prorok

Poprawna kolejność montażu piasty w Ursusie C-360

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
prorok    2050

Witam chcę zrobić przekładkę z kół 18 na 16. Kupiłem wszystkie potrzebne części do tej przeróbki. http://www.agrofoto....o-ursusa-c-360/ Chcę to teraz wszystko poskładać do kupy..niby proste ale w sklepie dali mi jeszcze takie dwa pierścienie(tulejki z zatoczeniem)-widać je na czopach... W instrukcji o takich pierścieniach nic nie znalazłem... Jaka jest poprawna kolejność złożenia tego w calość?

 

 

Założyłem to tak na próbę i piasta nie dochodzi do czopa.... Ten pierścień gdzie indziej ani tyle nie pasuje...może ma go w ogóle nie być? albo jest lipnie zrobiony i trzeba go delikatnie roztoczyć żeby siadł na sam dół? W 18 takiego nie było i stąd nie wiem jak to z tym jest... bo nabijanie i zbijanie co chwila łożysk jest trochę denerwujące...

 

 


Ci Prorocy co chleb jedzą g**no wiedzą!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prorok    2050

No właśnie na to wychodzi że jak tej tulejki nie będzie to powinno się wszystko zgrać i pasować.. Tylko pytanie w takim razie po co ona w ogóle jest potrzebna?


Ci Prorocy co chleb jedzą g**no wiedzą!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1153

kolego wedlug katalogu ten pierscien powinien tam isc, tylko od samego czopa, pozniej uszczelniacz i lozyska


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr1216    1217

Ona musi jeszcze pójść na dół, trzeba jeszcze nabić, jak nie będzie pasowała to spróbuj drugi. Ja ten pierścien nabijałem aż do końca i dopiero łożysko zakładałem

Edytowano przez Piotr1216

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prorok    2050

Tyle raczej go nie nabiję żeby do samego czopa doszedł...zostaje albo ich przetoczyć albo wcale ich nie dawać.. Tam jest przetoczenie i łożysko powinno się na nim fajnie zeprzeć..tyle że z drugiej strony jak już ma tam być to niech już będzie...

 

I bez tokarza się nie obyło....podtoczył i weszło elegancko...co lepsze to na jednym czopie inny wymiar jak na drugim musiał sporo materiału zdjąć.......dzisiaj to nie można być niczego pewnym...Mam nadzieję że dalej już nie będzie pod górkę....

Edytowano przez prorok

Ci Prorocy co chleb jedzą g**no wiedzą!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez DWD96
      Witam
      Tak jak w temacie, chciałbym założyć szerokie opony tj. 10,0/75-15,3 ale mam miękki przód i nie wiem czy felga z opona sie zmieszczą. 
      W "sztywnym" przodzie z tego co wiem trzeba lekko przycinać zwrotnice a jak to jest na miękkim? Jeśli ktoś ma u Siebie to prosił bym o zdjęcia.
      Tutaj założona felga 18 z opona 6,00 "szczelina" nie jest za specjalnie szeroka.
       
       

    • Przez rafal2132
      Witam , mam pytanie ,czy ktoś przerabiał w swoim ursusie c360 3p albo c 360 sztywną przednią płaskią oś na resorowaną?
      Czy pasuje od jakiegoś np Zetora miękki przód?
      Chciałbym przerobić swoją sztywną oś na miękką bo i tak przód ma już luzy. A i lepszy komfort jazdy by był.
       
    • Przez Victor193
      Witam mam problem z przednim mostem. 
      Gdy ciągnik zaczyna ryc kołami w miejscu to przdnie prawe koło czasami przestaje ciągnąć i ogólnie przy pracy praktycznie non stop „jęczy i wyje” a jak po betonie na pierwszym biegu z włączonym napędem delikatnie szarpie traktorem i jakby przednie koła wolniej się kręciły ( szybciej na włączonym napędzie po twardej nawierzchni nie jeździłem) prosiłbym o odpowiedź i z góry dzięki.
    • Przez xKonrad
      Witam, kupię obciążniki osi przedniej do ursusa c360-3p nowego typu 6 szt.

    • Przez Gromi
      Witam
      Czy ktoś z Państwa spotkał sie z takim sworzniem osi okrągłej do Ursusa 4011? 
      Muszę dokonać wymiany, a nie moge nigdzie znaleźć takiej osi z otworem na hak. 


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj