Historyk

Wyciąg obornika ( porady, opinie )

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
SebsoN    23

A więc tak wyciąg linowy byłby dobry i chyba najtańszy jeśli sie nie mylę to mogą na zamówienie zrobic ten wyciąg tak jakby po łuku na bok aby dopasować sie do twojej płyty gnojowej :) . Bo wyciąg hydrauliczny moim zdaniem wyjdzie drogo ;). Ja na twoim miejscu wybrałbym linowy .


"I will never put my name on a product that does not have in it the best that is in me." JOHN DEERE .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

Najlepszy był by hydrauliczny, ale u Ciebie nie ma zbytnio na niego miejsca, a kombinacje z hydraulicznym typu 2 wyciągi z obory i jeden z tyłu w poprzek to jedna wielka pomyłka więc nad czymś takim nawet się nie zastanawiaj gdyby ktoś chciał coś takiego tobie wcisnąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zyzek    13

Podepnę się pod temat, ponieważ mam bardzo podobny problem. Jaką formę wyciągu najlepiej zastosować w tym przypadku?

 

92974272759212313752.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszekb    40

A jakie duże wrota może kup małą ładowarkę wyjdzie pewniej nie drożej a i balota do obory wstawisz i kiszonki podwieziesz . Sam miałem ten problem ale decyzja już podjęta , wolę ładowarkę .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zyzek    13

A jakie duże wrota może kup małą ładowarkę wyjdzie pewniej nie drożej a i balota do obory wstawisz i kiszonki podwieziesz . Sam miałem ten problem ale decyzja już podjęta , wolę ładowarkę .

 

Z ładowarką raczej nie wyjdzie, gdyż obora nie jest pierwszej nowości i nikt nie pomyślał o zrobieniu odpowiednich drzwi i szerokiego korytarza :/

 

Co do wyciągu hydraulicznego:

gdzie można kupić coś takiego? Jaka byłaby w przybliżeniu cena za 12 stanowisk?

(uwzględniając nietypowe położenie gnojownika - równolegle do obory)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

Przy takim położeniu obory i płyty to hydraulik nie ma  żadnych szans, to znaczy zrobić by się dało, ale koszt pewnie wyniósł by tyle co budowa nowej płyty za oborą i pojedyńczy zgarniacz hydrauliczny.

 

Dlaczego płytę gnojową zrobiłeś w tak za***istym położeniu względem obory?

Edytowano przez st220

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zyzek    13

Obora jest już dość stara i nikt wcześniej nie myślał o tego typu rzeczach. Dodatkowo nie ma za bardzo miejsca na inne ułożenie :/

Edytowano przez kris14
Pkt. 1.1 +1p. ostrzeżeń

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
st220    20

Dość stara czyli ile już ma lat 50? Z takim położeniem płyty i obory nic nie wykombinujesz, jedyne co by się dało to przerobić na ruszta ale to też było by dość kosztowne i nie wiadomo czy opłacalne dla ciebie, rok temu znajomy przerabiał murowane chlewy na ruszta wymiary jakieś19x6m koszt coś około 25k.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel10987    5

witam kolego kup sobie jakos mala ladowarke i bedziesz zadowolony. przeciez zaczynaja sie one od 90cm to taka wszedzie wejdziesz, tylko trzeba troche przerobic obore

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kkamill    2

A kolego ile tam sztuk trzymasz? hydraulik jest bardzo wygodny i bezobsługowy ale za to drogi no i do tego sporo jest betonowania oraz kucia. Linowy to mniejszy koszt ale bardziej awaryjny. Łańcuch to połączenie poprzednich czyli duży koszt oraz awaryjność oraz dużo kucia i betonowania. Może się mylę co do wad i zalet ale taka jest moja opinia.

 

jeśli mała obórka to gdzieś widziałem jak chłop miał traktorek jednoosiowy typu DZIK z zamontowaną łyżką. nim wypychał obornik na płytę ( w Twoim przypadku na szambo), a dalej miał ciągnik z turem, którym przepychał obornik dalej i pryzmował. moze to rozwiązanie przypadnie Ci do gustu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Sprzedam rozrzutnik obornika prod. Czarna Białostocka. Rocznik 82. Jest praktycznie cały w oryginale, bo od nowości smarowany olejem i burty są bez zarzutu. Jedynie podłogi nie udało się tak zachować, co widać na foto. Samochód na drodze może wyprzedać bez obaw, że go nagle rozrzutnik w rów zepchnie  
      Cena 4700. Trasa Międzyrzec Podl.-Siedlce
       
       
       
       
       
       
       
    • Przez adam268
      Witam, potrzebuje opini na temat rozrzutnikow Pichon, ponieważ chce kupic i nie wiem jak sie sprawuja
    • Przez kat
      Witam. Rozglądam się nad nowym wyciągiem łańcuchowym. Kiedyś w oborze był zamontowany wyciąg typu lublin. Dobre 15 albo więcej lat temu zdjęty.  Chciał bym założyć w jego miejsce coś podobnego żeby jak naj mniej przerabiać w budynku. Jakie firmy na polskim rynku oferują taki zgarniacz poza Wróblewskim? Najlepiej z montażem. Jakie mogą być przybliżone koszta na pętle 40m + długość wyrzutni?
    • Przez pedro2
      Witam. 
      Mam w planach montaż zgarniacza płytka ściółka jeden rząd, problem jest z murkami na płycie. Czołowy zaraz za oborą da się jakoś przykleić bo szambo 3,5m od budynku, dając siłownik w oborze zostanie tylko 3m prasy na zewnątrz. Pytanie jak robić czy wycinać płytę do fundamentu pod murek? co jest raczej niemożliwe bo musiał bym przewrac zbrojenie. 
      Czy dac co metr słupy z dwuteownika? Dziurę wykuć, dwa druty przeciąć i na te pół metra kolega by mi świdrem na koparce wybrał otwory, ustoi taki przylep? 
      Największy problem jest z murkiem od strony wjazdu do obory, szambo zachodzi pół metra na wjazd więc jest niemożliwe żeby dac murek obok bo zagrodze wjazd. Jak to ugryźć? O ile na czołowy nie będzie takiego naporu obornika to na boczne już  ciśnie. Bez murka raczej nie da rady bo będzie się rozpływać na wjazd? Czy dac prasę kierunkową z ujściem w lewą stronę? 
      Niemam pomysłu jak przykleić ten murek na szambie, proszę o jakieś podpowiedzi 
    • Przez gortad
      Czy ktoś z was wozi obornik mocno ubity z głębokiej ściółki rozrzutnikiem  bezpośrednio z obory ? Czy rozrzutniki radzą sobie  z tego rodzaju obornikiem?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj