Skocz do zawartości
Junkers

Jakie gumy strzykowe do dojarki kupić??

Polecane posty

Junkers    42

Witam,

tematu takiego nie znalazłem dlatego chciałem się was zapytać jakie silikonowe gumy strzykowe kupić do dojarki konwiowej??

Stare czarne gumowe mają już 3 lata(wiem że trzeba zmieniać częściej ale nie było barterii) i prawdopodobnie dzisiaj jak nie wcześniej puściły mleko na podciśnienie.

Te czarne gumowe DeLaval są dobre ale nie widać jak mleko leci z kubka, dlatego mam już jeden komplet silikonowych (przezroczystych) Genes takie za 60zł ale są one bardzo miękkie na zagięciach i dodatkowo mają takie przewężenia u nasady kolektora i przy dociskaniu ręką mleko prawie nie leci.

Co polecacie??

Posty połączone

Napisany 05 lipiec 2013 - 09:35

http://mleczarstwo.s...kowe-c-5_7.html

http://mleczarstwo.s...kowe-c-5_8.html

Wybór jest duży, może warto dopłacić do tych antybakteryjnych??

Nikt nic nie powie??

Edytowano przez KRISTOFORn

agromatik    175

Chętnie poznam także opinie o gumach strzykowych wykonanych z silikonu, ich trwałości, czy nie wymagają zmian w sposobie mycia i rodzajach środków. Coraz gorsza jakość gum klasycznych, skłania mnie do zmiany materiału z jakiego są zrobione.

Retragon    3

Gumy silikonowe są bardzo dobre ale uważaj by nie były pokaleczone strzyki niekiedy to się zdarza silikony z lekkich ran zrobią duży problem ja osobiście używam Genessa pozdrawiam retragon2

Wiadomość z agroFakt.pl

Junkers    42

Bardzo ciekawe tylko dlaczego tak sie dzieje?

Napisze ktos cos jeszcze jakie silikony kupic, bo jak mowie jedne co mam od niedawna to przy zdajaniu na koniec za bardzo sie zginaja.

statek    137

ja mam 3 komplet w ciagu 9 lat stimulor. Raz mialem zielone westfalii i leza sobie w koszu.

Polecam

stimulor.pl

Junkers    42

Kupilem silikony genesa ale inne bez tych nakładek, bo sa jakby grubsze na koncach przy kolektorze.

Kolego @statek te stimulory to chyba nie są przezroczyste, chyba że się mylę.

Meg5    342

W moim gospodarstwie od lat używamy tylko gum silikonowych .Węże do mleka ,też mamy silikonowe ,bo są trwalsze ,w zimie bardziej elastyczne ,a nie jak te zwykłe po jakimś czasie zsuwają się jak nie z kolektora ,to z kany :wacko: .Obecnie właśnie mam firmy Genes i jestem z nich bardzo zadowolona .

Edit:

Kupilem silikony genesa ale inne bez tych nakładek, bo sa jakby grubsze na koncach przy kolektorze.

Ja mam te z nakładkami i nie mam tego problemu zaginaniem. Nie gnieć tak ,to się nie będą zaginać ;):P

Edytowano przez Meg5

nikolas29    164

a ja jak miałem silikony to ciagle spadały krowom z cyckow i dlaczego?

kupiłem zwykłe czarne z delawalu i jest ok

Edytowano przez nikolas29

Meg5    342
a ja jak miałem silikony to ciagle spadały krowom z cyckow i dlaczego?

Ponieważ silikonowe są miększe od zwykłych i jak np. krowa ma małe ,cienkie strzyki to spadają . Ważne jest też odpowiednie ciśnienie w dojarce i odpowiednia praca pulsatorów . Ja tylko na silikonowych doją od paru lat i nie chcę innych .

nikolas29    164

meg...jakie drogie te gumy silikonowe są? u nas sa przezroczyste i jakies żółte no i czarne ale cen nie znam

Junkers    42

Dokładnie u mnie też silikony potrafią spadać czasem jest to denerwujące, ciśnienie i pulsatory muszą być ok zawsze i o tym się nie mówi.

Komplet silikonowy nie jest taki drogi, ja w mleczarni dałem 60zł, czarne oryginalne DeLaval kosztują 45zł, bo są też podróby w tej samej cenie nadziałem się na nie na rynku i odradzam.

U mnie pierwszy komplet silikonowy jaki kupiłem to po pół roku dwa strzyki pękły w miejscu jak przylega strzyk krowy pod wymieniem, drugi na razie się trzyma. Oba są z Genesu.

Jedyny plus jaki zaobserwowano to to że widać jak mleko leci, niestety nic więcej.

Meg5    342

Nie potwierdzę Waszego zdania ,ponieważ ja tylko na silikonowych doję od co najmniej 5-6 lat . Może to zabrzmi niedorzecznie, ale wymieniam je raz na 2 lat ,ponieważ wcześniej nie ma potrzeby ,gdzie czarne gumy już po pół roku miały oznaki zużycia i były do wymiany . Nigdy też nie miałam przypadku by silikonowe pękały ,gdzie przy czarnych z firmy Polanes miałam taki przypadek ,tyle tylko że pękła w środku kubka udojowego .

Jedynym minusem jaki widzę w silikonach to z czasem dostają takich czarnych przebarwień . Przebarwienia te nie mają wpływu na jakość mleka ,ale wyglądają mało estetycznie.

leszekb    34

My korzystamy tylko z takich i nie mam zastrzeżeń. Myślę, że to kwestia przyzwyczajenia i też dobrej jakości produktu. W gumy strzykowe zaopatrujemy się w w sklepie internetowym http://www.avita.pl/pl/ już od wielu lat. Cenimy ich za szybkość realizacji dostawy i profesjonalizm, bo jeśli trzeba, to też doradzą.

w temacie o dojarce przewodowej chcesz żeby polecić Ci dostawcę części a tu sobie zaprzeczasz jak ta firma tak samo oszukuje jak ty to ja tam na pewno nic nie kupię

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się