Skocz do zawartości
karolr2

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone]

Polecane posty

galan99    24

Kolego a jak mam dzierżawę na 10 lat z czego 3 już minęły potwierdzoną w gminie ale nie biorę dopłat do niej to czy to mnie eliminuje z restrukturyzacji czy po prostu nie wliczam jej do obliczania wielkości ekonomicznej?

Jesli dopłaty wpływają na twe konto to wyliczasz wielkość, jeśli wpływa na kogoś innego  tylko podajesz i użytkujesz  to  nie wyliczasz wielkości .

SOLTYS40    3

Witam , mam pytanie o maszyny z tabeli w rozporządzeniu chodzi o opryskiwacz czy może być zwykły czy tylko z dodatkowym str.powietrza

Wiadomość z agroFakt.pl

rafik82    0

Witam, poza tym że prowadzę gospodarstwo rolne (od 8  lat KRUS) w roku 2016 miałem zarejestrowaną działalnośc gos. Czytałem rozporządzenie odnośnie RMG i okazuje się że nie mam szans przez tą działalność. I pewnie jest wielu takich jak ja - no bo jak tu wyżyć z małego gos. Moje pytanie jest takie: Jak zataję ten fakt (podobno wypisuje się tylko oświadczenie) to czy jest szansa że jakoś dopatrzą się że miałem działalność pozarolniczą?

freetaxi    169

O ile nie będzie wymagane odpowiednie zaświadczenie z KRUS to albo Cię sprawdzą w CEiDG albo napiszesz oświadczenie pod odpowiedzialnością karną. 

galan99    24

Nic nieda się ukryć bo potrzeba zaswiadczenie z Krus że się podlega ubezpieczenju i zaświadczenie z urzedu skarbowego że nie prowadziło się działalności i działów specjalnych ...

slonju77    12

Nie prowadziło się czy nie prowadzi w tej chwili ,bo z tego co ja zrozumiałem to nie jest wstecz 2 lata tylko w chwili obecnej

freetaxi    169

W ciągu dwóch lat trzeba podlegać ubezpieczeniu z mocy ustawy i nie prowadzić innej działalności gospodarczej. 

ozzborn    154
Napisano (edytowany)

nie prowadzic w chwili składania wniosku/biznesplanu czy w ciagu ostatnich 2 lat ?  ;)

Edytowano przez ozzborn

galan99    24

w ciogu ostatnich 2 lat podlegac pd krus i  nie prowadzic żadnych działalności w tych 2 latach .

ozzborn    154
Napisano (edytowany)

cały ten program to pic na wode fotomontaż  :D 80% pieniedzy trzeba wydac na srodki trwałe, czyli zakup zwierzat odpada, jaka maszyne kupic za 48 tys (I rata tyle wyniesie) aby podniosła dochodowsc o 20% ? może NOWY kombajn za 400 tysiecy który wykorzystamy na usługi ?  :D co wybudowac za 48 tysiecy ? chlewnie na 1000szt ?  :D

Edytowano przez ozzborn

ozzborn    154

tylko ze za 48 tys to nic sensownego nie kupisz, zwykła podpucha

benio1967    22

do gospodarstwa 10-15 ha można za te pieniądze kupić kilka nowych maszyn-tylko z głową.

korbolix88    0

jesli podaje a raczej przewiduje stan srednioroczny zwierzat z 2017 roku na podstawie ktorego jest obliczona moja wielkosc ekonomiczna dla przykladu podam ze mam 20 tucznikow a zalozmy ze we wrzesniu chce zlikwidowac ta hdodowle i zaczac remont budynku zwiazany ze zmiana produkcji to czy jakas kontrola moze sie przyczepic?? czy ktos zna odpowiedz na to pytanie?

przemek0909    0

Witam Mam pytanie czy w wieku 55 lat da radę startować o restrukturyzacje małych gospodarstw rolnych?

miglanc88    110

Do póki dasz rade wejść na ciągnik możesz składać wnioski i się rozwijać. ..he he

darek16    3

Ograniczeniem które wyeliminuje troche ludzi jest punktacja.. Trzeba miec minimum 10 punktów. Mogl by ktos podrzucić link do punktacji?

slonju77    12

I znowu ukarani Ci którzy mając małe gospodarstwa nie czekali na manne z nieba tylko wykazali jakąś inicjatywe

galan99    24

Mali  dawno pisałem że ci co maja 3 ha niemają wielkiego ruchu , bo myśleli że jak ma 5 swinek , 2 krowy i już wielki . Jnwestycje są tylko 80% pieniedzy trzeba wydac na srodki trwałe, czyli zakup zwierzat odpada . 10 pkt to tylko dopuszcza do przyjęcje wniosku. Jak wspomniano małe przetwórstwo mile widziane  jak ja obrałem kierunek już pisałem.

marluk    29

W ciągu dwóch lat trzeba podlegać ubezpieczeniu z mocy ustawy i nie prowadzić innej działalności gospodarczej. 

a czy juz po zlozeniu wniosku mozna zalozyc dzialalnosc?

galan99    24

Trudno powiedzieć  jak może być  tego narazie niewiadomo  ,  bo to wiąże się zemianami prawnymi a program trwa 5 lat . Jest zapis w rozporządzeniu że wszelkie zmiany trzeba zgłaszać do Agencji .

marluk    29

tylko co oznacza "wszelka zmiane". Poza tym powinno byc tak ze co nie jest zabronione to jest dozwolone. A nie moge doczytac sie ze nie mozna prowadzic dzialalnosci gospodarczej po zlozeniu wniosku. Bo przed nie mozna.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się