Skocz do zawartości
karolr2

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone]

Polecane posty

zibi80    12

mówimy tu o restrukturyzacji małych gosp. ale jest też modernizacja gosp. rolnych ale to są dwa zupełnie inne rzeczy

Matey    427

mam nadzieję iż piszecie o modernizacji, bo w tym temacie jest mowa o restrukturyzacji małych gosp a tam górny próg jest 10tys, co jest automatycznie dolnym progiem modernizacji, dziś miał być już projekt zaakceptowany przez komisję Eur, ale wyszły jakieś przepychanki z Młodym Rolnikiem i sie przeciągnęło ale jest to kwestia godzin, bądź dni- będzie wywieszony w PDF jak tylko się wyjaśni. Ponoć Polski PROW jest najbardziej zaawansowanym projektem jeśli chodzi o jego finalizację w całej Unii

Cały czas rozmowa toczy się o restrukturyzacji, nie wiem skąd domysł że chodzi o modernizację.

Wiadomość z agroFakt.pl

zibi80    12

i w restrukturyzacji pewne już jest 10 tys górny próg

Podaj jakieś źródło takich informacji

majkel207    18

krzysztofk9 to czemu wszędzie piszą że KE naciska żeby 10 tys euro było dolnym progiem w restrukturyzacji?

zibi80    12

nie mogę ale to wkrótce będzie ogłoszone

tak myślałem. No nic, i tak nie ma innego wyjścia jak czekać

krzysztofk9    6

ktoś się przejęzyczył i tak poszło- dolnym progiem w modernizacji (zresztą komisja naciska na znacznie wyższy, początkowo o 15000nie chciała słyszeć)ale tak poszło w świat i już

Legend    0

A zakładając taką sytuację : Z upraw wychodzi mi np 9 tys euro SO , za te 60 tys  stawiam szklarnie lub "tunel foliowy " do uprawy malin i to daje mi dodatkowe zyski w kalkulatorze SO i spełniam po tym dochód 10 tys euro to wtedy mam szanse skożystać z tej pomocy, czy liczy sie to co "przed "inwestycją ?

zibi80    12

kolego jak widzisz trudno mówić o konkretnych progach, projekt zakładał, że wzrost musi być conajmniej 20%

Legend    0

To wiem że jeszcze nic nie jest pewne :) , ale chciałem mniej wiecej wiedziec czy taka sytuacja jest możliwa. Bo mam w planach jeszcze troche dołożyc swoich środków i wtedy to napewno te 20% wzrostu powinienem mieć .

Roxer    16

Czy wg wstępnego projektu PROWU restrukturyzacja małych gospodarstw wyklucza późniejsze skorzystanie z innych programów ?

zibi80    12

Raczej tak, gdyż pisze, że:

"Pomocy nie przyznaje się:
...
- osobie, która jest beneficjentem jednego z poniższych działań:
- „Ułatwianie startu młodym rolnikom”, „Modernizacja gospodarstw rolnych”,
„Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej” objętych PROW 2007-2013,
- „Modernizacja gospodarstw rolnych”, „Premia dla młodych rolników”, „Premie na
rozpoczęcie działalności pozarolniczej” objętych PROW 2014-2020.
Czynności mające na celu obejście ww. warunków, zostaną potraktowane jako stworzenie
sztucznych warunków w celu uzyskania pomocy"

Więc pewnie takie ograniczenie działa też w drugą stronę, musiałbyś szukać przy konkretnych programach

EDIT: Chyba jednak nie wszystkie programy się wykluczają.

Edytowano przez zibi80

majkel207    18

z tego co gdzieś czytałem to można korzystać z nowej modernizacji, tylko wtedy z puli która przysługuje jednemu wnioskującemu odlicza się 60 tys zł, , odpadają osoby które korzystały z modernizacji  z 2007-2013, ale może to zmienią

max95    0

Składka zdrowotna od 6h bo rolnik jest juz dochodowy,restrukturyzacja od 10h gdzie tutaj logika Pana od frajerów.

strzechu    33

Wiadomo tyle , że być może KE klepnie do końca listopada . Albo będzie się czepiać dalej i sprawa się przeciągnie...

magnum123    47

wszystko to gdybanie nic nie wartuje. też bym chciał z tego skorzystać ale raczej nie ma się co nastawiać bo pewnie powymyślają takie wymogi że mało kto to je przejdzie to po pierwsze a po drugie, partia z zieloną koniczynką w tle poupycha jeszcze więcej swoich ludzi po urzędach i będzie komu tą kasę przeznaczyć. pytanie tylko kto na nich głosował, tak działają dla polskiego rolnictwa dbając o własne interesy a ludzie tego nie widzą i dalej w nich wierzą

Legend    0

Raczej tak, gdyż pisze, że:

"Pomocy nie przyznaje się:

...

- osobie, która jest beneficjentem jednego z poniższych działań:

- „Ułatwianie startu młodym rolnikom”, „Modernizacja gospodarstw rolnych”,

„Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej” objętych PROW 2007-2013,

- „Modernizacja gospodarstw rolnych”, „Premia dla młodych rolników”, „Premie na

rozpoczęcie działalności pozarolniczej” objętych PROW 2014-2020.

Czynności mające na celu obejście ww. warunków, zostaną potraktowane jako stworzenie

sztucznych warunków w celu uzyskania pomocy"

Więc pewnie takie ograniczenie działa też w drugą stronę, musiałbyś szukać przy konkretnych programach

EDIT: Chyba jednak nie wszystkie programy się wykluczają.

Czyli jak brałem "Ułatwianie startu" w 2011 to z tego już nie moge skorzystać z restrukturyzacji? Czy jak skorzystam z Restrukturyzacji to poźniej nie będe mogł wziąć modernizacji ?Bo nie rozumiem.

Edytowano przez Matey
orty

Matey    427

A może poczekajcie te kilka, może kilkanaście dni aż wyjdzie finalny program, wtedy czytajcie i pytajcie, skąd mamy wiedzieć jakie będą wymogi skoro mogą się jeszcze zmienić?

zibi80    12

Legend: dokładnie tak - ułatwienie startu 2011 wyklucza Cię z restrukturyzacji

tomin22    0

A może poczekajcie te kilka, może kilkanaście dni aż wyjdzie finalny program, wtedy czytajcie i pytajcie, skąd mamy wiedzieć jakie będą wymogi skoro mogą się jeszcze zmienić?

Popieram przedmówce, a swoją drogą to zadajecie pytania na które była juz odpowiedz albo trzeba poszukać w tym temacie linku do projektu działania. tam jest wszystko opisana czarno na białym.

Kłania sie czytanie ze zrozumieniem

warchest    44

panowie a jak ktos ma powiedzmy 10 11 ha ornej i tylko z roslinnej produkcji to mogłby sie starac o te 60 tys dla malych gospodarstw i te pieniadze wykorzystac na zmiane dachu w budynku w ktorym przechowuje zboze i trzyma maszyny ( budynek podzielony na 2 czesci jeden na zboze drugi na maszyny )

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się