karolr2

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone]

Polecane posty

nightmare    81

może ktoś tu powie konkretny przykład gospodartwa wielkości 6 tys euro, tak po chłopsku, a nie sama literatura i co drugi nie wie o co z tym biega, albo ile średnio wychodzi 1 ha i 1 szt bydla, wiadomo ze jak bydlo to laki i zboza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nightmare    81

po prostu jak ojciec chciał przepisac te dopłaty ,to w agencji powiedzieli ze dużo z tym zachodu ze to trzeba przez wawe, mapki i te sprawy, i zapytali czy będę kozystal z prow, mój blad bo odpowiedziałem ze nie, to oni powiedzieli ze nie ma takiej potrzeby żeby to przepisywac. być może prow ruszy bliżej wiosny, wtedy będę miał już zlozone wiosek o dopłaty na siebie i będzie po sprawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robo1980    58

Możecie napisać jakie wymagania będą chodzi mi zwłaszcza o księgowość i czy jak się ma bydło czy musi być płyta obornicka?I czy za część tej kasy można kupić zwierzęta?Pytam bo nie mogę otworzyć tych linków u siebie na komputerze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A ja to wziąłem z tej wersji skróconej i tam jest napisane 6tys.to sory,mój błąd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie 6 tys tylko 10tys a wg tego kalkulatora eur jest 3.90 a obecnie jest jakies 4.20 nie wiem jaki kurs bedzie zatwierdzony wiec wg tego kalkulatora gospodarstwa do 39.000 tys zl a na dzien dzisiejszy wychodzi 42.000 tys zl. Gospodarstwa ktore mialy by sie kwalifikowac to mniej wiecej ja wpisalem swoje np 5h przenzyto 4h miesznki zbozowej  2.h lak 2 mleczne 3 mamki 2 byczki do 1 roku i 2 byczki powyzej 1 roku i wyszlo mi 31.000 tys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nightmare    81

plyta obornikowa to chyba już od 2011 roku powinna być, wrazie kontroli mogą z obszarowych cos uciac. przynajmniej jak jest onw


nie 6 tys tylko 10tys a wg tego kalkulatora eur jest 3.90 a obecnie jest jakies 4.20 nie wiem jaki kurs bedzie zatwierdzony wiec wg tego kalkulatora gospodarstwa do 39.000 tys zl a na dzien dzisiejszy wychodzi 42.000 tys zl. Gospodarstwa ktore mialy by sie kwalifikowac to mniej wiecej ja wpisalem swoje np 5h przenzyto 4h miesznki zbozowej  2.h lak 2 mleczne 3 mamki 2 byczki do 1 roku i 2 byczki powyzej 1 roku i wyszlo mi 31.000 tys

 

kolego ile jest do jednej krowy? a ile do bydla powyżej roku ? i ile do ha laki ? ja tez nie mogę otworzyć tego kalkulatora

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Ten poglądowy kalkulator otworzycie darmowym libreoffice albo płatnym exelem z pakietu Microsoft Office.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to zalezy od regionu wpisze te najwieksze stawki krowa mleczna 5 tys zl krowa mamka 1 tys byczek jalówka poniżej 1 roku 1100 byczek 1-2 roku 2200 pastwiska 950 łąki 1700

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robo1980    58

co do tej płyty to u nas na wsi to ma chyba tylko 3 osoby.Miałem już kontrolę dwa razy i nic się nie doczepili.To napiszcie ile wg tego kalkulatora liczą za hektar strączkowych i za hektar kukurydzy na kiszonkę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Z programu wynika, że może skorzystać "rolnik będący osobą fizyczną ubezpieczoną na podstawie przepisów o ubezpieczeniu społecznym rolników z mocy ustawy i w pełnym zakresie jako rolnik, prowadzącą wyłącznie działalność rolniczą". To jest główne założenie.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

Cześć koledzy czy możecie mi napisać na dziś czy jest dolna granica kwoty ,abym mógł się ubiegać o premię na restrukturyzację gospodarstwa .Na jaki dzień trzeba mieć zwierzęta i ziemię czy na dziś ,czy  wstecz ileś tam lat ?.Ja mogę mieć ziemi i zwierzaków sporo od poniedziałku jak trzeba na siebie ;) .Mam wykształcenie rolnicze średnie krus płacę 10 lat  no i mam trochę ziemi .Pozdrawiam


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Na tą chwilę nie jestem Ci w stanie powiedzieć z jakiego dnia będzie liczona wartość ekonomiczna. Trzeba poczekać na rozporządzenia.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robo1980    58

dzięki za kalkulator,wg niego mam 8,5tyś euro,oczywiście jakieś odchyłki drobne mogą być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nightmare    81

czyli jasno z tych tabel wynika ze hodowcy krow mlecznych , czyli tacy co maja ok 5 krow i powyżej już nie zaliczają się do małych gospodarstw, wychodzi na to ze jak kto ma kilka krow i chce to rozwijać to wsparcia nie dostanie bo przekroczy wartość. dostana co co maja trochę ziemi i pewnie obrabiają byle dopłaty wziasc. i tak jak w przypadku niskotowarowych w poprzednich latach, ta dotacja nic niezmienni w ich gospodarstwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

 

nightmare kolego może nie zmieni u kogoś tam ,ale jak ja się załapię to planuję kupić za tą premię trochę gratów do gospodarstwa .Od czerwca będę właścicielem 35 ha i przyda się te parę złoty .Pozdrawiam.

 


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zibi80    12

Nie ma programu, który zadowoli wszystkich, jak komuś niewiele brakuje to trzeba trochę zakombinować, reszta musi zapomnieć. żeby nie robić zadymy jest niby jeden program dla niskotowarowych ale i tak w większości skorzystają z niego kombinatorzy a nie małorolni, którzy chcieli by coś pchnąć do przodu ale z nikąd pomocy nie ma.

Ale nie, przepraszam, jest jeszcze jeden, dla pozostałych, na otarcie łez. Małorolni mogą przecież oddać swoje gosp dużemu. Teraz chyba tak unia będzie nas wspomagać - namawiając do oddania ziemi dużym przedsiębiorcom

 

 

Edytowano przez zibi80

Pomogłem? Jeśli tak kliknij w zieloną strzałkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nightmare    81

to nie będziesz miał problemów z wywiązaniem się z biznesplanu i poprawieniem dochodowości, tylko pytanie czy się załapiesz, z tabel wynika ze zalapia się tacy co prawie nic nie maja, tacy co pewnie pracują po za rolnictwem, a gospodarka to ich hobby, albo ich ojce jeszcze obrabiaja

 


niskotpwarowe to już było, teraz powtorka z rozrywki, brali po 5 lat i bywalo ze nawet przez ten czas pola nie widzieli , kase wydawali na samochody, remonty domow czy po prostu prztupali. pkazali się jakas lewa faktura na jakas tam niby maszyne i wszystko było git

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zibi80    12

nie da rady, pisał o tym kolega wyżej


Pomogłem? Jeśli tak kliknij w zieloną strzałkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Z tego co mi się wydaje nie posiadając 1 ha przeliczeniowego można ubezpieczyć się w krus na wniosek. 

 

http://www.krus.gov.pl/zadania-krus/ubezpieczenie-spoleczne-rolnikow/przepisy-o-ubezpieczeniu-spolecznym-rolnikow-cd-2/

Edytowano przez freetaxi

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A w Prow nic nie pisze iż gospodarstw musi być powyżej jednego hektara przeliczeniowego.
Tylko o pełnym ubezpieczeniu krus.
A ubezpieczenie dobrowolne nie jest pełnym ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    892

dla tych co nie moga otworzyc

 

radze jeszcze zwrócić uwagę na województwo w jakim się gospodaruje


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kicu
      Witam dziasiaj pojechałem orać 1 h pola i wszystko szlo dobrze do 2 ostatnich przejazdów gdy podniosłem pług zaczął opadać. Z trudem zaorałem pole i pojechałem po moja talerzówkę i podnosiłem ja a on tak jak plug opadała. Nie wiem co sie dzieje 4 miesiące temu cala pompa była wymieniana.
      Proszę o pomoc!!!
    • Przez Farmer19900
      Witam Was

      Jestem w trakcie przebudowy chlewni  (100m2) na przechowalnię. Wysokość od posadzki do stropu wynosi 2,5m . Chcąc ułożyć 3 skrzyniopalety( 80cm lub 90cm) zostałem zmuszony do potrzaskania posadzki oraz wkopania się w grunt. I teraz moje pytanie, ile muszę zostawić luzu "na oddychanie"  pomiędzy skrzyniopaletą, stropem?  Czy 50-60 cm wystarczy?
      Budynek nie jest wentylowany mechanicznie, umieszczone są dwa wentylatory na dachu.
      W przechowalni mam zamiar składować głównie pietruszkę.

      Drugie moje pytane: otóż, czy w jednej przechowalni rozsądne będzie składowanie jednocześnie pietruszki i cebuli ? Czy rośliny te nie będą negatywnie na siebie wpływały ?

       Z góry dziękuje i pozdrawiam.
    • Przez RolPro10
      Witam!
      Moja rodzina prowadzi małe gospodarstwo rolne od "dziada pradziada". Areał łąk 10 ha i 6 ha lasów. Hodujemy bydło mięsne (głównie byki i jałówki) oraz mamy 5 krów (wszystkiego obecnie 12 sztuk). Pola w moich okolicach są najgorsze! SKAŁA ! Nie siejemy żadnego zboża ani nic nie sadzimy (plony są MARNE). Mamy same łąki i pastwiska. Obora jest z lat 70.(pomieści 12 sztuk bydła). Tata chce przepisać gospodarstwo na mnie. Mam plany związane z nim. Chciałbym postawić większą oborę (35 sztuk bydła mlecznego) i 18 mięsnego , chciałbym kupić większy ciągnik i maszyny lepsze no i pola dokupić. Nie wiem czy to ma sens przy takim ukształtowaniu powierzchni i klasie gleby? Co o tym myślicie warto modernizować gospodarstwo? Przyniesie mi to jakieś zyski? Nie chciałbym oczywiście nabrać pożyczek a później nie mieć z czego spłacić. Wiecie o co chodzi?  
    • Przez Sylwekx25
      Witam przyszedł czas na podjęcie decyzji w sprawie zwiększenia pogłowia krów mlecznych. Obecnie utrzymuje 27 sztuk krów dojnych plus 6 sztuk jałówek na wymianę. Utrzymuje je w dwóch budynkach nowszym i starszym. Przechodząc do sedna tematu mam w planach zwiększenie stada krów dojnych o 20 sztuk i tutaj różnie nad tym rozważam , czy budować nową oborę na 50 sztuk a młodzież utrzymywać w nowszym budynku ( zadawanie paszy ręcznie ale łatwiejsze niż w tym starszym , wyciąg linowy do obornika) czy zmodernizować stodołę na oborę na te 20 stanowisk , resztę dojnych trzymać jak dotychczas w nowszym budynku a młodzież w tym starym. Zdaję sobie sprawę ,że przy opcji nr 2 pracy sobie praktycznie nic nie ulżę a nawet zwiększę bo powstały by w sumie 3 budynki z bydłem do oporządzenia , Budowa nowej to jednak większe koszty ale ulżenie sobie w ręcznej pracy co nie oszukujmy się też jest ważne. Reasumując każda z tych dwóch opcji ma swoje plusy i minusy ,pozostaje wybrać najlepszą , dlatego proszę was o porady , sugestię , być może któryś z kolegów miał podobny dylemat , może doradzicie jeszcze coś innego będę wdzięczny za wszelkie pomocne odpowiedzi. Na zakończenie jeszcze krótka charakterystyka tej stodoły:
      ściany murowane z pustaków cementowych i żużlowych
      filary z cegły silikatowej
      11 metrów długości w szczycie z możliwością dobudowy w przód działki.
      20 metrów szerokości niestety bez możliwości dobudowy w bok działki
      więźba dachowa płatwiowo-kleszczowa pokrycie eternit.
       
      Jeśli chodzi o budowę nowej obory to miałby to być system uwięziowy na około 50 stanowisk.
      Czekam na odpowiedzi. Pozdrawiam.
    • Przez GRSami
      Witam
       
      Miałem prase sipma z-279/1 (mam teraz new holland 648) miałem w niej kilka ulepszeń i chałęm się z nimi podzielić na forum (zobacz zdjęcie)
       
      1.Elektryczne podawanie sznurka za pomocą przcisku lub włącznika po stonie panelu sterowania a w prasie silniczek od wyczieraczek
      2.Kontrolki otwarcia komory zaświecała się po otwarciu komory ok 2 cm a druga 4cm
      3.kontrolka migała gdy balot się owijał sznurkiem
      4.Zmana położenia zegara ciśnienia
      5.Dodatkowe oświetlenie podbieracza/aparatu i tyłu prasy
      6.płaskownik miedzy walcami wykonany z kawałka szyny
      7.Zwiekszenie wydajności i zgniotu (ok 5-10 balotów i większy ciężar beli) po przez modernizacje trybu ( https://sklep.sipma.pl/index.php/product/list/id_category/1030/type/short/sort_by/numer_na_rys/sort_order/asc/page/4/producer_filter numer 71) czyli zmiejszenie ilości zębów o 2-3 moge zrobić taki tryb
      8.rozwiercenie dziur m6 do m8 (zabespieczenia)
      9.Nadspawanie płaskownikami drogi łancucha zwijającego (był za długi ale jeszcze nie do skrócenia)
       
      W planach jeszcze było:
      1.automatyczne smarowanie łancuchów i wszyskie smarowniki w jednym miejscu
      2.licznik balotów
      3.kamera z tyłu
      4.automatyczne otwieranie komory (elektro zawór)
      5.przerobienie podajnika do większej wydajności
      6.siatka
      7.wymiana jarzma na takie z łożyskami aby nie trzeba było smarować
       
      Wiec ja to zrobiłem przy prasie a wy co zrobiliście? pochwalcie się.
      (Wiem wszytko to można znaleść na forum ale chciałem pochwalić się jak ja przerobiłem)

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj