bel920

case5150 maxxum kupno

Polecane posty

bel920    8

zastanawiam się nad kupnem takiego ciągnika za kwote 50000-60000 tyś zl i pytanie czy to dobry wybór czy coś innego ,jako główny do gospodarstwa na 40ha produkcja bydła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziel    115

Wybór bardzo dobry. Tego ciągnika nie da sie zajechać :) Sąsiad ma. Kupił używany i bez żadnej awarii śmiga już 3 rok :) Z tego co widzę to mocy też mu nie brakuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek6630    0

Ja mam 60 ha, mam SameSilvera90 (90km), 4 cylindry, no cóż ostatnio parę ha doszło, i potrzebowałem drugiego ciągnika, chciałem koniecznie 6cylindrowego, przejrzałem dokładnie opinie, porównywałem marki co do ceny, niezawodności, łatwości dostępu do części, i oczywiście sugerowałem się dużo opiniami innych. Byłem u znajomego, który handluje maszynami, miał Case5150 i Forda(new holland)8360, moc ta sama- 125km, przejechałem się obydwoma, silniki w obydwóch chodziły bardzo ładnie, ale Case był zgrabniejszy i lepiej się jechało bo drodze, był bardziej "elastyczny". Ostatecznie zdecydowałem się na Case, wystarczyło tylko poszukać ładnego egzemplarza i kupić za dobrą cenę. Oglądałem 5 Case'ów5150 i w końcu się zdecydowałem na jednego z nich. Silnik był suchy, blacha ładna, silnik ładnie chodzi, opony z tyłu nowe, z przodu ok. 80% bieżnika i w bardzo dobrym stanie. Jechałem po niego 220km. Mam go już ponad miesiąc, chodził z prasą150cm, już orałem 1ha 4 skibowym pługiem Unia obrotowy, zabezpieczenia resorowe i powiem szczerze prawie nie czułem, że mam podhaczony pług, ziemia nie była wcale lekka. Jak narazie nie mam żadnych wycieków, zrobiłem zmianę oleju i chodzi jak nowy. Także lepszey ciągnik w tej cenie trudno będzie dostać, tylko jeśli zdecydujesz się na zakup go to naprawdę bez pośpiechu zobacz parę egzemplarzy, przemyśl sprawę jasno i dopiero kup, bo bez sensu będzie, gdy pojedziesz, zobaczysz pierwszy ciągnik, silnik niby suchy, ładnie odmalowany i bierzesz. Podsumowując ja kupiłem Case5150, 94rok za niecałe 52tyś. i jestem z niego bardzo zadowolony i gwarantuję ci, że jeśli kupisz zadbany egzemplarz to będziesz bezawaryjnie jeździł przez długi czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
casexpmx    10

Ciągniki serii 51xx to dobre ciągniki mam już go 8 lat i z silnikiem zero problemów ze skrzynią był nie wielki problem,czasami nie chciał przeżucać jazdy przód tył.Jestem z niego zadowolony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xforrest    1

Witam, również przymierzam się do zakupu takiego case. Czy ten model bardzo dużo pali czy też tak średnio? Czy części do niego są drogie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati00733    25

posprawdzaj wszystko na spokojnie,hydraulike czy wszystko dziala,napedy,biegi...jak ja kupowalem mx,to staly ladne egzemlarze w ruchocicach,na otomoto szymkowiak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek6630    0

Co do spalania, to na swoją moc moim zdaniem dość mało. Jeżeli chodzi o orkę i uprawę ziemi to nie powiem bo jeszcze nie wyjechałem w pole, ale jak chodził z prasą rolującą 150cm, porównując do sąsiada JohnDeera o tej samej mocy to mało palił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
los    0

Witam co do spalania mój case 5150 w orce od 12 do 17l/ha przy podorywkowym agregacie 8-10L/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba_cesc    2

Zastanawiam się nad kupnem modelu 5150 i chciałbym sie was zapytac o 2 najwazniejsze rzeczy a wiec czy sa w tym ciagniku jakies probemy ze skrzynia biegow bo takie zdania slyszalem oraz czy podnosnik jest dobry w tych modelach bo mam zetora 16145 i kupilem agregat uprawowo siewny RAU i okazalo sie ze zetor przez pierwsza godzine pracy go podnosi ale gdy olej sie rozgrzeje to nie ma szans go podniesc wiec ten case ma byc glownie do tego agregatu. I chcialbym ogolnie wasza opinie o tym modelu uslyszec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242

mam 5140 . jesli chodzi o udzwig to nie mam zarzutu agregat talerzowy 1100kg 3m+ siewnik z ziarnem jest bardzo stabilny bo waży 5,5t. musisz tylko pompe sprawdzic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242

najczęściej szwankuje hydraulika i elektryka podnośnika. warto posłuchać czy pompa nie wyje po odpaleniu i skręcaniu kołami. regeneracja pompy około 3-5 tys zależy od zakładu nowa 25 tyś. jeśli spada jej wydajność po rozgrzaniu potrafi rozłączyć skrzynie wciśniecie sprzęgła pomaga ale to znak dla dotychczasowego posiadacza aby wypchnąć do żyda jak najszybciej. nie radze kupować picowanego i umytego myjką bo pomimo że działał bez zarzutu to woda i korozja robią swoje z czujnikami i wiązkami el. i później czyta się na forum a to nie podnosi a to rewers nie działa. mechanicznie ciągnik bardzo trwały. ten egzemplarz wygląda ok i ma instalacje pneumatyczną co oznacza że ma szybką skrzynie bo pewnie jest z niemiec. tuz przedni i klima no i wersja pro chociaż maska malowana albo nie od jego bo brak oryginalnych naklejek i dlatego przyjrzał bym mu się bo może być składakiem od handlarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    585

Znajomy kupił taki sprzęt.Miał być idealny ,nawet miał możliwość posprawdzać ciśnienia.Po pół roku zaczęło opiłkować sprzegło,zapchany filtr,potem trafiło pompę i kilkanaście tysiaków z kieszeni.Teraz się zastanawia czy dobrze zrobił kupują ten model.Z tego co wiem to jeszcze nie koniec awarii i na razie sprzęt stoi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
henio78    0

Witam każdy ciągnik jak się decydujemy już go kupić jest dla nas idealny bo wydajemy nasze ciężko zarobione pieniądze sprawdzany testujemy oglądamy bieżemy ze sobą dobrego mechanika a i tak po kupnie i przepracowaniu parudziesięciu godzin okazuje się że nasz idealny sprawdzony ciągnik się popsuł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez casemaxxummx135
      Jaki olej doi case mx 135 ( hydraulika silnik napęd ) Czy jeszcze gdzieś sie wymienia olej oprócz tych wymienionych ? ile wchodzi oleju i ile posiada filtrów? bo widziałem 4 ale nie jestem pewien czy to wszystkie. Proszę o pomoc
    • Przez zom3
      Witam
       
      Pomóżcie co mam wybrać obie maszynki będą z przednimi amorami cenowo Maxxum trochę taniej jakieś 12 tysi.
    • Przez deutzdx605
      Witam.
      Planuje zakup nowego Case Maxxum 125. Chciałbym sie zapytać jakie jest jego spalanie i jak możecie go ocenić pod względem awaryjności i komfortu pracy?
      Pozdrawiam.
    • Przez mmka00
      Witam. Od pewnego czasu w moim case mx 135 zniknęły półbiegi tzn na każdym biegu 1 półbieg jest dobrze 2 półbieg tez jest dobrze natomiast 3 półbieg jest taki sam jak poprzedni a 4 półbieg to znowu pierwszy... Ma ktoś jakiś pomysł jaka może być tego przyczyna?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam
    • Przez ton16
      Witam wszystkich,
      do żniw muszę kupić nowy ciągnik w przedziale mocy 110-130, chciałem kupić deutz'a ( jako, że już posiadam i jestem zadowolony) jednak trafił mi się bardzo okazyjnie case maxxum 110 cvx, full opcja( tylko brak GPS) za 230 tyś netto, lub bez dodatkowego wyświetlacza 225tys. i tu moje pytanie, jak się sprawuje, czy ktoś posiada tu na forum taki model i może podzielić się opinią. Ciągnik będzie głównie używany w transporcie, opryskiwaczu, rozsiewaczu do nawozów oraz agregacie uprawowym. Wiem, że każda marka jest dobra, wystarczy dbać, lecz głównie chodzi mi o opinie o skrzyni i całej elektronice. Szukałem podobnego tematu, lecz żaden nie dotyczył tego małego cvx'a.

      Zapomniałem dodać, że miałem go na testach i do ciągnika nie mam żadnych zastrzeżeń, mocny, wygodny, przyjemnie się pracowało. Za deutz'a 6120 zaśpiewali mi 240 tys. wersja podstawowa i uważam, że to spora suma jak za ten ciągnik. Co do serwisu, nie ma to znaczenia, oba są blisko.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj