robił nie będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7574

Dopłaty i PROW

53c599bfcdfde4f96e347a9db9d02862.jpg

Jakie kryteria dla restrukturyzacji małych gospodarstw?

  • 27 kwietnia 2015
  •  
  • 0
  •  
  •  
Już wkrótce Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa będzie przeprowadzać nabór wniosków na poddziałanie "Restrukturyzacja małych gospodarstw". Jego beneficjenci otrzymają bezzwrotną premię w wysokości 60 tys. złotych. Sprawdziliśmy jakie kryteria wyboru wniosków będą miały znaczenie przy ich ocenie.

Reklama

Z technicznego punktu widzenia nabór wniosków do tego działania będzie prowadzony niejako w formie konkursu. Wnioski będzie można składać w wyznaczonym terminie – prawdopodobnie w biurach powiatowych ARiMR. Po zakończeniu naboru złożone podania będą oceniane na podstawie kryteriów wyboru. Na tej podstawie będą każdemu wnioskowi przydzielane punkty, które zadecydują o kolejności ich rozpatrywania. Oczywiście, im więcej punktów zdobędzie dany wniosek, tym większe szanse na uzyskanie premii. 
Punkty mają być przyznawane między innymi za:

  • kwalifikacje zawodowe rolnika (warto tu zwrócić uwagę, że obecnie nie przewiduje się w tym działaniu bezwzględnego wymogu posiadania przez wnioskodawcę kwalifikacji rolniczych, jednak rolnicy mający stosowne wykształcenie lub doświadczenie zawodowe będą mieli większe szanse na uzyskanie pomocy),
  • rodzaj produkcji – tutaj mają być szczególnie punktowane gospodarstwa, które zamierzają produkować żywność w ramach certyfikowanych systemów jakości (np. produkcja ekologiczna), a także rolnicy uprawiający rośliny wysokobiałkowe,
  • kompleksowość biznesplanu – w tym między innymi za planowaną inwestycję budowlaną, planowane przetwórstwo produktów wytwarzanych w gospodarstwie, czy też przystąpienie do grupy producenckiej,
  • wielkość ekonomiczną gospodarstwa po realizacji zaplanowanych w biznesplanie inwestycji (im większa, tym więcej punktów),
  • realizację celów przekrojowych nowego PROW – w tym wpływ na poprawę ochrony środowiska, czy innowacyjność – jednak jak dokładnie realizacja i ocena tych kryteriów będzie wyglądać – na razie nie wiadomo. Można jednak przypuszczać, że  ministerstwo określi, jakie inwestycje będą uznawane za poprawiające stan ochrony środowiska (tak jak zrobiono to przy aktualizacji wniosków z „Modernizacji gospodarstw”), albo co będzie rozumiane jako inwestycja innowacyjna.

Przygotowując wniosek o premię dla małego gospodarstwa warto będzie dokładnie przyjrzeć się tym kryteriom, i tak zaplanować wydatkowanie pozyskanych pieniędzy, by uzyskać jak najwięcej punktów. Chętnych będzie zapewne wielu.  gi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Podasz źródło? 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7574

Nie mylę się czym wyżej uzyskamy w biznes planie zwyżkę to na plus i strączkowe .  posłałem linka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

Podasz źródło? 

TOP Agrar

Tak tak już miał według ich spekulacji cały PROW miesiąc temu ruszyć i na razie jeszcze nic niema może dopiero w czerwcu ale to może dobrze będę miał więcej SO

Edytowano przez piotrek111111111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiek88    128

czyli im większy wzrost tym większa szansa na załapanie się w tym programie. a swoja drogą to nie zdziwie sie jak to ruszy dopiero na przełomie roku, narazie wszyscy posłowie żyją wyborami, potem będą obradować nad tym śmiesznym referendum proponowanym przez szoguna, potem walka o złote korytko jesienią, jak już korytko zdobędą to będą nas mieli dalej w czarnej d.... i koło się zamyka :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Zawsze powtarzam. Poczekajmy na przepisy krajowe. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7574

Przepisy krajowe niewiele  tu wniosą regulacje takie jak ile  trzeba być w Krus ile być właścicielem gospodarstwa i takie tam drobnostki. To samo było w programie Nisko towarówce 2 lata wcześniej już było wiadomo na co przeznaczyć środki jak podali przepisy krajowe to tylko ile w Krus i posiadać gospodarstwo i też było że pierw 1 rok a potem zmienili na 2 lata. Jak ktoś woli czekać na krajowe można ale nie wiele się zmieni dawno było mówione że na zwierzęta nie tylko na produkcję jak wcześniejszym wpisie . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Moim zdaniem wniosą i to bardzo dużo. W tej chwili żadnych detali nie ma. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7574

No nie byłbym taki pewny nie wymyślili tego co napisali sam Dzwonie do Warszawy można się wiele dowiedzieć chętnie odpowiadają że nie jest podane publicznie krajowe przepisy to podadzą ale tak jak jest już wcześniej napisane. Wiem że można zakupić za całą sumę ziemię za 60 tyś ,postawić przechowalnie , co do maszyn to  jest tak jak by połączyło się 5 osób  jak naj bardziej zakup maszyn ale nowych . Maszyna nie zwiększy dochodu, jednemu rolnikowi. Ja stosuje się do tego co pozyskałem i tak się kieruje mam już zaklepane 2 ha do kupienia. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436

Kolego wiadomo ze dzwoniac do Warszawy musza coś ci odpowiedzieć bo im zywczajnie wypada cos powiedzieć. Po 2 znajomy tez dowiadywał sie o Modernizacje gospodarstw i tez mu nagadali jakichś pierduł chłop sie napalił a oni jak wydali przepisy to zupełnie co innego było.

Po 3 w nieskotowarówce tez miałybyc NOWE maszyny a skończyło sie ze potem 5 letnie az w koncu ze obojetnie jaki byle były nawet kupowali 10letnie rozlatujace siewniki byle było coś. Przypominam ze miały byc kontrole sprawdzanie i rozliczanie a nie było nic.

Wiec nie mów ze wszystko ci powiedza przez telefon bo jeśliby  mieli wszystko napisane to by podali publicznie.

U mnie doradca powiedział ze zakup maszyn uzywanych moze podnieśc wartośc ekonomiczna i poterafi to opisać w biuznesplanie oraz sensownie uzasadnic popierajac wyliczeniami wiec kolego nie pitol za przeproszeniem ze nie podnosi zakup maszyn wartości ekonomicznej gospodarstwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7574

Kolego wyliczyć to ja sam mogę i podeprzeć się cyferkami i opisami robiłem już 2 biznes plany to wiem jak to działa ale licz się z tym, że w programie RMG  starczy na 50 tyś gospodarstw chętnych  jest 4 razy tyle i nie opowiadaj mi bajek pierw wskoczą co zakupią ziemie , rozpoczną działalność w kierunku przetwarzania a potem może maszyny. Co do nisko towarówki to początku  było wiadomo że używane maszyny nawet i 20 lenie i dzierżawa ziemi bo było to 25 tyś tylko i skończyło się wielką krytyką to rozdanie. Tak samo jak program ekologiczne sady też wielka afera i krytyka. Niech nie liczy teraz ktoś że byle co napisze i wskoczy, bo się mocno pomyli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdruj77    3

witam, mając 10ha średnie wykształcenie Technik rolnik i ubezpieczenie krus mam chyba szanse na te pieniądze, ale pewnie wiele osób bedzie chciało zrobic wałek na tym działaniu, kto jest przebiegły i cwany wyciągnie kase a uczciwemu np.mi sie nie uda...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Nie chodzi o przebiegłość i kwestię uczciwości tylko o sensowne przygotowanie wniosku i biznesplanu. Warunki otrzymania wsparcia będą znane przed rozpoczęciem naboru dla wszystkich. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze teraz te 2 tygodnie niepewności tak już długo wstrzymują ten PROW, że naprawdę. U nas to każdy na każdego tak uważa, żeby ze siebie słówka niewydusici o tym programie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdruj77    3

mając na myśli uczciwość chodziło mi właśnie o ten wniosek i biznes plan że pieniądze zostaną przeznaczone na rozwój, wiele osób już myśli jak to przeskoczyć, trzeba czekać na decyzje z góry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947
Napisano (edytowany)

To nie niskotowarówka gdzie pieniądze były przejadane. Tu raczej nie będzie możliwości zakombinowania.

Edytowano przez freetaxi

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1991Mateusz    0

Witam. Jaki okres najmniej trzeba być ubezpieczonym w krusie aby ubiegać sie o 60 tyś dla małych gospodarstw ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na dzień dzisiejszy nie ma rozporządzenia i jest napisane, że musisz być ubezpieczony w KRUS na dzień składania wniosku, ale z tego, co wiem będzie to rok albo 2 lata w krusie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krisek    15

No może tak być, ale wydaje mi się że kwestia krusu będzie akurat najmniejszym problemem do otrzymania dotacji.... Mają lepsze sposoby na wydanie jak najmniej dla ludzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Ja myślę, że kwestia ubezpieczenia będzie jednym z najważniejszych kryteriów. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lusssak    0

Co do krus to glupota jest aby brano to pod uwage. Co do ludzi którzy prowadza gospodarstwo i pracuja bo nie mozna wyzyc z roli? Powinno być brane posiadanie gospodarstwa minimum rok, czy tam ile.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7574

Kwestia ubezpieczenia ale trzeba powiedzieć jedno wiele jest gospodarstw rolnych że jedno z małżonków jest ubezpieczone w KRUS a drugie gdzieś pracuje,dalej co do wielkości gospodarstw są 3 ha 5 ha i 10 ha. Teraz każde gospodarstwo ma inne dochody inny start  do 10 tyś euro. Zwyżka o te 20% to jest nie prosta sprawa jak se poradzą 3-5-10 ha które mają największe szanse naj wyżej wyskoczyć. Jeśli będzie wprowadzona punktacja to jak myślicie jakie mają gospodarstwa szanse wielkością ?. Jeśli postawią takie progi jak ekologia, uprawa strączkowych przetwórstwo i sprzedasz bezpośrednia z gospodarstwa wykształcenie rolnika, łączenie się w grupy producenckie. wszystko na punkty. Wielu nie da rady tak mi się wydaje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kicu
      Witam dziasiaj pojechałem orać 1 h pola i wszystko szlo dobrze do 2 ostatnich przejazdów gdy podniosłem pług zaczął opadać. Z trudem zaorałem pole i pojechałem po moja talerzówkę i podnosiłem ja a on tak jak plug opadała. Nie wiem co sie dzieje 4 miesiące temu cala pompa była wymieniana.
      Proszę o pomoc!!!
    • Przez Farmer19900
      Witam Was

      Jestem w trakcie przebudowy chlewni  (100m2) na przechowalnię. Wysokość od posadzki do stropu wynosi 2,5m . Chcąc ułożyć 3 skrzyniopalety( 80cm lub 90cm) zostałem zmuszony do potrzaskania posadzki oraz wkopania się w grunt. I teraz moje pytanie, ile muszę zostawić luzu "na oddychanie"  pomiędzy skrzyniopaletą, stropem?  Czy 50-60 cm wystarczy?
      Budynek nie jest wentylowany mechanicznie, umieszczone są dwa wentylatory na dachu.
      W przechowalni mam zamiar składować głównie pietruszkę.

      Drugie moje pytane: otóż, czy w jednej przechowalni rozsądne będzie składowanie jednocześnie pietruszki i cebuli ? Czy rośliny te nie będą negatywnie na siebie wpływały ?

       Z góry dziękuje i pozdrawiam.
    • Przez RolPro10
      Witam!
      Moja rodzina prowadzi małe gospodarstwo rolne od "dziada pradziada". Areał łąk 10 ha i 6 ha lasów. Hodujemy bydło mięsne (głównie byki i jałówki) oraz mamy 5 krów (wszystkiego obecnie 12 sztuk). Pola w moich okolicach są najgorsze! SKAŁA ! Nie siejemy żadnego zboża ani nic nie sadzimy (plony są MARNE). Mamy same łąki i pastwiska. Obora jest z lat 70.(pomieści 12 sztuk bydła). Tata chce przepisać gospodarstwo na mnie. Mam plany związane z nim. Chciałbym postawić większą oborę (35 sztuk bydła mlecznego) i 18 mięsnego , chciałbym kupić większy ciągnik i maszyny lepsze no i pola dokupić. Nie wiem czy to ma sens przy takim ukształtowaniu powierzchni i klasie gleby? Co o tym myślicie warto modernizować gospodarstwo? Przyniesie mi to jakieś zyski? Nie chciałbym oczywiście nabrać pożyczek a później nie mieć z czego spłacić. Wiecie o co chodzi?  
    • Przez Sylwekx25
      Witam przyszedł czas na podjęcie decyzji w sprawie zwiększenia pogłowia krów mlecznych. Obecnie utrzymuje 27 sztuk krów dojnych plus 6 sztuk jałówek na wymianę. Utrzymuje je w dwóch budynkach nowszym i starszym. Przechodząc do sedna tematu mam w planach zwiększenie stada krów dojnych o 20 sztuk i tutaj różnie nad tym rozważam , czy budować nową oborę na 50 sztuk a młodzież utrzymywać w nowszym budynku ( zadawanie paszy ręcznie ale łatwiejsze niż w tym starszym , wyciąg linowy do obornika) czy zmodernizować stodołę na oborę na te 20 stanowisk , resztę dojnych trzymać jak dotychczas w nowszym budynku a młodzież w tym starym. Zdaję sobie sprawę ,że przy opcji nr 2 pracy sobie praktycznie nic nie ulżę a nawet zwiększę bo powstały by w sumie 3 budynki z bydłem do oporządzenia , Budowa nowej to jednak większe koszty ale ulżenie sobie w ręcznej pracy co nie oszukujmy się też jest ważne. Reasumując każda z tych dwóch opcji ma swoje plusy i minusy ,pozostaje wybrać najlepszą , dlatego proszę was o porady , sugestię , być może któryś z kolegów miał podobny dylemat , może doradzicie jeszcze coś innego będę wdzięczny za wszelkie pomocne odpowiedzi. Na zakończenie jeszcze krótka charakterystyka tej stodoły:
      ściany murowane z pustaków cementowych i żużlowych
      filary z cegły silikatowej
      11 metrów długości w szczycie z możliwością dobudowy w przód działki.
      20 metrów szerokości niestety bez możliwości dobudowy w bok działki
      więźba dachowa płatwiowo-kleszczowa pokrycie eternit.
       
      Jeśli chodzi o budowę nowej obory to miałby to być system uwięziowy na około 50 stanowisk.
      Czekam na odpowiedzi. Pozdrawiam.
    • Przez GRSami
      Witam
       
      Miałem prase sipma z-279/1 (mam teraz new holland 648) miałem w niej kilka ulepszeń i chałęm się z nimi podzielić na forum (zobacz zdjęcie)
       
      1.Elektryczne podawanie sznurka za pomocą przcisku lub włącznika po stonie panelu sterowania a w prasie silniczek od wyczieraczek
      2.Kontrolki otwarcia komory zaświecała się po otwarciu komory ok 2 cm a druga 4cm
      3.kontrolka migała gdy balot się owijał sznurkiem
      4.Zmana położenia zegara ciśnienia
      5.Dodatkowe oświetlenie podbieracza/aparatu i tyłu prasy
      6.płaskownik miedzy walcami wykonany z kawałka szyny
      7.Zwiekszenie wydajności i zgniotu (ok 5-10 balotów i większy ciężar beli) po przez modernizacje trybu ( https://sklep.sipma.pl/index.php/product/list/id_category/1030/type/short/sort_by/numer_na_rys/sort_order/asc/page/4/producer_filter numer 71) czyli zmiejszenie ilości zębów o 2-3 moge zrobić taki tryb
      8.rozwiercenie dziur m6 do m8 (zabespieczenia)
      9.Nadspawanie płaskownikami drogi łancucha zwijającego (był za długi ale jeszcze nie do skrócenia)
       
      W planach jeszcze było:
      1.automatyczne smarowanie łancuchów i wszyskie smarowniki w jednym miejscu
      2.licznik balotów
      3.kamera z tyłu
      4.automatyczne otwieranie komory (elektro zawór)
      5.przerobienie podajnika do większej wydajności
      6.siatka
      7.wymiana jarzma na takie z łożyskami aby nie trzeba było smarować
       
      Wiec ja to zrobiłem przy prasie a wy co zrobiliście? pochwalcie się.
      (Wiem wszytko to można znaleść na forum ale chciałem pochwalić się jak ja przerobiłem)

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj