karolr2

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone]

Polecane posty

RafaKdziela    443

Znając możliwości osób ,które zawiadują tymi programami i pieniędzmi możemy czekać i czekać i się nie doczekać .


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7550

Czekać trzeba bo z tego powodu że 2016 Styczeń mają być jasne przepisy do sprzedaży bezpośredniej przetworzonych produktów jakie zasady jakie wymogi miało być tylko na otwartej przestrzeni ale był bunt sam pisałem do ministerstwa że po wino by pod dachem skoro zadaszyli wiele targowisk. Program RMG bez tych ustaleń nie ruszy i przesunięty na 2016, żeby zapoznać się z krajowymi przepisami przyjdzie poczekać zapewne do września lub nawet później...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek105    3

Ciekawe czy prawdopodobe zmiany w ministerstwie za 4 miesiące też będą miały wpływ na dodatkowe opóźnienia w wprowadzeniu RMG ?? Bo raczej "nasz ulubiony" minister Sawicki idzie w odstawkę tak jak watachy dyrektorów i kierowników we wszystkich Agencjach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Czas najwyższy.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiek88    128

co z tego... zmienią się ryjki kolesie się zamienią miejscami i dalej będą kraj rozkradać ale faktycznie już niedługo bo niedługo bo jak tak dalej pójdzie to nie będzie już nic w korytku :D  a co do RMG to pic na wodę będzie, jak wprowadzą tą sprzedaż bezpośrednią to z 1ha kartofla nam wyliczą kokosy a kasę zgarną taryfiarze co mają 2 ha ugoru wyłącznie na potrzeby krusu. nie ma co sie napalać bo czasy będą coraz cięższe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

Sawicki wodę leje ,tak było i jest ,ale już nie będzie ,bo poleci na r..ek ;) .Kto morze ,to poczeka na RMG .Moi rodzice czekają na zmiany tych przepisów emerytalnych może tu zyskają ,bo pracowali sporo lat w państwowej pracy i ładnie zus im naliczył emerytury ,a łącznie z krusem ,to już coś by było ;)


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adas164    0

Ja byłem w ARIMR i powiedzieli mi ze programy ruszą w lipcu lub sierpniu,zapewniali mnie na 100 % ale mu powiedziałem ze chyba przyszłego roku to powiedział mi ze i tak może być :D

 

normalnie chyba szybciej się wygra w totolotka jak ten program ruszy w miarę szybko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
debrzyna    2031

RafaK.. " pracowali sporo lat w państwowej pracy i ładnie zus im naliczył emerytury ,a łącznie z krusem ,to już coś by było" 

​mógłbyś to rozwinąć Co to znaczy w/g Ciebie łącznie z krusem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2467

Sawicki wodę leje ,tak było i jest ,ale już nie będzie ,bo poleci na r..ek ;) .Kto morze ,to poczeka na RMG .Moi rodzice czekają na zmiany tych przepisów emerytalnych może tu zyskają ,bo pracowali sporo lat w państwowej pracy i ładnie zus im naliczył emerytury ,a łącznie z krusem ,to już coś by było ;)

możesz rozwinać tą zmianę przepisów bo jak mój ojciec przechodził na emerytutę to mu powiedzieli że tylko z Krusu moga mu naliczyć a z zusu nic mimo że z zusu miał 15lat pracy 


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

koledzy wszystko zależy od tego w jakich latach wasi rodzice się urodzili .Moi się łapią na ten przedział oby dwoje i dostaną z zusu i z krusu emerytury mają policzone .Byłem z nimi w zusie i mają wszystko wyliczone ile dostaną to samo w krusie .Nawet babka nalegała ,że mają składać dokumenty ,bo od 15 czerwca im się należy emerytura .Jak w zusie twierdzą ,że waszym rodzicom się nie należy to zapewne na ten przedział wiekowy się nie łapią .Ja bym to sprawdził dokładnie .

Edytowano przez RafaKdziela

I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7550

Są różne zapisy różne ustalenia ale jak to powiadają w każdej bajce jest troszkę prawdy nie pokoi mnie ten jeden wpis UNIA CHCE  by to byli do 10 ha gospodarstwa do programu RMG a nasi się do tego dostosują zapewne w 100 % to by oznaczało niezłą selekcję.   podam link                                                                                                                                                                                                 http://biznes.interia.pl/wiadomosci/news/rolnictwo-60-tysiecy-zlotych-dla-malego-gospodarstwa,2058415,4199

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
debrzyna    2031

Co ty wypisujesz bzdety Przeciez tam wyrażnie jest napisane ze od 10 ha

:"Oznacza to obowiązek uzyskania rocznego przychodu wynoszącego minimum 10 tysięcy euro. W praktyce dotyczy to obszarów o powierzchni co najmniej 10 hektarów. Wsparcie ma wynieść 60 tysięcy złotych."

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7550

Wiem co piszę i umiem czytać między wierszami i wiem że gospodarstwa tak 6 do 10 mają naj większe szanse na 60 tyś z programu RMG bo posiadają większe możliwości niż te 3 ha bez obrazy kogokolwiek tylko żeby jak podstawiał na kalkulatorze to  nie podstawi z 3 ha bo za mało... Nie jeden powie że coś wymyśli nic nie wymyśli nisko towarówka była lipa skrytykowana teraz producenci  zrzeszeni jabłek  mają problemy. podam link                                                                                                 http://biznes.onet.pl/wiadomosci/ue/sawicki-ke-chce-ukarac-polske-za-uchybienia-w-inwestycjach-w-sektorze-owocow/whv1bt                                                                          tak samo sady ekologiczne maj problemy , Co do przetwórstwa to też na małego wielka lipa bo nie spełni tych wymogów, jak podadzą krajowe wytyczne nie będą takie łaskawe... Dodam że Niemcy robią przegotowania do Afrykańskiego pomoru świń jeśli tam się pojawi to u nas nikt nie będzie hodował świń...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

 

debrzyna kolego jesteś w wielkim błędzie .Chciałem się zapytać co piłeś w ten weekend ,ale odpuszczam sobie .Natomiast sprawdź sobie na forum limit wynosi max 10 tyś euro ,a nie jak piszesz minimum .

 


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7550

Już za dni kilka Lipiec rozliczenie starych przedłużone do Września w Październik wybory zanim powstanie rząd i jakiś nowy Sawicki? Minister, ;)  Grudzień święta wolne Styczeń może  coś się dowiemy ... :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mrjacoobek    48

Wydaję mi się właśnie o to chodzi jak Sawicki do tego podejdzie czy powie że co ja się będę trudził niech następny minister się w to bawi albo zrobi zupełnie odwrotnie czyli odpali program żeby mieć sukces przed wyborami zobaczymy... Pisał ktoś do ARiMR albo był w jakimś doradztwie nadal nic nie wiadomo ?

Edytowano przez mrjacoobek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

Cisza .Wczoraj dzwoniłem do armiru i nic .Jedynie na młodego rolnika będą przyjmowali wnioski i zalesienia .


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tym programem zrobią tak, że albo będzie dla trochę większych gospodarstw lub dla bardzo małych gospodarstw np. takich 1,5 h. 

Edytowano przez piotrek111111111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Areał w tym programie raczej nie będzie głównym czynnikiem. Wielkość ekonomiczna będzie kluczowa.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7550

Panowie prawda jest taka jak będzie dalej Piechociński to całe PSL i PO  to nic nie będzie z tej gospodarki poczytajcie co zrobił z grafenem ten wielki wiceminister Piechociński i Sawicki i pozostali to trzeba pognać...Program by dawno ruszył ale kręcą lody cwaniacy...


Cisza .Wczoraj dzwoniłem do armiru i nic .Jedynie na młodego rolnika będą przyjmowali wnioski i zalesienia .

Witam zadzwoń po te numery 22-623-14-76  Ministerstwo Rolnictwa bezpośredni numer                  22-623-13-66    mi jakaś babka powiedziała e za 2 tygodnie po wino ukazać się wytyczne do programu czy powiedzą to samo i odpisz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kicu
      Witam dziasiaj pojechałem orać 1 h pola i wszystko szlo dobrze do 2 ostatnich przejazdów gdy podniosłem pług zaczął opadać. Z trudem zaorałem pole i pojechałem po moja talerzówkę i podnosiłem ja a on tak jak plug opadała. Nie wiem co sie dzieje 4 miesiące temu cala pompa była wymieniana.
      Proszę o pomoc!!!
    • Przez Farmer19900
      Witam Was

      Jestem w trakcie przebudowy chlewni  (100m2) na przechowalnię. Wysokość od posadzki do stropu wynosi 2,5m . Chcąc ułożyć 3 skrzyniopalety( 80cm lub 90cm) zostałem zmuszony do potrzaskania posadzki oraz wkopania się w grunt. I teraz moje pytanie, ile muszę zostawić luzu "na oddychanie"  pomiędzy skrzyniopaletą, stropem?  Czy 50-60 cm wystarczy?
      Budynek nie jest wentylowany mechanicznie, umieszczone są dwa wentylatory na dachu.
      W przechowalni mam zamiar składować głównie pietruszkę.

      Drugie moje pytane: otóż, czy w jednej przechowalni rozsądne będzie składowanie jednocześnie pietruszki i cebuli ? Czy rośliny te nie będą negatywnie na siebie wpływały ?

       Z góry dziękuje i pozdrawiam.
    • Przez RolPro10
      Witam!
      Moja rodzina prowadzi małe gospodarstwo rolne od "dziada pradziada". Areał łąk 10 ha i 6 ha lasów. Hodujemy bydło mięsne (głównie byki i jałówki) oraz mamy 5 krów (wszystkiego obecnie 12 sztuk). Pola w moich okolicach są najgorsze! SKAŁA ! Nie siejemy żadnego zboża ani nic nie sadzimy (plony są MARNE). Mamy same łąki i pastwiska. Obora jest z lat 70.(pomieści 12 sztuk bydła). Tata chce przepisać gospodarstwo na mnie. Mam plany związane z nim. Chciałbym postawić większą oborę (35 sztuk bydła mlecznego) i 18 mięsnego , chciałbym kupić większy ciągnik i maszyny lepsze no i pola dokupić. Nie wiem czy to ma sens przy takim ukształtowaniu powierzchni i klasie gleby? Co o tym myślicie warto modernizować gospodarstwo? Przyniesie mi to jakieś zyski? Nie chciałbym oczywiście nabrać pożyczek a później nie mieć z czego spłacić. Wiecie o co chodzi?  
    • Przez Sylwekx25
      Witam przyszedł czas na podjęcie decyzji w sprawie zwiększenia pogłowia krów mlecznych. Obecnie utrzymuje 27 sztuk krów dojnych plus 6 sztuk jałówek na wymianę. Utrzymuje je w dwóch budynkach nowszym i starszym. Przechodząc do sedna tematu mam w planach zwiększenie stada krów dojnych o 20 sztuk i tutaj różnie nad tym rozważam , czy budować nową oborę na 50 sztuk a młodzież utrzymywać w nowszym budynku ( zadawanie paszy ręcznie ale łatwiejsze niż w tym starszym , wyciąg linowy do obornika) czy zmodernizować stodołę na oborę na te 20 stanowisk , resztę dojnych trzymać jak dotychczas w nowszym budynku a młodzież w tym starym. Zdaję sobie sprawę ,że przy opcji nr 2 pracy sobie praktycznie nic nie ulżę a nawet zwiększę bo powstały by w sumie 3 budynki z bydłem do oporządzenia , Budowa nowej to jednak większe koszty ale ulżenie sobie w ręcznej pracy co nie oszukujmy się też jest ważne. Reasumując każda z tych dwóch opcji ma swoje plusy i minusy ,pozostaje wybrać najlepszą , dlatego proszę was o porady , sugestię , być może któryś z kolegów miał podobny dylemat , może doradzicie jeszcze coś innego będę wdzięczny za wszelkie pomocne odpowiedzi. Na zakończenie jeszcze krótka charakterystyka tej stodoły:
      ściany murowane z pustaków cementowych i żużlowych
      filary z cegły silikatowej
      11 metrów długości w szczycie z możliwością dobudowy w przód działki.
      20 metrów szerokości niestety bez możliwości dobudowy w bok działki
      więźba dachowa płatwiowo-kleszczowa pokrycie eternit.
       
      Jeśli chodzi o budowę nowej obory to miałby to być system uwięziowy na około 50 stanowisk.
      Czekam na odpowiedzi. Pozdrawiam.
    • Przez GRSami
      Witam
       
      Miałem prase sipma z-279/1 (mam teraz new holland 648) miałem w niej kilka ulepszeń i chałęm się z nimi podzielić na forum (zobacz zdjęcie)
       
      1.Elektryczne podawanie sznurka za pomocą przcisku lub włącznika po stonie panelu sterowania a w prasie silniczek od wyczieraczek
      2.Kontrolki otwarcia komory zaświecała się po otwarciu komory ok 2 cm a druga 4cm
      3.kontrolka migała gdy balot się owijał sznurkiem
      4.Zmana położenia zegara ciśnienia
      5.Dodatkowe oświetlenie podbieracza/aparatu i tyłu prasy
      6.płaskownik miedzy walcami wykonany z kawałka szyny
      7.Zwiekszenie wydajności i zgniotu (ok 5-10 balotów i większy ciężar beli) po przez modernizacje trybu ( https://sklep.sipma.pl/index.php/product/list/id_category/1030/type/short/sort_by/numer_na_rys/sort_order/asc/page/4/producer_filter numer 71) czyli zmiejszenie ilości zębów o 2-3 moge zrobić taki tryb
      8.rozwiercenie dziur m6 do m8 (zabespieczenia)
      9.Nadspawanie płaskownikami drogi łancucha zwijającego (był za długi ale jeszcze nie do skrócenia)
       
      W planach jeszcze było:
      1.automatyczne smarowanie łancuchów i wszyskie smarowniki w jednym miejscu
      2.licznik balotów
      3.kamera z tyłu
      4.automatyczne otwieranie komory (elektro zawór)
      5.przerobienie podajnika do większej wydajności
      6.siatka
      7.wymiana jarzma na takie z łożyskami aby nie trzeba było smarować
       
      Wiec ja to zrobiłem przy prasie a wy co zrobiliście? pochwalcie się.
      (Wiem wszytko to można znaleść na forum ale chciałem pochwalić się jak ja przerobiłem)

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj