Zaloguj się, aby obserwować  
Ramzes1987x

Przeróbka dmuchawy od siana do zboża?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Ramzes1987x    3

Witam zakupiłem 2 silosy od cementu z przeznaczeniem na zboże a mam starą ale dobrą i nie potrzebną dmuchawę do siana i myślę żeby całą skrzynie zwalić i prosto od wentylatora zrobić wyjście na rurę 160mm i myśle że osiągnął bym w ten sposób zadowalającą wydajność ponieważ jest dość duży ten wentylator i tu moje pytanie czy osiągnę tym spodziewany efekt?i mam do dyspozycji silnik 7.5kw 1450obr/min wystarczą takie obroty?

 

Ps.po dodaniu pomyślałem że to powinno być w dziale "Wynalazki i udoskonalenia" ale teraz już chyba nie mogę tego zmienić? :huh:

Edytowano przez Ramzes1987x

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

Kolego, prosto do wentylatora nie daje się wlotu zboża bo się wentylator zapcha, może nie od razu i dodatkowo będzie łupał ziarna.

 

Robi się zwężkę tzw. dyfuzor jak w 2-sówach i za zwężką wprowadza się po skosie w stronę wylotu wsyp zboża.

Ja mam taką: http://tablica.pl/oferta/dmuchawa-do-siana-slomy-ID2Nwhl.html tylko ze z tych mniejszych, i też zamierzam to zrobić ale zawsze czasu mało. Będę robił na wąż fi200 z rury kanalizacyjnej. Podobno plastik się elektryzuje...


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ramzes1987x    3

Kolego, prosto do wentylatora nie daje się wlotu zboża bo się wentylator zapcha, może nie od razu i dodatkowo będzie łupał ziarna.

 

Robi się zwężkę tzw. dyfuzor jak w 2-sówach i za zwężką wprowadza się po skosie w stronę wylotu wsyp zboża.

Ja mam taką: http://tablica.pl/of...my-ID2Nwhl.html tylko ze z tych mniejszych, i też zamierzam to zrobić ale zawsze czasu mało. Będę robił na wąż fi200 z rury kanalizacyjnej. Podobno plastik się elektryzuje...

Może źle mnie zrozumiałeś może źle napisałem ale nie chce dawać wlotu zaraz w wentylator tylko tak jak mówisz ale jest kolejny problem przeróbka dmuchawy to małe piwo ale skąd rury w miarę tanio jak tu zaraz żniwa?o rurze wgl nie myśl bo wysypiesz przyczepę zboża i już jej nie dotkniesz bo tak bd naelektryzowana wiem bo kolega tak miał...

Tak mnie cena zachęciła tych silosów że aż 3 wzięłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikolajjj   
Gość nikolajjj

kilka lat temu przerabiałem dmuchawę silnik 11kw 2900 obr.; obr są zredukowane na ok 1400 by zwiększyć moc silnika; zamontowany jest też drugi silnik 1.1 kw, który napędza łopatki w koszu - dzięki temu jest większa wydajność na godzinę do ok 15t. Dmuchawa nie wytwarza żadnych wyładowań elektrycznych - rury są metalowe.

Edytowano przez nikolajjj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieslaw16    79

Witam,mam dmuchawę też kombinowaną dorobiłem kosz oraz zwężenie i wpust na ziarno z szybrem aby regulować ilość ziarna, a dałem rury kanalizacyjne 160 i kolana o różnych kątach i jest zarąbiście, rury lekko się elektryzują, ale tylko na tyle że kurz się przylepia do rur na ich zewnętrznej stronie ,ale żadnego niebezpiecznego napięcia nie wytważa, jak stać głową przy rurze to czuć że lekko włosy dęba stają bo je przyciąga, mam ją od kilku ładnuch lat i jestem z niej zadowolony, silnik 7,5kw wysoko-obrotowy pięknie sobie daje radę ,tyle że gwizd taki jak by helikopter lądował, bo trochę przy duże obroty ma dmuchawa,i muszę się zebrać i zredukować trochę na kołach pasowych obroty,ziarno sypie na oborę i powiem że do zasiewu mam zboże zaraz odwiane, bo ładne, grube i czyste ziarno jest bliżej rury ,a drobne dalej odsypane, tak że przyjemne z porzytecznym :D Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
margoo78    533

Z tym, że rury plastikowe się elektryzują to nie chodzi o to, że lekko kopie prąd (gdybyś pracował w nocy, to zauważysz przeskok iskry gdy cię kopie) ale to jest właśnie problem, bo występowanie iskry podnosi ryzyko wybuchu pyłu (kurzu) i o to głównie chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieslaw16    79

Witam,zawsze można zrobić uziemienie i nie będzie takowych zagrożeń jeśli ktoś ma takie obawy ,a z resztą i tak jest uziemione jesli dmuchawa stoi bezposrednio na ziemi z silnikiem :huh: Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikolajjj   
Gość nikolajjj

Z tym, że rury plastikowe się elektryzują to nie chodzi o to, że lekko kopie prąd (gdybyś pracował w nocy, to zauważysz przeskok iskry gdy cię kopie) ale to jest właśnie problem, bo występowanie iskry podnosi ryzyko wybuchu pyłu (kurzu) i o to głównie chodzi.

U

nas to zjawisko występuje przy śrutowniku, przy rurze zasysającej zboże (plastykowa, karbowana). W nocy widać jak właśnie iskry przeskakują, a rura się jakby jarzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek1986    1

posiadam dmuchawe jak kolega junkers ma na tablicy.pl z dorobionym koszem i działa bez problemu od kilku lat.przyczepa 3,5t9zsypy w podłogach przez pcv-ki fi 160) to 20 min zrzutu przy silniku 7,5kw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez nomysz14
      Sprzedam dmuchawe do zboża bez silnika orginalna plus rury transportowe komplet cena 700 zł  numer tel.504025204

    • Przez dawidjachim1
      Witam, sprzedam dmuchawę ssąco - tłoczącą.
      Rok produkcji 2006.
      Silnik 11,25 kw.
      Długość ssania 4m (fi-150).
      Długość tłoczenia 11m (fi-160).
      W zestawie klamry, kolana, końcówka kierunkowa, ssawa klasyczna oraz nowa ssawa "rurowa" świetnie nadająca się do silosów zbożowych. Dmuchawa mało używana, średnio 150 ton na sezon.
      Wydajność to jakieś 45-50 minut 8 ton pszenicy. 
      Cena zimowa do nie wielkiej negocjacji.
      Lubuskie
      TEL. 725-609-176






    • Przez GBartek
      Witam. Posiadam 2 siewniki konne i chcialbym je ze soba polaczyc aby byl szerszy. 
      Jak sie za to zabrac? Jakies porady? 
      Nie interesuja mnie opinie w stylu : sprzedaj oba, kup poznaniaka.  Mam 2 siewniki i wolny czas, a w mojej okolicy poznaniaki chodzą po min. 1500zl, a duzo ziemi nie mam. 
      Szukalem osoby, ktora sie podejmie takiego zadania, ale nikt nie probuje. 
      Pozdrawiam
    • Przez Luki1988
      Witam.
      Panowie czy ktoś przerabiał podawania sznurka linką z ciągnika na elektryczne?
      Wiem że ktoś gdzieś już o tym pisał ale nie uzyskałem odpowiedniej odpowiedzi.
      Myślę nad dwoma możliwościami:
      1. zamontowanie jakiegoś silnika 12v np od wycieraczek żeby napędzał bezpośrednio rolki wyciągające sznurek. (minus taki że wtedy silnik będzie cały czas się kręcił po wyłączeniu go bo bela będzie go napędzać ciągnąc sznurek)
      2. zamontowanie czegoś co napinałoby napinacz paska który napędza wszystko( to co teraz robię ręcznie linką z ciągnika) i ta opcja wydaję się lepsza ale ...? Co zamontować? Siłownik elektryczny np od bramy? Niekoniecznie dobre rozwiązanie.
      Macie jakieś inne pomysły?
       
    • Przez rafal4610
      Witam. Mam do Was pytanie. Posiadam stary agregat Bomet z wałkami na łańcuszkach(jak na zdjęciu). Od jakiegoś czasu nosze sie z zamiarem przeróbki "na sztywno" jak w nowszych typach. Pytanie czy kupie gotowe te jarzma ? Bo przejrzałem kilka sklepów w necie i nigdzie nie widze. Jeśli dorobie z pręta gwintowanego 12 to to wytrzyma ?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj