Skocz do zawartości
karolr2

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone]

Polecane posty

Adas164    0

ile trzeba będzie trzeba włożyć pracy by wniosek przeszedł tak mi jeden pan powiedział :D 

galan99    24

Dam i 1000 zł by tylko był napisany precyzyjnie i pismem urzędowym bo to bardzo ważne.Tak jak piszą prawnicy a nie bełkot jarmarczny bo urzędnik tego nie rozumie.

Wiadomość z agroFakt.pl

freetaxi    169

Myślę, że w tej chwili proponowałbym się martwić jakie będą kryteria, warunki uzyskania wsparcia w ramach tego programu a nie ceną za przygotowanie wniosku :)

debrzyna    11

Warunkami martwimy sie juz 70 stron i nic z tego nie wynika a cenom wniosków możemy tez poświecić kilka postów 

damianos95    52

u mnie jak pisali na młodego rolnika to 900-1200zł za wniosek i jeden gość co ma chody to brał po 1200 ale na 100% wniosek przechodził i wszystko było oki wiec myślę ze cena będzie podobna w końcu co się dziwić jak za zwykłe obszarowe teraz biorą 200-400zł zależne od działek i programów jakich się korzysta.

Ja tylko proszę by można było kupić używane maszyny a w ogóle to słyszałem ze ponoć na być wolno kupić używana maszynę ale trzeba jakby udowodnić ze maszyna nie była kupiona z jakiegoś programu przez poprzedniego właściciela co o tym sadzicie ?

debrzyna    11

A ja mam życzenie żeby można kupić stado bydła na mamki pod mięsne np. 10-15 jałówek 

slawko84    0

witam mam takie pytanie bo ojciec przepisuje mi gospodarstwo 8h czy będę mógł otrzymać jakieś kasę na modernizację.Obecnie jestem osobą pracującą na ZUS będę musiał przejść na Krus?

damianos95    52

Tak musisz przejść na KRUS a do nie których programów musisz prowadzić tylko i wyłącznie działalność gospodarcza tak jest np w przypadku restrukturyzacji małych gospodarstw

@debrzyna wiesz ten zakup zwierząt według mnie jest jak dla mnie mocno dyskusyjny bo nigdy nie ma orientacji cenowej i zawsze można kręcić wałka a np taka maszynę to ci wylicza ze względu na rok ile możne kosztować tak samo ciągnik a zwierze zawsze możesz kupić drożnej bo ładne bla bla ...

Ale jak dla mnie mogą być i zwierzęta i maszyny używane dozwolone

mrjacoobek    48

A czyli jak ktoś dorabia na umowę zlecenia czy umowę o dzieło nie będzie mógł ubiegać się o RM ?

Edytowano przez mrjacoobek

Mariusz774    0

Panowie mam pytanko , czy SO będzie liczone z własnego pola , czy dzierżawy także  ? Jakie lata będą brane pod uwagę  do wyliczeń  SO ? 

Może to co we wniosku na dopłaty bezpośrednie .

max95    0

mozesz wchodzic na forum tytoniowe,mi się wydaje ze jest zablokowane?

damianos95    52

Panowie mam pytanko , czy SO będzie liczone z własnego pola , czy dzierżawy także  ? Jakie lata będą brane pod uwagę  do wyliczeń  SO ? 

Może to co we wniosku na dopłaty bezpośrednie .

Tak musisz mieć dzierżawy w swoim wniosku bo jeżeli ty ta ziemie obrabiasz ta dzierżawę to tobie się kasa z uni należy a nie właścicielowi dzierżawy bo on nic nie robi. A to ze ludzie się dogadują ze ty robisz on bierze dopłaty i np się dzielicie po połowie to nikogo nie interesuje według prawa powinieneś mieć dzierżawę w swoim wniosku. A jak nie będziesz miał to będziesz liczony tylko z własnej ziemi. Obyś nie trafił na jakiegoś życzliwego z swojej wsi jak u nas jednego to spotkało

Mariusz774    0

Dzięki damianos  ale nadal nie wiem który rok będzie wyliczany  do SO . Ja mam tylko 3 ha  , w tym 1ha tytoń  plus 2 ha zboża  . Znajomi  co mają po 15 ha i dużo upraw  boją się że im przekroczy o niewiele  SO  .  

Panowie co uprawiać na 3 ha  aby podnieść wymagane SO . Tylko ciekawe czy się najpierw załapie na  tą małą modernizację  ?

galan99    24

To wszystko  są kpiny  Prezydent dopiero podpisał 70 rozporządzeń by można było się zająć programami na lata 2014-2020 zanim to napiszą to Kwiecień złapie. bodajże w piątek padło kilka słów w agrobiznesie że na RMG  do 5 ha oni nazywają ten program małe gospodarstwa.

Mariusz774    0

Oby nie było  tak jak z niskotowarówką  , same przekręty i po znajomości  .

W RMG kto będzie miał chody  to się załapie , jak  to w ARMR  .

galan99    24

Będzie jak wcześniej pisałem dziś agrobiznesie podali że programy ruszą w połowie roku ale,cokolwiek  powiedzą  to będzie koniec kwietnia aż zbiorą wnioski na dopłaty obszarowe a w tedy nam szczeki upadną co podadzą.

damianos95    52

Bedzie tak jak u nas gość robi w arim i ma znajomości a w domu pisze wnioski na młodego rolnika kto do niego pojdzie niby bierze wiecej od innych to kazdy jego wniosek ma przyznanego młodego rolnika a z innych to nieliczni i tak samo bedzie tutaj jak ktos odpicuje biznesplan to do stanie. Sam mi człowiek powiedział ze trzeba umieć kombinowac bo z uczciwości to nic nie ma.

Ciekawe jak z tymi maszynami bedzie :mellow:

W niskotowarówce to nieoszukujmy sie najwiecej stracili ci co pospieszyli sie z zakupem maszyn nowych potem wystarczyło kupic byle cos było i przechodziło na miekko a reszta kaski do kieszonki

Krassus    95

Jak może mieć znajomości skoro MR czy MGR przyznawany jest na podstawie punktacji? Facet po prostu potrafi myśleć i wie co wpisać żeby otrzymać pkt za to.

galan99    24

Też już wspominałem ale napisze  sami widzicie co się dzieje w Polsce mleko tanieje i do końca marca tylko limity i wolny rynek, bez obrazy dla kogo kol. Jak powiadają na zakup krów, to marny pomysł do programu RMG. Biznes plan musi być naprawdę wystrzałowy i przekonać że jest wart inwestycji. Dlatego że na jedno miejsce będzie przypadać minimum 7 osób, jest w czym wybierać.

Krassus    95

Bo 3/4 stąd myśli, że RMG to takie MGR ale dla tych najmniejszych, że dają pieniądze na ciągnik.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się