karolr2

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
damianos95    435

Biznesplan sam przelicza ile będziesz miał punktów poprzez to co w nim podasz. Samej wartości nie poznasz. Jest to zakodowane w sumie kontrolnej biznesplanu. Chyba że jesteś haker bonzo :)

 

@damianos fachowa nazwa to opryskiwacz polowy, strona 66

 

A przyczepa 10 ton na gospodarstwo minimum 50 ha.

 

Dzieki kolego ale chodziło mi o nazwe z tej tabelki z rozporzadzenia z restrukturyzacji

Czy zwykły opryskiwacz to Opryskiwacze polowe (rękawowe) z pomocniczym strumieniem powietrza (PSP) ?? Bo podobno nie ??

W rozporzadzeniu jest to strona 20 opryskiwacze III (numery kolumny 54-57)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    716

AA chodzi Ci o inwestycje srodowiskowe. Dziś też szukałem i faktycznie zwykłych opryskiwaczy nie ma na liscie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszek85    2

Byłem w ODR-ze wyliczyli mi 14,5 pkt. Dużo ludzi na dzień dobry odpada a jeżeli kwalifikują się to wychodzi 10-11 pkt. Chore wymagania a później dziwne kontrole... Ja odpadam. W 3 lata ze swoich moge zainwestować takie pieniądze i wydać je na to co ja chce a nie na maszyny takie które nie będą mi potrzebne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszek85    2

Nie chce poprostu nie chce. Za duże wymagania w stosunku do tego co dają. Mam wrażenie jak by dawali przynajmniej razy 10... Sam ze swoich będę inwestował. Zwykłego opryskiwacza nie można, zwykłego rozrzutnika nie można, wiata mimo że nie trzeba projektów itp. do programu trzeba kosztorys przez kogoś z uprawnieniami... Ten program to porażka jest. A tyle czekałem na niego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marianop    3

Nie chce poprostu nie chce. Za duże wymagania w stosunku do tego co dają. 

 

Nie chce poprostu nie chce. Za duże wymagania w stosunku do tego co dają.

 

 

 

A jakie tam sa wymagania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    435

Zrozum zainteresowanie to jedno a realna szansa na dostanie tej kasy to drugie a wiadomo że wszyscy którzy mogą dostać nie będą się starać bo ktoś się będzie bal drugi nie będzie chciał robić czegoś pod program i tym samym część dopadnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    716

Ja też już coraz bardziej czuję się zrezygnowany. Zadnej maszyny nie kupię na moją wielkość gosp.
Pozostaje mi inwestycja budowlana, lecz znowu za małe pieniądze na to. Ale dach na oborze mi ostro podupada, strop jest jeszcze z bali drewnianych, na ktorych leży słoma dla zatrzymania ciepła.
Chciałbym to wszystko zdjąć podnieść jeszcze ze dwa pustaki, wylać wieniec ze stropem betonowym (było by miejsce na słomę), i oczywiscie położyć nowy dach. Remont dachu muszę zrobić tak czy siak.
Teraz kilka pytań.
1. Czy łapie się to do rmg? Wymiana dachu napewno, a i wylanie stropu myślę że nosi znamiona modernizacji, bo zyskuję miejsce na słomę.
2. Czy jest szansa zmieścić się w kwocie finansowania (obora 10x16m)? Część mogę sfinansować osobiście jak się da.
3. Do kogo udać się po kosztorys inwestorski?
4. Jak to ogólnie ugryźć? Co po kolei mam załatwiać i gdzie?
Z góry dziękuję za pomoc.

Edytowano przez ZYLA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robo1980    58

Ja mam podobny problem ,bo na maszyny  nie ma szans a nie będę kupował opryskiwacza bo mam w bdb stanie.Jedyne wyjście to dostawienie obory i przykrycie całości nowym dachem.Byłem w odr się pytać o to ,to jak powiedziałem im co bym chciał zrobić to doradcą strach w oczy zajrzał i od razu mi wszyscy odradzili.Powiedzieli ,żebym kupował maszyny ,to pytam się czy prasę rolkę dostanę na 5h swojego i drugie tyle dzierżaw to oni na to ,że tak jak się dobrze napisze.Mówiłem ,że są przeliczniki na hektary to oni nadal swoje ,że tylko maszyny.Wiem ,że to dużo załatwiania ,ale tylko to ma sens u mnie bo park maszynowy mam w bdb stanie.

Edytowano przez robo1980

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomin22    0

ja tak samo bo co można kupić z maszyn na 6 ha. za wniosek chcą ok 800zł. i najlepiej żeby napisac na maszyny bo najłatwiej. A jak sie spytałem o modernizacje budynku składowego ( nowe pokrycie dachu itp.) to zaraz wielkie oczy bo to sie chyba nie da. Tez chyba bede rezygnował bo wiazać sie w rozwój chodowli świń na 5 lat to jest loteria. A nie chce mi sie kombinować jak co niektórzy w jakieś eksperymenty z owocami lub warzywami bo to tez za mała kasa na takie przedsięwzięcie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    716

Haha to wszędzie tacy doradcy ogarnieci, a myślałem że tylko u mnie.
Niech napisze ktoś kto robił za unijne budynki jak co gdzie itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie to samo chciałem na budowę przechowalni w stodole to mówią że niema szans bo trzeba będzie zwracać bo się trudno wywiązać . Pierdzielić takie coś im chyba nie chodzi o restrukturyzacje tylko o likwidacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7552

ZYLA ta modernizacja budynku lub budowa z tego programu to jedna wielka pomyłka już dawno pisałem otym jak kazali mi zrobić kosztoryz  przebudowy to mi się odechciało .

Policzo nawet ziarka piasku czy napewno tyle poszło takie są tam wytyczne , ale jeszcze gorsze że myślałem że wezmę jakiegoś muraża z papierami a tu guwno z tego bo się przyczepją że nie spełnione normy wykonaniu . Naj lepiej firma . 

Dlatego zasadzę borówką 5 ha wydre kasę , rozliczę szybko , i mogą mi wtedy naskoczyć .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    685

A propo doradców to znajomy z sąsiedniej wsi robi biznesplan u jakiegoś doradcy i będzie robił tunele z własnego drewna, moze coś w nich wsadzic i zapomnieć o tym. Moze nasadzenie zgnic, wyschna itp. I podobno się da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7552

A propo doradców to znajomy z sąsiedniej wsi robi biznesplan u jakiegoś doradcy i będzie robił tunele z własnego drewna, moze coś w nich wsadzic i zapomnieć o tym. Moze nasadzenie zgnic, wyschna itp. I podobno się da.

Tak sprawdzę to już jutro dokładnie jak to jest , że kupić i samemu robić ? 

zakup w tym instalacja nowych maszyn, urządzeń i wyposażenia;

tylko tak można bo tak jest zapisane , że doratca powiedział to jeszcze mało znaczy .

 

 

 

to można zaliczyć tylko do kosztów.

 

 

Koszty kwalifikowalne w programie Restrukturyzacja małych gospodarstw:
    budowa lub modernizacja budynków lub budowli;
    zakup w tym instalacja nowych maszyn, urządzeń i wyposażenia;
    sprzęt komputerowy i oprogramowanie;
    sady i plantacje wieloletnie (owocujące powyżej 5 lat);
    zakup gruntów rolnych;
    zakup zwierząt (stado podstawowe)
Edytowano przez galan99

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomin22    0
thor1984  tylko wytłumacz mi, jesli to nasadzenie zgnije lub wyschnie w tym tunelu to jak udokumentujesz wzrost wartości gospodarstwa jak przychodu nie bedzie z tej uprawy. to jest takie bezmyślne gadanie. A po coś te księgi rachunkowe karzą zakładać. Przeciez mogą sprawdzić czy coś sprzedałeś czy nie. No chyba ze sasiad sprzeda na ciebie to bedzie jakis przychód.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bizon_Ursus    12

Witam Was. Chciał bym zapytać bo Nie chce zakładać zbędnych tematów . W przyszłym roku przejmuje gospodarstwo rolne od babci moje pytanie jest takie czy należy mi sie jakieś dofinansowanie w unii na jego rozwój ?? Oczywiście MR odpada (Nie mam krów ani inne trzody chlewnej) z góry dzięki za odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wonda    3

jeśli chodzi o dobór maszyn na RMG to nie mogą brać wytycznych z PROW bo tu liczą się gospodarstwa do 10h a według PROW  to nawet niektóre gospodarstwa się nie łapią chodzi o 3-5 hektarowe to" np przysługiwał by siewnik 2m", bezsensu jak ja mam siewnik 2,7 to teraz miał bym brać 2,5  albo agregat 2,4 - 1,8m . Myślę że coś jest nie tak , przyznają kwotę i nie powinni wnikać jakie maszyny rolnik sobie kupi i ile , aby tylko wywiązał się z biznesplanu , jak widzę na forum wielu ludzi chce iść min;borówka czy inne frukta do tego też są maszyny i urządzenia które nie były ujęte w wykazie PROW i co wtedy. Ja miałem zamiar iść w trzodę chlewną lub prosięta ale co się teraz wyprawia już nie chodzi o cene tylko zakazy , ograniczenia jeszcze wymyślone choroby ( bywam w Danii i Niemczech tam nic takiego nie ma a to nie jest aż tak daleko od nas)to nawet nie będzie tego gdzie zbyć. Ciekawe czy w tym wszystkim chodzi o pomoc tym małym gospodarstwom czy może wykończyć tych malutkich przysłowiowy gwóźdź do trumny bo wystarczy jakiś zakaz wymyślony przez urzędasów np (minister rol: chce wprowadzić zakaz przebywania psów i kotów w budynkach inwentarskich to może w prowadzą zakaz wchodzenia rolnikowi do obory) i wtedy leżymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie jesli skończy się nabór to będzie jakaś lista na której będzie napisane kto na którym miejscu jest? Czy tylko zostaję czekać na list od Agencji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artu82    5

Początkiem marca byłem na szkoleniu min w sprawie restrukturyzacji to mówili że mają być listy dostępne na stronie ARiMR. Natomiast mnie interesowa kwestia zakupu ziemi . To panowie stanowczo odradzali bo będzie problem z rozliczeniem bo cena gruntów wg GUS jest dużo niższa niż w rzeczywistości w moim rejonie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7552

Początkiem marca byłem na szkoleniu min w sprawie restrukturyzacji to mówili że mają być listy dostępne na stronie ARiMR. Natomiast mnie interesowa kwestia zakupu ziemi . To panowie stanowczo odradzali bo będzie problem z rozliczeniem bo cena gruntów wg GUS jest dużo niższa niż w rzeczywistości w moim rejonie.

Powiem ci tak za 2 trasze czyli te 12 tyś można przeznaczyć na zakup ziemi , bo już tego nie rozliczasz .

Tylko miałeś powiecmy zapisane w biznesplanie że to poszło na zakup ziemi i maasz posiadać akt notarjalny w razie kontroli że została ziemia kupiona . Lepiej nato patrzą niż na zakup obrotowych paliwo nawozy i typ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kicu
      Witam dziasiaj pojechałem orać 1 h pola i wszystko szlo dobrze do 2 ostatnich przejazdów gdy podniosłem pług zaczął opadać. Z trudem zaorałem pole i pojechałem po moja talerzówkę i podnosiłem ja a on tak jak plug opadała. Nie wiem co sie dzieje 4 miesiące temu cala pompa była wymieniana.
      Proszę o pomoc!!!
    • Przez Farmer19900
      Witam Was

      Jestem w trakcie przebudowy chlewni  (100m2) na przechowalnię. Wysokość od posadzki do stropu wynosi 2,5m . Chcąc ułożyć 3 skrzyniopalety( 80cm lub 90cm) zostałem zmuszony do potrzaskania posadzki oraz wkopania się w grunt. I teraz moje pytanie, ile muszę zostawić luzu "na oddychanie"  pomiędzy skrzyniopaletą, stropem?  Czy 50-60 cm wystarczy?
      Budynek nie jest wentylowany mechanicznie, umieszczone są dwa wentylatory na dachu.
      W przechowalni mam zamiar składować głównie pietruszkę.

      Drugie moje pytane: otóż, czy w jednej przechowalni rozsądne będzie składowanie jednocześnie pietruszki i cebuli ? Czy rośliny te nie będą negatywnie na siebie wpływały ?

       Z góry dziękuje i pozdrawiam.
    • Przez RolPro10
      Witam!
      Moja rodzina prowadzi małe gospodarstwo rolne od "dziada pradziada". Areał łąk 10 ha i 6 ha lasów. Hodujemy bydło mięsne (głównie byki i jałówki) oraz mamy 5 krów (wszystkiego obecnie 12 sztuk). Pola w moich okolicach są najgorsze! SKAŁA ! Nie siejemy żadnego zboża ani nic nie sadzimy (plony są MARNE). Mamy same łąki i pastwiska. Obora jest z lat 70.(pomieści 12 sztuk bydła). Tata chce przepisać gospodarstwo na mnie. Mam plany związane z nim. Chciałbym postawić większą oborę (35 sztuk bydła mlecznego) i 18 mięsnego , chciałbym kupić większy ciągnik i maszyny lepsze no i pola dokupić. Nie wiem czy to ma sens przy takim ukształtowaniu powierzchni i klasie gleby? Co o tym myślicie warto modernizować gospodarstwo? Przyniesie mi to jakieś zyski? Nie chciałbym oczywiście nabrać pożyczek a później nie mieć z czego spłacić. Wiecie o co chodzi?  
    • Przez Sylwekx25
      Witam przyszedł czas na podjęcie decyzji w sprawie zwiększenia pogłowia krów mlecznych. Obecnie utrzymuje 27 sztuk krów dojnych plus 6 sztuk jałówek na wymianę. Utrzymuje je w dwóch budynkach nowszym i starszym. Przechodząc do sedna tematu mam w planach zwiększenie stada krów dojnych o 20 sztuk i tutaj różnie nad tym rozważam , czy budować nową oborę na 50 sztuk a młodzież utrzymywać w nowszym budynku ( zadawanie paszy ręcznie ale łatwiejsze niż w tym starszym , wyciąg linowy do obornika) czy zmodernizować stodołę na oborę na te 20 stanowisk , resztę dojnych trzymać jak dotychczas w nowszym budynku a młodzież w tym starym. Zdaję sobie sprawę ,że przy opcji nr 2 pracy sobie praktycznie nic nie ulżę a nawet zwiększę bo powstały by w sumie 3 budynki z bydłem do oporządzenia , Budowa nowej to jednak większe koszty ale ulżenie sobie w ręcznej pracy co nie oszukujmy się też jest ważne. Reasumując każda z tych dwóch opcji ma swoje plusy i minusy ,pozostaje wybrać najlepszą , dlatego proszę was o porady , sugestię , być może któryś z kolegów miał podobny dylemat , może doradzicie jeszcze coś innego będę wdzięczny za wszelkie pomocne odpowiedzi. Na zakończenie jeszcze krótka charakterystyka tej stodoły:
      ściany murowane z pustaków cementowych i żużlowych
      filary z cegły silikatowej
      11 metrów długości w szczycie z możliwością dobudowy w przód działki.
      20 metrów szerokości niestety bez możliwości dobudowy w bok działki
      więźba dachowa płatwiowo-kleszczowa pokrycie eternit.
       
      Jeśli chodzi o budowę nowej obory to miałby to być system uwięziowy na około 50 stanowisk.
      Czekam na odpowiedzi. Pozdrawiam.
    • Przez GRSami
      Witam
       
      Miałem prase sipma z-279/1 (mam teraz new holland 648) miałem w niej kilka ulepszeń i chałęm się z nimi podzielić na forum (zobacz zdjęcie)
       
      1.Elektryczne podawanie sznurka za pomocą przcisku lub włącznika po stonie panelu sterowania a w prasie silniczek od wyczieraczek
      2.Kontrolki otwarcia komory zaświecała się po otwarciu komory ok 2 cm a druga 4cm
      3.kontrolka migała gdy balot się owijał sznurkiem
      4.Zmana położenia zegara ciśnienia
      5.Dodatkowe oświetlenie podbieracza/aparatu i tyłu prasy
      6.płaskownik miedzy walcami wykonany z kawałka szyny
      7.Zwiekszenie wydajności i zgniotu (ok 5-10 balotów i większy ciężar beli) po przez modernizacje trybu ( https://sklep.sipma.pl/index.php/product/list/id_category/1030/type/short/sort_by/numer_na_rys/sort_order/asc/page/4/producer_filter numer 71) czyli zmiejszenie ilości zębów o 2-3 moge zrobić taki tryb
      8.rozwiercenie dziur m6 do m8 (zabespieczenia)
      9.Nadspawanie płaskownikami drogi łancucha zwijającego (był za długi ale jeszcze nie do skrócenia)
       
      W planach jeszcze było:
      1.automatyczne smarowanie łancuchów i wszyskie smarowniki w jednym miejscu
      2.licznik balotów
      3.kamera z tyłu
      4.automatyczne otwieranie komory (elektro zawór)
      5.przerobienie podajnika do większej wydajności
      6.siatka
      7.wymiana jarzma na takie z łożyskami aby nie trzeba było smarować
       
      Wiec ja to zrobiłem przy prasie a wy co zrobiliście? pochwalcie się.
      (Wiem wszytko to można znaleść na forum ale chciałem pochwalić się jak ja przerobiłem)

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj