karolr2

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone]

Polecane posty

EmalOo    0

A wiadomo czy w ogóle będzie taki okres wymagany, co z osobami które dopiero zakładają / chcą założyć działalność rolniczą a nie "łapią" się na młodego rolnika? Staram się śledzić informacje na ARiMR, na forach i ogólnie w internecie i jak dotąd nie trafiłem na takie info...

Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zibi80    12

Na chwilę obecną nie ma na ten temat mowy


Pomogłem? Jeśli tak kliknij w zieloną strzałkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EmalOo    0

No właśnie. Chciałbym zapytać o Waszą opinię na temat wykorzystania środków z tego programu na stworzenie gospodarstwa ekologicznego lub aspirującego na miano takiego. Uważacie, że są szanse? Mam ważenie, że między innymi taki był zamysł pomysłodawców projektu... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemo89    17

To po przesunięciu limitu na 6 tys E nie ma już żadnego programu dla gospodarstw między 6 a 15 tys E ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roxer    126

W sumie to jeszcze niby projekt do końca gotowy nie jest, ale wydaje mi się ze w tej opcji gdy limit tego programu przeniesiony jest do max 6 tyś euro, to projekt modernizacji gospodarstw (zwrot części poniesionych kosztów) ma dolna granicę właśnie od tego progu - 6 tyś. Pewny co do tego nie jestem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawlo547    5

Mam pytanie prowadzę gospodarstwo z rodzicami i chcieli by skorzystać z tego projektu i mam pytanie mogę za ta kwotę zakupić np jałówki wysokocielne czy tylko maszyny.Gospodarstwo jest na mamę ma już ona 47 lat i jest ubezpieczona w KRUS-ie powierzchnia gospodarstwa to 3,66 i ponad 5 ha dzierżaw nie udukomentowanych jak mam wykazać to np 2000 E mam 2 krowy i 2 jałóweczki z takich małych ilości mleka nie sprzedaje tylko na własne potrzeby i jeżeli bym dostał ta premie to bym zakupił kwotę mleczna i schładzalnik i zaczął bym oddawać mleko.Jak wykazać ten przychód skoro nie sprzedaje nic :) Z góry dzięki za odp :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebastian84    5

witam czy to prawda że kasa będzie tylko do 5 h bo ja mam 4,86 i 4 h dzierżawy zgłoszonej do dopłat . Moje pytanie brzmi czy będzie się liczył własny areał czy to co jest podane do dopłat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zibi80    12

@ Pawlo

Środki można przeznaczyć na zakup zwierząt hodowlanych, osobiście uważam, że wówczas nawet łatwiej udokumentować wzrost SO w gospodarstwie, na maszyny oczywiście też można ale sam zakup maszyn zwiększenia wielkości SO nam nie spowoduje, konieczne jest wtedy wykazanie jak zamierzamy zwiększyć produkcję w gospodarstwie. Wielkość SO obliczasz za pomocą kalkulatora, odnośnik do niego znajdziesz na poprzedniej stronie, zobacz okolice wpisu nr 389.

@ Sebastian

nieprawda, liczy się to ile i jakich masz upraw/zwierząt, bo 5 ha może Ci nie wystarczyć aby się załapać a może być też tak ,że 5 ha to za dużo, policz sobie kalkulatorem o którym piszę wyżej, będziesz wiedział czy się łapiesz czy nie

 

Uwaga

ten kalkulator obowiązywał w poprzednim PROW-ie, można nim sobie wyliczyć tylko PRZYBLIŻONĄ wartość, na potrzeby obecnego programu będzie opracowany nowy, o ile wiem jeszcze go nie ma.


Pomogłem? Jeśli tak kliknij w zieloną strzałkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zibi80    12

Pawlo to Ty wcale nie jesteś taki "niskotowarowy" .

A tak poważnie to coś za duży wynik Ci wyszedł, interesuje nas wynik SO w EURO, przeczytaj mój post (ok nr 390) na poprzedniej stronie piszę tam w skrócie jak to wypełnić, sprawdź jeszcze raz wszystko.

Żeby się załapać wg ostatnich wytycznych trzeba się mieścić w przedziale 2 - 6 tyś E. Ale to dopiero projekt.

 

Naboru jeszcze nie ma i nie wiadomo kiedy będzie, projekt jeszcze nie jest zatwierdzony przez Komisje Europejską - i może wcale nie będzie zatwierdzony w takiej postaci w jakiej jest teraz


Pomogłem? Jeśli tak kliknij w zieloną strzałkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawlo547    5

Teraz znowu wyszedł mi wynik 3 377,53 Suma Wartości SO(EUR) czyli teraz się mieszczę wcześniej coś musiałem źle zrobić :) Ma ktoś taki wniosek nie żeby już wypełniać tylko zobaczyć jak on wygląda bo nigdy nie składałem tylko na dopłaty bezpośrednie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zibi80    12

nie ma na razie żadnych wniosków, nic jeszcze nie wiadomo na 100%, kiedy, jak, co i dla kogo


Pomogłem? Jeśli tak kliknij w zieloną strzałkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawlo547    5

Aha to dzięki za odp :)

A na co chcecie przeznaczyć te pieniądze czyli 60 tys zł :)

Bo ja chce przeznaczyć :)

-5 jałówek Montbeliarde 7000x5=35000 zł

-Owijarka Tekla OZ 7500 9800 zł

-Agregat Uprawowy 2.1m 2900 zł

-Tur 3b +łyżka,krokodyl,chwytak 10900 zł

-Rozsiewacz do nawozów 700 zł

-Roztrząsacz pokosu 600 zł

Razem:59900 zł

I to wszystko pochwalcie się co chcecie kupić :)

Edytowano przez Pawlo547

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zibi80    12

pochwalcie się co chcecie kupić :)

Oj lepiej nie, i bez tego temat jest na tyle długi, że mało kto go czyta od początku - sądząc po powtarzających się ciągle pytaniach.

Swoją drogą jak już wiesz, że masz szanse się ubiegać o kasę to teraz policz sobie jeszcze raz czy te 5 jałówek pozwoli ci przekroczyć te 6tyś E.

W biznesplanie musisz bowiem wykazać, że za tę kasę zwiększysz produkcję tak, że gospodarstwo przekroczy 6tysE.

Edytowano przez zibi80

Pomogłem? Jeśli tak kliknij w zieloną strzałkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawlo547    5

Wyszło mi 8 710,98 bo zostają mi 2 krowy mleczne i 2 jałówki cielne swoje czyli po zakupie tych 5 będę miał razem 9 szt :)

 

Wyszło mi 8 710,98 bo zostają mi 2 krowy mleczne i 2 jałówki cielne swoje czyli po zakupie tych 5 będę miał razem 9 szt :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zibi80    12

Odnośnie poruszanych wcześniej kwestii KRUS to doczytałem się, że jednak będzie wymagany staż w KRUS, ale jeszcze nie jest określone jaki. Będą to określać szczegółowe przepisy krajowe.


Pomogłem? Jeśli tak kliknij w zieloną strzałkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiek88    128

gdzie kolego wyczytałeś o tym krusie? w ostatniej wersji tego planu rozgrabiania obszarów wiejskich nic takiego nie zauważyłem... jakaś podejrzana cisza zapanowała w tym temacie, może wielmożnej unii nie uśmiecha się wspierać naszych małorolnych :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zibi80    12

Faktycznie w planie rozgrabiania nic nie ma. I rzeczywiście cisza ostatnio w temacie, sezon w pełni, pewnie nikt nie ma czasu. Niedawno wpadłem na zestawienie uwag zgłaszanych w II konsultacjach społecznych. W tym zestawieniu nasi myśliciele w rządzie ustosunkowują się do zgłaszanych przez nas uwag. Oto jeden z komentarzy: Działanie skierowane jest do rolników ubezpieczonych na podstawie przepisów o ubezpieczeniu społecznym rolników z mocy ustawy i w pełnym zakresie, prowadzących wyłącznie działalność rolniczą. Ponadto obiwązek podlegania temu ubezpieczeniu będzie dotyczył określonego okresu poprzedzającego dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy.

A tu całe zestawienie:

 

http://ksow.pl/filea...IENIE_UWAG_.xls

 

PS znalazłem na agrofoto drugi temat odnośnie restrukturyzacji małych gosp. Nie róbcie proszę bałaganu i jeśli coś nowego wiecie lub macie pytania piszcie proszę w tym temacie. Sam śledzę temat tych dopłat, ciekaw jestem nowinek i pomagam w miarę swoich możliwości ale trudno pilnować i wypowiadać się w kilku wątkach, zwłaszcza, że w tym sporo już zostało powiedziane.

Edytowano przez zibi80

Pomogłem? Jeśli tak kliknij w zieloną strzałkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radek1983    0

przejolem wlasnie gospodarstwo od rodzicow i mam pytanie z jakiego programu mogl bym skorzystac na kupno ziemi i ciagnika dodam ze jestem na zusie i wiem ze mlody rolnik odpada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
massa1994    23

to zalerzy od twojego zapalu..a mianowicie jesli masz juz jakas ziemie na oku to warto sprawdzic czy spelnisz wymogi na mlodego rolnika po jej zakupie, czyli upragnione niecale 11ha..zawsze to dodatkowe 100 tys zl ,nawet jesli kwota ta moze byc niewystarczajaca z pewnoscia okazala by znaczym zastrzykiem ;) ale to zawsze troche formalnosci :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahten    177

Jak jesteś na zusie to i restrukturyzacja małych gospodarstw też odpada. Jedynie będziesz mógł skorzystać z modernizacji gospodarstw rolnych, ale tam zwracają tylko do 50-60 % kosztów kwalifikacyjnych do zakupu maszyny lub budowy bud. gosp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
biznes12    23

Witam czy orientuje się ktoś o tym działaniu co jak się zrezygnuje z ziemi to dostaje się 120% dopłat 6 lat w przód czy w ogóle jest w nowym prow-ie takie działanie bo cos mówili w agrobiznesie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kicu
      Witam dziasiaj pojechałem orać 1 h pola i wszystko szlo dobrze do 2 ostatnich przejazdów gdy podniosłem pług zaczął opadać. Z trudem zaorałem pole i pojechałem po moja talerzówkę i podnosiłem ja a on tak jak plug opadała. Nie wiem co sie dzieje 4 miesiące temu cala pompa była wymieniana.
      Proszę o pomoc!!!
    • Przez Farmer19900
      Witam Was

      Jestem w trakcie przebudowy chlewni  (100m2) na przechowalnię. Wysokość od posadzki do stropu wynosi 2,5m . Chcąc ułożyć 3 skrzyniopalety( 80cm lub 90cm) zostałem zmuszony do potrzaskania posadzki oraz wkopania się w grunt. I teraz moje pytanie, ile muszę zostawić luzu "na oddychanie"  pomiędzy skrzyniopaletą, stropem?  Czy 50-60 cm wystarczy?
      Budynek nie jest wentylowany mechanicznie, umieszczone są dwa wentylatory na dachu.
      W przechowalni mam zamiar składować głównie pietruszkę.

      Drugie moje pytane: otóż, czy w jednej przechowalni rozsądne będzie składowanie jednocześnie pietruszki i cebuli ? Czy rośliny te nie będą negatywnie na siebie wpływały ?

       Z góry dziękuje i pozdrawiam.
    • Przez RolPro10
      Witam!
      Moja rodzina prowadzi małe gospodarstwo rolne od "dziada pradziada". Areał łąk 10 ha i 6 ha lasów. Hodujemy bydło mięsne (głównie byki i jałówki) oraz mamy 5 krów (wszystkiego obecnie 12 sztuk). Pola w moich okolicach są najgorsze! SKAŁA ! Nie siejemy żadnego zboża ani nic nie sadzimy (plony są MARNE). Mamy same łąki i pastwiska. Obora jest z lat 70.(pomieści 12 sztuk bydła). Tata chce przepisać gospodarstwo na mnie. Mam plany związane z nim. Chciałbym postawić większą oborę (35 sztuk bydła mlecznego) i 18 mięsnego , chciałbym kupić większy ciągnik i maszyny lepsze no i pola dokupić. Nie wiem czy to ma sens przy takim ukształtowaniu powierzchni i klasie gleby? Co o tym myślicie warto modernizować gospodarstwo? Przyniesie mi to jakieś zyski? Nie chciałbym oczywiście nabrać pożyczek a później nie mieć z czego spłacić. Wiecie o co chodzi?  
    • Przez Sylwekx25
      Witam przyszedł czas na podjęcie decyzji w sprawie zwiększenia pogłowia krów mlecznych. Obecnie utrzymuje 27 sztuk krów dojnych plus 6 sztuk jałówek na wymianę. Utrzymuje je w dwóch budynkach nowszym i starszym. Przechodząc do sedna tematu mam w planach zwiększenie stada krów dojnych o 20 sztuk i tutaj różnie nad tym rozważam , czy budować nową oborę na 50 sztuk a młodzież utrzymywać w nowszym budynku ( zadawanie paszy ręcznie ale łatwiejsze niż w tym starszym , wyciąg linowy do obornika) czy zmodernizować stodołę na oborę na te 20 stanowisk , resztę dojnych trzymać jak dotychczas w nowszym budynku a młodzież w tym starym. Zdaję sobie sprawę ,że przy opcji nr 2 pracy sobie praktycznie nic nie ulżę a nawet zwiększę bo powstały by w sumie 3 budynki z bydłem do oporządzenia , Budowa nowej to jednak większe koszty ale ulżenie sobie w ręcznej pracy co nie oszukujmy się też jest ważne. Reasumując każda z tych dwóch opcji ma swoje plusy i minusy ,pozostaje wybrać najlepszą , dlatego proszę was o porady , sugestię , być może któryś z kolegów miał podobny dylemat , może doradzicie jeszcze coś innego będę wdzięczny za wszelkie pomocne odpowiedzi. Na zakończenie jeszcze krótka charakterystyka tej stodoły:
      ściany murowane z pustaków cementowych i żużlowych
      filary z cegły silikatowej
      11 metrów długości w szczycie z możliwością dobudowy w przód działki.
      20 metrów szerokości niestety bez możliwości dobudowy w bok działki
      więźba dachowa płatwiowo-kleszczowa pokrycie eternit.
       
      Jeśli chodzi o budowę nowej obory to miałby to być system uwięziowy na około 50 stanowisk.
      Czekam na odpowiedzi. Pozdrawiam.
    • Przez GRSami
      Witam
       
      Miałem prase sipma z-279/1 (mam teraz new holland 648) miałem w niej kilka ulepszeń i chałęm się z nimi podzielić na forum (zobacz zdjęcie)
       
      1.Elektryczne podawanie sznurka za pomocą przcisku lub włącznika po stonie panelu sterowania a w prasie silniczek od wyczieraczek
      2.Kontrolki otwarcia komory zaświecała się po otwarciu komory ok 2 cm a druga 4cm
      3.kontrolka migała gdy balot się owijał sznurkiem
      4.Zmana położenia zegara ciśnienia
      5.Dodatkowe oświetlenie podbieracza/aparatu i tyłu prasy
      6.płaskownik miedzy walcami wykonany z kawałka szyny
      7.Zwiekszenie wydajności i zgniotu (ok 5-10 balotów i większy ciężar beli) po przez modernizacje trybu ( https://sklep.sipma.pl/index.php/product/list/id_category/1030/type/short/sort_by/numer_na_rys/sort_order/asc/page/4/producer_filter numer 71) czyli zmiejszenie ilości zębów o 2-3 moge zrobić taki tryb
      8.rozwiercenie dziur m6 do m8 (zabespieczenia)
      9.Nadspawanie płaskownikami drogi łancucha zwijającego (był za długi ale jeszcze nie do skrócenia)
       
      W planach jeszcze było:
      1.automatyczne smarowanie łancuchów i wszyskie smarowniki w jednym miejscu
      2.licznik balotów
      3.kamera z tyłu
      4.automatyczne otwieranie komory (elektro zawór)
      5.przerobienie podajnika do większej wydajności
      6.siatka
      7.wymiana jarzma na takie z łożyskami aby nie trzeba było smarować
       
      Wiec ja to zrobiłem przy prasie a wy co zrobiliście? pochwalcie się.
      (Wiem wszytko to można znaleść na forum ale chciałem pochwalić się jak ja przerobiłem)

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj