karolr2

Restrukturyzacja małych gospodarstw [połączone]

Polecane posty

Gość   
Gość

Piszecie tylko same swoje odczucia i jakieś dziwne teorie spiskowe ,ni w ząb nie podaliście jednego przykładu faktycznego tego niby przekrętu .Ja znam ludzi z ODER-u nie jednego z niektórymi się przyjaźnię i przez te wszystkie lata ,jak mam z nimi styczność nie słyszałem nie widziałem o żadnych przekrętach ,jak tu często gęsto padają zarzuty ,a rozmawiamy na różne tematy .Bratku pic2ek bez mi takich aluzji nie znasz mnie  .A to co napisał

damianzbr to nie jeden pracownik ODER-u może pociągnąć go do odpowiedzialności .

Jaki przekręt, jakie przykłady? Czy ty nie możesz pojąć że ktoś kto zna rozporządzenie ogarnie tą dotację bez żadnego przekrętu. Dzięki umiejętności czytania ze zrozumieniem przystosuje się do wymagań i zarobi 60tys. A ty jeśli nie umiesz nawet postów na forum rozkminić a co mowa rozporządzenia to choć byś z wójtem wódkę pił, dotacji nie otrzymasz bo spalisz szansę na samym stracie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7572

Pisze prawdę sam Sawicki mówił że małe gospodarstwa żeby łączyły się nawet po 10 to 60 000 x 10=600 000 tyś to w tedy mają duży potencjał rozwoju zakupu maszyny itp...Ludzie chyba nie słuchacie co mówią to się sami przekonacie.Jaki będą mieli wzrost powyżej 20 tyś euro niż ten jeden,wiem co piszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majkel207    21

macie jakieś przecieki kiedy ruszy program, i w przypadku gdy z powodu MR i związanych z tym przejęciem gruntów, przejmę od rodzica zobowiązania wynikłe ze skorzystania z MGR, który z nas, ja czy ojciec mógłby skorzystać z restrukturyzacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7572

To zagadka na razie kiedy co ruszy ale to moje obstawienie że końcem stycznia lutym powinien ruszyć i rozpatrzenie wniosków tak koło 3 miesięcy maj czerwiec po wini być decyzje kto dostanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiekkk    8

Witam.Dziękuje koledze freetaxi za podesłanie linka.Koledzy,w wcześniejszych programach był przelicznik ESU,tu widze euro.Jaki jest przelicznik 1 ESU=1000 euro,czy inaczej.Pytam bo wiem w przybliżeniu jakę wielkość ekonomiczną ma gospodarstwo i jestem zainteresowany programem.Pozdrawiam

Edytowano przez grzesiekkk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiekkk    8

Dzięki kolego zibi80,przeliczyłem i wychodzi podobnie jak wcześniej pisałem 1 ESU=10000 euro,w przyblizeniu oczywiśćie.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zaq1987    24

macie jakieś przecieki kiedy ruszy program, i w przypadku gdy z powodu MR i związanych z tym przejęciem gruntów, przejmę od rodzica zobowiązania wynikłe ze skorzystania z MGR, który z nas, ja czy ojciec mógłby skorzystać z restrukturyzacji

 

Cytat z projektu PROW 2014-2020:

 
"Pomocy nie przyznaje się:
- na inwestycje dotyczące plantacji roślin wieloletnich na cele energetyczne oraz niektórych działów specjalnych produkcji rolnej, w szczególności: hodowli zwierząt laboratoryjnych, hodowli ryb akwariowych, hodowli psów rasowych, hodowli kotów rasowych;
 
- osobie, która jest beneficjentem jednego z poniższych instrumentów wsparcia:
- „Ułatwianie startu młodym rolnikom”, „Modernizacja gospodarstw rolnych”, „Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej” objętych PROW 2007-2013,
- „Modernizacja gospodarstw rolnych”, „Premie dla młodych rolników”, „Premie na rozpoczęcie działalności pozarolniczej” objętych PROW 2014-2020."
 
Tak więc jeśli korzystasz z premii dla młodego rolnika to nie ma możliwości skorzystania z restrukturyzacji, a co do ojca to nie ogarniam Twojej sytuacji... 
 
Pawlo - jeżeli miałby to być zakup "stada podstawowego" to jak najbardziej pod ten program podchodzi, jeśli chodzi o powiększenie stada to już może być różnie. I tutaj do odpowiedzi drugi cytat z tegoż projektu:
"Przez restrukturyzację rozumie się zasadnicze zmiany w gospodarstwie, które mają na celu poprawę jego konkurencyjności i zwiększenie jego rentowności poprzez wzrost wielkości ekonomicznej gospodarstwa, w szczególności w wyniku zmiany profilu prowadzonej produkcji rolnej."

Jest coś takiego jak kłamstwo, jest też podłe kłamstwo a dalej to już tylko statystyka.

 

Panowie i Panie, śmiejmy się z tego szaleństwa abyśmy sami w obłęd nie popadli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek6911    5

Witam a jak obliczam wartość swojego gosp a hoduje bydło mięsne i tuczniki a ponadto mam 16 ha ziemi to wpisuje tylko zwierzęta bo zboże wszystko przeznaczam na paszę czy dobrze myślę ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7572

Nie ważne czy zboża na pasze wpisuje się hektary danej uprawy i nasadzeń i sztuki bydła,i świń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majkel207    21

 

Cytat z projektu PROW 2014-2020:

 
"Pomocy nie przyznaje się:
- na inwestycje dotyczące plantacji roślin wieloletnich na cele energetyczne oraz niektórych działów specjalnych produkcji rolnej, w szczególności: hodowli zwierząt laboratoryjnych, hodowli ryb akwariowych, hodowli psów rasowych, hodowli kotów rasowych;
 
- osobie, która jest beneficjentem jednego z poniższych instrumentów wsparcia:
- „Ułatwianie startu młodym rolnikom”, „Modernizacja gospodarstw rolnych”, „Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej” objętych PROW 2007-2013,
- „Modernizacja gospodarstw rolnych”, „Premie dla młodych rolników”, „Premie na rozpoczęcie działalności pozarolniczej” objętych PROW 2014-2020."
 
Tak więc jeśli korzystasz z premii dla młodego rolnika to nie ma możliwości skorzystania z restrukturyzacji, a co do ojca to nie ogarniam Twojej sytuacji... 
 
Pawlo - jeżeli miałby to być zakup "stada podstawowego" to jak najbardziej pod ten program podchodzi, jeśli chodzi o powiększenie stada to już może być różnie. I tutaj do odpowiedzi drugi cytat z tegoż projektu:
"Przez restrukturyzację rozumie się zasadnicze zmiany w gospodarstwie, które mają na celu poprawę jego konkurencyjności i zwiększenie jego rentowności poprzez wzrost wielkości ekonomicznej gospodarstwa, w szczególności w wyniku zmiany profilu prowadzonej produkcji rolnej."

 

 

no dobrze, a co z moim tatą, on teraz weźmie modernizacje, po tej aktualizacji ostatniej, i jak dostanę MR(  w tym jestem ok 30 miejsc za zieloną albo w następnym naborze), przejmę wraz z ziemią modernizację i zobowiązanie z niej wynikające, czy  mój tata będzie mógł się starać o niskotowarowe, zostawi sobie trochę ziemi

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zaq1987    24

Takie podejście do zagadnienia może zostać zinterpretowane przez agencję jako "tworzenie sztucznych warunków do uzyskania płatności". Czytając projekty dopłat i PROW na lata 2014-2020 zauważyłem, że zwraca się szczególną uwagę na wykrywanie i eliminację tego typu działań. 

 

Chcąc skorzystać z restrukturyzacji mógłbyś spróbować przejąć gospodarstwo (lub jego część) i ubiegać się o to wsparcie, następnie upomnieć się o MR z nowego rozdania. Problemem są terminy, bo w projekcie zapisane jest że możesz zacząć "urządzać" gospodarstwo na 12 miesięcy przed złożeniem wniosku o udzielenie pomocy, także musi być najpierw wiadomy termin przyjmowania wniosków na MR z nowego rozdania i wtedy coś próbować.

Nie dam sobie jednak ręki uciąć, że taki myk się uda bo nie wiem co ustawodawca rozumie przez "urządzanie gospodarstwa". Ten zwrot jest dość dziwny... 

 

A tak z innej beczki: nie prościej byłoby Tobie ubiegać się o modernizację z nowego rozdania? Jeżeli Wasze gospodarstwo załapało się w poprzednim to i teraz powinno dać radę.


Jest coś takiego jak kłamstwo, jest też podłe kłamstwo a dalej to już tylko statystyka.

 

Panowie i Panie, śmiejmy się z tego szaleństwa abyśmy sami w obłęd nie popadli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

no dobrze, a co z moim tatą, on teraz weźmie modernizacje, po tej aktualizacji ostatniej, i jak dostanę MR(  w tym jestem ok 30 miejsc za zieloną albo w następnym naborze), przejmę wraz z ziemią modernizację i zobowiązanie z niej wynikające, czy  mój tata będzie mógł się starać o niskotowarowe, zostawi sobie trochę ziemi

 

 

A czy Agencja pozwoli na takie dzielenia? I skoro ojciec skorzysta z MGR to znaczy, że beneficjentem już tego był mimo, że później na Ciebie wszystko przepisze.


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Też się nad takim tokiem wydarzeń zastanawiam. Majkel czy Agencja Ci wydała Ci zgodę na takie działania?


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9228

A co znaczy termin "przejęcie gospodarstwa ? Bo ja przejąłem ziemię od ojca, natomiast wszelkie wymagania typu trwałe użytki zielone itp wygasły w momencie gdy ojciec zlikwidował w agencji swoje gospodarstwo, przechodząc na emeryturę. Ja mam nowy numer gospodarstwa. Równie dobrze mogłem od ojca ziemię kupić - to znaczy że przejmuję tez jego zobowiązania wobec agencji ? Nie.

Jesli nie byłeś beneficjentem i spełniasz warunki, to możesz uczestniczyc w programie. Od ojca przejmujesz tylko ziemię. Jego gospodarstwo ulega likwidacji, jeśli złoży taki wniosek, a ty otwierasz nowe w sensie prawnym gospodarstwo.

 

Problemy były wówczas, gdy ojciec wydzielił część ziemi na syna/córke i nadal prowadził mniejsze gospodarstwo, a operacja miała na celu wyłącznie sztuczne utworzenie nowego gospodarstwa w celu skorzystania z programu.

 

Tak że w momencie, gdy całe gospodarstwo zmienia właściciela, to nie ma podstaw, aby nowemu odmówic udziału w programie, jeśli "stary" zrezygnował z prowadzenia działalności rolniczej.

Edytowano przez jahooo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

Ale biorąc MGR zobowiązujesz się do prowadzenia gospodarstwa o takiej i takiej powierzchni. Jeśli zmniejszy areał z 30ha do 5 to ARiMR będzie kazała mu oddać modernizację. Dlatego jak ojciec oddaje całe gospodarstwo na syna, agencja musi pozwolić na przelanie zobowiązań z MGR także na syna. Tylko ciekawe czy to zrobi jak ojciec będzie miał nadal gospodarstwo.


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawlo547    5

 

Cytat z projektu PROW 2014-2020:

 
"Pomocy nie przyznaje się:
- na inwestycje dotyczące plantacji roślin wieloletnich na cele energetyczne oraz niektórych działów specjalnych produkcji rolnej, w szczególności: hodowli zwierząt laboratoryjnych, hodowli ryb akwariowych, hodowli psów rasowych, hodowli kotów rasowych;
 
- osobie, która jest beneficjentem jednego z poniższych instrumentów wsparcia:
- „Ułatwianie startu młodym rolnikom”, „Modernizacja gospodarstw rolnych”, „Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej” objętych PROW 2007-2013,
- „Modernizacja gospodarstw rolnych”, „Premie dla młodych rolników”, „Premie na rozpoczęcie działalności pozarolniczej” objętych PROW 2014-2020."
 
Tak więc jeśli korzystasz z premii dla młodego rolnika to nie ma możliwości skorzystania z restrukturyzacji, a co do ojca to nie ogarniam Twojej sytuacji... 
 
Pawlo - jeżeli miałby to być zakup "stada podstawowego" to jak najbardziej pod ten program podchodzi, jeśli chodzi o powiększenie stada to już może być różnie. I tutaj do odpowiedzi drugi cytat z tegoż projektu:
"Przez restrukturyzację rozumie się zasadnicze zmiany w gospodarstwie, które mają na celu poprawę jego konkurencyjności i zwiększenie jego rentowności poprzez wzrost wielkości ekonomicznej gospodarstwa, w szczególności w wyniku zmiany profilu prowadzonej produkcji rolnej."

 

Prowadzę razem z mamą  gospodarstwo około 4 ha i jakieś 3 ha dzierżawy bez umowy mama jest na KRUS-ie jakieś 20 lat mam na stanie 3 szt to jest krowa i dwie jałówki cielne mam zamiar za cała kwotę zakupić bydło mleczne bym mógł zacząć oddawać mleko czy coś takiego mi przejdzie czy raczej nie ma sensu

Dodam coś od siebie kwota wsparcia na RMG wynosi 48 tys po trzech latach od dostanych pieniędzy przyjeżdża agencja musicie wykazać faktury na te 48 tys jeżeli jest wszystko w porządku wypłacają druga zaliczkę na 12 tys za którą możecie sobie jechać na wakacje nie trzeba się z niej rozliczać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
onyx1    0

A co będzie z osobami które jak ja skorzystały już z "niskotowarówek" w starym PROW czy coś wiadomo ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Wychodzi na to, że będą mogły skorzystać z RMG.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7572

zaq1987, w 16 Gru 2014 - 21:32, powiedział: Tak się nie da na mamę można będzie ale że na nią stoi gospodarstwo no nie wiem czy całą kwotę można będzie przeznaczyć  na zakup rów bo jest że na pole tylko 30%.Po drugie teraz mleko pada w 2015 znoszą limity to jest nie wypał dla małych. co do nisko towarówki nie ma znaczenia bo te gospodarstwa mieli  uzyskać powyżej 4 esu to teraz jak maja uzyskać te 8 tyś euro na ten program teraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kicu
      Witam dziasiaj pojechałem orać 1 h pola i wszystko szlo dobrze do 2 ostatnich przejazdów gdy podniosłem pług zaczął opadać. Z trudem zaorałem pole i pojechałem po moja talerzówkę i podnosiłem ja a on tak jak plug opadała. Nie wiem co sie dzieje 4 miesiące temu cala pompa była wymieniana.
      Proszę o pomoc!!!
    • Przez Farmer19900
      Witam Was

      Jestem w trakcie przebudowy chlewni  (100m2) na przechowalnię. Wysokość od posadzki do stropu wynosi 2,5m . Chcąc ułożyć 3 skrzyniopalety( 80cm lub 90cm) zostałem zmuszony do potrzaskania posadzki oraz wkopania się w grunt. I teraz moje pytanie, ile muszę zostawić luzu "na oddychanie"  pomiędzy skrzyniopaletą, stropem?  Czy 50-60 cm wystarczy?
      Budynek nie jest wentylowany mechanicznie, umieszczone są dwa wentylatory na dachu.
      W przechowalni mam zamiar składować głównie pietruszkę.

      Drugie moje pytane: otóż, czy w jednej przechowalni rozsądne będzie składowanie jednocześnie pietruszki i cebuli ? Czy rośliny te nie będą negatywnie na siebie wpływały ?

       Z góry dziękuje i pozdrawiam.
    • Przez RolPro10
      Witam!
      Moja rodzina prowadzi małe gospodarstwo rolne od "dziada pradziada". Areał łąk 10 ha i 6 ha lasów. Hodujemy bydło mięsne (głównie byki i jałówki) oraz mamy 5 krów (wszystkiego obecnie 12 sztuk). Pola w moich okolicach są najgorsze! SKAŁA ! Nie siejemy żadnego zboża ani nic nie sadzimy (plony są MARNE). Mamy same łąki i pastwiska. Obora jest z lat 70.(pomieści 12 sztuk bydła). Tata chce przepisać gospodarstwo na mnie. Mam plany związane z nim. Chciałbym postawić większą oborę (35 sztuk bydła mlecznego) i 18 mięsnego , chciałbym kupić większy ciągnik i maszyny lepsze no i pola dokupić. Nie wiem czy to ma sens przy takim ukształtowaniu powierzchni i klasie gleby? Co o tym myślicie warto modernizować gospodarstwo? Przyniesie mi to jakieś zyski? Nie chciałbym oczywiście nabrać pożyczek a później nie mieć z czego spłacić. Wiecie o co chodzi?  
    • Przez Sylwekx25
      Witam przyszedł czas na podjęcie decyzji w sprawie zwiększenia pogłowia krów mlecznych. Obecnie utrzymuje 27 sztuk krów dojnych plus 6 sztuk jałówek na wymianę. Utrzymuje je w dwóch budynkach nowszym i starszym. Przechodząc do sedna tematu mam w planach zwiększenie stada krów dojnych o 20 sztuk i tutaj różnie nad tym rozważam , czy budować nową oborę na 50 sztuk a młodzież utrzymywać w nowszym budynku ( zadawanie paszy ręcznie ale łatwiejsze niż w tym starszym , wyciąg linowy do obornika) czy zmodernizować stodołę na oborę na te 20 stanowisk , resztę dojnych trzymać jak dotychczas w nowszym budynku a młodzież w tym starym. Zdaję sobie sprawę ,że przy opcji nr 2 pracy sobie praktycznie nic nie ulżę a nawet zwiększę bo powstały by w sumie 3 budynki z bydłem do oporządzenia , Budowa nowej to jednak większe koszty ale ulżenie sobie w ręcznej pracy co nie oszukujmy się też jest ważne. Reasumując każda z tych dwóch opcji ma swoje plusy i minusy ,pozostaje wybrać najlepszą , dlatego proszę was o porady , sugestię , być może któryś z kolegów miał podobny dylemat , może doradzicie jeszcze coś innego będę wdzięczny za wszelkie pomocne odpowiedzi. Na zakończenie jeszcze krótka charakterystyka tej stodoły:
      ściany murowane z pustaków cementowych i żużlowych
      filary z cegły silikatowej
      11 metrów długości w szczycie z możliwością dobudowy w przód działki.
      20 metrów szerokości niestety bez możliwości dobudowy w bok działki
      więźba dachowa płatwiowo-kleszczowa pokrycie eternit.
       
      Jeśli chodzi o budowę nowej obory to miałby to być system uwięziowy na około 50 stanowisk.
      Czekam na odpowiedzi. Pozdrawiam.
    • Przez GRSami
      Witam
       
      Miałem prase sipma z-279/1 (mam teraz new holland 648) miałem w niej kilka ulepszeń i chałęm się z nimi podzielić na forum (zobacz zdjęcie)
       
      1.Elektryczne podawanie sznurka za pomocą przcisku lub włącznika po stonie panelu sterowania a w prasie silniczek od wyczieraczek
      2.Kontrolki otwarcia komory zaświecała się po otwarciu komory ok 2 cm a druga 4cm
      3.kontrolka migała gdy balot się owijał sznurkiem
      4.Zmana położenia zegara ciśnienia
      5.Dodatkowe oświetlenie podbieracza/aparatu i tyłu prasy
      6.płaskownik miedzy walcami wykonany z kawałka szyny
      7.Zwiekszenie wydajności i zgniotu (ok 5-10 balotów i większy ciężar beli) po przez modernizacje trybu ( https://sklep.sipma.pl/index.php/product/list/id_category/1030/type/short/sort_by/numer_na_rys/sort_order/asc/page/4/producer_filter numer 71) czyli zmiejszenie ilości zębów o 2-3 moge zrobić taki tryb
      8.rozwiercenie dziur m6 do m8 (zabespieczenia)
      9.Nadspawanie płaskownikami drogi łancucha zwijającego (był za długi ale jeszcze nie do skrócenia)
       
      W planach jeszcze było:
      1.automatyczne smarowanie łancuchów i wszyskie smarowniki w jednym miejscu
      2.licznik balotów
      3.kamera z tyłu
      4.automatyczne otwieranie komory (elektro zawór)
      5.przerobienie podajnika do większej wydajności
      6.siatka
      7.wymiana jarzma na takie z łożyskami aby nie trzeba było smarować
       
      Wiec ja to zrobiłem przy prasie a wy co zrobiliście? pochwalcie się.
      (Wiem wszytko to można znaleść na forum ale chciałem pochwalić się jak ja przerobiłem)

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj