karolr2

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
damianos95    436

Widze ze niektórzy tutaj kombinuja jak konie pod góre by tylko załapać sie na darmowa kaske.

Byłem dziś w doradztwie i gośc mi powiedział ze nic nie wiadomo nie ma przepisów a to co piszecie o KRUSach i posiadaniu gospodarki to wyssane z palca. Jak pytałem o to gościa to pytał kto mi takich bajek naopowiadał nikt nic nie wie jedynie to co ktoś tam sobie myśli. Nawet nie wiadomo czy mozna kupować stare maszyny czy nowe bo wszystko jak narazie pisane palcem na wodzie.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7574

Tak ci doradcy nic nie wiedzą to fakt ale są inne punkty informacji to że nie wierzysz to masz prawo nie wierzyć każdy dąży  do celu  co do maszyn tak nie wiadomo czy używane czy nowe  ale maszyna nie da zwyżki na te 20 % a też musisz oto zadbać. Wiem że zakup ziemi jest na 1 miejscu wiarygodnego zwiększania i rozwoju gospodarstwa. bo jest zakup i zwyżka w produkcji. Co do krus i posiadania ziemi to mi nie problem spełniam żeby jak było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436

Mi np da zyzke 20% bo bede mógł miec wieksza chodowle i bede miał czas w domu zrobic a z nowymi starymiu maszynami za ta kase to zamiast pole orac 5 godzin zrobie to za 2 i zostaje mi czas wiec moge rozwijać sie w produkcji a po 2 moge podpisać dzierzawe i tez bedzie wyzszy areal wiec tez mi to podniesie czy moze sie myle ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7574

Co do dzierżawy to ma być długo letnia tylko żeby nie była czasem przez rejenta robiona bo to już nie będzie prosta sprawa z dzierżawami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SZKOPSSON    41

Nierozumie cie

Niby jak chcesz wrzucić dopłaty do wielkości ekonomicznej gospodarstwa, skoro w kalkulatorze na podstawie którego liczy się SO możesz ująć tylko strukturę zasiewów i średnio roczny stan zwierząt w gospodarstwie w danym roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

Witajcie koledzy .Już jakiś czas mnie tu nie było i powtarzam pytanie .Czy będąc właścicielem gospodarstwa 4,5 dzierżawa(bezterminowa łąk od nadleśnictwa ) 12 lat i płatnikiem krus ,jako właściciel samoistny czy jest szansa załapać się na ten program ?Mam wykształcenie średnie techniczne rolnicze .Rodzice czekają ,jak na igłach ,bo w czerwcu chcą mi zapisać 35 ha (przechodzą na emeryturę z krus )Obecnie mamy hodowlę świniek ok 400 sztuk cykl zamknięty .


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7574

Teraz czy te świnie są na ciebie zarejestrowane 400 szt jeśli tak to przekroczysz  10 tyś euro a nie można  brać udziału e programie RMG.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robo1980    58

Lepiej żeby można kupować używane maszyny bo na spokojnie w moim przypadku zwyżkę o 20procent bym nimi zrobił wystarczy że kupił bym sprzęt do zrobienia kiszonki z poplonu co automatycznie daje więcej paszy i więcej bydlaków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SZKOPSSON    41

Na bydlaki trzeba też mieć miejsce w budynku, co do kolegi @RafalKadziela to na stronie ARiMR jest poglądowy kalkulator gdzie możesz sobie policzyć SO jak wyjdzie Ci powyżej 10 tys euro to w tym programie się nie kwalifikujesz i w MR też nie bo jak sam napisałeś masz już na siebie przez 12 lat dzierżawę i opłacasz składki KRUS jako samodzielny rolnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robo1980    58

Miejsce to nie problem.jeżeli by kupił sprzęt używany to i kasy by zostało na coś innego a nowego sprzętu to za tą kasę to nic nie zwojujesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witajcie koledzy .Już jakiś czas mnie tu nie było i powtarzam pytanie .Czy będąc właścicielem gospodarstwa 4,5 dzierżawa(bezterminowa łąk od nadleśnictwa ) 12 lat i płatnikiem krus ,jako właściciel samoistny czy jest szansa załapać się na ten program ?Mam wykształcenie średnie techniczne rolnicze .Rodzice czekają ,jak na igłach ,bo w czerwcu chcą mi zapisać 35 ha (przechodzą na emeryturę z krus )Obecnie mamy hodowlę świniek ok 400 sztuk cykl zamknięty .

Mógłbyś dostać, ale to by było oszustwo i musisz Mieci, chociaż 1 h pola na siebie swojej własności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SZKOPSSON    41

Mógłbyś dostać, ale to by było oszustwo i musisz Mieci, chociaż 1 h pola na siebie swojej własności.

Nie wprowadzaj w błąd, na ten moment nie ma rozporządzenia i oficjalnie nic nie wiadomo, 70 % gruntów musi mieć na siebie na własność w przypadku młodego rolnika ale tutaj ze względu na staż do 12 miesięcy kolega się nie kwalifikuje. Jeśli coś mogę poradzić to ten program zapewne wystartuje w przyszłym roku bądź końcówka tego roku, jeśli macie czas to się wstrzymajcie z przepisywaniem tych 35 ha i 400 szt żywca - wtedy tylko będziesz mógł spełnić wymóg wielkości ekonomicznej gospodarstwa do 10 000 Euro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiek88    128

35ha i 400 świniaków to już możesz śmiało na mlodego rolnika składać i większą kasę pociągnąć

ciekawe jak z tymi maszynami będzie.. dobrze by było jakby można używane kupić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436

Ale on nie może skorzystac z młodego rolnika bo ma za długo na siebie gospodarstwo jest zapis ze musisz posiadac krócej niz 12 miesiecy albo musza ci przepisać nie później jak 12 miesiecy od dostania kasy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

No właśnie rodzice koniecznie chcą odchodzić na emeryturę i dosłownie czekają ,jak na igłach .Ja mam na siebie jedynie tą dzierżawę  4,5 ha łąk od 12 lat i to jest od lasów Państwowych  i tyle też lat płacę sam krus .Coś nic się nie rusza ten program  restrukturyzacja ,,,szkoda .


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możecie mi powiedzieć, bo ja na 100% wiem, że tak jest no ale parę osób mówi mi, że nie, jak oblicza się w kalkulatorze SO to później się zamienia na euro, bo w kalkulatorze pisze w złotówkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436

tak zmienia sie na euro albo to co ci wyszło w złotówkach mozesz podzielić przez sredni kurs euro najlepiej mniej se wyliczyc niz za duzo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi mi wszyscy doradcy też tak mówią, że się dopiero to na EURO przelicza, ale pisze z galan99 i on mówi, że się nie przelicza.


tak zmienia sie na euro albo to co ci wyszło w złotówkach mozesz podzielić przez sredni kurs euro najlepiej mniej se wyliczyc niz za duzo

Najlepiej to takie 7 albo 8 tyś euro 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7574

Kalkulator podaje w Euro nic się nie przelicza 1 ha cebuli w kalkulatorze to daje  Wielkość ekonomiczna (Standardowa Produkcja) gospodarstwa wynosi 4 342,97 euro.  Trzeba czytać trochę .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436

Zalezy jaki kto ma kalkulator bynajmniej jedne sa takie inne nie i podaja w złotówkach

Po 2 to jak wyliczali na niskotowarówke to było w złotówkach i potem przeliczane po ustalonym kursie EURO bynajmniej u nas tak było

Wiec nie ma co sie spinać i popisywać. Kolega tylko zapytał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Pamiętajcie o jednej bardzo istotnej kwestii. To tylko kalkulator poglądowy.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kicu
      Witam dziasiaj pojechałem orać 1 h pola i wszystko szlo dobrze do 2 ostatnich przejazdów gdy podniosłem pług zaczął opadać. Z trudem zaorałem pole i pojechałem po moja talerzówkę i podnosiłem ja a on tak jak plug opadała. Nie wiem co sie dzieje 4 miesiące temu cala pompa była wymieniana.
      Proszę o pomoc!!!
    • Przez Farmer19900
      Witam Was

      Jestem w trakcie przebudowy chlewni  (100m2) na przechowalnię. Wysokość od posadzki do stropu wynosi 2,5m . Chcąc ułożyć 3 skrzyniopalety( 80cm lub 90cm) zostałem zmuszony do potrzaskania posadzki oraz wkopania się w grunt. I teraz moje pytanie, ile muszę zostawić luzu "na oddychanie"  pomiędzy skrzyniopaletą, stropem?  Czy 50-60 cm wystarczy?
      Budynek nie jest wentylowany mechanicznie, umieszczone są dwa wentylatory na dachu.
      W przechowalni mam zamiar składować głównie pietruszkę.

      Drugie moje pytane: otóż, czy w jednej przechowalni rozsądne będzie składowanie jednocześnie pietruszki i cebuli ? Czy rośliny te nie będą negatywnie na siebie wpływały ?

       Z góry dziękuje i pozdrawiam.
    • Przez RolPro10
      Witam!
      Moja rodzina prowadzi małe gospodarstwo rolne od "dziada pradziada". Areał łąk 10 ha i 6 ha lasów. Hodujemy bydło mięsne (głównie byki i jałówki) oraz mamy 5 krów (wszystkiego obecnie 12 sztuk). Pola w moich okolicach są najgorsze! SKAŁA ! Nie siejemy żadnego zboża ani nic nie sadzimy (plony są MARNE). Mamy same łąki i pastwiska. Obora jest z lat 70.(pomieści 12 sztuk bydła). Tata chce przepisać gospodarstwo na mnie. Mam plany związane z nim. Chciałbym postawić większą oborę (35 sztuk bydła mlecznego) i 18 mięsnego , chciałbym kupić większy ciągnik i maszyny lepsze no i pola dokupić. Nie wiem czy to ma sens przy takim ukształtowaniu powierzchni i klasie gleby? Co o tym myślicie warto modernizować gospodarstwo? Przyniesie mi to jakieś zyski? Nie chciałbym oczywiście nabrać pożyczek a później nie mieć z czego spłacić. Wiecie o co chodzi?  
    • Przez Sylwekx25
      Witam przyszedł czas na podjęcie decyzji w sprawie zwiększenia pogłowia krów mlecznych. Obecnie utrzymuje 27 sztuk krów dojnych plus 6 sztuk jałówek na wymianę. Utrzymuje je w dwóch budynkach nowszym i starszym. Przechodząc do sedna tematu mam w planach zwiększenie stada krów dojnych o 20 sztuk i tutaj różnie nad tym rozważam , czy budować nową oborę na 50 sztuk a młodzież utrzymywać w nowszym budynku ( zadawanie paszy ręcznie ale łatwiejsze niż w tym starszym , wyciąg linowy do obornika) czy zmodernizować stodołę na oborę na te 20 stanowisk , resztę dojnych trzymać jak dotychczas w nowszym budynku a młodzież w tym starym. Zdaję sobie sprawę ,że przy opcji nr 2 pracy sobie praktycznie nic nie ulżę a nawet zwiększę bo powstały by w sumie 3 budynki z bydłem do oporządzenia , Budowa nowej to jednak większe koszty ale ulżenie sobie w ręcznej pracy co nie oszukujmy się też jest ważne. Reasumując każda z tych dwóch opcji ma swoje plusy i minusy ,pozostaje wybrać najlepszą , dlatego proszę was o porady , sugestię , być może któryś z kolegów miał podobny dylemat , może doradzicie jeszcze coś innego będę wdzięczny za wszelkie pomocne odpowiedzi. Na zakończenie jeszcze krótka charakterystyka tej stodoły:
      ściany murowane z pustaków cementowych i żużlowych
      filary z cegły silikatowej
      11 metrów długości w szczycie z możliwością dobudowy w przód działki.
      20 metrów szerokości niestety bez możliwości dobudowy w bok działki
      więźba dachowa płatwiowo-kleszczowa pokrycie eternit.
       
      Jeśli chodzi o budowę nowej obory to miałby to być system uwięziowy na około 50 stanowisk.
      Czekam na odpowiedzi. Pozdrawiam.
    • Przez GRSami
      Witam
       
      Miałem prase sipma z-279/1 (mam teraz new holland 648) miałem w niej kilka ulepszeń i chałęm się z nimi podzielić na forum (zobacz zdjęcie)
       
      1.Elektryczne podawanie sznurka za pomocą przcisku lub włącznika po stonie panelu sterowania a w prasie silniczek od wyczieraczek
      2.Kontrolki otwarcia komory zaświecała się po otwarciu komory ok 2 cm a druga 4cm
      3.kontrolka migała gdy balot się owijał sznurkiem
      4.Zmana położenia zegara ciśnienia
      5.Dodatkowe oświetlenie podbieracza/aparatu i tyłu prasy
      6.płaskownik miedzy walcami wykonany z kawałka szyny
      7.Zwiekszenie wydajności i zgniotu (ok 5-10 balotów i większy ciężar beli) po przez modernizacje trybu ( https://sklep.sipma.pl/index.php/product/list/id_category/1030/type/short/sort_by/numer_na_rys/sort_order/asc/page/4/producer_filter numer 71) czyli zmiejszenie ilości zębów o 2-3 moge zrobić taki tryb
      8.rozwiercenie dziur m6 do m8 (zabespieczenia)
      9.Nadspawanie płaskownikami drogi łancucha zwijającego (był za długi ale jeszcze nie do skrócenia)
       
      W planach jeszcze było:
      1.automatyczne smarowanie łancuchów i wszyskie smarowniki w jednym miejscu
      2.licznik balotów
      3.kamera z tyłu
      4.automatyczne otwieranie komory (elektro zawór)
      5.przerobienie podajnika do większej wydajności
      6.siatka
      7.wymiana jarzma na takie z łożyskami aby nie trzeba było smarować
       
      Wiec ja to zrobiłem przy prasie a wy co zrobiliście? pochwalcie się.
      (Wiem wszytko to można znaleść na forum ale chciałem pochwalić się jak ja przerobiłem)

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj