Artur321

Jaką prasę wybrać do u-5314

Polecane posty

Artur321    0

Mam zamiar kupić prasę rolującą do mojego u5314 pracowała by przy sianie ok. 4ha i słomie ok 6ha. Cena za jaką chciałbym ją kupić to 20-30k. Co wybrać Polską czy zagraniczną ? Jakiej Marki ? Na co zwracać uwagę przy zakupie ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonkszi    66

Na 10 ha to trochę sobie jaja robisz, ale nie moja to sprawa ja bym poszukał prasę łańcuchową Krone to będzie chyba najlepsza maszyna do tego owijanie siatką i szeroki podbieracz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artur321    0

wiesz nie ma ludzi do zbierania kostek a wielkiego tego gospodarstwa nie mam łącznie mam 17ha. nie potrzebuje tyle słomy i tak jeszcze sprzedaje nadmiar :) Tak na oko tyle się zbiera ale w poprzednich latach to samej słomy zbieraliśmy wszystko co było czyli ponad 11ha :D

Edytowano przez Artur321

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mf255fan    9

Proponuje ci krone kr 130B lub 130 s (z nożami) U mnie mf 255 ciąga kr 130B i nieżle sb radzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonkszi    66

Ja czytałem że materiały w polskich rolek są słabawe że listwy się krzywią a u mnie w tamtym roku rolował nową (babka K442 padła) z543 i owijanie sznurkiem było i jest wku****** na polu ciągle gość wysiadał i kręcił tył kółkiem od sznurka po prostu się ciągle rozregulowała a w stodole jak wyciągałem to 10 z 35 się rozleciało na podwórku i trzeba było znosić po trochu do obory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonkszi    66

Może by z tego co było ale nie wiem czy aparat na siatkę jest ciężko dostać gdzieś czytałem że gość na af czekał chyba z pół roku(ale pewien nie jestem) kolego a czego nie chcesz zachodniej ja powiedziałem ze jak już do końca babkę wykończę to kupie sobie łańcuchową krone albo new holland. Żadnych polskich ,,pras'' i wynalazków nigdy nie kupie. Ale kolego to już musisz sam zdecydować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Risto    62

Kolego masz Ursusa 5314, 72km to tylko szukaj prasy łańcuchowej z komoro zamykaną mechanicznie na zamki a nie jak Warfama czy Sipma czerowna i zielona Classic na samą hydraulikę i klapa się uchyla w trakcie rolowania, a jakiej marki?. To już zależy co wpadnie Ci w ręce zdrowego. Tylko Ci powiem, że z polskimi prasami to loteria. Bo jak się trafi udany egzemplarz to śmiga z małymi co jakiś czas awariami a jak wadliwy to od nowosći tragedia, no i minus to mały przerób materiału oraz cholernie są ciężkie i gorzej zbijają i bardziej delikatny materiał. Pomysl o Krone KR 125 podbierak 140cm lub KR130B podbierak 180cm są lżejsze o 400kg np. i baloty robią ładne. Tylko patrz z boku komory przerywanych spawów czy nie popękane i lubią czasami chwycić materiał nad komore u góry pomiędzy osłone a belki łańcucha i narobić bałaganu nawet poważnego. Lub Mascar 120. A jak polska to tylko Sipma zielona model chyba Z279/1 bo to łańcuchowa z zamkami. Jak nie masz aparatu na siatkę to potem drogo kupić bo z 2tyś. za używke to mus dać. A części do Krone są drogie powiem Ci i sciągane z zagranicy w euro. Tylko tam nie psuje się tak nagminnie a nawet wcale, no chyba, że sami coś spsocimy lub się zużyje z czasem. Dlatego sprawdz czy masz serwis Krone w okolicy albo składnice maszyn z cześciami do zagranicznych pras.

Edytowano przez Risto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

Tez mam Ursusa 5314 do którego czepiam Rollant 44S z zamkiem hydraulicznym i działa elegancko. A wydaje mi się że właśnie hydrauliczny zamek bezpieczniejszy dla prasy bo nie rozerwiesz komory (70KM pewno i tak nie dałoby rady rozerwać) no ale fakt że pewno z czasem sie zużyje. A te Sipmy naprawde cały czas wisza na hydraulice traktora ? nie chce mi się wierzyć żeby to az takie prymitywne było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maly86    18

Myślę że do takiego ciągnika to jakaś łańcuchowa prasa! Ja szukałem polskie sipmy czerwone bo najtrwalsze i warfamy a na końcu padło na Krone 125. Części dostaniesz w Agromie(łożyska,osłony łozysk) zęby do podbieracza z netu ściągłem, łańcuchy też nowe produkują w Polsce, zębatki to cenowo sa drogie ale to też jest materiał! To prawda co kolega @Risto napisał, są lżejsze od polskich i na te kilka szczegółów trzeba zwrócić uwagę! Tak więc życzę owocnego szukania i trafienia na ten odpowiedni egzemplarz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artur321    0

Ja czytałem że materiały w polskich rolek są słabawe że listwy się krzywią a u mnie w tamtym roku rolował nową (babka K442 padła) z543 i owijanie sznurkiem było i jest wku****** na polu ciągle gość wysiadał i kręcił tył kółkiem od sznurka po prostu się ciągle rozregulowała a w stodole jak wyciągałem to 10 z 35 się rozleciało na podwórku i trzeba było znosić po trochu do obory.

 

Słuchaj mam znajomego handlarza z którym się dobrze znam i akurat miał taką Warfamę z-543. Pożyczył mi jej i powiem ci że działała świetnie. Bardzo ładnie zwijała, belki było bardzo mocno zbite, a wiązała sznurkiem i nic nie trzeba było regulować zrobiłem nią 80 bel słomy i ani jedna belka się nie rozwaliła. Więc nie wciskaj kitu. Ta prasa jest w pełni mechaniczna nie ma żądnej elektroniki i nie musisz się prosić żeby ktoś przyjechał podpiął swój komputer zresetował i wziął za wizytę trwającą 10 min. 200zł. Kolego jonkszi zastanów się co mówisz.

Edytowano przez Artur321

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Witam. Sprzedam prasę kostkującą Sipma Z 224/1 Prasa jest w idealnym stanie, pracowała w niedużym gospodarstwie bez usług z ursusem C 360. Garażowana i nigdy nie myta wodą, zawsze zakonserwowana na zimę. Instalacja elektryczna w pełni sprawna. Opony jak nowe. Posiada przeciwwagę.

      Jestem pierwszym właścicielem od 2007 roku.

      Wyposażenie:

      - drabinka do belek
      - wałek WOM
      - katalog i instrukcja
      - zapasowe tulejki ceramiczne

      Prasa od 5 lat używana sporadycznie przy sianie (niecała przyczepa) ponieważ przeszedłem na baloty i z tego też powodu ją sprzedaję.

      Maszyna do obejrzenia w Daszynie, powiat Łęczycki, województwo łódzkie. 
      Cena 19000 zł. do negocjacji.
      Nie wystawiam faktur VAT, nie posiadam transportu 
      W razie pytań proszę o PW lub email tomaszs9999@gmail.com
      Zachęcam do kupna. Pozdrawiam. 

      Ogłoszenie dodane 07.05.2018
       


       





    • Przez padom86
      Witam wszystkich.
      Mam problem z dostaniem na składnicach bagnet - wskaźnik układu hydrauliki do Ursusa 5314 1997r. W katalogu części widnieje symbol: 3028 997 M91. Obecnie jest włożony korek na rurkę aby żaden syf ne szedł do hydrauliki. Ciągnik teść kupił kilka lat temu od handlarza. Dopóki ciągnik nie zaczął pracować w prasą rolującą i nie został zamontowany TUR temat układu hydrauliki teść zaniedbał...
      Po wizycie w kilku składnicach każdy rozkłada ręce - brak... Na jednej ze składnic padła sugestia, że ciągnik to wersja export, więc temu nie ma i warto poszukać sobie gdzieś na szrocie ew jakiś podobny i dociąć go na odpowiednią długość.
      Moje pytania:
      1. jaka jest długość takowego bagnetu?
      2. gdzie można kupić taki wskaźnik?
      3. od jakiego ciągnika może pasować? (ewentualnie symbol katalogowy)
      Lanie oleju na ślepo raczej nie wchodzi w grę...


    • Przez gregory-5000
      Sprzedam prasę Claas Rollant 160. W bardzo dobrym stanie. Zębatki łańcuch idealne. 
      Mało używana. 2004 rok .
      Zwijanie sznurkiem i siatką.
      Cena 15000 PLN. tel 602554693.
      Świebodzin woj. lubuskie.
      Sprzedam Clam
    • Przez El_Chapo2812
      Witam, posiadam Ursusa 4512, od mniej więcejcpół roku zaczęły się problemy ze skrzynią biegów tzn. Podczas jazdy biegi wchodzą i wychodzą bardzo płynnie, bez zgrzytów. Natomiast podczas postoju i pod obciążeniem jest problem przy wyrzuceniu i wrzuceniu zwłaszcza jedynki oraz wstecznego. Przy wrzuceniu strasznie zgrzyta a przy wyrzuceniu trzeba dwoma rękami trzymać lewarek. Ciągnik chodzi głównie w prasie walcowej i agregacie uprawowym(ciężka brona z wałem).
      Proszę o wasze rady i uwagi co może być tego przyczyną i jak to naprawić gdyż jest to bardzo uciążliwe.
      Pozdrawiam
    • Przez Kędzior11
      Jaką prasę polecacie do ciągnika 90KM Głównie do słomy
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj