karolr2

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Maroslaw0770    264

zlikwidowac te wszystkie programy, za te pieniadze podniesc dopłaty jpo i onw i po problemie, przymajmniej wszyscy dostana, a tak dostanie tylko kilka procent rolników,

te programy to jedna wielka sciema, marnotrastwo pieniedzy i zamieszanie

Najlepiej rozdać nierobom którzy rolnikami są tylko na papierku, a na pole wcale nie zaglądają... Jakiekolwiek pieniądze z uni powinni dostawać prawdziwi rolnicy, a nie posiadacze ziemi...

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
33012345    0

w oborze nie ma zbyt dużo roboty wystarczy wstawić drzwi aby można wjechać ciągnikiem z turem i paśnik też trzeba przerobić a z maszyn to właśnie tura do c330 i opryskiwacz bo resztę najpotrzebniejszych maszyn już mam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

popieram pieniądze należą się rolnikom a nie tym co maja ziemie .. 100% racji ..

  • Like 1

Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
Napisano (edytowany)

pieniadze naleza sie tym co maja ziemie jak i rolnikom, ale teraz to jest tak ze ci co maja ziemie maja wieksze dopłaty niz ci co sa rolnikami i to jest patologia, patologia jest równiez nierówna konkurencja wsród rodzimych rolników w postaci ze jeden dostaje upust na maszyny 50% (prow czy inne chore programy) a 1000 innych nie dostanie, bo nie spełnia warunków albo dla nich zabraknie kasy

Edytowano przez ventador
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maroslaw0770    264

Zgadzam się z tym że kasa powinna być również dla mniejszych, ale dla tych którzy chcą naprawdę rozwijać gospodarstwo, a nie skorzystać z łatwej kasy, a po upływie czasu sprzedać to co się kupiło żeby kasa sie zwróciła... No ale niestety, sprawiedliwie nigdy nie będzie bo nikt tego nie ogarnie.......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

no jezeli bedzie 1000 róznych dopłat i programów to nikt tego nie ogarnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arab1    23

Ja nie wierzę ża bardzo że te małe gospodarstwa coś dostaną ,podejrzewam że dostaną w dużej części kombinatorzy ,kto to widział aby rozpisywać gospodarstwa i dostawać po 75 tys,bo ojciec częśc zapisał ,a to co się dzieje z odpisem VAT w gospodarstwach to się w głowie nie mieści ,jedno oszustwo ,czy rząd tego nie widzi i potem cwaniaczki się smieją jak to im się dobrze gospodarzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483
Napisano (edytowany)

To nie temat kto kombinuje kto nie .. na gdybanie nie ma miejsca .. lepiej napisać cos konkretnego .. małe dostaną ale coś za coś ..jeśli ktoś chce prowadzic gospodarstwo to to bedzie robił .. niektórzy chcieli by dostac wszystko bez zadnych warunków tak sie nie da .. po to są te warunki żeby ograniczyc przekrety .. pozaty to kazdego prywatna sprawa co robi i jak jeśli przepisy na to pozwalają napewno kazdy z nas by skorzystał z furtki

Edytowano przez Matey

Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

jak tak czytam takie wypowiedzi jak powyzej to stwierdzam ze Polacy wcale nie chca sprawiedliwosci i dobrych prostych i konkretnych rozwiazan, wola zawiłe, skomplikowane i szemrane interesy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

jeśli uważasz ze wsparcie jest szemrane dla małych gospodarstw to po co chcesz z niego skorzystać ?.. wszystko jest pisane jezykiem innym niż używamy na co dzień nawet polskie prawo jest tak napisane że normalny człowiek nie wie o co chodzi


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tech132    0
Napisano (edytowany)

Wiecie może kiedy ten program ruszy? Pomógłby ktoś w wyliczeniu kalkulatorem czy sie będę łapał na ten program.Moje GG *******

Edytowano przez Matey
pisząc na forum oczekuj odpowiedzi na forum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9227

Chodzi o to, żeby pokazać te pieniądze, ale ich nikomu nie dać. Uważam, że każdy, kto chce powiększać gospodarstwo, powinien dostać dofinansowanie. Jeden kupi hektar ziemi pod truskawki, inny 20 jałówek - co za różnica. Ważne, żeby się kwalifikował na starcie i osiągnął cel. Założę się, że celowo tak napisano przepisy, aby juz na starcie zniechecić większość. Potem się pieniądze przesunie na wielkotowarowe, bo "mali nie byli chętni" i tak sie to skończy. Gospodarstwo 10 tys euro to 45 tys zł. To około 10-12 ha pszenicy daje taki dochód. Jak dokupisz 2 ha ziemi, to się nie uda wskoczyć na 15 tys. Dla hodowli bydła mlecznego to około 40 tys litrów mleka. Licząc przeciętnie 6500kg od krowy, to 7 krów. Jak dokupię 3-4 to jest szansa, ze się uda. Dla chowu trzody trzeba wyprodukować rocznie około 100 sztuk.

Przy coraz gorszych warunkach i wyśrubowanych wymaganiach, jaki jest sens starać się o te dofinansowania ? W sumie najpewniejszy biznes to uprawa zbóż - najmniejsze koszty osobowe. Sam tak robię. Ze względu na pracę nie interesują mnie żadne plantacje ani hodowla. Dochód z uprawy przeznaczam powoli na wymianę parku maszynowego, który ma już ponad 30 lat. Nie staram się o żadne dofinansowania, bo mój czas jest cenniejszy niż pieniądze, które ewentualnie moge dostać. Większość małych gospodarstw w mojej okolicy tak właśnie działa. Te duże, to zazwyczaj ci, co się dorobili za granicą i wierza, że im się uda, albo ci, co sie uwłaszczyli na majątku po PRL. Jedni i drudzy mieli środki na start.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

przypominam tylko, że temat dotyczy Modernizacji małych gospodarstw z PROW 2014-2020, a nie wyższości krusu nad zusem itp.


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
massa1994    23
Napisano (edytowany)

Według mnie rolnicy powinni miec mozliwosc kupowania używanego sprzetu, z pewnoscia wielu zakupiloby sobie swoje male kombajniki zeby nie placic za uslugi a w niektórych gospodarstwach to jest koszt zblizony do 6000zl w zaleznosci od uprawy..a przypis o zabronieniu zakupu mienia ruchomego używanego jest bezpodstawny..powinno byc tak ze jesli jest faktura na dana maszyne używana to wszystko powinno byc ok...

 

 

a poza tym pisal tam ktos o zakupie byków -w projekcie wyszczególniony jest zapis ze na zakup zwierzat oraz roslin jednorocznych nie bedzie mozna wykorzystać tych pieniedzy .

Edytowano przez Matey
orty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poziomka    20

massa1994 mozesz kupić 5 lotnią maszynę ,choć teraz nie wiem dokładnie czy już tak będzie twój mały kombajnik to koszt 20 tys ,30 więc nie wiem czy są to straszne pieniądze.I nie płaczcie tak bo źle nie jest :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyhef    214
Napisano (edytowany)

Kasę z restrukturyzacji małych gospodarstw będzie napewno można przeznaczyć na zakup stada podstawowego zwierząt hodowlanych, także jak ktoć chciałby zainwestować w zwierzaki to kupując je mógłby zwiększyć swoją wielkość ekonomiczną.

Edytowano przez mlodyhef

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KamilK199    9

Jestem ciekaw czy za te 60 tys bedzie mozna np postawic wiate,hale na maszyny, slome czy nawet bydło??


Ursus:360, 360 3P,Białoruś JUMZ koparka rolnicza,MF 595 MKII MP:)
a w przyszłości Fendt(612 145KM) lub MF(8110-8120,135-145KM):)
Jeśli jesteś z okolic Wielunia i Sieradza napisz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arab1    23

Mali stawiają wiaty na słomę?

 

Jak sobie jadę i patrzę to wiaty na słomę mają raczej dochodowi rolnicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyhef    214

Co nie zmienia faktu, że będzie można. W jaki sposób jednak ktoś kto będzie stawiał tą wiatę zwiększy wielkość ekonomiczną to nie wiem :ph34r:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arab1    23

Michalmeer a co Cię prawda w oczy kole?Jeszcze powiedz że tak ma być

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KamilK199    9

Jelis bedziesz chcial trzymac w niej bydlo to zwiekszy, mozesz po czesci trzymac w niej bydlo i slome, wszystko zalezy od argumentacji i biznesplanu.


Ursus:360, 360 3P,Białoruś JUMZ koparka rolnicza,MF 595 MKII MP:)
a w przyszłości Fendt(612 145KM) lub MF(8110-8120,135-145KM):)
Jeśli jesteś z okolic Wielunia i Sieradza napisz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
massa1994    23
Napisano (edytowany)

Kasę z restrukturyzacji małych gospodarstw będzie napewno można przeznaczyć na zakup stada podstawowego zwierząt hodowlanych, także jak ktoć chciałby zainwestować w zwierzaki to kupując je mógłby zwiększyć swoją wielkość ekonomiczną.

 

 

 

drogi kolego wystarczy zerknac tutaj http://www.minrol.go.../PROW-2014-2020

zapis mówi " NIE MA MOZLIWOSCI WSPARCIA ZAKUPU ZWIERZAT,ROSLIN JEDNOROCZNYCH ORAZ UŻYWANYCH CZESCI RUCHOMYCH (MASZYN,URZADZEN I WYPOSAZENIA "

Edytowano przez Matey
mam nadzieje ze slowniki ortograficzne bedą dotowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyhef    214
Napisano (edytowany)

Drogi kolego, wybacz wielce, ale nie wiem o czym mówisz ;) Wszedłem na tą stronę i w projekt ostatni raz aktualizowany 24.01.2014 więc nie tak dawno. I ja oczywiście mówię o Restrukturyzacji małych gospodarstw, nie wiem, może pomyliłeś tematy.

 

Jest napisane:

 

Premia powinna być wydatkowana zgodnie z założeniami biznesplanu, w szczególności na: budowę lub modernizację budynków lub

budowli, zakup lub instalację nowych maszyn, urządzeń, w tym sprzętu komputerowego, zakładanie sadów lub plantacji wieloletnich krzewów owocowych, które efektywnie owocują co najmniej przez 5 lat, zakup, instalację lub budowę elementów infrastruktury technicznej wpływających bezpośrednio na warunki prowadzenia działalności rolniczej, przygotowanie do sprzedaży, sprzedaż bezpośrednią, przetwórstwo produktów rolnych pochodzących głównie z gospodarstwa, zakup gruntów rolnych, w części nie przekraczającej 30% kwoty premii, zakup zwierząt hodowlanych (gospodarskich) w rozumieniu przepisów o organizacji hodowli i rozrodzie zwierząt gospodarskich, stanowiących stado podstawowe - związany z rozpoczęciem produkcji zwierzęcej w gospodarstwie lub postępem genetycznym w zakresie prowadzonej produkcji.

 

Premia nie może być wydatkowana w celu nabycia rzeczy używanych.

 

Więc jeśli to ja jestem w błędzie proszę mnie oświecić, tylko tak jasno jak się to da. ;)

Edytowano przez mlodyhef

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kicu
      Witam dziasiaj pojechałem orać 1 h pola i wszystko szlo dobrze do 2 ostatnich przejazdów gdy podniosłem pług zaczął opadać. Z trudem zaorałem pole i pojechałem po moja talerzówkę i podnosiłem ja a on tak jak plug opadała. Nie wiem co sie dzieje 4 miesiące temu cala pompa była wymieniana.
      Proszę o pomoc!!!
    • Przez Farmer19900
      Witam Was

      Jestem w trakcie przebudowy chlewni  (100m2) na przechowalnię. Wysokość od posadzki do stropu wynosi 2,5m . Chcąc ułożyć 3 skrzyniopalety( 80cm lub 90cm) zostałem zmuszony do potrzaskania posadzki oraz wkopania się w grunt. I teraz moje pytanie, ile muszę zostawić luzu "na oddychanie"  pomiędzy skrzyniopaletą, stropem?  Czy 50-60 cm wystarczy?
      Budynek nie jest wentylowany mechanicznie, umieszczone są dwa wentylatory na dachu.
      W przechowalni mam zamiar składować głównie pietruszkę.

      Drugie moje pytane: otóż, czy w jednej przechowalni rozsądne będzie składowanie jednocześnie pietruszki i cebuli ? Czy rośliny te nie będą negatywnie na siebie wpływały ?

       Z góry dziękuje i pozdrawiam.
    • Przez RolPro10
      Witam!
      Moja rodzina prowadzi małe gospodarstwo rolne od "dziada pradziada". Areał łąk 10 ha i 6 ha lasów. Hodujemy bydło mięsne (głównie byki i jałówki) oraz mamy 5 krów (wszystkiego obecnie 12 sztuk). Pola w moich okolicach są najgorsze! SKAŁA ! Nie siejemy żadnego zboża ani nic nie sadzimy (plony są MARNE). Mamy same łąki i pastwiska. Obora jest z lat 70.(pomieści 12 sztuk bydła). Tata chce przepisać gospodarstwo na mnie. Mam plany związane z nim. Chciałbym postawić większą oborę (35 sztuk bydła mlecznego) i 18 mięsnego , chciałbym kupić większy ciągnik i maszyny lepsze no i pola dokupić. Nie wiem czy to ma sens przy takim ukształtowaniu powierzchni i klasie gleby? Co o tym myślicie warto modernizować gospodarstwo? Przyniesie mi to jakieś zyski? Nie chciałbym oczywiście nabrać pożyczek a później nie mieć z czego spłacić. Wiecie o co chodzi?  
    • Przez Sylwekx25
      Witam przyszedł czas na podjęcie decyzji w sprawie zwiększenia pogłowia krów mlecznych. Obecnie utrzymuje 27 sztuk krów dojnych plus 6 sztuk jałówek na wymianę. Utrzymuje je w dwóch budynkach nowszym i starszym. Przechodząc do sedna tematu mam w planach zwiększenie stada krów dojnych o 20 sztuk i tutaj różnie nad tym rozważam , czy budować nową oborę na 50 sztuk a młodzież utrzymywać w nowszym budynku ( zadawanie paszy ręcznie ale łatwiejsze niż w tym starszym , wyciąg linowy do obornika) czy zmodernizować stodołę na oborę na te 20 stanowisk , resztę dojnych trzymać jak dotychczas w nowszym budynku a młodzież w tym starym. Zdaję sobie sprawę ,że przy opcji nr 2 pracy sobie praktycznie nic nie ulżę a nawet zwiększę bo powstały by w sumie 3 budynki z bydłem do oporządzenia , Budowa nowej to jednak większe koszty ale ulżenie sobie w ręcznej pracy co nie oszukujmy się też jest ważne. Reasumując każda z tych dwóch opcji ma swoje plusy i minusy ,pozostaje wybrać najlepszą , dlatego proszę was o porady , sugestię , być może któryś z kolegów miał podobny dylemat , może doradzicie jeszcze coś innego będę wdzięczny za wszelkie pomocne odpowiedzi. Na zakończenie jeszcze krótka charakterystyka tej stodoły:
      ściany murowane z pustaków cementowych i żużlowych
      filary z cegły silikatowej
      11 metrów długości w szczycie z możliwością dobudowy w przód działki.
      20 metrów szerokości niestety bez możliwości dobudowy w bok działki
      więźba dachowa płatwiowo-kleszczowa pokrycie eternit.
       
      Jeśli chodzi o budowę nowej obory to miałby to być system uwięziowy na około 50 stanowisk.
      Czekam na odpowiedzi. Pozdrawiam.
    • Przez GRSami
      Witam
       
      Miałem prase sipma z-279/1 (mam teraz new holland 648) miałem w niej kilka ulepszeń i chałęm się z nimi podzielić na forum (zobacz zdjęcie)
       
      1.Elektryczne podawanie sznurka za pomocą przcisku lub włącznika po stonie panelu sterowania a w prasie silniczek od wyczieraczek
      2.Kontrolki otwarcia komory zaświecała się po otwarciu komory ok 2 cm a druga 4cm
      3.kontrolka migała gdy balot się owijał sznurkiem
      4.Zmana położenia zegara ciśnienia
      5.Dodatkowe oświetlenie podbieracza/aparatu i tyłu prasy
      6.płaskownik miedzy walcami wykonany z kawałka szyny
      7.Zwiekszenie wydajności i zgniotu (ok 5-10 balotów i większy ciężar beli) po przez modernizacje trybu ( https://sklep.sipma.pl/index.php/product/list/id_category/1030/type/short/sort_by/numer_na_rys/sort_order/asc/page/4/producer_filter numer 71) czyli zmiejszenie ilości zębów o 2-3 moge zrobić taki tryb
      8.rozwiercenie dziur m6 do m8 (zabespieczenia)
      9.Nadspawanie płaskownikami drogi łancucha zwijającego (był za długi ale jeszcze nie do skrócenia)
       
      W planach jeszcze było:
      1.automatyczne smarowanie łancuchów i wszyskie smarowniki w jednym miejscu
      2.licznik balotów
      3.kamera z tyłu
      4.automatyczne otwieranie komory (elektro zawór)
      5.przerobienie podajnika do większej wydajności
      6.siatka
      7.wymiana jarzma na takie z łożyskami aby nie trzeba było smarować
       
      Wiec ja to zrobiłem przy prasie a wy co zrobiliście? pochwalcie się.
      (Wiem wszytko to można znaleść na forum ale chciałem pochwalić się jak ja przerobiłem)

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj