karolr2

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone]

Polecane posty

galan99    7484

Dzwoniłem do   ODR  tak było zawsze  i  tak będzie dalej ale jak ukaże się  do kłady kalkulator  na zboże było coś 1500 z 1 ha . 

Edytowano przez Matey

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Największy problem, jak dla mnie to te punkty ale to wszystko zależy jak mi zrobią biznesplan rozporządzeniu pisało coś, że biznesplan ma być zrobiony komputerowo na płytce cd lud DVD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7484

Dla każdego będą te punkty biznes plan to nie problem - problem będzie miało wielu na 2 zadaniach wiek by nie przekroczyło 40 lat bo to jest 3 punkty i ponad 20 tyś euro bo to 5 punkty i utrzymanie tego przez 5 lat by nie spadło, żeby nie splajtować bo sztucznie nie wyciągnie tego.Wiem dokładnie że kombinatorów nie zabraknie tak podstawią że będą mieli i dorabiać też będą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7484

Żeby wystartować w tym programie to jest pierw do 10 tyś euro start. Ale czytać dokładnie wszystko bo każdy punkt ma znaczenie.                                                               Pozycja 13  punkt 5  docelowa wielkość ekonomiczna gospodarstwa                                                                                                                                                               a ) więcej niż 20 tyś. euro przyznaje się - 5 punktów                                                                                                                                                                                            b) więcej niż 16 tyś. euro i nie więcej niż 20 tyś euro przyznaje się - 3 punkty                                                                                                                                                    c) więcej niż 12 tyś . euro i nie więcej niż 16 tyś euro przyznaje się - 1 punkt                                                                                                                                                      Teraz tak ważne jest pozyskać jak najwięcej punktów jak już ci pisałem że i lata rolnika się liczą jak nie ma 40 lat ma punkty - 3.                                      

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robo1980    58

To kto będzie miał najwięcej punktów to dostanie czy będzie się liczyć pomysłowość w biznesplanie na wykorzystanie tych środków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7484

 

Na tym jednak nie koniec – o kolejności rozpatrywania wniosków decydować będzie lista rankingowa utworzona na podstawie kryteriów punktowych. Żeby pomoc mogła zostać przyznana, wniosek będzie musiał nazbierać przynajmniej 10 punktów przyznawanych miedzy innymi za następujące kryteria:

kwalifikacje zawodowe wnioskodawcy – max. 5 punktów,

uczestnictwo w systemach jakości produktów rolnych i środków spożywczych – 2 punkty,

produkcja ekologiczna – 4 punkty,

produkcja roślin wysokobiałkowych – 2 punkty,

inwestycja budowlana – 2 punkty,

uczestnictwo w szkoleniach lub korzystanie z usług doradczych – do 2 punktów,

przygotowywanie produktów do sprzedaży – 1 punkt,

przetwórstwo produktów wytwarzanych w gospodarstwie – 3 punkty,

uczestnictwo w grupach producentów – 2 punkty,

inwestycje służące ochronie środowiska – 5 punktów,

docelową wielkość ekonomiczną gospodarstwa – do 5 punktów,

wiek wnioskodawcy – nie więcej niż 40 lat – 3 punkty.

Ponieważ trzeba liczyć się z dużym zainteresowaniem tą formą pomocy może się jednak okazać, że wymagane 10 punktów nie wystarczy jednak do „załapania się” na premię. Warto więc zaplanować w biznesplanie takie inwestycje, które dadzą dodatkowe punkty.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robo1980    58

A jest już jakaś konkretna data przyjmowania wniosków.Nie sztuka napisać biznesplan pod punkty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Konkretnego terminu nie ma. Jest informacja z MRiRW o wrześniu.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7484

Przed wyborami będzie nabór, trzeba będzie zaświadczenie z urzędu skarbowego że nie prowadziło się działów specjalnych i nie prowadziło zarobkowania po za rolniczego. Tak samo z KRUS  zaświadczenie o ubezpieczeniu i nie pobiera się renty. Mnie interesuje jeszcze trzy  działania. 

  • uczestnictwo w systemach jakości produktów rolnych i środków spożywczych – 2 punkty,                                                                                                                      
  • inwestycje służące ochronie środowiska – 5 punktów,                                                                                                                                                                               
  • przetwórstwo produktów wytwarzanych w gospodarstwie – 3 punkty. Kwaszenie ogórków bo uprawiam 2 ha...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robo1980    58

To jak swego czasu byłem za granicą na zarobku i posiadałem już gospodarstwo to już odpadam?Dodam że byłem legalnie i brałem z Zusu a1.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7484

przetwórstwo produktów wytwarzanych w gospodarstwie – 3 punkty. Kwaszenie ogórków bo uprawiam 2 ha. Na tym działaniu polegnę za duże wymogi sanepidu .Na pewno i nie polecam ekologi bo mego sąsiada już kontrole wyprowadzili z równowagi, a produkt wcale niema wysokiej ceny... Do pozostałych punktów to wyłapie wszystkie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzeskw75    118

Wedlug mnie to jest tak pogibany program, ze az sie odechciewa. Zeby dostac 60 tys. to trzeba spelnic tyle wymogow jakby to mialo byc przynajmniej 600 tys. To nie jest dofinansowanie gospodarstw niskotowarowych, ze kupil ktos plug i bylo po sprawie. Tutaj napewno beda wzmozone kontrole, bo unia za darmo nic nie daje. Ale to thlko moje zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

Napisaliście już 88 stron i nic z tego nie wynika każdy pisze ze będzie tak czy tak czyli tak jakby naprawdę było dobrze dla niego żeby się załapał. Też tak miałem ale już mi przeszło bo  i tak raczej z tego nic nie będzie, a jak będzie to raczej się nie załapie tak jak 90% marzycieli którzy wypowiadają się w tym temacie, A na dzień dzisiejszy powiem wam tyle. rozmawiałem ze znajomym z Arimr jak to będzie wyglądało i kiedy ma ruszać . to powiedzial że nikt nic nie wie jake będą warunki, zasady ile trzeba mieć ha czy do 10 czy powyżej 10 nie mają kompletnie żadnych wytycznych. co do terminu to najszybszym kiedy to ma ruszyć to jest styczeń przyszłego roku ale to też nic pewnego bo jest to tylko planowany termin a u nas i tak zawsze wychodzi inaczej. Także tak to wyglada. Ale pomarzyć nikt nie może zabronić, więc piszcie sobie dalej , planujcie, dzielcie wirtualną kasiorę jak wam to poprawi samopoczucie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443
magnum123 kolega ja widzę ,że ty nic lepszy nie jesteś od tzw marzycieli ,jak nazwałeś wypowiadających się na tym forum .Dla mnie najwięcej liczy się termin ,a widzę jest bardzo odległy .Te wstępne wytyczne są bardzo uciążliwe ,ale sądzę ,że ktoś się załapie na ten program o ile będzie .

I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Endriu42    11

Dzwoniłem do ODR tak było zawsze i tak będzie dalej ale jak ukaże się do kłady kalkulator na zboże było coś 1500 z 1 ha .

"Kalkulator" będzie do wielkości ekonomicznej a nie do udokumentowania sprzedaży. Wyraźnie w projekcie mowa o fakturach vat i vat rr. Albo źle zrozumiałeś odr albo kit Ci wcisnęli.

Wnioski, uzupełnienia, odwołania PROW. Doświadczenie BWI ARiMR. prownioski@gmail.com

 

Zapraszam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adaammek    24

ja się nie kwalifikuje bo jestem ubespieczony w krus na wniosek

a trzeba a być ubespieczonym z mocy ustawy  i co najmniej 24 miesiące przed złożeniem wniosku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adaammek    24

przeczytałem rozporządzenie do działania restrekturyzacja małych gospodarstw 

wymogi wymogi i wymogi dla lubiących biurokracje do przejścia

nie dziwie się minrol ze takie warunki stawia bardzo mała ilość srodków jest przeznaczona na to działanie

 niecałe   5% rolników może skorzystc z tego działania obliczyłem w stosunku do wniosków obszarowych

zastanawiającym sa terminy rozpatrywania i badania wniosków arimr potrzebuje na to 180 dni   a na płatność dodatkowe 90 dni czyli trzeba uzbroić się w cierpliwosc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7484

Młody rolnik może nabywa ziemie zmiana prawa wszystko legalnie na powiększenie gospodarstwa i brać kredyt państwo pomoże. Mam nadzieje że w programie RMG zakup ziemi na powiększenie gospodarstwa też będzie priorytetem że w tedy nastąpi  znaczna dochodowość gospodarstwa.Zachodzą znaczne zmiany w przepisach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanKropka    7

z restrukturyzacja mozna nabywac ziemię jak w młodym rolniku? z tego rozporządzenia chyba nie ma zakazu w restrukturyzacji?

 

ten krus 24 msc da sie obejsc? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7484

Cisza coś powiadają o wrzeniu że ma być program RMG  jak będzie zobaczymy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

Byłem się pytać w ARiMR co się ruszyło w tej kwestii .To znajomy się zdziwił i powiedział ,że cisza .Może w połowie sierpnia coś będzie więcej wiadomo .Na moje to specjalnie tak przeciągają byle ,jak najmniej się załapało osób .Ja też nie mogę czekać .Rodzicom emerytury co miesiąc uciekają ,a krus też trzeba płacić .


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7484

Dziś zapodali w Agro biznesie że nabór wniosków na Restrukturyzacje Małych Gospodarstw  to listopad grudzień a trzeci wariant to nowy rok...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robo1980    58

Nic nowego w zeszłym roku też dużo obiecywali bo miało na zeszłe święta ruszyć a tu na te nic z tego nie będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kicu
      Witam dziasiaj pojechałem orać 1 h pola i wszystko szlo dobrze do 2 ostatnich przejazdów gdy podniosłem pług zaczął opadać. Z trudem zaorałem pole i pojechałem po moja talerzówkę i podnosiłem ja a on tak jak plug opadała. Nie wiem co sie dzieje 4 miesiące temu cala pompa była wymieniana.
      Proszę o pomoc!!!
    • Przez Farmer19900
      Witam Was

      Jestem w trakcie przebudowy chlewni  (100m2) na przechowalnię. Wysokość od posadzki do stropu wynosi 2,5m . Chcąc ułożyć 3 skrzyniopalety( 80cm lub 90cm) zostałem zmuszony do potrzaskania posadzki oraz wkopania się w grunt. I teraz moje pytanie, ile muszę zostawić luzu "na oddychanie"  pomiędzy skrzyniopaletą, stropem?  Czy 50-60 cm wystarczy?
      Budynek nie jest wentylowany mechanicznie, umieszczone są dwa wentylatory na dachu.
      W przechowalni mam zamiar składować głównie pietruszkę.

      Drugie moje pytane: otóż, czy w jednej przechowalni rozsądne będzie składowanie jednocześnie pietruszki i cebuli ? Czy rośliny te nie będą negatywnie na siebie wpływały ?

       Z góry dziękuje i pozdrawiam.
    • Przez RolPro10
      Witam!
      Moja rodzina prowadzi małe gospodarstwo rolne od "dziada pradziada". Areał łąk 10 ha i 6 ha lasów. Hodujemy bydło mięsne (głównie byki i jałówki) oraz mamy 5 krów (wszystkiego obecnie 12 sztuk). Pola w moich okolicach są najgorsze! SKAŁA ! Nie siejemy żadnego zboża ani nic nie sadzimy (plony są MARNE). Mamy same łąki i pastwiska. Obora jest z lat 70.(pomieści 12 sztuk bydła). Tata chce przepisać gospodarstwo na mnie. Mam plany związane z nim. Chciałbym postawić większą oborę (35 sztuk bydła mlecznego) i 18 mięsnego , chciałbym kupić większy ciągnik i maszyny lepsze no i pola dokupić. Nie wiem czy to ma sens przy takim ukształtowaniu powierzchni i klasie gleby? Co o tym myślicie warto modernizować gospodarstwo? Przyniesie mi to jakieś zyski? Nie chciałbym oczywiście nabrać pożyczek a później nie mieć z czego spłacić. Wiecie o co chodzi?  
    • Przez Sylwekx25
      Witam przyszedł czas na podjęcie decyzji w sprawie zwiększenia pogłowia krów mlecznych. Obecnie utrzymuje 27 sztuk krów dojnych plus 6 sztuk jałówek na wymianę. Utrzymuje je w dwóch budynkach nowszym i starszym. Przechodząc do sedna tematu mam w planach zwiększenie stada krów dojnych o 20 sztuk i tutaj różnie nad tym rozważam , czy budować nową oborę na 50 sztuk a młodzież utrzymywać w nowszym budynku ( zadawanie paszy ręcznie ale łatwiejsze niż w tym starszym , wyciąg linowy do obornika) czy zmodernizować stodołę na oborę na te 20 stanowisk , resztę dojnych trzymać jak dotychczas w nowszym budynku a młodzież w tym starym. Zdaję sobie sprawę ,że przy opcji nr 2 pracy sobie praktycznie nic nie ulżę a nawet zwiększę bo powstały by w sumie 3 budynki z bydłem do oporządzenia , Budowa nowej to jednak większe koszty ale ulżenie sobie w ręcznej pracy co nie oszukujmy się też jest ważne. Reasumując każda z tych dwóch opcji ma swoje plusy i minusy ,pozostaje wybrać najlepszą , dlatego proszę was o porady , sugestię , być może któryś z kolegów miał podobny dylemat , może doradzicie jeszcze coś innego będę wdzięczny za wszelkie pomocne odpowiedzi. Na zakończenie jeszcze krótka charakterystyka tej stodoły:
      ściany murowane z pustaków cementowych i żużlowych
      filary z cegły silikatowej
      11 metrów długości w szczycie z możliwością dobudowy w przód działki.
      20 metrów szerokości niestety bez możliwości dobudowy w bok działki
      więźba dachowa płatwiowo-kleszczowa pokrycie eternit.
       
      Jeśli chodzi o budowę nowej obory to miałby to być system uwięziowy na około 50 stanowisk.
      Czekam na odpowiedzi. Pozdrawiam.
    • Przez GRSami
      Witam
       
      Miałem prase sipma z-279/1 (mam teraz new holland 648) miałem w niej kilka ulepszeń i chałęm się z nimi podzielić na forum (zobacz zdjęcie)
       
      1.Elektryczne podawanie sznurka za pomocą przcisku lub włącznika po stonie panelu sterowania a w prasie silniczek od wyczieraczek
      2.Kontrolki otwarcia komory zaświecała się po otwarciu komory ok 2 cm a druga 4cm
      3.kontrolka migała gdy balot się owijał sznurkiem
      4.Zmana położenia zegara ciśnienia
      5.Dodatkowe oświetlenie podbieracza/aparatu i tyłu prasy
      6.płaskownik miedzy walcami wykonany z kawałka szyny
      7.Zwiekszenie wydajności i zgniotu (ok 5-10 balotów i większy ciężar beli) po przez modernizacje trybu ( https://sklep.sipma.pl/index.php/product/list/id_category/1030/type/short/sort_by/numer_na_rys/sort_order/asc/page/4/producer_filter numer 71) czyli zmiejszenie ilości zębów o 2-3 moge zrobić taki tryb
      8.rozwiercenie dziur m6 do m8 (zabespieczenia)
      9.Nadspawanie płaskownikami drogi łancucha zwijającego (był za długi ale jeszcze nie do skrócenia)
       
      W planach jeszcze było:
      1.automatyczne smarowanie łancuchów i wszyskie smarowniki w jednym miejscu
      2.licznik balotów
      3.kamera z tyłu
      4.automatyczne otwieranie komory (elektro zawór)
      5.przerobienie podajnika do większej wydajności
      6.siatka
      7.wymiana jarzma na takie z łożyskami aby nie trzeba było smarować
       
      Wiec ja to zrobiłem przy prasie a wy co zrobiliście? pochwalcie się.
      (Wiem wszytko to można znaleść na forum ale chciałem pochwalić się jak ja przerobiłem)

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj