karolr2

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone]

Polecane posty

Michalmeer    483

Projekty są jeszce w fazie konsultacji .. jeszce mogą coś zmienić


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
massa1994    23

Czytalem tu ze jesli ktos korzystal z poprzedniego prow 2007-2013 w ramach pomocy dla mlodego rolnika to nie bedzie mogl skorzystac z tego programu. Orientuje sie ktos czy mozna sie ubiegac o to dofinansowanie jesli skorzystalo sie z dotacji w ramach programu dla gospodarstw niskotowarowych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil8832    0

A skąd wiesz kolego, czy tym dżon direm nie szarpnie głębiej ziemi i nie dokopie się do pokładów węgla?? Urosnąć, może nie urośnie ale wartość gospodarstwa wzrośnie (pomijam "rękę" państwa która czycha na to co jest w ziemi:-) ).

Dobry pomysł koledzy podsunęli, jeżeli ktoś się nie wykazał do tej pory, to powinien mieć lekko ograniczony dostęp do łatwych pieniędzy. Niech wykaże się większym pomysłem.

 

Może nie którzy po prostu tej szansy nie dostali i liczą na nią teraz :) niby dlaczego mamy załować dla tych mniejszych :) a możę chociaż co 10 będzie miał łeb i jakoś mądrze to wykorzysta :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zibi80    12

... Orientuje sie ktos czy mozna sie ubiegac o to dofinansowanie jesli skorzystalo sie z dotacji w ramach programu dla gospodarstw niskotowarowych?

można


Pomogłem? Jeśli tak kliknij w zieloną strzałkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    631

Pawełek to tak samo jak aro1975 i Nikita_Bennet wsparcia musisz sobie udzielić sam jak jesteś na zus :(, podobno prawdziwi rolnicy to Ci co są na krus - paranoja.

powinni wprowadzić jednakowe ubezpieczenie dla wszystkich

ja też się zaliczam do tego grona!

i też nie jestem prawdziwym rolnikiem z tego wynika..:/

A co z tego że plony i porządek w gospodarstwie mam niejednokrotnie lepsze niż "prawdziwy rolnik na krusie"

to jest ten kraj... Pokaż że potrafisz łączyć ze sobą wiele zdań, być przedsiębiorczym i bystrym w działaniu, a zostaniesz za to ukarany...

dziękuję-nas..ram na te dofinansowania.. sam sobie poradzę jak to się dzieje od dawna. Tylko proszę o jedno wasz mości z Wiejskiej-nie utrudniajcie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

To nie debata zus czy krus .. tylko modernizacja małych gosporarstw.. jeślimacie uwagi są konsultacje wypowiedzcie sie na ten temat .. my wam nie pomozemy tu


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Apacz13    5

Wyliczenia co do SO gospodarstwa też są dla mnie troche dziwne .Mianowicie gospodarstwo mające 20ha przy produkcji roślinnej załapie się do progu 15000,natomiast gospodarstwo przy takim samy areale mające niewielką hodowlę zwierzęcą będzię ten limit przekraczać ,czyli nie będzie mogło skorzystać z pomocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DoradcaKT    20

ale będzie mogło korzystać z modernizacji gospodarstw albo jeżeli przekroczy 20tys euro to z młodego rolnika a gospodarstwa poniżej 15tys euro nie będą mogły....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

heh bede musiał pomyśleć i pokombinowac co mi bardziej bedzie sie oplacać czy do 15 tys czy powyżej .. zalezy tez od wymogów


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roxer    124

Hyhy, przy tym "kombinowaniu" mam jesszcze jedno pytanie. Rozumiem, że tak jak inne działania ze starego PROWU wykluczają skorzystanie z restrukturyzacji małych gospodarstw, tak ta restrukturyzacja małych wyklucza dalsze korzystanie z innych programów (oczywiście też po przekroczeniu tych 15 tyś. euro), czy też jest może inaczej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
massa1994    23

A dlaczego tylko nowe maszyny :( myslalem nad zakupem jakiegos miejszego kombajnu i ciagnka 80km.. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelek98    1175

michalmer co z tyymi konsultacjami przecież to bujda. kilka razy byłem na spotkaniu z ministrem i kiwa głową udaje że coś zapisuje i dalej w d....e mają.

tak jak załatwili z ubojem rytualnym, platforma nie chciała trzeba wyjśc z koaalicji było, tak samo w tym przypadku będą kombinować jak najmniej kasy wydać i jeszcze udaja te konsultacje.

 

a czemu nie pomożemy ilu jest użytkowników portalu? jakas zorganizowana akcyjka na wiejskiej i może coś by drgnęło wtym betonie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

sam chcialem napisac coś od siebie do konsultacji ale nie moge nawet sie polaczyć z tym formularzem ..

 

A dlaczego jesteście na zus a nie na krus ?


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    885

predzej wysluchaja was w tym formularzu niz tutaj na forum, wiec ja bym proponowal stracic 10 minut i napisać co was boli


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gandzik    2

sam chcialem napisac coś od siebie do konsultacji ale nie moge nawet sie polaczyć z tym formularzem ..

 

A dlaczego jesteście na zus a nie na krus ?

dlatego, że pracujemy zawodowo, mamy firmy, a dodatkowo prowadzimy gospodarstwa i automatycznie musimy płacić zus, a nie mozna opłacać składek w obydwu sytemach ubezpieczeniowych. jeżeli byłby wybór normalne, iż płaciłbym składkę w krus (kwartalną) i kożystał z programów pomocowych, a nie jak w zus miesięczną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Ja jestem na krusie i tez sie nie łapie na wsparcie dla małych gospodarstw niestety .. no ale nic nie poradzisz .. te dotacje dla małych jest tylko i wyłącznie dla tych co są ubezpieczeni w krus wiec tego nie zmienią


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateo169    0

zaraz czy dobrze rozumiem jestem rolnikiem opłacam krus dodatkowo pracuje w firmie która opłaca mi składki zusowskie to co nie łapie się ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroon    186

Tak - nie łapiesz się i łamiesz prawo bo jeśli ktoś płaci za ciebie ZUS to nie masz prawa opłacać jednocześnie KRUS-u

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483
Napisano (edytowany)

Bez obrazy panowie ale jeśli macie inne źródło dochodu niż gospodarstwo to nie utrzymujecie się tylko z gospodarstwa wiec według przepisów nie jesteście rolnikami . Wiec nie mozecie skorzystać z wsparcia

Edytowano przez Michalmeer

Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2xandrzej360    66

Czyli jak skorzystałem z Młodego Rolnika i to mnie dyskwalifikuje z wsparcia w latach 2014-2020? czy w nowej perspektywie będzie jakiś program przy pomocy którego w pewnym stopniu będę mógł sfinansować zakup np ciągnika ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483
Napisano (edytowany)

Jesli skorzystasz z młodego rolnika to nie możesz juz skorzystać z tego programu dla małych gospodarstw do 15 tyś euro .. Co to prow to nie wiem

Edytowano przez Michalmeer

Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2xandrzej360    66

to wtedy lipa kurde... a ci co w tym roku będą składać będą mogli połączyć młodego rolnika i programu dla małych gospodarstw i z obu skorzystać ?

a z Prow-em to raczej kiszka będzie żeby się załapać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Niekoniecznie, bo przecież młodym rolnikiem jest się przez 5 lat i przez taki sam okres trzeba wywiązywać się z umowy. Gdy czas ten minie, można stać się gospodarstwem ,,małym,, nie przekraczającym jakiejś tam wartości i aby móc ubiegać się o modernizacje małych gospodarstw, czyż nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Nie własnie jedno wyklucza drugie .. a młody rolnik według polskiego prawa to osoba która nie ukonczyła 40 roku życia


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2xandrzej360    66
Napisano (edytowany)

w takim bądź razie nie ukrywam ze się zawiodłem.. bo się już na nic pewnie nie załapie... a tyle się mówi w telewizji o wsparciu dla małych gospodarstw myślałem ze to szansa na dalszy rozwój a tu lipa

Edytowano przez 2xandrzej360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kicu
      Witam dziasiaj pojechałem orać 1 h pola i wszystko szlo dobrze do 2 ostatnich przejazdów gdy podniosłem pług zaczął opadać. Z trudem zaorałem pole i pojechałem po moja talerzówkę i podnosiłem ja a on tak jak plug opadała. Nie wiem co sie dzieje 4 miesiące temu cala pompa była wymieniana.
      Proszę o pomoc!!!
    • Przez Farmer19900
      Witam Was

      Jestem w trakcie przebudowy chlewni  (100m2) na przechowalnię. Wysokość od posadzki do stropu wynosi 2,5m . Chcąc ułożyć 3 skrzyniopalety( 80cm lub 90cm) zostałem zmuszony do potrzaskania posadzki oraz wkopania się w grunt. I teraz moje pytanie, ile muszę zostawić luzu "na oddychanie"  pomiędzy skrzyniopaletą, stropem?  Czy 50-60 cm wystarczy?
      Budynek nie jest wentylowany mechanicznie, umieszczone są dwa wentylatory na dachu.
      W przechowalni mam zamiar składować głównie pietruszkę.

      Drugie moje pytane: otóż, czy w jednej przechowalni rozsądne będzie składowanie jednocześnie pietruszki i cebuli ? Czy rośliny te nie będą negatywnie na siebie wpływały ?

       Z góry dziękuje i pozdrawiam.
    • Przez RolPro10
      Witam!
      Moja rodzina prowadzi małe gospodarstwo rolne od "dziada pradziada". Areał łąk 10 ha i 6 ha lasów. Hodujemy bydło mięsne (głównie byki i jałówki) oraz mamy 5 krów (wszystkiego obecnie 12 sztuk). Pola w moich okolicach są najgorsze! SKAŁA ! Nie siejemy żadnego zboża ani nic nie sadzimy (plony są MARNE). Mamy same łąki i pastwiska. Obora jest z lat 70.(pomieści 12 sztuk bydła). Tata chce przepisać gospodarstwo na mnie. Mam plany związane z nim. Chciałbym postawić większą oborę (35 sztuk bydła mlecznego) i 18 mięsnego , chciałbym kupić większy ciągnik i maszyny lepsze no i pola dokupić. Nie wiem czy to ma sens przy takim ukształtowaniu powierzchni i klasie gleby? Co o tym myślicie warto modernizować gospodarstwo? Przyniesie mi to jakieś zyski? Nie chciałbym oczywiście nabrać pożyczek a później nie mieć z czego spłacić. Wiecie o co chodzi?  
    • Przez Sylwekx25
      Witam przyszedł czas na podjęcie decyzji w sprawie zwiększenia pogłowia krów mlecznych. Obecnie utrzymuje 27 sztuk krów dojnych plus 6 sztuk jałówek na wymianę. Utrzymuje je w dwóch budynkach nowszym i starszym. Przechodząc do sedna tematu mam w planach zwiększenie stada krów dojnych o 20 sztuk i tutaj różnie nad tym rozważam , czy budować nową oborę na 50 sztuk a młodzież utrzymywać w nowszym budynku ( zadawanie paszy ręcznie ale łatwiejsze niż w tym starszym , wyciąg linowy do obornika) czy zmodernizować stodołę na oborę na te 20 stanowisk , resztę dojnych trzymać jak dotychczas w nowszym budynku a młodzież w tym starym. Zdaję sobie sprawę ,że przy opcji nr 2 pracy sobie praktycznie nic nie ulżę a nawet zwiększę bo powstały by w sumie 3 budynki z bydłem do oporządzenia , Budowa nowej to jednak większe koszty ale ulżenie sobie w ręcznej pracy co nie oszukujmy się też jest ważne. Reasumując każda z tych dwóch opcji ma swoje plusy i minusy ,pozostaje wybrać najlepszą , dlatego proszę was o porady , sugestię , być może któryś z kolegów miał podobny dylemat , może doradzicie jeszcze coś innego będę wdzięczny za wszelkie pomocne odpowiedzi. Na zakończenie jeszcze krótka charakterystyka tej stodoły:
      ściany murowane z pustaków cementowych i żużlowych
      filary z cegły silikatowej
      11 metrów długości w szczycie z możliwością dobudowy w przód działki.
      20 metrów szerokości niestety bez możliwości dobudowy w bok działki
      więźba dachowa płatwiowo-kleszczowa pokrycie eternit.
       
      Jeśli chodzi o budowę nowej obory to miałby to być system uwięziowy na około 50 stanowisk.
      Czekam na odpowiedzi. Pozdrawiam.
    • Przez GRSami
      Witam
       
      Miałem prase sipma z-279/1 (mam teraz new holland 648) miałem w niej kilka ulepszeń i chałęm się z nimi podzielić na forum (zobacz zdjęcie)
       
      1.Elektryczne podawanie sznurka za pomocą przcisku lub włącznika po stonie panelu sterowania a w prasie silniczek od wyczieraczek
      2.Kontrolki otwarcia komory zaświecała się po otwarciu komory ok 2 cm a druga 4cm
      3.kontrolka migała gdy balot się owijał sznurkiem
      4.Zmana położenia zegara ciśnienia
      5.Dodatkowe oświetlenie podbieracza/aparatu i tyłu prasy
      6.płaskownik miedzy walcami wykonany z kawałka szyny
      7.Zwiekszenie wydajności i zgniotu (ok 5-10 balotów i większy ciężar beli) po przez modernizacje trybu ( https://sklep.sipma.pl/index.php/product/list/id_category/1030/type/short/sort_by/numer_na_rys/sort_order/asc/page/4/producer_filter numer 71) czyli zmiejszenie ilości zębów o 2-3 moge zrobić taki tryb
      8.rozwiercenie dziur m6 do m8 (zabespieczenia)
      9.Nadspawanie płaskownikami drogi łancucha zwijającego (był za długi ale jeszcze nie do skrócenia)
       
      W planach jeszcze było:
      1.automatyczne smarowanie łancuchów i wszyskie smarowniki w jednym miejscu
      2.licznik balotów
      3.kamera z tyłu
      4.automatyczne otwieranie komory (elektro zawór)
      5.przerobienie podajnika do większej wydajności
      6.siatka
      7.wymiana jarzma na takie z łożyskami aby nie trzeba było smarować
       
      Wiec ja to zrobiłem przy prasie a wy co zrobiliście? pochwalcie się.
      (Wiem wszytko to można znaleść na forum ale chciałem pochwalić się jak ja przerobiłem)

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj