Junkers

Jakie gumy strzykowe do dojarki kupić??

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Junkers    44

Witam,

tematu takiego nie znalazłem dlatego chciałem się was zapytać jakie silikonowe gumy strzykowe kupić do dojarki konwiowej??

 

Stare czarne gumowe mają już 3 lata(wiem że trzeba zmieniać częściej ale nie było barterii) i prawdopodobnie dzisiaj jak nie wcześniej puściły mleko na podciśnienie.

Te czarne gumowe DeLaval są dobre ale nie widać jak mleko leci z kubka, dlatego mam już jeden komplet silikonowych (przezroczystych) Genes takie za 60zł ale są one bardzo miękkie na zagięciach i dodatkowo mają takie przewężenia u nasady kolektora i przy dociskaniu ręką mleko prawie nie leci.

Co polecacie??

 

Posty połączone

 

Napisany 05 lipiec 2013 - 09:35

http://mleczarstwo.s...kowe-c-5_7.html

http://mleczarstwo.s...kowe-c-5_8.html

Wybór jest duży, może warto dopłacić do tych antybakteryjnych??

Nikt nic nie powie??

Edytowano przez KRISTOFORn

KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029

Chętnie poznam także opinie o gumach strzykowych wykonanych z silikonu, ich trwałości, czy nie wymagają zmian w sposobie mycia i rodzajach środków. Coraz gorsza jakość gum klasycznych, skłania mnie do zmiany materiału z jakiego są zrobione.


"

EDYTORIAL

 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Retragon    3

Gumy silikonowe są bardzo dobre ale uważaj by nie były pokaleczone strzyki niekiedy to się zdarza silikony z lekkich ran zrobią duży problem ja osobiście używam Genessa pozdrawiam retragon2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

Bardzo ciekawe tylko dlaczego tak sie dzieje?

Napisze ktos cos jeszcze jakie silikony kupic, bo jak mowie jedne co mam od niedawna to przy zdajaniu na koniec za bardzo sie zginaja.


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
statek    140

ja mam 3 komplet w ciagu 9 lat stimulor. Raz mialem zielone westfalii i leza sobie w koszu.

Polecam

stimulor.pl


Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

Kupilem silikony genesa ale inne bez tych nakładek, bo sa jakby grubsze na koncach przy kolektorze.

Kolego @statek te stimulory to chyba nie są przezroczyste, chyba że się mylę.


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

W moim gospodarstwie od lat używamy tylko gum silikonowych .Węże do mleka ,też mamy silikonowe ,bo są trwalsze ,w zimie bardziej elastyczne ,a nie jak te zwykłe po jakimś czasie zsuwają się jak nie z kolektora ,to z kany :wacko: .Obecnie właśnie mam firmy Genes i jestem z nich bardzo zadowolona .

Edit:

Kupilem silikony genesa ale inne bez tych nakładek, bo sa jakby grubsze na koncach przy kolektorze.

Ja mam te z nakładkami i nie mam tego problemu zaginaniem. Nie gnieć tak ,to się nie będą zaginać ;):P

Edytowano przez Meg5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikolas29    449

a ja jak miałem silikony to ciagle spadały krowom z cyckow i dlaczego?

kupiłem zwykłe czarne z delawalu i jest ok

Edytowano przez nikolas29

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
a ja jak miałem silikony to ciagle spadały krowom z cyckow i dlaczego?

Ponieważ silikonowe są miększe od zwykłych i jak np. krowa ma małe ,cienkie strzyki to spadają . Ważne jest też odpowiednie ciśnienie w dojarce i odpowiednia praca pulsatorów . Ja tylko na silikonowych doją od paru lat i nie chcę innych .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikolas29    449

meg...jakie drogie te gumy silikonowe są? u nas sa przezroczyste i jakies żółte no i czarne ale cen nie znam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

Dokładnie u mnie też silikony potrafią spadać czasem jest to denerwujące, ciśnienie i pulsatory muszą być ok zawsze i o tym się nie mówi.

Komplet silikonowy nie jest taki drogi, ja w mleczarni dałem 60zł, czarne oryginalne DeLaval kosztują 45zł, bo są też podróby w tej samej cenie nadziałem się na nie na rynku i odradzam.

U mnie pierwszy komplet silikonowy jaki kupiłem to po pół roku dwa strzyki pękły w miejscu jak przylega strzyk krowy pod wymieniem, drugi na razie się trzyma. Oba są z Genesu.

Jedyny plus jaki zaobserwowano to to że widać jak mleko leci, niestety nic więcej.


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie potwierdzę Waszego zdania ,ponieważ ja tylko na silikonowych doję od co najmniej 5-6 lat . Może to zabrzmi niedorzecznie, ale wymieniam je raz na 2 lat ,ponieważ wcześniej nie ma potrzeby ,gdzie czarne gumy już po pół roku miały oznaki zużycia i były do wymiany . Nigdy też nie miałam przypadku by silikonowe pękały ,gdzie przy czarnych z firmy Polanes miałam taki przypadek ,tyle tylko że pękła w środku kubka udojowego .

Jedynym minusem jaki widzę w silikonach to z czasem dostają takich czarnych przebarwień . Przebarwienia te nie mają wpływu na jakość mleka ,ale wyglądają mało estetycznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Grzes5
      Potrzebuje schemat podłączenia elektrycznego myjki od dojarki przewodowej Westfalia Westfalia Circomat Autotherm
    • Przez Maroczek1
      Witam!
      Chciałbym zapytać jaki rozmiar opon do samochodów odpowiada rozmiarowi opony przyczepy: 6.5 - 16C lub 7.5 - 16C ?
      Te opony w mojej przyczepie pochodzą prawdopodobnie od Żuka, lecz nie ma już w oponach do samochodów dostawczych takich ozaczeń jak np. 6.5 - 16C lub 6.5 R16C tylko są oznaczenia takie jak w samochodach osobowych np. 175/65R16..
       
      Prosze o odpowiedź Bo moje opony jeszcze trochę i nie będą się nadawały do użytku...
    • Przez Imbroglio
      Czy macie jakiś sprawdzonych dostawców, producentów elementów gumowych do ciągników Ursus?

      Chodzi mi o wszelkiego rodzaju osłonki gumowe, mieszki itp. Do C360 kupiłem mieszek osłony drążka zmiany biegów to jeden się rozpadł zanim zdążyłem go założyć (wymienili w lokalnej agromie), drugi po paru tyg w zasadzie nie istnieje. Podobnie np. osłonka przegubu drążka kierowniczego w C385.

      Czy jesteśmy skazani na loterię i nadzieje że Chińczyk tym razem zrobił z gumy a nie z gównolitu? Jestem w stanie zapłacić zamiast tych 3zł nawet kilka razy więcej, byle tylko mieć pewność że guma nie rozpłynie się po miesiącu.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj