Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Ziomal20084    43

Powiem tak: Fajne maszyny, ale moim zdaniem maja mały rostaw osi, sa po prostu krotkie, kabina troche mała, pasazer ma problem z upchaniem nog. RC fajny tls i moze byc bardziej wybajerowany, mc bez tls. skret troche mały, ale na ogranicznikach dało by rade jeszcze cos wykombinowac, ogolnie fajna maszyna ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Furios_pl    0

tak sie zastanawiam nad wyborem czy wziaść 6100rc czy 6115m, wiem ze w m będzie więcej przestrzenie w kabinie i szerszy rozstaw osi

jak wyglada temat wymiany oleju te same ilosci koszty wychodza w tych modelach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piters182    29

Witam, teraz w jakim najmniejszym JD występuje amortyzacja, wcześniej w najmniejszym była miekka oś w 6130 comfort, a teraz jak to wygląda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

Teraz miękką oś masz już w 6090RC ocxzywiście za dopłatą.


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MKrajes    133

Jeżeli chodzi o RC to różni się on od MC po pierwsze ceną ok 20 tys netto. wielkich różnic nie ma ta sama kabina ten sam silnik tylko w przypadku RC mamy turbosprężarkę o zmiennej geometrii która daje ciągnikowi 10 km x inteligentnego zarządzania mocą. Róznice zaczynają się przy konfiguracji opcji dodatkowych. TYLKO RC możemy doposażyć w TLS i skrzynię AutoQuad oraz system precyzyjnego rolnictwa.

 

Co do podobnej ceny 6105M do 6100RC/MC to mówimy tutaj raczej o ciągnikach dwóch róznych klas. Seria MC i RC są to ciągniki typowo pomocnicze. Seria M/R to bardziej ciągniki główne o większej masie i większych gabarytach.

Co do zwrotności mi przypadły bardzo do gustu kąt skrętu wcale nie jest większy niż u konkurencji (na świeżo porównywane z MF) a można go jeszcze o trochę zwiększyć.

 

Co do opinii użytkowników to będzie bardzo ciężko bo w woj podlaskim sprzedała się dopiero pierwszy 6100MC i chyba dopiero dzisiaj ma trafić do gospodarstwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziomal20084    43

Wczoraj mielismy pokazy zielonkowe gdzie głownymi faworytami wlasnie był RC i MR i z tego co słyszałem jest chetny na RC ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Furios_pl    0

A jak wygląda hydraulika, jest osobny olej tak jak jest np. w Pronarze 82sa czy jest pobierany z przekładni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Weszła teraz promocja na MC i RC. Będę prawdopodobnie skłaniał się ku 6110MC i mam wyrobić się w 200 netto (z małymi dodatkami do wyposażenia). Tak powiedział diler.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko tyle powiedział że weszła promocja a na szczegóły trzeba jechać do siedziby. Na którymś forum wyczytałem że niby -4% ale jak jest naprawdę to nie wiem. Jak 6110mc wyjdzie w 200 netto to 6110rc w 220 napewno, więc z tymi cenami nie będzie aż tak źle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiler    16

No to dziwne mi 6100MC 185 netto powiedział sprzedawca. Bez negocjacji taki jak na placu stoi. Wyposazenie to skrzynia 16x16, klimatyzacja, hydraulika 3 sekcjie, pompa wieksza. A za RC 6100 cos koło 220 netto i skrzynia 24x24, TLS, i dalej...... oczywiscie mozliwosc negocjacij.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Z klimą ale bez pneumatyki np. W marcu znajomy dealer sprzedał 6105 r ze skrzynią eko, tls ale bez pneumatyki za 220 netto. Zależy gdzie trafisz. Szczerze powiedziawszy teraz sprzedawali 6115m coś chyba koło 220. Ale nie pamiętam. Skrzynia 16x16 bez tls.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak, miałem ofertę na 6115M na 220tys ale trochę jestem za biedny na taką maszynę:) Z resztą co to za traktor bez pneumatyki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653
Napisano (edytowany)

Nie każdemu to potrzebne. Za kilkaset zł przerobisz hamulce przyczepy na hydrauliczne. Pneumatyka zabiera energię silnika. Chyba, że sprzęgło sprężarki jest wyłączane jak w klimie. Układ komplikuje budowę ciągnika i ogranicza ewentualny dostęp do innych podzespołów. No i najważniejsze w jd pneumatyka kosztuje około 10 tys netto. Jeśli kupujemy na unię. Pal licho 5 tys można dołożyć. Jeśli za włąsne pieniądze tak jak ten gość kupił 6r to z pneumatyki za 10 tys netto można zrezygnować.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekvegas    0
Napisano (edytowany)

To jak jest z tymi cenami za RC. Mi dwóch konkurencyjnych dealerów z centrum polski zeszło do ok 220tys netto za 6110RC z tls mocniejszą pompą 114l opony 520 420 klima sterowanie wom na błotniku skrzynia 24x24

Edytowano przez marekvegas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Furios_pl    0

wczoraj byłem u dilera za 220netto 6115m a za 240netto 6105r tak wiec jak kolega pisze ze za rc trzeba dac 220 to nie ma sensu według mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mateuszek12
      Witam pomoże ktoś może miał ktoś problem tego typu. Niekce działać mi klimatyzacja w john deere 6910s co to może być za przyczyna.
    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez Nicik83
      Witam jak w tytule potrzebuje informacji jakie powinny być długości pasów w tej prasie.
    • Przez mrursus360
      Jak wyglada u Was proces owijania w prasach John deere 592 i pochodnych. U mnie ramię wysuwa się idzie do końca wraca się i jeszcze raz idzie do końca i wraca do ucięcia sznurka. Czy u Was też tak idzie czy ramię wysuwa się do końca i wraca do ucięcia?
    • Przez czmochu97
      Witam, ten oto kawał...... robi sobie ewidentnie z nas zarty. Temperatura zewnętrzna powyżej 20 stopni i już wali go w łeb. Aczkolwiek, podczas pracy, o ile to można nazwać pracą, przejechałem jakieś 700 metrów z agregatem i gaśnie, nie odpale, bo zapowietrzony. Delikatne psikniecie plakiem i znowu chodzi i tak później może przejade z kilometr, a może już nie. Co mu może być, dodam że rok temu pod koniec prac letnich też tak zaczął robić, ale tylko jak temperatura zeszła niżej, było okej.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj