karolr2

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone]

Polecane posty

radian123    25

czyli mam byc rolnikiem wedlug ustawy KRUS ? czyli nie moge byc na VACIE ? pytam bo to dla mnie bardzo ważne, uprawiam 2 ha warzyw i zamierzam kierowac je  głownie w punkty gdzie wymagana jest faktura..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zaq1987    24

Rolnikiem na VAT możesz być, kolega zrozumiał chyba, że masz na myśli pozarolniczą działalność gosp. poza tym nawet jak jesteś ryczałtowcem to jest coś takiego jak faktura VAT RR którą wystawia kupujący i nie ma z tym problemu.


Jest coś takiego jak kłamstwo, jest też podłe kłamstwo a dalej to już tylko statystyka.

 

Panowie i Panie, śmiejmy się z tego szaleństwa abyśmy sami w obłęd nie popadli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
debrzyna    2031

A kto powiedział że rolnik nie może byc na wacie ? Może i to nawet jest dobrze widziane A przy RMG tez trzeba bedzie prowadzic ksiegowośc ,tylko jeszxcze nie wiadomo jaką /jakąś uproszczona/ A to działanie jest właśnie pod takich co wyprodukują, posegregują  ,przygotują wszystko ładnie i na końcu sprzedadzą nie koniecznie do sieci ale na bazarku w domu .Wszystko ładnie pięknie i legalnie Poczytaj o tym działaniu tam dużo pisze Tylko czy ty z tych 2 ha wyciągniesz 10tys euro Ściag sobie kalkulator i porób przymiarki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radian123    25

aktualnie mam SO 7000 euro, napisalbym projekt o maszyny które pomoglyby mi usprawnic sprzedaz i obróbkę, wtedy będe mógl po prostu wiecej uprawiac i mysle ze wskocze na te 10 tys. W KRUSIE mi powiedziano ze przez 3 lata musze byc ubezpieczony zeby móc byc na vacie, to jak to z tym w koncu jest..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

W krusie powiedzieli Ci nieprawdę. Długość ubezpieczenia nie ma znaczenia jeśli chodzi o VAT.

Edytowano przez freetaxi

Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Byłem w doradztwie i mi powiedzieli, że mają być zmiany, bo zrobili tak, że ma być, od 1500 euro do 6000 tys. euro, czyli SO też słyszeliście takie coś.

Edytowano przez piotrek111111111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zibi80    12

raczej nie możliwe, komisja europejska takie warunki zatwierdziła i wątpię aby można to było zmienić, rząd polski chciał w drugim projekcie aby górnym progiem było 6 tys E ale unia się nie zgodziła, ustalili, że będzie 10


Pomogłem? Jeśli tak kliknij w zieloną strzałkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zaq1987    24

3 lata "stażu" w KRUS jest wymagane aby na ubezpieczeniu rolniczym rozpocząć prowadzenie pozarolniczej działalności gospodarczej (przy ograniczonym dochodzie i podwójnej składce emerytalnej)

 

@debrzyna, sorry coś mi umknęło z kontekstu... Ale jak już wplotła kwestia działalności na KRUS i RMG - to gdzie znalazłeś informację, że prowadzenie/rozpoczęcie działalności pozarolniczej i korzystanie z PROW (konkretnie RMG) wykluczają się? W następnym roku mija moja 3 rocznica z KRUS i zastanawiałem się nad możliwością jakiegoś "dopalacza" do gospodarstwa a kolega gasi mój zapał...  :(

 

W zatwierdzonym PROW 2014-2020 jest zapisany próg minimum 10 tys. euro - tego już nie zmienią. W styczniu byłem w doradztwie to jeszcze nie za bardzo wiedzieli jak ugryźć to SO i przekładali próg 6 ESU z poprzedniego PROW na 6 tys. euro SO...

Edytowano przez zaq1987

Jest coś takiego jak kłamstwo, jest też podłe kłamstwo a dalej to już tylko statystyka.

 

Panowie i Panie, śmiejmy się z tego szaleństwa abyśmy sami w obłęd nie popadli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zibi80    12

jeden z warunków mówi, że musisz być na krusie przez cały czas realizacji zobowiązania, tj biznesplanu


Pomogłem? Jeśli tak kliknij w zieloną strzałkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radian123    25

no to super czyli moge startowac na vacie :) a w RMG potzrebna jest ziemia na wlasnosc czy wystarczy umowa dzierzawy 10-letnia ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poprawiam się próg, maksymalny ma być 10000 tys. euro SO, ale niewiedzom, jaki będzie minimalny, ale ma być obniżony.


Pytanie, czy może mi właśnie ktoś odpowiedzieć jak będzie z dzierżawami w MGR.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zaq1987    24

@zibi80 ale na KRUS-ie będziesz mógł pozostać jeżeli odprowadzony z działalności pozarolniczej podatek nie przekroczy pewnej kwoty (na rok 2014 to było około 3500zł) i moje pytanie odnosi się takiej właśnie sytuacji.


Jest coś takiego jak kłamstwo, jest też podłe kłamstwo a dalej to już tylko statystyka.

 

Panowie i Panie, śmiejmy się z tego szaleństwa abyśmy sami w obłęd nie popadli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zibi80    12

Niestety pomyśleli i o tym, musisz żyć wyłącznie z rolnictwa. Ja na Twoim miejscu zainteresował bym się Premią na działalność pozarolniczą, moim  skromnym zdaniem o nią może być nawet łatwiej


Pomogłem? Jeśli tak kliknij w zieloną strzałkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
debrzyna    2031

To może policzcie ilu skorzysta z RMG bo dla mnie to za wiele cyfr i nie ogarniam :(  W Planie Finansowy 2014-20 jest napisane że na to działanie jest 882 980 666 euro 


zaq 1987

W broszurze jest napisane ze beneficjentem RMG może byc rolnik prowadzący wyłącznie działalność rolniczą ubezpieczony w KRUS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zaq1987    24

Hmm... teraz dopiero się doczytałem "... prowadzącą wyłącznie działalność rolniczą"


Jest coś takiego jak kłamstwo, jest też podłe kłamstwo a dalej to już tylko statystyka.

 

Panowie i Panie, śmiejmy się z tego szaleństwa abyśmy sami w obłęd nie popadli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zaq1987    24

Chciałem być uczciwym, przedsiębiorczym obywatelem... Niestety, albo jedno, albo drugie... a jak tu przeżyć będąc uczciwym?? :unsure:


Jest coś takiego jak kłamstwo, jest też podłe kłamstwo a dalej to już tylko statystyka.

 

Panowie i Panie, śmiejmy się z tego szaleństwa abyśmy sami w obłęd nie popadli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7483

Powiem tak skoro dane gospodarstwa nie osiągają    1250 euro  dopłat są od razu z automatu   odbierane bo są nie rozwojowe. Można będzie się nie zgodzić, najlepiej sprzedać lub dać innym na powiększenie. Tak mówili agrobiznesie wiec pytanie się nasuwa czy mogą startować w programie RMG  CZY MAJĄ SZANSE ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7483

Tak podgrzać temat  wiem co pisze wystarczy dokładnie posłuchać co powiada Sawicki takie gospodarstwo co produkuje na rynek i jest wstanie uzyskać koło 500 euro z 1 ha to jest rozwojowe.Można powiadać że pisze bzdury sami się przekonamy już nie długo że mam racje. Każdy kto ma poniżej 1250 euro dopłat w tym roku jest wyłapywany kto tyle ma to sam się w agencji przekona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrp88    172

Tak, zostanie wyłapany i wywłaszczony, ziemię dostanie rozwojowy a i sam beneficjent tych 1250 euro pójdzie do roboty u tego rozwojowego za 5zł/h

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7483

Podaje można posłuchać lik do agrobiznesu z wypowiedzi Sawickiego z dnia 26 luty                                                                                      http://www.tvp.pl/informacje-rolnicze/agrobiznes/wideo/26022015-1215/18754202                                                             

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zaq1987    24

Przypominam sobie tę wypowiedź Sawickiego "[...]500 a nawet powyżej 700 euro/ha"... Brzmiało to tak jakby rolników którzy uzyskają tylko te "podstawowe" 220-230 euro/ha uznawał za frajerów (raz Sawicki użył tego określenia i u mnie już chyba zawsze będzie miał taką łatkę doszytą). Wróćmy jednak na ziemię, dopłaty do produkcji, które pozwalają na uzyskanie dopłat obszarowych powyżej tych 500 euro/ha, nie są dostępne dla wszystkich:

- chmiel (~480 euro/ha) - ograniczone do rejonu lubelskiego, wielkopolskiego oraz dolnośląskiego

- buraki cukrowe (~400 euro/ha) - wymagana kontraktacja, stąd też ograniczenie do terenów gdzie są cukrownie - u mnie (podlaskie) takiej możliwości brak

- ziemniaki skrobiowe i pomidory (~400 euro/ha) - też wymagana kontraktacja

 

Z wypowiedzi Sawickiego wynika, że tylko producenci wyżej wymienionych roślin są rolnikami z prawdziwego zdarzenia, a ten co ma po 200 ha kukurydzy, rzepaku i pszenicy to jest frajer... A chyba każdy sobie zdaje sprawę jak by rynek zareagował gdyby znaczna grupa rolników chciała poprawić swój wizerunek w oczach pana ministra i zdecydowała się na przestawienie produkcji na powyższe kierunki.  :wacko:

 

Słuchaj, ale swój rozum miej. System płatności dla małych gospodarstw jest dobrowolny, nawet jak z automatu Ciebie wrzucą do niego to masz prawo wyjść z tego bagna.

Nigdzie też nie znalazłem jakichkolwiek zapisów odnośnie progu minimum dla RMG


Jest coś takiego jak kłamstwo, jest też podłe kłamstwo a dalej to już tylko statystyka.

 

Panowie i Panie, śmiejmy się z tego szaleństwa abyśmy sami w obłęd nie popadli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kicu
      Witam dziasiaj pojechałem orać 1 h pola i wszystko szlo dobrze do 2 ostatnich przejazdów gdy podniosłem pług zaczął opadać. Z trudem zaorałem pole i pojechałem po moja talerzówkę i podnosiłem ja a on tak jak plug opadała. Nie wiem co sie dzieje 4 miesiące temu cala pompa była wymieniana.
      Proszę o pomoc!!!
    • Przez Farmer19900
      Witam Was

      Jestem w trakcie przebudowy chlewni  (100m2) na przechowalnię. Wysokość od posadzki do stropu wynosi 2,5m . Chcąc ułożyć 3 skrzyniopalety( 80cm lub 90cm) zostałem zmuszony do potrzaskania posadzki oraz wkopania się w grunt. I teraz moje pytanie, ile muszę zostawić luzu "na oddychanie"  pomiędzy skrzyniopaletą, stropem?  Czy 50-60 cm wystarczy?
      Budynek nie jest wentylowany mechanicznie, umieszczone są dwa wentylatory na dachu.
      W przechowalni mam zamiar składować głównie pietruszkę.

      Drugie moje pytane: otóż, czy w jednej przechowalni rozsądne będzie składowanie jednocześnie pietruszki i cebuli ? Czy rośliny te nie będą negatywnie na siebie wpływały ?

       Z góry dziękuje i pozdrawiam.
    • Przez RolPro10
      Witam!
      Moja rodzina prowadzi małe gospodarstwo rolne od "dziada pradziada". Areał łąk 10 ha i 6 ha lasów. Hodujemy bydło mięsne (głównie byki i jałówki) oraz mamy 5 krów (wszystkiego obecnie 12 sztuk). Pola w moich okolicach są najgorsze! SKAŁA ! Nie siejemy żadnego zboża ani nic nie sadzimy (plony są MARNE). Mamy same łąki i pastwiska. Obora jest z lat 70.(pomieści 12 sztuk bydła). Tata chce przepisać gospodarstwo na mnie. Mam plany związane z nim. Chciałbym postawić większą oborę (35 sztuk bydła mlecznego) i 18 mięsnego , chciałbym kupić większy ciągnik i maszyny lepsze no i pola dokupić. Nie wiem czy to ma sens przy takim ukształtowaniu powierzchni i klasie gleby? Co o tym myślicie warto modernizować gospodarstwo? Przyniesie mi to jakieś zyski? Nie chciałbym oczywiście nabrać pożyczek a później nie mieć z czego spłacić. Wiecie o co chodzi?  
    • Przez Sylwekx25
      Witam przyszedł czas na podjęcie decyzji w sprawie zwiększenia pogłowia krów mlecznych. Obecnie utrzymuje 27 sztuk krów dojnych plus 6 sztuk jałówek na wymianę. Utrzymuje je w dwóch budynkach nowszym i starszym. Przechodząc do sedna tematu mam w planach zwiększenie stada krów dojnych o 20 sztuk i tutaj różnie nad tym rozważam , czy budować nową oborę na 50 sztuk a młodzież utrzymywać w nowszym budynku ( zadawanie paszy ręcznie ale łatwiejsze niż w tym starszym , wyciąg linowy do obornika) czy zmodernizować stodołę na oborę na te 20 stanowisk , resztę dojnych trzymać jak dotychczas w nowszym budynku a młodzież w tym starym. Zdaję sobie sprawę ,że przy opcji nr 2 pracy sobie praktycznie nic nie ulżę a nawet zwiększę bo powstały by w sumie 3 budynki z bydłem do oporządzenia , Budowa nowej to jednak większe koszty ale ulżenie sobie w ręcznej pracy co nie oszukujmy się też jest ważne. Reasumując każda z tych dwóch opcji ma swoje plusy i minusy ,pozostaje wybrać najlepszą , dlatego proszę was o porady , sugestię , być może któryś z kolegów miał podobny dylemat , może doradzicie jeszcze coś innego będę wdzięczny za wszelkie pomocne odpowiedzi. Na zakończenie jeszcze krótka charakterystyka tej stodoły:
      ściany murowane z pustaków cementowych i żużlowych
      filary z cegły silikatowej
      11 metrów długości w szczycie z możliwością dobudowy w przód działki.
      20 metrów szerokości niestety bez możliwości dobudowy w bok działki
      więźba dachowa płatwiowo-kleszczowa pokrycie eternit.
       
      Jeśli chodzi o budowę nowej obory to miałby to być system uwięziowy na około 50 stanowisk.
      Czekam na odpowiedzi. Pozdrawiam.
    • Przez GRSami
      Witam
       
      Miałem prase sipma z-279/1 (mam teraz new holland 648) miałem w niej kilka ulepszeń i chałęm się z nimi podzielić na forum (zobacz zdjęcie)
       
      1.Elektryczne podawanie sznurka za pomocą przcisku lub włącznika po stonie panelu sterowania a w prasie silniczek od wyczieraczek
      2.Kontrolki otwarcia komory zaświecała się po otwarciu komory ok 2 cm a druga 4cm
      3.kontrolka migała gdy balot się owijał sznurkiem
      4.Zmana położenia zegara ciśnienia
      5.Dodatkowe oświetlenie podbieracza/aparatu i tyłu prasy
      6.płaskownik miedzy walcami wykonany z kawałka szyny
      7.Zwiekszenie wydajności i zgniotu (ok 5-10 balotów i większy ciężar beli) po przez modernizacje trybu ( https://sklep.sipma.pl/index.php/product/list/id_category/1030/type/short/sort_by/numer_na_rys/sort_order/asc/page/4/producer_filter numer 71) czyli zmiejszenie ilości zębów o 2-3 moge zrobić taki tryb
      8.rozwiercenie dziur m6 do m8 (zabespieczenia)
      9.Nadspawanie płaskownikami drogi łancucha zwijającego (był za długi ale jeszcze nie do skrócenia)
       
      W planach jeszcze było:
      1.automatyczne smarowanie łancuchów i wszyskie smarowniki w jednym miejscu
      2.licznik balotów
      3.kamera z tyłu
      4.automatyczne otwieranie komory (elektro zawór)
      5.przerobienie podajnika do większej wydajności
      6.siatka
      7.wymiana jarzma na takie z łożyskami aby nie trzeba było smarować
       
      Wiec ja to zrobiłem przy prasie a wy co zrobiliście? pochwalcie się.
      (Wiem wszytko to można znaleść na forum ale chciałem pochwalić się jak ja przerobiłem)

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj