karolr2

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone]

Polecane posty

Krassus    97

Ale to proste jest. Remontujesz za pieniądze chlewnie, zwiekszasz liczbę świń a później, z większym SO startujesz na MGR i kupujesz nowe maszyny. Na tym to polega a nie na wymianie 30 letnich Ursusów na 30 letnie Fendty.

  • Like 1

BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Proste by było gdyby kasa z modernizacji była zapewniona dla dużej ilości osób a tej kasy za dużo nie ma i zainteresowanie będzie bardzo duże więc taki obrót spraw może być dość trudny do zrealizowania. Bo nie wiadomo czy na modernizację będzie jeden dwa czy więcej nabórow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    435

Dziś w agrobiznesie mówili ze będzie mozliwośc ubiegania sie grup o te pieniadze i powiedzieli juz o jednym chaczyku a mianowicie trzeba wykazać wzrost o 20% ALE MA ON BYĆ NIE MNIEJSZY NIZ 10 TYS EURO. Czyli jak ktos bedzie miał teraz np 6tys to musi zwyzszyć sie o 4 tys wiec na tym napewno odpadnie duzzoo osob. A i tak mowili ze kasy nie starczy a nabór ma byc od czerwca.

Wole 30letniego fenda niz ursusa

A i kolego nie pitol ze kupisz coś za swoje u mnie gość ma chlewnie chyba z 500szt i nie stac go na ciagnik za 150tys wiec nie wiem ile musisz miec tych tuczników zeby było cie stac na nowa maszyne

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7551

To ci co  się połączą  po kilki choć nawet 2 to wezmą prędzej niż ten jeden sam samotny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

zależy jak bedą to rozpatrywać, jeśli spółka dwóch/trzech/więcej rolników ma większe przywileje niż samotny rolnik to faktycznie nieciekawie, zresztą chyba nie są znane jeszcze zasady na jakich spółki rolników mogą ubiegać się o premie? Bo jak niby trzech rolników mających po 5-7 ha ma podnieść się do poziomu 10k euro za 60 tyś do podziału na trzech? Chyba że z przykładowych trzech podmiotów tworzy się jeden


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
max95    21

Jesli będzie grupa rolników to kazdy z nich otrzyma te 60tys. i wtedy sobie kupią ten ciagnik za 150tys.i będzie jak u KARGULA,jeden tydzien u mnie drugi u ciebie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7551

Grupa 2 nawet może więcej ma większe szanse niż jeden sam Sawicki mówił dużo wcześniej co można zrobić, jeśli to będzie potrzymane w tym rozporządzeniu to 2 połączonych ma większe szanse niż jeden. Czekamy ja mam już plan jest nas 3 i działamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majkel207    21

napewno bedzie tak, ze jak będzie grupa to każdy otrzuma po 60tys zł, a nie 60 do podziału?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7551

każdy po 60 tyś otrzyma było to mówione przez Sawickiego tylko mają się zorganizować rolnicy motywacja tu zadziała i plan co można zrobić a też było mówione tylko czekamy na prawo do działania w pojedynkę to co widzę nie ma szans no komuś się uda na pewno ale to nie licznym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krisek    15

No wiadomo że w kupie siła ;) A z tymi maszynami to trochę dziwnie co niektórzy piszą  (chyba że ja to zle rozumiem) Jeżeli jest pomoc dla małych gospodarstw to po co do małego gospodarstwa np 3,4 lub 8 ha kupować ciągniki  150 koni? Ja widzę co się teraz dzieje z tym sprzętem.Ludzie pobrali na PROW ciągniki po 120-150 koni i jedyna funkcja tego ciągnika to orka zimowa i uprawianie na wiosnę  resztę roku stoi w stodole. A za 60 tyś spokojnie można odnowic obecny ciągnik np 360-tkę i kupic  kilka nowych maszyn typu opryskiwacz,agregat,siewnik. a takim sprzętem to już trochę zrobi bo chyba MGR na tym polega..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robo1980    58

Bo ten program jest ustawiony pod producentów maszyn bo jaki jest sens kupować nowe ciągniki na kilka hektarów a póżniej narzekania że nie ma na nic bo nie sztuka kupić,u mnie w okolicy już banki wysyłają ponaglenia do zapłaty bo ludzie myśleli że świat zawojują nowym sprzętem na kilkunastu hektarach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

Coście się tak czepili tych ciągników? Serio chcecie na 10 ha nowy 80 konny ciągnik kupować czy nawet używany? Wy nawet nim 50 mth rocznie nie wykręcicie.


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Coty mówisz na 10 h to pasuje już taki 80 konny zależy, jaki kto ma tryb rolnictwa co uprawia ja mam 8 h i c-360 i Władymira t25 trudno się wyrobić pasowałby taki większy, bo się trudno wyrobić. Ten program RMG nie powinien być na nowe ciągniki, bo przecież nowy ciągnik nie podniesie ci SO powinniście to przeznaczyć na zakup gruntów maszyn powiększania stada. 


Podobno już za 2 tygodnie po świętach ma pojawić się rozporządzenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Podobno :-P będzie to na pewno się dowiemy narazie szkoda sobie robić nadziei :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

Masz 8ha i masz problem się wyrobić mając C-360? Znajimy na 12ha ma 330, pracuje i ma w terminie zrobionie a tutaj niedługo 80 km będzie za mało na 10ha.


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zaq1987    24

W PROW jest zapis, że beneficjentem może być rolnik indywidualny - za przynależność do grupy producenckiej będą dodatkowe punkty. Nie ma ani słowa o ubieganiu się o pomoc przez grupy, to raz a dwa to co to jest za grupa producencka która ma SO poniżej 10 tys. euro...

 

Jak tutaj czytam o zakupie ciągnika w ramach tej pomocy to dochodzę do wniosku, że niektórzy nie mają bladego pojęcia odnośnie wymogów UE jakie są stawiane planowanym inwestycjom - radziłbym wrócić na ziemię, znaleźć i zapoznać się z Zasadami doboru maszyn rolniczych.

 

To co Sawicki mówi przed kamerami, to jedno; przepisy krajowe, to drugie a ich interpretacja to też całkiem inna bajka... Także dajcie znać jak będzie ustawa - wtedy już będą podstawy do dyskusji.

Edytowano przez zaq1987

Jest coś takiego jak kłamstwo, jest też podłe kłamstwo a dalej to już tylko statystyka.

 

Panowie i Panie, śmiejmy się z tego szaleństwa abyśmy sami w obłęd nie popadli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krisek    15

No dokładnie tak jest z tymi ciągnikami i ja  przypominam co niektórym bo chyba się pogubili. Według starej szkoły Ursus c-360 był wykorzystany w 85 % na 15 ha. jak miałeś dwa ursusy spokojnie 30 ha pola byłeś w stanie obrobić i tak faktycznie było.  Teraz John Deere znajomego który ma 5 lat ma zrobione 250 mth a pracuje na 10 ha. Pytam się go po co ci taki ciągnik skoro c-330 stoi bo  nie masz co robić, odpowiada ja wcale nie myślałem o ciągniku ale dawali za pół darmo to trza bylo brać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Encorer    0

Ciekawi mnie jedna rzecz, teraz znacznie przekraczam przyblizony wskaznik 10tys So poniewaz mam krowy mleczne ktore ten wskaznik zawyzaja, jednak wycofuje sie z produkcji mleka co za tym idzie kieruje sie w strone opasow i teraz moje pytanie, co jesli przed zlozeniem wniosku sprzedalbym krowy oraz duze sztuki opasu aby osiagnac SO na poziomie zalozmy 9-9.5tys SO? Czy nie uznano by tego za jakas chec wyludzenia pieniedzy lub cos w tym stylu? Nie posiadam duzo ziemi, swojego ponizej 10 ha a wiec pieniadze otrzymane z pomocy chcialbym przeznaczyc przede wszystkim na zakup stada podstawowego lub ewentualnie kawalka ziemi. Co o tym sadzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7551

Ciekawi mnie jedna rzecz, teraz znacznie przekraczam przyblizony wskaznik 10tys So poniewaz mam krowy mleczne ktore ten wskaznik zawyzaja, jednak wycofuje sie z produkcji mleka co za tym idzie kieruje sie w strone opasow i teraz moje pytanie, co jesli przed zlozeniem wniosku sprzedalbym krowy oraz duze sztuki opasu aby osiagnac SO na poziomie zalozmy 9-9.5tys SO? Czy nie uznano by tego za jakas chec wyludzenia pieniedzy lub cos w tym stylu? Nie posiadam duzo ziemi, swojego ponizej 10 ha a wiec pieniadze otrzymane z pomocy chcialbym przeznaczyc przede wszystkim na zakup stada podstawowego lub ewentualnie kawalka ziemi. Co o tym sadzicie?

Powiem tak jeśli teraz sprzedasz w tym roku i tego roku będą przyjmowane wnioski  to jeśli przekraczasz  10 tyś SO przed sprzedażą to nie obniżysz  ponieważ bydło i świnie są rejestrowane mają to w rejestrze tu  nic nie zakombinuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krisek    15

Wy poto chcecie kupować te traktory w RMG tylko poto, żeby sąsiedzi wam zazdrościli.

 

Tą wypowiedzią sam sobie przeczysz... Widzę że kolega z tych ,co mają 1000 pomysłów na minutę...

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz774    0

Zmierzam  w biznesplanie   na RMG   podać  zakup  suszarni do  tytoniu  virginia   ,  ciekawe  czy to dobre  rozwiązanie  ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7551

Program  RMG trzeba mieć bardzo wiele pomysłów by przechytrzyć konkurencje co do krów i świń to są inne programy- nie RMG. Co do tytoniu  suszarni może być dobry kierunek bo na Lubelszczyzna z tytoniu słynie a gospodarstwa do 5 ha są. Od dziś krowy mleczne to już klęska dla małych co posiadają po 5 krów limitów nie ma, wolna amerykanka. Świnie to też porażka - jest program specjalnie do świń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrp88    172

Jakie są programy na krowy i świnie? Ty masz wtyki w ministerstwie i z Sawickim dobrze żyjesz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kicu
      Witam dziasiaj pojechałem orać 1 h pola i wszystko szlo dobrze do 2 ostatnich przejazdów gdy podniosłem pług zaczął opadać. Z trudem zaorałem pole i pojechałem po moja talerzówkę i podnosiłem ja a on tak jak plug opadała. Nie wiem co sie dzieje 4 miesiące temu cala pompa była wymieniana.
      Proszę o pomoc!!!
    • Przez Farmer19900
      Witam Was

      Jestem w trakcie przebudowy chlewni  (100m2) na przechowalnię. Wysokość od posadzki do stropu wynosi 2,5m . Chcąc ułożyć 3 skrzyniopalety( 80cm lub 90cm) zostałem zmuszony do potrzaskania posadzki oraz wkopania się w grunt. I teraz moje pytanie, ile muszę zostawić luzu "na oddychanie"  pomiędzy skrzyniopaletą, stropem?  Czy 50-60 cm wystarczy?
      Budynek nie jest wentylowany mechanicznie, umieszczone są dwa wentylatory na dachu.
      W przechowalni mam zamiar składować głównie pietruszkę.

      Drugie moje pytane: otóż, czy w jednej przechowalni rozsądne będzie składowanie jednocześnie pietruszki i cebuli ? Czy rośliny te nie będą negatywnie na siebie wpływały ?

       Z góry dziękuje i pozdrawiam.
    • Przez RolPro10
      Witam!
      Moja rodzina prowadzi małe gospodarstwo rolne od "dziada pradziada". Areał łąk 10 ha i 6 ha lasów. Hodujemy bydło mięsne (głównie byki i jałówki) oraz mamy 5 krów (wszystkiego obecnie 12 sztuk). Pola w moich okolicach są najgorsze! SKAŁA ! Nie siejemy żadnego zboża ani nic nie sadzimy (plony są MARNE). Mamy same łąki i pastwiska. Obora jest z lat 70.(pomieści 12 sztuk bydła). Tata chce przepisać gospodarstwo na mnie. Mam plany związane z nim. Chciałbym postawić większą oborę (35 sztuk bydła mlecznego) i 18 mięsnego , chciałbym kupić większy ciągnik i maszyny lepsze no i pola dokupić. Nie wiem czy to ma sens przy takim ukształtowaniu powierzchni i klasie gleby? Co o tym myślicie warto modernizować gospodarstwo? Przyniesie mi to jakieś zyski? Nie chciałbym oczywiście nabrać pożyczek a później nie mieć z czego spłacić. Wiecie o co chodzi?  
    • Przez Sylwekx25
      Witam przyszedł czas na podjęcie decyzji w sprawie zwiększenia pogłowia krów mlecznych. Obecnie utrzymuje 27 sztuk krów dojnych plus 6 sztuk jałówek na wymianę. Utrzymuje je w dwóch budynkach nowszym i starszym. Przechodząc do sedna tematu mam w planach zwiększenie stada krów dojnych o 20 sztuk i tutaj różnie nad tym rozważam , czy budować nową oborę na 50 sztuk a młodzież utrzymywać w nowszym budynku ( zadawanie paszy ręcznie ale łatwiejsze niż w tym starszym , wyciąg linowy do obornika) czy zmodernizować stodołę na oborę na te 20 stanowisk , resztę dojnych trzymać jak dotychczas w nowszym budynku a młodzież w tym starym. Zdaję sobie sprawę ,że przy opcji nr 2 pracy sobie praktycznie nic nie ulżę a nawet zwiększę bo powstały by w sumie 3 budynki z bydłem do oporządzenia , Budowa nowej to jednak większe koszty ale ulżenie sobie w ręcznej pracy co nie oszukujmy się też jest ważne. Reasumując każda z tych dwóch opcji ma swoje plusy i minusy ,pozostaje wybrać najlepszą , dlatego proszę was o porady , sugestię , być może któryś z kolegów miał podobny dylemat , może doradzicie jeszcze coś innego będę wdzięczny za wszelkie pomocne odpowiedzi. Na zakończenie jeszcze krótka charakterystyka tej stodoły:
      ściany murowane z pustaków cementowych i żużlowych
      filary z cegły silikatowej
      11 metrów długości w szczycie z możliwością dobudowy w przód działki.
      20 metrów szerokości niestety bez możliwości dobudowy w bok działki
      więźba dachowa płatwiowo-kleszczowa pokrycie eternit.
       
      Jeśli chodzi o budowę nowej obory to miałby to być system uwięziowy na około 50 stanowisk.
      Czekam na odpowiedzi. Pozdrawiam.
    • Przez GRSami
      Witam
       
      Miałem prase sipma z-279/1 (mam teraz new holland 648) miałem w niej kilka ulepszeń i chałęm się z nimi podzielić na forum (zobacz zdjęcie)
       
      1.Elektryczne podawanie sznurka za pomocą przcisku lub włącznika po stonie panelu sterowania a w prasie silniczek od wyczieraczek
      2.Kontrolki otwarcia komory zaświecała się po otwarciu komory ok 2 cm a druga 4cm
      3.kontrolka migała gdy balot się owijał sznurkiem
      4.Zmana położenia zegara ciśnienia
      5.Dodatkowe oświetlenie podbieracza/aparatu i tyłu prasy
      6.płaskownik miedzy walcami wykonany z kawałka szyny
      7.Zwiekszenie wydajności i zgniotu (ok 5-10 balotów i większy ciężar beli) po przez modernizacje trybu ( https://sklep.sipma.pl/index.php/product/list/id_category/1030/type/short/sort_by/numer_na_rys/sort_order/asc/page/4/producer_filter numer 71) czyli zmiejszenie ilości zębów o 2-3 moge zrobić taki tryb
      8.rozwiercenie dziur m6 do m8 (zabespieczenia)
      9.Nadspawanie płaskownikami drogi łancucha zwijającego (był za długi ale jeszcze nie do skrócenia)
       
      W planach jeszcze było:
      1.automatyczne smarowanie łancuchów i wszyskie smarowniki w jednym miejscu
      2.licznik balotów
      3.kamera z tyłu
      4.automatyczne otwieranie komory (elektro zawór)
      5.przerobienie podajnika do większej wydajności
      6.siatka
      7.wymiana jarzma na takie z łożyskami aby nie trzeba było smarować
       
      Wiec ja to zrobiłem przy prasie a wy co zrobiliście? pochwalcie się.
      (Wiem wszytko to można znaleść na forum ale chciałem pochwalić się jak ja przerobiłem)

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj