karolr2

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone]

Polecane posty

zosiak    1

Czy ktoś mi może wytłumaczyć jak to jest z tym krusem. Płacę krus od 15 lat on przychodzi na męża, ja jako osoba ubezpieczona ,mąż pracuje, na niego są dopłaty, wyczytałam ostatnio że jestem małżonkiem rolnika więc nie mogę się starać o RMG ,żeby było śmiesznie mąż posiada tylko wydzierżawione pole natomiast ja swoje, więc dlaczego jestem tylko małżonkiem rolnika? bo ktoś tak kiedyś w krusie zapisał i to nie koniecznie zgodnie z prawdą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7484

Bo trzeba było zrobić rozszerzenie czyli że razem posiadacie wspólne gospodarstwo i nie ma problemu kto składa, a krus i tak by na jednego przychodził do płacenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    432

Czy ktoś mi może wytłumaczyć jak to jest z tym krusem. Płacę krus od 15 lat on przychodzi na męża, ja jako osoba ubezpieczona ,mąż pracuje, na niego są dopłaty, wyczytałam ostatnio że jestem małżonkiem rolnika więc nie mogę się starać o RMG ,żeby było śmiesznie mąż posiada tylko wydzierżawione pole natomiast ja swoje, więc dlaczego jestem tylko małżonkiem rolnika? bo ktoś tak kiedyś w krusie zapisał i to nie koniecznie zgodnie z prawdą

 

Pewnie jesteś zarejestrowana jako domownik

Teraz mozesz wystapić o numer w arimr i beziesz miała swoja gospodarke jakby swoje dopłaty i bedziesz mogła sie starac o programy tylko na siebie i swoja ziemie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7484
damianos95  nie będzie mogła wystąpić o numer nowy ponieważ pozostaje w związku  małżeńskim a numer już posiadają bo biorą dopłaty. A teraz ministerstwo wydało by kontrolować jak ktoś stara się o numer nowy na gospodarstwo  bo było bardzo dużo fikcyjnych rozwodów. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zosiak    1

galan99 dzięki za podpowiedz chyba zrobię to rozszerzenie tylko poczekam na to rozporządzenie bo może nie będzie trzeba.W życiu bym bez Ciebie na to nie wpadła jeszcze raz dzięki serdeczne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz774    0

Czy jest faktycznie kalkulator SO  , znajomy  pytał dziś pracownika ODR  o taki kalkulator  aby sobie wyliczyć wartość  produkcji  do MMG  .

Pracownik ze zdziwieniem  odpowiedział  że nie widział ani nie słyszał o  kalkulatorze SO  do MMG 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz774    0

Dzięki  wiem już co to za kalkulator , ale ciekawe czy  będzie nowy kalkulator  na PROW  2014 - 2020 ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Będzie w najbliższym czasie. Trzeba poczekać.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zaq1987    24

Jeśli chodzi o współczynniki do wyliczania wielkości ekonomicznej to znalazłem takie oto opracowanie IERiGŻ dla SO 2010...


Jest coś takiego jak kłamstwo, jest też podłe kłamstwo a dalej to już tylko statystyka.

 

Panowie i Panie, śmiejmy się z tego szaleństwa abyśmy sami w obłęd nie popadli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7484

Ciekawe to jest co podałeś ten link ja się do łącze.    Pole obserwacji Polskiego FADN obejmuje gospodarstwa rolne o minimalnej wielkości ekonomicznej 4000 euro6 . Wytwarzają one 90% Standardowej Produkcji w kraju. Zatem gospodarstwa słabsze ekonomicznie, lokujące się w klasach wielkości ekonomicznej ES 1 i 2 znajdują się poza zasięgiem pola obserwacji i nie są objęte Systemem Polski FADN (Tabela 3.Tabela 3.1-2 Wykaz klas wielkości ekonomicznej wg ES, ES6 i ES9 ES ES9 ES6 Klasy wielkości ekonomicznej ES Zakres w euro (€) Klasy wielkości ekonomicznej ES9 Zakres w euro (€) Klasy wielkości ekonomicznej ES6 Zakres w euro (€) 1 € < 2 000 2 2 000 ≤ € < 4 000 1 Bardzo małe 2 000 ≤ € < 8 000 1 Bardzo małe 2 000 ≤ € < 8 000 3 4 000 ≤ € < 8 000 4 8 000 ≤ € < 15 000 2 Małe 8 000 ≤ € < 15 000 2 Małe 8 000 ≤ € < 25 000 5 15 000 ≤ € < 25 000 3 Małe 15 000 ≤ € < 25 000 6 25 000 ≤ € < 50 000 4 Średnio-małe 25 000 ≤ € < 50 000 3 Średnio-małe 25 000 ≤ € < 50 000 7 50 000 ≤ € < 100 000 5 Średnio-duże 50 000 ≤ € < 100 000 4 Średnio-duże 50 000 ≤ € < 100 000 8 100 000 ≤ € < 250 000 6 Duże 100 000 ≤ € < 250 000 5 Duże 100 000 ≤ € < 500 000 9 250 000 ≤ € < 500 000 7 Duże 250 000 ≤ € < 500 000 10 500 000 ≤ € < 750 000 8 Bardzo duże 500 000 ≤ € < 1 000 000 6 Bardzo duże € ≥ 500 000 11 750 000 ≤ € < 1 000 000 12 1 000 000 ≤ € < 1 500 000 13 1 500 000 ≤ € < 3 000 000 9 Bardzo duże € ≥ 1 000 000 14 € ≥ 3 000 000 Źródło: Materiały ZRR na podstawie Rozporządzenia Komisji (WE) nr 1242/2008 z dnia8grudnia 2008r. ustanawiające wspólnotową typologię gospodarstw rolnych z późn.1-2).                                                                                                                  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz774    0

Dzięki  za  podpowiedzi  o kalkulator  SO  ,  na tych opracowaniach  jest  duży podgląd   . Ludzie się strasznie  narywają na te 60 000  zł . ale dalej  nic nie wiadomo 

kto ma największe  szanse  , czy  małe  czy średnie  gospodarstwa  ? .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7484

Skoro  w programie RMG  jest do 10 tyś euro to przedział  zaczyna się od 15 tyś w tym podglądzie. < 15 000 2 Małe 8 000 ≤ € < 15 000 2 Małe 8 000 ≤ € < 25 000 5 15 000 ≤ € < 25 000 3 Małe 15 000 ≤ € < 25 000 6 25 000 ≤ € < 50 000 4 Średnio-małe  to znaczy  że jak ktoś się załapie dobrze będzie osiągnąć  do 25 tyś euro takie będą mieli największe  szanse  dostania z dobrym biznes planem.To jest w tedy rozwojowe jak tylko przekroczy ledwie te 10 tyś to nie dostanie ma marne szanse podsumowanie co widzę z tego podglądu że zaczynać start od 9 tyś euro a kończyć na 25 tyś mile widziane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
biznes12    23

jednym z linków podanych wyżej jest opisane że średnia będzie z 5 lat więc jeżeli posiadałem 3 lata temu 40 loch i czasem dokupiłem prosiaki a w tym roku nie przekroczę 10 tyś. PLN to na RMG się już nie załapię? czy te 5 lat jeszcze nie jest pewne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7484

Niema znaczenia w programie RMG czy w przepisach krajowych będzie możliwość zakupu maszyn używanych czy nowych.Trzeba powiedzieć jasno liczy się biznes plan taki że zmieni to gospodarstwo na życiowe a nie jak do tej pory wiele małych aby tylko posiać i będzie dobrze bo tak zawsze było. Teraz rolnik musi być ekonomisto handlowcem na rynku, musi zaistnieć takie produkty wytwarzać i jechać do miasta na stragany jak to robią handlarze, teraz i samemu sprzedawać rolnik aktywny. Nie jeden powie że nie ma czasu jeżdzić po bazarach i ryneczkach to może zapomnieć  o tym programie RMG. Druga sprawa chętnych będzie bardzo wielu ale nie jeden się rozczaruje że się nie załapał a koszty poniósł na biznes plan. Powiem to tak  powiadają że trzeba tylko 20 % czy nawet te 10  % powyżej 10 tyś uzyskać i jest dobrze, nie prawda ci właśnie odpadną prawda jest taka że jak ktoś zacznie start z 9 tyś a skończy jak  najwyżej tak koło 25 tyś a 30 tyś w produkcji w danym gospodarstwie, tacy będą się liczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mrjacoobek    48

Wiadomo już coś nowego jakieś konkretne terminy? Nigdzie nie mogę nic znaleźć

Edytowano przez Matey

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7484

Przed chwilą oglądałem magazyn tydzień co dało się usłyszeć program  RMG to 2-3 kwartał i maszyny tylko nowe bo tylu wystawców pokazywało maszyny mniejsze do 60 tyś. Dla małych gospodarstw, czyli używanych nie będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiek88    128

No wszystko fajnie tylko jak wydasz te 60 tysi na maszynę to jak ona ci podniesie wartość ekonomiczną?  Gdyby pozwolili na używki to całkiem inna bajka bo za polowę kasy możesz kupić kilka maszyn, za ręsztę jakieś mamki które podciągną SO i jest ok. Ciężko będzie sie załapać na ten program ale cóż poczekajmy na dokładne przepisy i wtedy będzie się kombinować :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7484

Ten kalkulator będzie używany do programów na lata 2014-2020                                                                                                                   http://kalkulator-so.pl/     jest pewne że ten    opracowany  www.fadn.pl.  dla wszystkich członków UN 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Tak ale według obliczeń "otrzymany wynik ma charakter poglądowy i może się różnić od wyników uzyskiwanych w ramach innych systemów. Ponadto nie stanowi wartości wiążącej w myśl przepisów prawa, tym samym nie może być podstawą do ubiegania się o wsparcie w ramach PROW 2014-2020". Więc nic to nie wnosi do sprawy.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7484

Podglądowy tak ale może być różnica minimalna można już przeliczyć, teraz pytanie jak są hodowcy świń i krów to jak z uprawami też wliczone są czy nie? czy zalicza się na karmienie a tylko liczy się hodowla jak z tym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    432

Dokładnie  nowe maszyny to pomyłka !!!

Co mam kupic sobie np Farmtraka za ta kase i co on mi da a za co maszyny do niego ?

Za 60tys jak liczyłem moge miec ciagnik pług agregat i pewnie zostało by troche na remont budynku na trzode

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kicu
      Witam dziasiaj pojechałem orać 1 h pola i wszystko szlo dobrze do 2 ostatnich przejazdów gdy podniosłem pług zaczął opadać. Z trudem zaorałem pole i pojechałem po moja talerzówkę i podnosiłem ja a on tak jak plug opadała. Nie wiem co sie dzieje 4 miesiące temu cala pompa była wymieniana.
      Proszę o pomoc!!!
    • Przez Farmer19900
      Witam Was

      Jestem w trakcie przebudowy chlewni  (100m2) na przechowalnię. Wysokość od posadzki do stropu wynosi 2,5m . Chcąc ułożyć 3 skrzyniopalety( 80cm lub 90cm) zostałem zmuszony do potrzaskania posadzki oraz wkopania się w grunt. I teraz moje pytanie, ile muszę zostawić luzu "na oddychanie"  pomiędzy skrzyniopaletą, stropem?  Czy 50-60 cm wystarczy?
      Budynek nie jest wentylowany mechanicznie, umieszczone są dwa wentylatory na dachu.
      W przechowalni mam zamiar składować głównie pietruszkę.

      Drugie moje pytane: otóż, czy w jednej przechowalni rozsądne będzie składowanie jednocześnie pietruszki i cebuli ? Czy rośliny te nie będą negatywnie na siebie wpływały ?

       Z góry dziękuje i pozdrawiam.
    • Przez RolPro10
      Witam!
      Moja rodzina prowadzi małe gospodarstwo rolne od "dziada pradziada". Areał łąk 10 ha i 6 ha lasów. Hodujemy bydło mięsne (głównie byki i jałówki) oraz mamy 5 krów (wszystkiego obecnie 12 sztuk). Pola w moich okolicach są najgorsze! SKAŁA ! Nie siejemy żadnego zboża ani nic nie sadzimy (plony są MARNE). Mamy same łąki i pastwiska. Obora jest z lat 70.(pomieści 12 sztuk bydła). Tata chce przepisać gospodarstwo na mnie. Mam plany związane z nim. Chciałbym postawić większą oborę (35 sztuk bydła mlecznego) i 18 mięsnego , chciałbym kupić większy ciągnik i maszyny lepsze no i pola dokupić. Nie wiem czy to ma sens przy takim ukształtowaniu powierzchni i klasie gleby? Co o tym myślicie warto modernizować gospodarstwo? Przyniesie mi to jakieś zyski? Nie chciałbym oczywiście nabrać pożyczek a później nie mieć z czego spłacić. Wiecie o co chodzi?  
    • Przez Sylwekx25
      Witam przyszedł czas na podjęcie decyzji w sprawie zwiększenia pogłowia krów mlecznych. Obecnie utrzymuje 27 sztuk krów dojnych plus 6 sztuk jałówek na wymianę. Utrzymuje je w dwóch budynkach nowszym i starszym. Przechodząc do sedna tematu mam w planach zwiększenie stada krów dojnych o 20 sztuk i tutaj różnie nad tym rozważam , czy budować nową oborę na 50 sztuk a młodzież utrzymywać w nowszym budynku ( zadawanie paszy ręcznie ale łatwiejsze niż w tym starszym , wyciąg linowy do obornika) czy zmodernizować stodołę na oborę na te 20 stanowisk , resztę dojnych trzymać jak dotychczas w nowszym budynku a młodzież w tym starym. Zdaję sobie sprawę ,że przy opcji nr 2 pracy sobie praktycznie nic nie ulżę a nawet zwiększę bo powstały by w sumie 3 budynki z bydłem do oporządzenia , Budowa nowej to jednak większe koszty ale ulżenie sobie w ręcznej pracy co nie oszukujmy się też jest ważne. Reasumując każda z tych dwóch opcji ma swoje plusy i minusy ,pozostaje wybrać najlepszą , dlatego proszę was o porady , sugestię , być może któryś z kolegów miał podobny dylemat , może doradzicie jeszcze coś innego będę wdzięczny za wszelkie pomocne odpowiedzi. Na zakończenie jeszcze krótka charakterystyka tej stodoły:
      ściany murowane z pustaków cementowych i żużlowych
      filary z cegły silikatowej
      11 metrów długości w szczycie z możliwością dobudowy w przód działki.
      20 metrów szerokości niestety bez możliwości dobudowy w bok działki
      więźba dachowa płatwiowo-kleszczowa pokrycie eternit.
       
      Jeśli chodzi o budowę nowej obory to miałby to być system uwięziowy na około 50 stanowisk.
      Czekam na odpowiedzi. Pozdrawiam.
    • Przez GRSami
      Witam
       
      Miałem prase sipma z-279/1 (mam teraz new holland 648) miałem w niej kilka ulepszeń i chałęm się z nimi podzielić na forum (zobacz zdjęcie)
       
      1.Elektryczne podawanie sznurka za pomocą przcisku lub włącznika po stonie panelu sterowania a w prasie silniczek od wyczieraczek
      2.Kontrolki otwarcia komory zaświecała się po otwarciu komory ok 2 cm a druga 4cm
      3.kontrolka migała gdy balot się owijał sznurkiem
      4.Zmana położenia zegara ciśnienia
      5.Dodatkowe oświetlenie podbieracza/aparatu i tyłu prasy
      6.płaskownik miedzy walcami wykonany z kawałka szyny
      7.Zwiekszenie wydajności i zgniotu (ok 5-10 balotów i większy ciężar beli) po przez modernizacje trybu ( https://sklep.sipma.pl/index.php/product/list/id_category/1030/type/short/sort_by/numer_na_rys/sort_order/asc/page/4/producer_filter numer 71) czyli zmiejszenie ilości zębów o 2-3 moge zrobić taki tryb
      8.rozwiercenie dziur m6 do m8 (zabespieczenia)
      9.Nadspawanie płaskownikami drogi łancucha zwijającego (był za długi ale jeszcze nie do skrócenia)
       
      W planach jeszcze było:
      1.automatyczne smarowanie łancuchów i wszyskie smarowniki w jednym miejscu
      2.licznik balotów
      3.kamera z tyłu
      4.automatyczne otwieranie komory (elektro zawór)
      5.przerobienie podajnika do większej wydajności
      6.siatka
      7.wymiana jarzma na takie z łożyskami aby nie trzeba było smarować
       
      Wiec ja to zrobiłem przy prasie a wy co zrobiliście? pochwalcie się.
      (Wiem wszytko to można znaleść na forum ale chciałem pochwalić się jak ja przerobiłem)

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj