karino

opinie o nowym URSUS 11024, prośba, zamierzam kupić..

Polecane posty

karino    0

jesli ktoś użytkuje nowego ursusika, to proszę o szczerą opinię. Mam dylemat, czy doplacać 30000do nowego claas axos, czy kupić 110KM ursusa. Pomóżcie. biore kredyt..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
case-jxu-95    12

jesli ktoś użytkuje nowego ursusika, to proszę o szczerą opinię. Mam dylemat, czy doplacać 30000do nowego claas axos, czy kupić 110KM ursusa. Pomóżcie. biore kredyt..

Nie mam u siebie ani claasa ani ursusa ,ale traktor kupuje się na kilkanaście lat i to za kosmiczną kasę tak więc dobrze się zastanów aby potem nie żałować osobiście postawiłbym na claasa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin349    26

Mam podobne zdanie bo w classie wszystko jest wydajniejsze,silniejsze itd i lepsza skrzynia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karino    0

Dziekuję. Daje do myślenia. Za ursusem stoi teoretycznie łatwiejsza, tańsza naprawa - części, ich dostęp i ich cena, tylko to.. Tak myślę, możesię mylę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

To najpierw też sprawdź czy do tego nowego ursusa jest taki dobry dostęp do części bo jak się nie myle to turecka mysl techniczna i może być z czasem małe kuku z częściami zanim dobrze wejdą na rynek.

a 30 tys wiecej za Classa to nie jest jakas astronomiczna różnica - ja przy takiej kwocie to bym się nawet nie zastanawiał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bboyUrsus    10

@Mikruss

Ursus 11024 to nie ,,turecka myśl techniczna". Ten Ursus to jeszcze Polski, Warszawski ciągnik. Te Tureckie to Ursusy serii H. Z częściami nie ma problemu, bo np. siedzi w tym modelu silnik Perkins.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

Pol-Mot Foton był z Chin, seria H wywodzi się z Turcji, z firmy Hattat Tarim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gambler    5

URSUS i Class ma chyba ten sam silnik perkinsa w zasadzie sa to składaki jak farmtrak MCornik.......za clasem przemawia chyba lepsza skrzynia wyposazenie ...niedaleko mnie posiadaja jednego ursusa własnie z turcji i servis nawet tego nie naprawia u rolnika tylko woza go az do lublina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal5245    6

Ja bym się zdecydował na Classa, o ile masz do niego dobry serwis w okolicy. Lepiej dopłacić i spać spokojnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
instas    21

Wypowiadacie się a nie macie bladego pojęcia o nowych ursusach. Firma Hattat jest spółką Indyjską posiadającą udziały w firmie Pol-mot. Po połączeniu się Pol-mot i Warfamy obie spółki wykupiły prawa do wykorzystywania nazwy Ursus i technologi :P, jeżeli możemy to tak nazwać. Nowe Ursusy serii H dawne Pol-moty to nic innego jak Valtra A która została skopiowana (wykupiona licencja)niemalże w całości. Wystarczy wsiąść do serii H i do tego pseudo ursusa 11024, różnicę widać i czuć. Wykończenie elementów tj. dzwignie, kierownica i całe wyposażenie to dwie różne bajki. Też przymierzałem się do zakupu 11024 ale jak zacząłem się interesować tematem to szybko mi przeszło. Ta skrzynia to porażka, brak reduktora biegi wchodzą prawie jak w MTZ TS(którego posiadam). Teraz zdecydowałbym się albo na ursusa 10014H lub trochę droższego NH T5 95 (w Rolmax za ok150tys. netto). Jeżeli przeszedł by mi wniosek na 110-120KM (na 20ha) to kupiłbym NH T6 120 za 180tys. netto. Za NH przemawia ogólno dostepny i nie za drogi serwis. Znajomy posiada MF coś ok. 180kM i teraz kupił 200kM Classa. Za pierwszy serwis MF zaproponowali mu ponad 7 tys. zł. Class myśle że bedzie zbliżony, naprawy należą do jednych z najdroższych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OKEY    154

http://polmot.pl/spolki,54.html

 

Właścicielem w ponad 60% Ursusa jest Polmot HOLDING.SA jak widać w linku nie tylko jest właścicielem Ursusa . Ogólnie Rządzi tym rodzina Zarajczyków .

A co do wyboru ciągnika to w zależności jaki jest Ci potrzebny .Jesli masz kase na zakup no i utrzymanie drogiego ciagnika to bierz zachodni a jesli będziesz nim robił 200mtg rocznie to szkoda kasy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

Hattat jest z Turcji i udziałów w Pol-mocie nie posiada. Hattat produkuje serię H sprzedawaną u nas pod marką Ursus

 

Hattat jest z Turcji i udziałów w Pol-mocie nie posiada. Hattat produkuje serię H sprzedawaną u nas pod marką Ursus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FINN    1478

jak kogoś stać kupić claasa to i musi go stać aby go utrzymac... kup taki ciągin , na którego ciebie stac... bo chyba nie masz zamiaru cały rok pracowac na spłaty kredytu i przeglądy?? a za 30 tyś to możesz do niego dokupic jeszcze trochę sprzętu, tym bardziej ze bierze się go na kredyt...


"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek79    0

Witam. Posiadam już URSUSA 11024 Kupiłem go w sierpniu 2012. Nie polecam zakupu tego ciągnika nikomu. Ciągnik okazał się wielką porażką był u mnie w gospodarstwie zaledwie 2-3 miesiące. Reszta to nie konczące sie bezskuteczne naprawy w serwisie. Zaczynając od dziurawego baku do tego ciężko działające sprzęgło, zgrzyty skrzyni biegów , pękające linki zmiany biegów. Hamulec samoczynnie zatrzymywał ciągnik. Tylni TUZ rozpadł się całkowicie naprawa to 3 miesiące. Jedno co dobre w tym ciągniku to silnik reszta do niczego licząc cenę URSUSa a NH wcale nie jest tańszy bez rewersu klimy i innego wyposażenia . Dodam że kupiłem ten ciągnik na kredyt płacę tylko raty a ciągnik stoi u sprzedawcy obecnie sprawę rozpatruje sąd.

Stanowczo odradzam zakup tego ciągnika!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sobolek    1

darek jak w tym ciągniku wszystko się łamie to jest to niemożliwe albo jakiś błąd w produkcji. Znam takiego jednego ma takiego ursusa i śmiga jak chce i nic się jeszcze nie psuło a kupił w maju tego roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek79    0

Nie wiem jak się sprawuje wypust z tego roku . Z tego co wiem to problem z tymi ciągnikami w zeszłym roku miało więcej osób , nawet porozwalali skrzynie biegów wiem z infolinii URSUSA . Coś tam modernizowali z mechanizmem zmiany biegów .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnikrychu    0

Witam. Tak się składa że też kupiłem Ursusa 11024 w sierpniu i to był mój największy błąd w życiu. Ciągnik sypie się prawie cały co chwile serwis od sierpnia przepracował 84 mtg i obecnie stoi w serwisie i chyba długo postoi. wycieki oleju to norma obecnie z pod podnośnika i z wyjścia na przedni napęd wsteczny bieg samoczynnie się wyłącza, w hydraulice zewnętrznej nie ma pozycji pływającej, nie działają wyjścia pneumatyczne na hamulce przyczepy, cały czas pali się lampka STOP, nie hamuje jedno koło. Ciągnik kupiłem z Turem marki Ursus który zamontowano w zakładach Ursus aby otworzyć maskę w celu wykonania obsługi codziennej trzeba zdemontować częściowo tura. Jako opcję wybrałem oferowaną klimatyzacje za dopłatą 5 tys. zł i to dopiero jest cyrk klima ma nadmuch zimnego powietrza u dołu kabiny na nogi jakby ktoś zapomniał że zimne powietrze jako cięższe nie przemieszcza się do góry kabiny i w efekcie mam zimne nogi a z czoła co chwilę wycieram pot.

Rozważam wystąpienie na drogę sądową i byłbym wdzięczny za sugestie jak się do tego zabrać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dropek    0

Rolnikrychu Aż tak źle?? Ja mam zamiar kupić Ursusa 11024 ale Twoja opinia mnie przeraziła możesz coś więcej napisać na temat tego traktora

Edytowano przez Dropek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnikrychu    0

ten ciągnik jest porostu nie poskręcany i to powoduje że co chwila ciśnienie oleju wypycha uszczelki,oringi itp

przez ten krótki okres użytkowania trzy razy wyrzucił olej ze skrzyni biegów teraz już mam obsesje i co chwile wyskakuje z ciągnika i sprawdzam czy pod spód nie leje się olej

podnośnik tez od czasu do czasu nie reaguje i trzeba kilkakrotnie dźwignią wykonać ruch podnoszenie-opuszczanie

według instrukcji jedna para hydrauliki zewnętrznej powinna mieć pozycję pływającą a w rzeczywistości nic takiego nie ma a to powoduje ze np. przy agregacie uprawowo-siewnym

potrafi samoczynnie lekko podnieść siewnik i w efekcie mam poprzerywany siew.

Na twoim miejscu poważnie bym się zastanowił nad zakupem tego ciągnika bo ja gdybym miał jeszcze raz wybierać to już nigdy więcej

do tego sposób w jaki producent traktuje rolnika to jest jakieś nieporozumienie im się wydaje że rolnik to idiota i można go zbywać opowiadając bajki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lucjano    1

Popieram przedmówcę! Również posiadam ten ciągnik (zdjęcia w galerii), pierwszy sezon przestał w "serwisie", w drugim sezonie ciągłe wycieki oleju, po 4-krotnych nieudolnych naprawach "serwisu" naprawione na własną rękę. Zmora to szarpanie skrzyni, żeby wcisnąć sprzęgło to aż unosi na fotelu, również posiadam tę pseudo-klimę, radzę sprawdzić dokręcenie felg, radio tragedia, kogut na magnes a dach plastikowy,

nie polecam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Dlatego wszyscy czekają na 11034 :D


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


    • Przez Mikua
      Czesc Problem taki że nie mogę stawić początku wtrysku, na kole zamachowym posiadam 3 kreski, raz paliwo drgnie na pierwszej, raz na ostatniej A nie kiedy z 2-3 cm nad ostatnią kreską, silnik jest po kapitalnym remoncie, kola od rozrządu są nowe-ursusa, ustawienie-dwie kropki kola wału w jedna kola pośredniego, dwie kropki kola rozrządu w dwie kropkę kola pośredniego, i 0 kola pośredniego z 0 kola pompy wtryskowej, silnik zapala lecz nie równo pracuje, takie "szczekanie" ma ktoś pomyśl co może być nie tak? Pozdrawiam
    • Przez Veq9
      Witam
       
      czy mógłby mi ktoś proszę wytłumaczyć jaką funkcje pełni owa wajcha ( podejrzewam iż jest to zmiana prędkości wom z 540 na 1000 oraz odwrotnie), oraz jak ową wajchą manipulować by otrzymać owe prędkości tzn.  Należy ją wdusić, przekręcić czy jak, bo niezbyt wiem ???
      Z góry informuje iż jest to oryginalny element stosowany w Ursus 1634 wersja exportowa

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj