Zaloguj się, aby obserwować  
Theprzemo205

choroba uszu u swin!! Szybka pomoc!!

Polecane posty

Theprzemo205    24

Witam!! Prosze o szybka pomoc! Problem polega na tym ze własnie u prosiaków okoó 30kg zauwazyłem u uszach taką narosl.Wyglada to tak samo jak parch w uszach u królików. Prosze o szybką pomoc. Jak to wyleczyc?? czy to grozne?? I skąd to sie bierze u swin?? Z góry dziekuje!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fergusonki    37

hmm.. opisz dokładniej jak to wygląda :)

Mają to wszystkie czy tylko jeden patyk? czy może tylko nieliczne sztuki?

Edytowano przez fergusonki

Massey Ferguson podbija swiat :D

Moje Stado Ferdków : Massey Ferguson 6480, Massey Ferguson 5475, Massey Ferguson 3125...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Najlepiej jakies zdjęcie wstaw bedzie łatwiej !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Theprzemo205    24

no własnie problem w tym ze nie mam czym zrobic zdjec. Szczególni jest to u jednej sztuki ale tez zauwazyłem ze u innych jest to w niewielkiej ilosci. Wybląda to tak ze po zajrzeniu do ucha witac taki czarny nalot do okoła jakby to były brudne uszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fergusonki    37

Czarny nalot? A czy to czasem nie jest bród ? :D Kurcze trzymam trochę tych świń ale nie spotkałem się z czymś takim ;)

Może spróbuj to zetrzeć, może po prostu ugryzione i się papra.. trudno stwierdzić nie widząc tego ;) A czy przy tym nie występują stany zapalne?

 

Czarny nalot? A czy to czasem nie jest bród ? :D Kurcze trzymam trochę tych świń ale nie spotkałem się z czymś takim ;)

Może spróbuj to zetrzeć, może po prostu ugryzione i się papra.. trudno stwierdzić nie widząc tego ;) A czy przy tym nie występują stany zapalne?


Massey Ferguson podbija swiat :D

Moje Stado Ferdków : Massey Ferguson 6480, Massey Ferguson 5475, Massey Ferguson 3125...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freestep    4

Jak to wyglada ? koncowki uszu czernieja lub zaczynaja gnic ? jesli tak to moga to byc streptokoki, nie sa na tyle silne by sparalizowac mozg tylko wystepuja w takiej postaci, pozniej bedzie problem z gryzieniem tych uszu. najlepiej dodawac do wody Amoxycyline + Promycine, poprzez dozownik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiben    23

sprzedaje prosiaki z najwyzszym statusem zdrowia do goscia ktoremu wlasinie te maje dostaly chore uszy ponoc sa strupy pekaja i swinie sie gryza a zarazily sie bo dokupywal tez z innych zrodel moj wet zaleca nie amoksy tylko oksytetracykline poczekam na wiesci o efektach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxiben    23

dokladnie tyle trzeba dac bo niektorzy daja kg ale 20% i nie ma sily uderzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez globus512
      Witam. Ktoś się orientuje jak to jest z tą rekompensatą ? To jest na terenie całego kraju? Zastanawiamy się nad wygaszeniem produkcji, co trzeba spełnić i do kogo się udać aby dostać taką rekompensatę, w jakiej jest ona kwocie i przez jaki okres, jak to wygląda? Jeśli ktoś wie będę wdzięczny za pomoc. 
    • Przez NHCS
      NWitam. Podczas sortowania odrzucucono u mnie parę ton schorowanych i źle przechowanych ziemniaków, np. mokra zgnilizna. Co powinienem fachowo z tym zrobić,  żeby nie rozwodzić tych chorób po polu? Bo jeżeli wyrzuca np. na obornik to tak się dzieje. 
    • Przez AgroMajsterTeam
      chodzi o to żeby starczyło zboża do następnego zbioru ile się utrzyma świń ? ps. pyta mój wujek xd
    • Przez Piotrekcbr
      Witam. Co to jest czy ktoś wie?


    • Przez Konfetti223
      Witam wszystkich 
      Mam problem z kapustą, tzn. kapusta jest dość mała jak na ten czas i co gorsze ma uschnięte dolne liście a te trochę wyżej zaczynają robić się zółte oraz na krańcach pojawiają sie czarne "kropeczki" nie wiem dokladnie jak to nazwać.
      W zeszłym roku również mieliśmy problem z kilkoma tunelami, tej samej odmiany ale na innym stanowisku.
      Każdy wtedy twierdził że kapusta nie była zahartowana przed zdjęciem folii oraz to że miała zbyt mokro (2-3 dni po zdjęciu folii nadszedł ulewny deszcz). Wtedy nawet opryski na grzyba nie pomagały.
      W tym roku jest podobnie jednak ta "faza" zrobiła się o wiele szybciej bo jeszcze pod tunelami.
      Już po prostu ręce opadają... Może ktoś miał podobnie i wie co może pomóc? Bardzo proszę o pomoc 


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj