Godlech912

Ursus 1224 czy Deutz Fahr DX 110 lub 120

Polecane posty

Godlech912    1

Mam 30 ha ziemi i mam zamiar zamienić mojego Ursusa 912 na trochę lepszy traktor. Myślę o Ursusie 1224 albo o DF DX 110 albo DX 120! Oba traktory mi się podobają i kosztują prawie tyle samo... Za Ursusem przemawia dobry dostęp do tanich części zamiennych a za DF nieco lepszy komfort pracy... Co wybrać? Jak myślicie? Jak wygląda sprawa z częściami zamiennymi do Deutza? .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johny    2

Sprawa z częściami hmm ja mam starego ponad 40 letniego deutza :( i tylko raz problem z częściami miałem ogólnie do tych modeli części są dostępne w Polsce a u mnie znajomy był akurat w niemczech i znalazł gdzieś tam to część i zaraz przywiózł :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olik    3

A ja myślę, że i do tego i do tego ciągnika dostęp do części będzie bardzo dobry ponieważ mamy teraz takie czasy, że niczego nie brakuje no abyś tylko miał pieniądze :( Jak dobrze zapłacisz to Ci w zębach przyniosą te części a za odpowiednią dopłatą i zamontują :(


DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chota    12

a ja z tego co slyszalem to te DF strasznie duzo pala

@Godlech912 a do jakiej ceny szkuasz traktoru ???


URSUS-Moc i Potęga
IHC-Jeszcze więcej mocy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
A ja myślę, że i do tego i do tego ciągnika dostęp do części będzie bardzo dobry ponieważ mamy teraz takie czasy, że niczego nie brakuje no abyś tylko miał pieniądze :(Jak dobrze zapłacisz to Ci w zębach przyniosą te części a za odpowiednią dopłatą i zamontują :)

No i o to głównie sie rozchodzi... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witek    2

hmmmm napewno jesli porównujemy te dwa ciagniki to jednak DF jest napewno bardzej komfortowy i moc DF a URSUSA to dwie rózne sprawy....ale ja na 30ha wybrał bym jednak URSUS....dlaczego

-> koszty serwisu napewno bedą mniejsze jak w przypadku DF

->URSUSA naprawisz sam lub byle pierwszy lepszy mechanik

decyzja należy do Ciebie ale moj wybór to URSUS 1224 (miałem takiego i wiem ze ta maszyna moze zrobic cała mase roboty)


2-08-2007 3400gram 52cm to mój Kacperek

12-07-2008 2831gram 43cm to moja Oliwia

2008-04-01 Firma Wit-Rol rozpoczyna działalności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Godlech912    1

Szukam traktora do 35 tysięcy złotych, wiem że za te pieniądze super ciągnika się nie kupi ale mój Ursus 912 nie radzi sobie na moich ziemiach. (Mam strasznie pochyłe piaszczyste zbocza ale też straszną glinę na której 912 nie mógł uciągnąć 2 skibowego pługa zagonowego) Interesuje mnie coś takiego:

Ursus- http://www.allegro.pl/item285215532_ursus_...an_idealny.html

Deutz- http://www.allegro.pl/item289972646_deutz_...etor_ursus.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktos    0

Wybór 1224 jest dobry, ja bym tylko doradzał abyś poszukał sobie 1224 (lub 12145- ale one są przeważnie trochę droższe niż 35 tys.) z tylnymi kołami 38". Docenisz je praktycznie w każdej pracy- na drodze, w pługu obracalnym oraz przy jeździe na mokrych łąkach lub w bagnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68

Ja bym brał Ursusa, na 30 hektarach to on dużo się nie na robi, a z częściami nie będziesz miał problemu, sam sobie przy nim nawet porobisz, bo przy tym DF to nie wiadomo co i jak, z częściami na pewno będzie większy problem zdobyć w porównaniu z Ursusem, do Ursusa zajedziesz do pierwszego sklepu rolniczego i dostaniesz, a przy DF to jeździć i szukać...masz zamiar brać tego 1224...??widziałem go na allegro.pl... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ORION1    1

Ursus POLSKA potęga dawnych lad ciągniki twarde i łatwe w naprawie i tanie w naprawie:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwek183    1

Ale jak już będziesz brał tego ursusa to weś sobie 4 biegowego bo 3 biegi to jednak za mało a półbiegów niestety nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

A były wogóle 1224 3 biegowe ?? Poza tym nawet te 4 biegi to za mało bo czasami 4 polowa jest za wolna a 2 szosowa za szybka :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Godlech912    1

Mi się wydaje, że 1224 i inne ursusy 6 garowe miały 4 biegową skrzynię, a chyba tylko w silnikach 6 cylindrowych z turbem były 3 biegi... A czemu sylwek183 piszesz, że te ursusy nie mają półbiegów? 4 garowe mają a 6 nie? Nie wiem... prosze o odp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwek183    1

Godlech912

Mi się wydaje, że 1224 i inne ursusy 6 garowe miały 4 biegową skrzynię, a chyba tylko w silnikach 6 cylindrowych z turbem były 3 biegi... A czemu sylwek183 piszesz, że te ursusy nie mają półbiegów? 4 garowe mają a 6 nie? Nie wiem... prosze odp

 

 

do rocznika 1989 ursusy 6-garowe wychodziły o 3 biegowych skrzyniach a natomiast te młodsze już mają skrzynie 4 biegowe. No ursus posiada jeden półbieg na każdym biegu tylko to jest bardzo awaryjne i zazwyczaj mają zaspawane to. Ale naprawa tego jest tania tylko że jest dużo roboty przy tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAROL0905    2

Ja mam deutza DX 6.05 coś podobnego do DX 110 chyba mój jest 6 tłokowy i według mnie części to nie jest problem do mojego zestaw naprawczy ( tłok, tuleja sworzeń i pierścienie) to koszt ok 350-400zł na 1 tłok ale wiem ze do mojego również można założyć pierścienie od 7011 aby trzeba jeden rowek przybrać na tokarni bo schodzi sie ze stożka i wtedy koszt to 60zł na cały silnik a ine to tez można dopasować i tani zrobić a te Deutzy nie są taki trudne w mechanice bo one są w całości mechaniczne, a weź sobie którego kol wiek Masse Fergusona to ma naszpikowane elektroniki od h*** i co chwile robisz mostki lub jeszcze inne kombinacje elektryczne

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek99    38

lepiej se wez polskiego 1224 sam mam takiego mocna maszyna mam taka ma 7 tys mtg bez remontu silnika, i do polskiego wszystkie czesci masz, a deutz jak nawali to wtedy bedziesz dopiero czesci szukal po swiecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

@Sylwek183

 

Od początku produkcji 1224 i 12145 (12245) miały skrzynie cztero biegowe i nigdy nie było innej opcji, 16 od początku miały skrzynie trzy biegowe dopiero te nowsze mają 4

 

@przemek99

 

7k mth to nie jest dużo, a części do deutza bez problemu można dostać i wcale nie trzeba ich szukać po świecie :rolleyes: i napewno nie będzie trzeba jeździć po nie tak często jak do ursusa :rolleyes:

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek99    38
@Sylwek183

 

Od początku produkcji 1224 i 12145 (12245) miały skrzynie cztero biegowe i nigdy nie było innej opcji, 16 od początku miały skrzynie trzy biegowe dopiero te nowsze mają 4

 

@przemek99

 

7k mth to nie jest dużo, a części do deutza bez problemu można dostać i wcale nie trzeba ich szukać po świecie :rolleyes: i napewno nie będzie trzeba jeździć po nie tak często jak do ursusa :rolleyes:

napewno nie ma tyle czesci do deutza niz do ursusa , do deutza czesci drogie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Deutz na pewno psuje się rzadziej niz Ursus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz2    11

ja myslałem o nowym taki do 70 tyś zł i zeby był w miare oszcędny i wygodny :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Takie rzeczy tylko w Erze :rolleyes:

Napisz jakiej mocy lub z jakimi maszynami ma pracować i czego konkretnie potrzebujesz w ciągniku? 4x4, klima, dużo biegów, szerokie koła, mocny podnośnik, wodotryski? Nowy do 70000zł (brutto?) to coś z Belarusa lub jakiś chiński kitajec. Wygoda rzecz względna, w kabinie nie wieje i nie pada na głowe :rolleyes:

 

Tu piszemy o konkretnym DF i Ursusie, chyba że autor odpuścił i temat rozwinie sie w inną strone :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj