turek299

Fahr M900- Wymiana sita dolnego na żaluzjowe

Polecane posty

turek299    0

Witam mam fahra m900, słyszałem i czytałem że ogólnie w fahr'ach sita dolne są oczkowe i się wymienia na rózne średnice odnośnie jakie zboże się kosi, ale ja mam tylko jedno nie mierzyłem jakiej średnicy i mam pytanie czy można na dole założyć żaluzjowe, czy sito gorne będzie pasowało na dół, a jeśli nie czy można dostać gdziekolwiek dolne sito ale żaluzjowe bo nie chce się bawić z ciągłą zmianą sit, a kosze sporo na usługach więc nie zawsze te same zboża po kolei i wozić te sita i ciągle zmieniać za dużo czasu by mi zajmowało. No więc jak już ktoś robił taki eksperyment to proszę o wszelką pomoc. Z góry dziękuję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Ja tam nie zmieniam i jest ok, reguluje tylko żaluzjowe i wiatr . Zboże czyste w zbiorniku i za kombajnem nie rośnie więc po co kombinować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin91    286

Ja mam 3 sztuki sit oczkowych różnej średnicy, ale też koszę na jednych od rzepaku po pszenicę, pszenżyto, żyto i zboże jest czyste. Reguluję tylko żaluzjowym i prędkością wiatru. Jutro Ci napisze jakie mam zamontowane sito oczkowe.


Mój kanał YouTube ----> MarcinExplorer

Mój fanpage na Facebooku ----> MarcinExplorer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
turek299    0

no ja mam niestety sito na grubość małego palca i w pszenżycie całe kłosy mi przelatują i nie jest zboże zbyt czyste i nic nie rośnie a jak ustawie wiekszy wiatr to zboże zostaje na polu, tak więc muszę zmienic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin91    286

Jak Ci całe kłosy z ziarnem przelatują to zmniejsz szczelinę pomiędzy bębnem a klepiskiem.

 

-- edit --

 

Kolego, zmierzyłem średnicę oczek sita dolnego i ma ono 11mm.


Mój kanał YouTube ----> MarcinExplorer

Mój fanpage na Facebooku ----> MarcinExplorer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toobek    57

Ja mam na dole żaluzjowe. Czy górne pasuje na dół nie wiem. Ja zamawiałem nowe żaluzjowe na dół.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert983    38
Dnia 3.07.2019 o 05:29, toobek napisał:

Ja mam na dole żaluzjowe. Czy górne pasuje na dół nie wiem. Ja zamawiałem nowe żaluzjowe na dół.

Drogo Cie wyszlo to żaluzjowe na zamówienie też by mi sie przydało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez robert983
      witam wszystkich uzytkownikow forum intersuje mnie wszystko na temat kombajnu fahr m900 kupilem taki mam problem z rozdzielaczami nie dzialaja za dobrze cos jest nie tak heder chodzi a przyspieszacz i motowidla nie jak sie lekko przytrzyma dzwignie od hedra to inne dzialaja co moze byc nie tak z gory dzieki mial bym prosbe jak ustawic wiatr i klepisko ps to moj pierwszy kombajbn mam jeszcze jedno pytanie do posiadaczy tego modelu lub podobnych czy ta maszyna bardzo sie trzesie z wloczona maszyna i trzesie na miejscu kierowcy chodzi mi o to czy porusza sie do przodu i do tylu a tyl kombajnu podskakuje do gury i w dul na polowie obrotuw jest to bardziej nasilone na pelnych mnierj trzesie i zbiornik od zborza drzy nie wiem czy to normalne
    • Przez akmaly
      Witam. Mam pytanie ponieważ od kilku lat nie mogę sobie poradzić z takim problemem jak zatrzymywanie się zboża szczególnie jęczmienia (niskiego i bez owsika) na kosie.
      Parametry mojego koszenia to przeważnie:
      - 2 bieg i wariator tak na połowie (raz szybciej raz wolniej)
      - Heder 3,15 (2,95 cięcia) nowszy typ, nagarniacz całkowicie cofnięty do kombajnu
      - Te sprężyny (druty czy palce nie wiem jak nazwać) nagarniacza też mniej wiecej na połowie ale kręciłem w różne strony i wiele nie pomaga.
      - Nagarniacz na samym dole.
      Jak koszę to ścina zboże i odkłada na podłogę hedera ale nie dostaje do ślimaka i tak narzuca aż uzbiera się więcej i dopiero ślimak to zabiera wszystko od razu aż maszyna zawyje i tak znowu zbiera.
      Oczywiście co jakiś czas ale przyznam ze często co kilka minut.
      Koszę nisko, minimalnie nad ziemią aby nie ryło tylko.
      Może to wina bagnetów bo kilka mam kiepskich. Kosa poprawiana dużo nowych stalek więc to raczej nie z nią problem. Ogólnie ścina ładnie tylko to zatrzymywanie.
      Może ktoś miął taki problem jak ja i sobie poradził a może to ja robię jakiś błąd. Proszę o radę
    • Przez 514
      Czy ktos z was wie jak ustawi sita bo kupiem kombajn volvo s 830 mam ta kartkę z ustawieniami ale w regulacji otworu sit podane jest np 13 jak mam to rozumieć prosze o pomoc z gury dziekuje
    • Przez wiktor1967
      Witam.W ostatnie żniwa zaczeły mi sie rozpadać sita górne i dolne.Prosze o rade czy kupić orginalne używane sita czy nowe podróbki polskie.Może ktoś kupował już zamienniki to mógłby mi podac namiary na dobrą firme co dorabia sita.O orginały nawet nie pytam-cena. Z góry dziękuje i pozdrawiam.
    • Przez robert983
      Witam, koledzy mam problem ze zdobyciem[kupieniem] łożyska sprzęgła węglika do kombajnu DF m900.W dużym sklepie w Warszawie nie mieli ;-[. Mam pomysł żeby zamiast węglika zamontować łożysko oporowe sprzęgła z sam ciężarowego KIA pasuje wymiarem trzeba niby dorobić pierścień ustalający, ale każdy tokarz to dorobi,koledzy co o tym myślicie wytrzyma? ewentualnie gdzie kupię oryginalne?pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj