karolr2

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone]

Polecane posty

ciupek    30

Poza tym 60 tys. to nie są pieniądze, które pozwalały by na jakieś bardzo znaczące inwestycje, a tylko rozwinięcie tego co już jest. Nie ma się czym napalać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adaammek    24

to sa pieniadze dla małych gospodarstw nie dla latyfundiów i dla nich te 60 tys to bardzo duą pieniądze za które mozna kupic kilka maszyn  to nie program modernizacja gospodarst rolnych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciupek    30

Nawet dla małych gospodarstw nie są to oszałamiające kwoty. 2-3 ha ziemi w zależności od regionu, przy produkcji np. owoców miękkich 2-3 maszyny. Inwestycje, owszem istotne, ale czy faktycznie zdolne istotnie przekształcić gospodarstwo?

Edytowano przez ciupek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Thor    0

no ciekawe na co mozna bedzie przeznaczyc ta premie, jesli na to co w prow to troszke lipa :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majkel207    21

a ja słyszałem od człowieka z agencji, że ci co brali pomoc dla niskotowarowych co kiedyś była to nie będą mogli teraz brać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7484

Nie tyle przekształcić tylko rozwinąć już istniejące gospodarstwo, w danej uprawie lub uprawach ,podejrzewam że będzie 2 letnia klasyfikacja upraw, Czyli co dane gospodarstwo uprawiało przez ostatnie 2 lata wstecz czyli 14 rok i teraz w 15. Co do maszyn to trzeba będzie udowodnić że maszyna zwiększy nam dochód w danym gospodarstwie.Dodam że gospodarstwa co brały nisko towarówkę to gospodarstwo miało przekroczyć 4 esu,i dalej się rozwijać , ale towarówka była socjalem.Dodam że się nie pomylę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anka1    1

@zaq1987 bardzo dziękuje za te umowy :)

 

 

 

 

Edytowano przez anka1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7484

a ja słyszałem od człowieka z agencji, że ci co brali pomoc dla niskotowarowych co kiedyś była to nie będą mogli teraz brać

A powiem że nie prawda bo wprowadza ludzi w błąd dzwoniłem do warszawy wiem dokładnie  o to też pytałem ludzie nie wymyślajcie takich informacji że jak ktoś miał nisko towarówkę że nie dostanie bo to te gospodarstwa mają teraz startować na restrukturyzację po to była nisko towarówka by rozwinąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zaq1987    24

@anka1 służę pomocą, i tak jak mówisz - cały czas odnosiłem się do wymogów poprzedniego PROW

 

Co do wartości współczynników SO do wyliczania wielkości ekonomicznej gospodarstwa: tutaj jest artykuł opisujący planowane nowe zasady i porównują SO z ESU.

A dla leniwych w skrócie: wskaźniki SGM 2004 służące do wyliczania wartości ESU gospodarstwa w PROW 2007-2013 były wyliczane na podstawie danych z lat 2003 - 2005; planowany odpowiednik dla PROW 2014-2020 - współczynniki SO 2010 obejmować mają dane z lat 2008 - 2012. Wskaźniki te są opracowywane przez Instytut Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej.

Nie będzie się on odnosił do "ostatnich 5 lat" tylko do pewnego okresu referencyjnego i będzie taki sam dla całego okresu obowiązywania PROW 2014-2020. (to już moja uwaga  :))

  • Like 2

Jest coś takiego jak kłamstwo, jest też podłe kłamstwo a dalej to już tylko statystyka.

 

Panowie i Panie, śmiejmy się z tego szaleństwa abyśmy sami w obłęd nie popadli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    885

Naprawdę tak ciężko jest się wstrzymać, poczekać na pewne informacje i nie siać farmazonów? Błogosławieni Ci, którzy nie mając nic do powiedzenia nie ubierają tego w słowa. Każdy następny post rozmywający sedno tematu leci do kosza

  • Like 1

KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majkel207    21

A powiem że nie prawda bo wprowadza ludzi w błąd dzwoniłem do warszawy wiem dokładnie  o to też pytałem ludzie nie wymyślajcie takich informacji że jak ktoś miał nisko towarówkę że nie dostanie bo to te gospodarstwa mają teraz startować na restrukturyzację po to była nisko towarówka by rozwinąć.

 

z kim rozmawiałeś przez telefon, z Sawickim? pewna osoba z agencji która już mi wiele rzeczy powiedziała,( które potem się sprawdziły w przyszłości), że oni tj. pracownicy agencji na pewnym szczeblu nie wyobrażają sobie, że restrukturyzacje dostaną ci co wcześniej mieli niskotowarówkę, ale wszystko się okaże jak pojawią się przepisy krajowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mrjacoobek    48

Ja z moimi rodzicami byliśmy w ARiMR w Płońsku i powiedziano nam że Ci co brali niskotowarowe to i te dofinansowanie dla małych gospodarstw mogą brać, nic w tym nie przeszkadza. Ale na razie i tak możemy tylko czekać :P Cierpliwości sobie i wszystkim życzę :P

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zaq1987    24

W zatwierdzonym przez UE PROW 2014 - 2020 zapisane są tylko ograniczenia wobec rolników którzy korzystali z działań:

- „Ułatwianie startu młodym rolnikom”, „Modernizacja gospodarstw rolnych”, „Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej” objętych PROW 2007-2013,
- „Modernizacja gospodarstw rolnych”, „Premie dla młodych rolników”, „Premie na rozpoczęcie działalności pozarolniczej” objętych PROW 2014-2020.
Jest też zapis o ograniczeniach wobec niektórych działów produkcji.

Jest coś takiego jak kłamstwo, jest też podłe kłamstwo a dalej to już tylko statystyka.

 

Panowie i Panie, śmiejmy się z tego szaleństwa abyśmy sami w obłęd nie popadli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

z kim rozmawiałeś przez telefon, z Sawickim? pewna osoba z agencji która już mi wiele rzeczy powiedziała,( które potem się sprawdziły w przyszłości), że oni tj. pracownicy agencji na pewnym szczeblu nie wyobrażają sobie, że restrukturyzacje dostaną ci co wcześniej mieli niskotowarówkę, ale wszystko się okaże jak pojawią się przepisy krajowe

Ale Ci pracownicy na pewnym szczeblu biorą udział przy projektowaniu aktów prawnym i zamieścili taki zapis w projekcie czy to tylko ich własne zdanie na ten temat?


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mesi    20

ile trzeba opłacać krus żeby można było z tego skorzystać , ja w tym roku przejmuje gospodarstwo i chciał bym z tego skorzystać tylko jeszcze nie opłacam krusu 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Kolego wystarczy popatrzeć na kilka stron wstecz, żeby poczytać, że nie ma jeszcze aż takich konkretnych informacji na ten temat. Jak tylko pojawią się przepisy krajowe to będzie wiadomo. A kiedy pojawią się rozporządzenia też nie wiadomo. Póki co na 22 stycznia zaplanowana jest konferencja prasowa Ministra Sawickiego, na której będzie informacja na temat etapów wdrażania PROW 2014-2020. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrian3210    14

Jeżeli złożymy wniosek i dostaniemy pieniądze, to w jakim czasie mamy zrealizować inwestycje zapisane w biznesplanie?

Edytowano przez Adrian3210

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majkel207    21

Ale Ci pracownicy na pewnym szczeblu biorą udział przy projektowaniu aktów prawnym i zamieścili taki zapis w projekcie czy to tylko ich własne zdanie na ten temat?

 

OR wawa, to ich zdanie na ten temat, ale wiem, że mają kontakt z osobami które to projektują, to nic pewnego, po prostu jest taka możliwość, mi to też nie jest na rękę bo rodzice brali niskotowarowe, a piszę to bo parę osób w różnych tematach pisze tak jak by restrukturyzacje mieli dostać na 100%, a tu nic nie jest pewne, a inwencja urzędników przygotowujących przepisy krajowe, może jeszcze utrudnić dostanie tej premii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

Koleżanki i koledzy widzę ,że dalej rozwijacie wszelakie tezy na temat'' Restrukturyzacji '' i to czasami co czytam ,że ktoś coś tam powiedział to są kompletne bzdury łącznie z przelicznikami i terminami .Nie obrażajcie się ,że pisze prawdę ,bo do dnia dzisiejszego nie ma żadnych rozporządzeń ,które ustala Bruksela .Wiadomo jedynie tyle ,że Bruksela zaklepała wstępny projekt Nowego PROWU i nic więcej .Ja też czekam aż coś ruszy .Pozdrawiam .


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7484

Teraz jak tym co powiadali że jak miał nisko towarówkę to nie dostanie,głupoty wam nagadali dziś powiedzieli zapewne nie jeden słyszał.Teraz jak wcześniej  pisałem że łączyć się po kilkanaście to nawet do 30 rolników, no można i w pojedynkę ale BĘDĄ MARNE SZANSE ja to wiem i się nie mylę.Trzeba mieć łeb na karku anie słuchać  co gadają w agencjach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

Oglądaliście dzisiaj AGROBIZNES mówili ,że jak ktoś korzystał z jakiegokolwiek dofinansowania to nie dostanie kasy na Restrukturyzację .Wymogi konieczne to ubezpieczenie pełne w Krus i nie można przekroczyć  10 tyś euro  .Mówili też o tej uproszczonej księgowości i ona będzie obejmowała wszystkie programy z Nowego PROWU .A ile w tym prawdy to czarna magia .Kasy ma starczyć na 60 tyś beneficjentów

Edytowano przez RafaKdziela

I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robo1980    58

Tak łączyć się i co postawić chale.Już to było z sadownikami ,jeden rok słabych cen i komornik zapuka do drzwi.Nie sztuka postawić czy coś kupić za pieniądze które z nieba spadną ale sztuka to póżniej utrzymać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7484

A kogo to obchodzi ja wiem że dużo ludzi pracuje i po agencjach że jeden jest z małżonków na krusie i mają po 2 ha i się połączą i mają szansę do tego programu,i nikt mi nie wciśnie że nie.Tu trzeba mieć łeb na karku i umieć załatwić sprawy.Ja wiem swoje ma wiedzę i wiem jak mam działać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kicu
      Witam dziasiaj pojechałem orać 1 h pola i wszystko szlo dobrze do 2 ostatnich przejazdów gdy podniosłem pług zaczął opadać. Z trudem zaorałem pole i pojechałem po moja talerzówkę i podnosiłem ja a on tak jak plug opadała. Nie wiem co sie dzieje 4 miesiące temu cala pompa była wymieniana.
      Proszę o pomoc!!!
    • Przez Farmer19900
      Witam Was

      Jestem w trakcie przebudowy chlewni  (100m2) na przechowalnię. Wysokość od posadzki do stropu wynosi 2,5m . Chcąc ułożyć 3 skrzyniopalety( 80cm lub 90cm) zostałem zmuszony do potrzaskania posadzki oraz wkopania się w grunt. I teraz moje pytanie, ile muszę zostawić luzu "na oddychanie"  pomiędzy skrzyniopaletą, stropem?  Czy 50-60 cm wystarczy?
      Budynek nie jest wentylowany mechanicznie, umieszczone są dwa wentylatory na dachu.
      W przechowalni mam zamiar składować głównie pietruszkę.

      Drugie moje pytane: otóż, czy w jednej przechowalni rozsądne będzie składowanie jednocześnie pietruszki i cebuli ? Czy rośliny te nie będą negatywnie na siebie wpływały ?

       Z góry dziękuje i pozdrawiam.
    • Przez RolPro10
      Witam!
      Moja rodzina prowadzi małe gospodarstwo rolne od "dziada pradziada". Areał łąk 10 ha i 6 ha lasów. Hodujemy bydło mięsne (głównie byki i jałówki) oraz mamy 5 krów (wszystkiego obecnie 12 sztuk). Pola w moich okolicach są najgorsze! SKAŁA ! Nie siejemy żadnego zboża ani nic nie sadzimy (plony są MARNE). Mamy same łąki i pastwiska. Obora jest z lat 70.(pomieści 12 sztuk bydła). Tata chce przepisać gospodarstwo na mnie. Mam plany związane z nim. Chciałbym postawić większą oborę (35 sztuk bydła mlecznego) i 18 mięsnego , chciałbym kupić większy ciągnik i maszyny lepsze no i pola dokupić. Nie wiem czy to ma sens przy takim ukształtowaniu powierzchni i klasie gleby? Co o tym myślicie warto modernizować gospodarstwo? Przyniesie mi to jakieś zyski? Nie chciałbym oczywiście nabrać pożyczek a później nie mieć z czego spłacić. Wiecie o co chodzi?  
    • Przez Sylwekx25
      Witam przyszedł czas na podjęcie decyzji w sprawie zwiększenia pogłowia krów mlecznych. Obecnie utrzymuje 27 sztuk krów dojnych plus 6 sztuk jałówek na wymianę. Utrzymuje je w dwóch budynkach nowszym i starszym. Przechodząc do sedna tematu mam w planach zwiększenie stada krów dojnych o 20 sztuk i tutaj różnie nad tym rozważam , czy budować nową oborę na 50 sztuk a młodzież utrzymywać w nowszym budynku ( zadawanie paszy ręcznie ale łatwiejsze niż w tym starszym , wyciąg linowy do obornika) czy zmodernizować stodołę na oborę na te 20 stanowisk , resztę dojnych trzymać jak dotychczas w nowszym budynku a młodzież w tym starym. Zdaję sobie sprawę ,że przy opcji nr 2 pracy sobie praktycznie nic nie ulżę a nawet zwiększę bo powstały by w sumie 3 budynki z bydłem do oporządzenia , Budowa nowej to jednak większe koszty ale ulżenie sobie w ręcznej pracy co nie oszukujmy się też jest ważne. Reasumując każda z tych dwóch opcji ma swoje plusy i minusy ,pozostaje wybrać najlepszą , dlatego proszę was o porady , sugestię , być może któryś z kolegów miał podobny dylemat , może doradzicie jeszcze coś innego będę wdzięczny za wszelkie pomocne odpowiedzi. Na zakończenie jeszcze krótka charakterystyka tej stodoły:
      ściany murowane z pustaków cementowych i żużlowych
      filary z cegły silikatowej
      11 metrów długości w szczycie z możliwością dobudowy w przód działki.
      20 metrów szerokości niestety bez możliwości dobudowy w bok działki
      więźba dachowa płatwiowo-kleszczowa pokrycie eternit.
       
      Jeśli chodzi o budowę nowej obory to miałby to być system uwięziowy na około 50 stanowisk.
      Czekam na odpowiedzi. Pozdrawiam.
    • Przez GRSami
      Witam
       
      Miałem prase sipma z-279/1 (mam teraz new holland 648) miałem w niej kilka ulepszeń i chałęm się z nimi podzielić na forum (zobacz zdjęcie)
       
      1.Elektryczne podawanie sznurka za pomocą przcisku lub włącznika po stonie panelu sterowania a w prasie silniczek od wyczieraczek
      2.Kontrolki otwarcia komory zaświecała się po otwarciu komory ok 2 cm a druga 4cm
      3.kontrolka migała gdy balot się owijał sznurkiem
      4.Zmana położenia zegara ciśnienia
      5.Dodatkowe oświetlenie podbieracza/aparatu i tyłu prasy
      6.płaskownik miedzy walcami wykonany z kawałka szyny
      7.Zwiekszenie wydajności i zgniotu (ok 5-10 balotów i większy ciężar beli) po przez modernizacje trybu ( https://sklep.sipma.pl/index.php/product/list/id_category/1030/type/short/sort_by/numer_na_rys/sort_order/asc/page/4/producer_filter numer 71) czyli zmiejszenie ilości zębów o 2-3 moge zrobić taki tryb
      8.rozwiercenie dziur m6 do m8 (zabespieczenia)
      9.Nadspawanie płaskownikami drogi łancucha zwijającego (był za długi ale jeszcze nie do skrócenia)
       
      W planach jeszcze było:
      1.automatyczne smarowanie łancuchów i wszyskie smarowniki w jednym miejscu
      2.licznik balotów
      3.kamera z tyłu
      4.automatyczne otwieranie komory (elektro zawór)
      5.przerobienie podajnika do większej wydajności
      6.siatka
      7.wymiana jarzma na takie z łożyskami aby nie trzeba było smarować
       
      Wiec ja to zrobiłem przy prasie a wy co zrobiliście? pochwalcie się.
      (Wiem wszytko to można znaleść na forum ale chciałem pochwalić się jak ja przerobiłem)

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj