jabimc

Awarie Farmtrac 7110 DT

Polecane posty

jabimc    2

Witam chciałbym aby użytkownicy tego modelu wypowiadali sie jakie dokładnie mieli awarie i najlepiej przy jakich pracach do nich dochodziło.

 

 

U mnie z awari to :

- pękające linki praktycznie wszystkie były już wymieniane

- sprzęgło pękł docisk

- klimatyzacja uciekł gaz dwa razy

- spalone zegary przestały pokazywać cokolwiek

- wycieki oleju z pod tylnej zwolnicy

-zacinający się EHR

-spalona pompka zasilająca pompe paliwową

- wycieki z pod misy olejowej

-skrzynia biegów pod obciążeniem strasznie wyje

-hamulce sie zacieły, ciągnik zahamował i hamulce nie chciały puścić

-awaria pompy hydraulicznej, ściety klin na wale

 

Dodam jeszcze że ciągnik ma nie spełna 230 mtg i aż boje sie pomyśleć co będzie z nim po upływie okresu gwarancyjnego.

Piszcie jakie jeszcze mieliście awarie w swoich modelach 7110 DT

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janczar810    302

jeszcze pare podpunktów to tak ta rozpiska by wygladała jak remont kapitalny w 20letniej c360.

 

Miałem takze kupowac Farmtraca ale tego 685dt ale ostatecznie wybór padł na lambo r3 i mam nadzieje ze dobrze wybrałem.

 

mam nadzieje ze mój nabytek nie bedzie porykał sie z tyloma awariami co kolegi bo chyba bym zbankrutował :(

 

a niby podczas kupna nowego ciagnika rolnik ma zapomiec o awariach i inwestowania w czesci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Retragon    3

Mam te same problemy z Modelem 7110 DT dwu krotnie rozpoławiany z powodu sprzęgła hamulce to chyba z osiem razów nawalały trzykrotnie wymieniano pompy hamulcowe jakieś trójniki i do końca nie jestem przekonany czy dobrze pracują,pompy hydrauliczne -mam trzecią która też na złączeniu leci ,linki sterujące wszystkie , w wyniku wari EHR który sam opuścił podczas cofania pogoiłem nową włókę ale przecież to nie wina Farmtrac ,słaby ma moc zbliżoną do ursusa 914. Wstydzę się nim wykonywać ciężkie prace w dzień jak orka by sąsiedzi nie widzieli jak słaba to maszyna. Sądzę że przed wejściem do produkcji ciągnik ten nie był w ogóle testowany ,poza pokazami na 4-5 klasie w podorywce chyba.Przecież gdyby tak było to szanujący się producent nie wypuścił by na rynek takiego szajsu .Nie wiem też jakim cudem otrzymuje on nagrody i za co chyba że jest bardzo fotogeniczny , bo na pewno nie za moc. Pozdrawiam i proszę o opinie pozostałych użytkowników tego modelu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1313    0

Witam

Mam Farmtraczka 7110DT od prawie 2 miesięcy i wszystko jest bardzo dobrze. Natłukłem nim już prawie 300 mtg i fakt jedna usterka jaka była to wymieniono mi linkę od hydrauliki zewnętrznej na nową bo pękła. Ponoć teraz zakładają od jakiegoś innego producenta i będzie ok. Ciągnik pracował z rozsiewaczem, kosiarką dyskową, prasą Krone i w transporcie (jest bardzo szybki licznik pokazuje około 47km/h). W kabinie prawda mogło by być troszkę ciszej ale jak się ogarnę z pracą to sam zamontuje sobie dywanik z wyciszeniem na podłodze i będzie dużo lepiej podpowiedział mi to producent kabin. Ogólnie jestem zadowolony z 7110DT jak również 690DT.

Ps. Jako awarii nie liczę zbitych drzwi które kosztowały koło 500zł

Podejrzewam że problemem u kolegów wypowiadających się wyżej jest nie rzetelny serwis dilera a nie sam ciągnik. Na własnej skórze nauczyłem się że czasami lepiej wydać nawet parę tyś. więcej i kupić u dilera który ma fachowców w serwisie części zamienne na półce wtedy niema nerwów.

Edytowano przez michal1313

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jabimc    2

A jak Ci spalanie wychodzi w tych pracach i jak oceniasz działanie klimatyzacji ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1313    0

Spalanie jest ok. przy prasie (krone Runpac z rotorem i nożami) spalił około 9 litrów podobnie wychodzi w transporcie z dużym obciążeniem, przy lekkiej pracy miedzy 7-8 litrów. Nie miałem go jeszcze w pługu ale podejrzewam że więcej niż 12 nie wżmie na mtg. Klima jest dobra wychładza kabinę do przyjemnej teperatury. Fakt w JD kolegi chłodzi szybciej ale on ma delikatnie przyciemniane szyby i mniejszą kabinę więc może to dlatego ale on za JD wydał 300 tyś netto a to różnica :) .

Ps. To nielada sztuka wybrać ciągnik ojciec miał lepiej była tylko jedna marka i kupowało się jeśli miałeś znajomości :D a teraz niewiadomo co wybrać wszystko prawie takie samo tylko wygląd inny ja stwierdziłem że dam zarobić Polskiej firmie a nie czechom czy włochom :P . Z tego co się oriętuje to inżynier w farmtraku to główny konstruktor ze starego Ursusa wiec chłopina chyba coś się zna :mellow: .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ptrk690    0

jeszcze pare podpunktów to tak ta rozpiska by wygladała jak remont kapitalny w 20letniej c360.

 

Miałem takze kupowac Farmtraca ale tego 685dt ale ostatecznie wybór padł na lambo r3 i mam nadzieje ze dobrze wybrałem.

 

mam nadzieje ze mój nabytek nie bedzie porykał sie z tyloma awariami co kolegi bo chyba bym zbankrutował :(

 

a niby podczas kupna nowego ciagnika rolnik ma zapomiec o awariach i inwestowania w czesci

 

Kolego nie pociesze cię bo miedzy 685 a r3 radził bym 685. Mój krewny ma r3 i jest zalamany, a 685 to bezawaryjna maszyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slavik80    119

ja mam 685 i z awari to tak;

zamki w drzwiach( na gwarancji wymienione}

wtryskiwacz pękł [koszt częsci ponad 600zł}

rozrusznik około 600 zł

przewód hamulcowy sie przetarł

pęknięta podstawa sprezarki i za tym rozerwanie paska wieloklinowego koszt 130 zł plus sapawanie 20 zł i własna robocizna

a serwisem u dilerów rzeczywiscie jest kłopot, jakos trudno im to ogarnąć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Retragon    3

Mam coraz większe wrażenie że to nie portal rolniczy tylko dilerów i Handlowców bo opinie rolnika będącego właścicielem Farmtrac są nie wygodne dla opini zarówno moderator jak i handlarze na tej stronie bardzo strofują wypowiedzi negatywne ,a zabierają głos handlowcy i dilerzy i piszą głupoty jaki to dobry ciągnik oczywiście chciałbym być dumny z tego że wybrałem tą markę ale niestety nie jestem i powtarzam model 7110 uważajcie bo kupujecie nie ciągnik o mocy 110 KM ,a ciągnik z silnikiem o mocy ok 100 Km wskutek poboru mocy przez przekładnie wentylator pompy hydrauliczne na kolach pozostaje ok 90 KM ale mam pytanie czy można orać bez pomp hydraulicznych wentylatora alternatora chyba nie no to jaką on właściwie ma moc myślałem już o zmianie silnika na większy ale nie wytrzyma skrzynia która według producenta jest do silnika o mocy maksymalnej do 105 KM ,czyli z założenia producent Farmtrac wiedzą że ten ciągnik nie ma takiej mocy a firma Sztajer dlatego wyraziła na to zgodę pozdrawiam :ph34r: retragon2

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

A pamiętam jak kiedyś wszyscy napadali na Marke Mtz, Belarus i Pronara i dawali sobie rękę uciąć że Farmtrac będzie o niebo lepszy nawet z racji na chińskiego perkinsa. W tej chwili widzę że Ci co mają Belarusy mogą się tylko pośmiać. Może niektórych rzeczy nie ma w tych MTZ ale przynajmniej jak nie ma to się nie ma co psuć. Osobiście wolę nie mieć niektórych bajerów niż mieć je marnej jakości i aby nom stop je naprawiać. Podobne opinie zaczynam słyszeć o ursusach polmotowskich. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1313    0

Mam coraz większe wrażenie że to nie portal rolniczy tylko dilerów i Handlowców bo opinie rolnika będącego właścicielem Farmtrac są nie wygodne dla opini zarówno moderator jak i handlarze na tej stronie bardzo strofują wypowiedzi negatywne ,a zabierają głos handlowcy i dilerzy i piszą głupoty jaki to dobry ciągnik oczywiście chciałbym być dumny z tego że wybrałem tą markę ale niestety nie jestem i powtarzam model 7110 uważajcie bo kupujecie nie ciągnik o mocy 110 KM ,a ciągnik z silnikiem o mocy ok 100 Km wskutek poboru mocy przez przekładnie wentylator pompy hydrauliczne na kolach pozostaje ok 90 KM ale mam pytanie czy można orać bez pomp hydraulicznych wentylatora alternatora chyba nie no to jaką on właściwie ma moc myślałem już o zmianie silnika na większy ale nie wytrzyma skrzynia która według producenta jest do silnika o mocy maksymalnej do 105 KM ,czyli z założenia producent Farmtrac wiedzą że ten ciągnik nie ma takiej mocy a firma Sztajer dlatego wyraziła na to zgodę pozdrawiam :ph34r: retragon2

A od kiedy pracujesz w Farmtrac............................ :ph34r:

Powtarzasz się Retragon&Retragon2 staje się to nudne. I jak dlamnie Farmtrak za daleko ja tam wole jeść pyry. Jak nie wierzysz poczytaj moje posty. Jeśli chcesz rady o żywieniu bydła lub świnek to zapraszam na priw chętnie ci coś podpowiem jestem w tym dobry

Edytowano przez michal1313

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Retragon    3

Mam pytanie do użytkowników tego modelu czy nie mieli problemów z hamulcami pneumatycznymi bo ciągnąc dwie przyczepy po dwukrotnym hamowaniu gwałtownie spada ciśnienie brakuje powietrza w układzie jadąc z długiej góry trzeba hamować silnikiem bo za mała jest butla a sprężarka nie daje rady wyrównać ciśnienia nadmieniam iż układ hamulcowy przyczep jest sprawny, te same przyczepy chodziły z Zetorem czy Ursusem i nie było takich niebezpiecznych sytuacji,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
munioo87    0

po przeczytaniu wypowiedzi powyzej nie dziwie sie uzytkownikom tego modelu.ja w ubieglym roku kupilem 690 i co do przede wszystkim mocy nie jestem zadowolony spalanie do tego okrutne poza tym awaryjnosc podejscie fabryki do klopotow jak i serwis zero zadowolenia.opisalem z reszta to w temacie super mocny ciagnik 690awarie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piot13579    6

Powiem tak nie wiem co wy macie z tymi ciągnikami. Ja mam ft 7110 od 2 lat i tylko 1 awaria sprezyna siedzienia a ma 600 mtg i jest głównym moim ciągnikiem, który dodatkowo pracuje z ładowaczem czołowym. w przeciwieństwie do innych dbam o bardzo dobrej jakości paliwo a także o to aby nie przeciążać sprzetu . Jak ma 110 km to kupuje maszynu na 100-110km a nie na 150. pozdrawiam i powtarzam dobrej jakości paliwo i dbałość o sprzęt doprowadzi do tego ze maszyna bedzie nam pracowała wiele lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek8903    0
Dnia 16.03.2014 o 20:29, piot13579 napisał:

Powiem tak nie wiem co wy macie z tymi ciągnikami. Ja mam ft 7110 od 2 lat i tylko 1 awaria sprezyna siedzienia a ma 600 mtg i jest głównym moim ciągnikiem, który dodatkowo pracuje z ładowaczem czołowym. w przeciwieństwie do innych dbam o bardzo dobrej jakości paliwo a także o to aby nie przeciążać sprzetu . Jak ma 110 km to kupuje maszynu na 100-110km a nie na 150. pozdrawiam i powtarzam dobrej jakości paliwo i dbałość o sprzęt doprowadzi do tego ze maszyna bedzie nam pracowała wiele lat

Ok ale skad brac w polsce dobrej jakosci paliwo? Kupujesz na renomowanej stacji a i tak nie ma pewnosci czy paliwo jest dobre 😕

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mlody_772
      Witam, Poszykuje kogoś kto ma ciągnik Farmtrac 555dt z ładowaczem czołowym z okolic Sandomierz + 100 kilometrów. Chciałbym zobaczyć jak wygląda konstrukcja wsporcza i gdzie jest zamocowana.
    • Przez semyutah
      witam
      problem jest taki ze leje sie olej ze zbiornika oleju ukl. kierowniczego kiedy uzywana jest hydraulika zewnetrzna tj. tur, podnosnik a nie uklad kierowniczy. czy ktos miam podobny poblem.
       
      podrawiam
    • Przez Stanisław89
      Tak jak w tytule. Mianowicie rozważam kupno Farmtraca Hertige 6075 DT i tu nasuwa się pytanie czy warto się pchać w niego czy może jednak popularnego 675.Cena jaką mi powiedziano wyniosła nie całe 107,000 w wyposażeniu jakie mi jest potrzebne . Farmtrac miał by zastąpić Zetora 7211 , który pracuje od 89. Nie robił by jakiś ciężkich prac gdyż stoją nad nim inne. Wiem ,żę model nie zbyt popularny ale przewinął się na forum.
    • Przez krzychomen
      Witam czy wie ktoś z jaka siłą należy dokręcić głowice w farmtracu 690DT z silnikiem perkinsa 4cyl.
      Gdyż w instrukcji napisali że dokręcić głowice może tylko autoryzowana stacja obsługi (śmiech na sali xD) i nie ma podanych takich informacji.
      Czy ktoś już to robił i czy mógłby mi w jakiś sposób pomóc ?
    • Przez tomek926
      Witam mam problem z ciągnikiem Farmtrac 70 4WD drastycznie spadła w nim moc. W zeszłym roku na jesień pracował normalnie a od wiosny brakuje mu mocy ciągnik ma 2100 mth. Ciężko wkręca się na obroty nie mówiąc już o orce. Starą c-360 lepiej idzie. Proszę o pomoc bo za nie długo żniwa a ciągnik ledwo jedzie. Ciągnik dyma nie puści filtry paliwa wymienione.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj