karolr2

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone]

Polecane posty

wildagro12    6

Jeżeli moja matka wziełaby to dofinansowanie RMG (ma oddzielne gospodarstwo) to mogłaby np. po roku przejść na wcześniejszą emeryturę, a mi przekazać ziemię wraz z zobowiązaniami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zaq1987    24

Wydaje mi się, że takie manewry mogą okazać się bardzo niekorzystne. Rozporządzenie przewiduje przeniesienie zobowiązań na spadkobiercę jedynie w przypadku śmierci beneficjenta (§ 25) ponadto w § 18 pkt. 1 jest jasno określone, że beneficjent zobowiązuje się do prowadzenia gospodarstwa przez 5 lat a za niedotrzymanie tego zobowiązania przewidywany jest zwrot 100% pierwszej raty pomocy (§ 20 pkt. 6 ppkt. 1) zapewne nie obejdzie się bez odsetek...

 

We wstępnych założeniach PROW 2015-2020 były informacje, że przez cały okres realizacji biznesplanu gospodarstwo rolne powinno być jedynym źródłem dochodu beneficjenta. W rozporządzeniu natomiast znalazłem jedynie informacje, że ubiegając się o dofinansowanie musi podlegać ubezpieczeniu społecznemu rolników przez okres co najmniej 24 miesięcy licząc do dnia złożenia wniosku a w obowiązkach beneficjenta o ubezpieczeniu nie ma już żadnej wzmianki.

Czy dobrze rozumiem, że składając wniosek trzeba być ubezpieczonym w KRUS a dalej to już jak wyjdzie? No i jeszcze jak to ma się do np. prowadzenia działalności pozarolniczej na KRUS-ie?


Jest coś takiego jak kłamstwo, jest też podłe kłamstwo a dalej to już tylko statystyka.

 

Panowie i Panie, śmiejmy się z tego szaleństwa abyśmy sami w obłęd nie popadli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz_5    2

Właśnie jak to jest jak w chwili składania wniosku będę w krusie i się załapie to będe mógł przejść potem na zus ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety musisz być w KRUS przez cały okres premii, czyli 5 lat, bo inaczej będzie to niewywiązywanie się z obowiązków, które się podjęło i grozi za to kara utraty iluś tam procent pieniędzy z dotacji, tak samo jest z przepisywaniem gospodarstwa na inną osobę. I musisz być jeszcze w KRUS nieprzerwanie 24 miesiące, by starać się o dotacje.

Edytowano przez piotrek111111111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zaq1987    24

Kolego a gdzie znalazłeś takie informacje?? W rozporządzeniu jest tylko wymóg 24 miesięcy ubezpieczenia w KRUS aby można było się ubiegać o dotację. Przy obowiązkach beneficjenta (§ 18), ubieganiu się o 2 ratę pomocy (§ 19-20) ani przy rozliczeniu końcowym (§ 21-22) nie ma żadnej wzmianki o KRUS, chyba że nie doczytałem się - jeśli tak to popraw mnie proszę i wskaż gdzie w rozporządzeniu jest zapis o obowiązku podlegania ubezpieczeniu w KRUS przez cały okres realizacji działania.


Jest coś takiego jak kłamstwo, jest też podłe kłamstwo a dalej to już tylko statystyka.

 

Panowie i Panie, śmiejmy się z tego szaleństwa abyśmy sami w obłęd nie popadli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tech132    0

Na razie cisza z tym programem MMG  muszą nazbierać kasy i dopasować tak przepisy ,żeby jak najmniej  rolników dostało .Podobnie  jest w OZE przesunęli o sześć miesięcy ustawę bo się nie wyrobili z taryfami gwarantowanymi FIT.  Mam 7 KW paneli fotowoltaicznych kupionych za swoje środki ,czekałem  na taryfy gwarantowane i zostałem oszukany ,żeby w tym programie też tak PIS nie namięszał,nadmienie że też czekam na ten program.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr778    33

pis ma teraz ważniejsze sprawy na głowie tj. zmiana ustroju państwa demokratycznego podobno ma się nazywać "demokracja nocna"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DarekD    70

odezwał się zwolennik "demokracji obywatelskiej".Zwycięstwo demokracji to odsunięcie od władzy poprzedniej ekipy .Niszczenie demokracji  to ostatnie 8 lat rządów obywatelskiej koalicji a jego punkt kulminacyjny to przedterminowa zmiana sędziów w ostatnich miesiącach sprawowania władzy  !

 

 

Edytowano przez DarekD

nowy

 
 
 
 
 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOME11    174

odezwał się zwolennik "demokracji obywatelskiej".Zwycięstwo demokracji to odsunięcie od władzy poprzedniej ekipy .Niszczenie demokracji  to ostatnie 8 lat rządów obywatelskiej koalicji a jego punkt kulminacyjny to przedterminowa zmiana sędziów w ostatnich miesiącach sprawowania władzy  !

nic dodać, nic ująć, posprzątanie po tych k**wach potrwa dobre kilka miesięcy jak nie rok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ela3225    630

odezwał się zwolennik "demokracji obywatelskiej".Zwycięstwo demokracji to odsunięcie od władzy poprzedniej ekipy .Niszczenie demokracji  to ostatnie 8 lat rządów obywatelskiej koalicji a jego punkt kulminacyjny to przedterminowa zmiana sędziów w ostatnich miesiącach sprawowania władzy  !

 

to był ostatni moment dla nas zwykłych ludzi ,bo elita kwiczy

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr778    33

Sprzątać też trzeba umieć.Póki co grożą nam sankcje ze strony UE przede wszystkim finansowe a jak tak dalej pójdzie to o dopłatach bezpośrednich możemy zapomnieć że już o tych 60tys nie wspomnę .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Nie ma konkretnego terminu. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z informacją ze spotkania prezesa ARiMR jakie odbyło się 29 grudnia 2015, jest wstępny harmonogram naborów w PROW w 2016 roku. Teraz ma trafić do Ministra Rolnictwa i jeśli ten zatwierdzi to go opublikują. 


-----------------------------   

dotacja@dotacja.info               

www.dotacja.info

wnioski, biznesplany, porady, odwołania - cały kraj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radian123    25

Jestem po technikum agrobiznesu. W kwietniu minie 1 rok odkąd jestem ubezpieczony na krus. Jest to moje jedyne żródlo dochodu.  Prowadzę gospodarstwo 1,30 ha skupiające się jedynie na uprawie warzyw i ziół. Mam szansę dostać się na ten program czy z góry skreśla mnie to ze nie jestem ubezpieczony 24 miesiące ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Dopóki nie będziesz miał ciągłego ubezpieczenia 24 miesiące to według rozporządzenia pomoc Ci się nie należy. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piter72    0

Witam
Jak to jest z budową,czy mógłbym sam wybudować budynek czy musi to zrbić firma?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafff24    27

a jak rozliczysz zakupy materiałów? dlaczego użyłeś porotermu zamiast gazobetonu? dlaczego tej firmy a nie innej? itd itp zapytaj u źródła, mnie odradzili budowę systemem gospodarczym, to trochę jak z zamówieniami publicznymi, ale może się nie znam i mnie doradca nastraszył, można samemu, ale najłatwiej jak to zrobi jakaś firma, przy czym trzeba zrobić ponoć coś w rodzaju przetargu, porównanie ofert kilku wykonawców, nie że szwagier ma firmę i zbuduje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piter72    0

Na zakup materiału miałbym faktury.
A zresztą to już ciężko. Ale budując tym sposobem byłoby o wiele taniej a wiadomo że 60 tys. to nie wiele na budowę czego kolwiek.
Dodam jeszcze że jak pytałem w agencji to sami nie wiedzieli.

Edytowano przez Piter72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Nie ma postępowania ofertowego w RMG. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

bieżcie te ochłapy i sie cieszcie :D , potem bedziecie oddawc z odsedkami, a jak nie to i tak budynek który normalnie pobudujecie za 50 tys przez te durne wymogi RMG bedzie kosztował 100 tys  :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    435

tak tak a swistak siedzi i ..... Kolego nie gadaj głupot unia nie jest taka zła tylko jak ktos nie mysli i bierze byle brac nic nie przeliczajac to potem jest płacz ze oddawac trzeba u mnie poł wsi jakby nie unia dalej by robila 30taka albo 60tka a nie nowymi zetorami czy nh.

Wszystko trzeba przeliczyc i liczyc siły na zamiary a nie brac dla szpanu i zaimponowania sasiadowi

Tym bzrdziej ze maja byc zmiany i obnizone wymogi co do wydania kasy jak mowił minister rolnictwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7551

Dopuki nie wydadzą wszystkich decyzji na dopłaty bezpośrednie włoncznie z kontroli ,program nie ruszy może to być 2 kwartał . Tylko żeby się nie okazało że zostanie program przeniesiony na rok 2017 bo i taka jest teoria...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kicu
      Witam dziasiaj pojechałem orać 1 h pola i wszystko szlo dobrze do 2 ostatnich przejazdów gdy podniosłem pług zaczął opadać. Z trudem zaorałem pole i pojechałem po moja talerzówkę i podnosiłem ja a on tak jak plug opadała. Nie wiem co sie dzieje 4 miesiące temu cala pompa była wymieniana.
      Proszę o pomoc!!!
    • Przez Farmer19900
      Witam Was

      Jestem w trakcie przebudowy chlewni  (100m2) na przechowalnię. Wysokość od posadzki do stropu wynosi 2,5m . Chcąc ułożyć 3 skrzyniopalety( 80cm lub 90cm) zostałem zmuszony do potrzaskania posadzki oraz wkopania się w grunt. I teraz moje pytanie, ile muszę zostawić luzu "na oddychanie"  pomiędzy skrzyniopaletą, stropem?  Czy 50-60 cm wystarczy?
      Budynek nie jest wentylowany mechanicznie, umieszczone są dwa wentylatory na dachu.
      W przechowalni mam zamiar składować głównie pietruszkę.

      Drugie moje pytane: otóż, czy w jednej przechowalni rozsądne będzie składowanie jednocześnie pietruszki i cebuli ? Czy rośliny te nie będą negatywnie na siebie wpływały ?

       Z góry dziękuje i pozdrawiam.
    • Przez RolPro10
      Witam!
      Moja rodzina prowadzi małe gospodarstwo rolne od "dziada pradziada". Areał łąk 10 ha i 6 ha lasów. Hodujemy bydło mięsne (głównie byki i jałówki) oraz mamy 5 krów (wszystkiego obecnie 12 sztuk). Pola w moich okolicach są najgorsze! SKAŁA ! Nie siejemy żadnego zboża ani nic nie sadzimy (plony są MARNE). Mamy same łąki i pastwiska. Obora jest z lat 70.(pomieści 12 sztuk bydła). Tata chce przepisać gospodarstwo na mnie. Mam plany związane z nim. Chciałbym postawić większą oborę (35 sztuk bydła mlecznego) i 18 mięsnego , chciałbym kupić większy ciągnik i maszyny lepsze no i pola dokupić. Nie wiem czy to ma sens przy takim ukształtowaniu powierzchni i klasie gleby? Co o tym myślicie warto modernizować gospodarstwo? Przyniesie mi to jakieś zyski? Nie chciałbym oczywiście nabrać pożyczek a później nie mieć z czego spłacić. Wiecie o co chodzi?  
    • Przez Sylwekx25
      Witam przyszedł czas na podjęcie decyzji w sprawie zwiększenia pogłowia krów mlecznych. Obecnie utrzymuje 27 sztuk krów dojnych plus 6 sztuk jałówek na wymianę. Utrzymuje je w dwóch budynkach nowszym i starszym. Przechodząc do sedna tematu mam w planach zwiększenie stada krów dojnych o 20 sztuk i tutaj różnie nad tym rozważam , czy budować nową oborę na 50 sztuk a młodzież utrzymywać w nowszym budynku ( zadawanie paszy ręcznie ale łatwiejsze niż w tym starszym , wyciąg linowy do obornika) czy zmodernizować stodołę na oborę na te 20 stanowisk , resztę dojnych trzymać jak dotychczas w nowszym budynku a młodzież w tym starym. Zdaję sobie sprawę ,że przy opcji nr 2 pracy sobie praktycznie nic nie ulżę a nawet zwiększę bo powstały by w sumie 3 budynki z bydłem do oporządzenia , Budowa nowej to jednak większe koszty ale ulżenie sobie w ręcznej pracy co nie oszukujmy się też jest ważne. Reasumując każda z tych dwóch opcji ma swoje plusy i minusy ,pozostaje wybrać najlepszą , dlatego proszę was o porady , sugestię , być może któryś z kolegów miał podobny dylemat , może doradzicie jeszcze coś innego będę wdzięczny za wszelkie pomocne odpowiedzi. Na zakończenie jeszcze krótka charakterystyka tej stodoły:
      ściany murowane z pustaków cementowych i żużlowych
      filary z cegły silikatowej
      11 metrów długości w szczycie z możliwością dobudowy w przód działki.
      20 metrów szerokości niestety bez możliwości dobudowy w bok działki
      więźba dachowa płatwiowo-kleszczowa pokrycie eternit.
       
      Jeśli chodzi o budowę nowej obory to miałby to być system uwięziowy na około 50 stanowisk.
      Czekam na odpowiedzi. Pozdrawiam.
    • Przez GRSami
      Witam
       
      Miałem prase sipma z-279/1 (mam teraz new holland 648) miałem w niej kilka ulepszeń i chałęm się z nimi podzielić na forum (zobacz zdjęcie)
       
      1.Elektryczne podawanie sznurka za pomocą przcisku lub włącznika po stonie panelu sterowania a w prasie silniczek od wyczieraczek
      2.Kontrolki otwarcia komory zaświecała się po otwarciu komory ok 2 cm a druga 4cm
      3.kontrolka migała gdy balot się owijał sznurkiem
      4.Zmana położenia zegara ciśnienia
      5.Dodatkowe oświetlenie podbieracza/aparatu i tyłu prasy
      6.płaskownik miedzy walcami wykonany z kawałka szyny
      7.Zwiekszenie wydajności i zgniotu (ok 5-10 balotów i większy ciężar beli) po przez modernizacje trybu ( https://sklep.sipma.pl/index.php/product/list/id_category/1030/type/short/sort_by/numer_na_rys/sort_order/asc/page/4/producer_filter numer 71) czyli zmiejszenie ilości zębów o 2-3 moge zrobić taki tryb
      8.rozwiercenie dziur m6 do m8 (zabespieczenia)
      9.Nadspawanie płaskownikami drogi łancucha zwijającego (był za długi ale jeszcze nie do skrócenia)
       
      W planach jeszcze było:
      1.automatyczne smarowanie łancuchów i wszyskie smarowniki w jednym miejscu
      2.licznik balotów
      3.kamera z tyłu
      4.automatyczne otwieranie komory (elektro zawór)
      5.przerobienie podajnika do większej wydajności
      6.siatka
      7.wymiana jarzma na takie z łożyskami aby nie trzeba było smarować
       
      Wiec ja to zrobiłem przy prasie a wy co zrobiliście? pochwalcie się.
      (Wiem wszytko to można znaleść na forum ale chciałem pochwalić się jak ja przerobiłem)

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj