Zaloguj się, aby obserwować  
stasiekrolnik

który pług lepszy????

Polecane posty

mam pewna zagadke....mam do wyboru 3 pługi... unijny tur vario 4, vogel&noot 4 skiby i agrolux 4 skiby...który najlepszy z tych trzech... proszę o opinie użytkowników tych pługów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
black08    4
mam pewna zagadke....mam do wyboru 3 pługi... unijny tur vario 4, vogel&noot 4 skiby i agrolux 4 skiby...który najlepszy z tych trzech... proszę o opinie użytkowników tych pługów...

 

 

agrolux to owerum tyle ze czerwony rozni sie minimalnie w detalach, mimo sentymentu do polskich maszyn postawil bym na vogla poźniej agrol a na końcu unia, no i zalezy w jakim stanie


kujawy to jes to!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kris017    2

Powiem ci jedno .. Nie bierz pługu firmy uni bo jest raz że strasznie ciężki a dwa to jest nie dokładnie wykonany ... Mój sąsiad kupił vogel&noot-a 4-ro skibowego i ciąga go NH td95d i jest zadowolony ...


Nie ma lepszego od John deere-a :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

dlaczego tylko te bierzesz pod uwage masz w Fino Overuma w Roltexie w Krasnymstawie Rabe

 

Agrolux to nie to samo co Overum

 

 

Ja kupiłem nowego G&B i przy nim Vogel kuca zresztą agrolux też (Voglem m 1020 orałem a agroluxa u znajomego widziałem w pracy ) ciągam go 110 kM MFem pług rozstawiony 4x50 cm

 

Chodzi ci o nowe pługi ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

Agrolux to nie to samo co Overum - dlaczego ?

Przecież adres producenta na ulotce jednej i drugiej firmy jest identyczny z tego co pamiętam.


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
black08    4
Agrolux to nie to samo co Overum - dlaczego ?

Przecież adres producenta na ulotce jednej i drugiej firmy jest identyczny z tego co pamiętam.

 

 

mysle ze prawie to samo kolor inny (drobiazgi fabryka i dilerzy ci sami), ja w przez 4 lata przerobiłem vogel zagon, 3X rabe , muller, unia ibis, owerum, i twierdze ze vogel szedł najlzej a rabe najlepiej krył tyle ze nie wszystkimi orałem na taką samą szerokość. to pług bedzie wart 50% ceny twojego ciągnika, :P

 

ja tez sie pytałem dilera i mają duzo wspólnego.

 

ps ja bym sie dziwnie patrzył na unie :) pozdro


kujawy to jes to!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

@piootr

Nie przygladałem sie dokładnie tym pługom to fakt. Ale sam niedługo mam zamiar wymienić swój pług. Więc się interesuję.

Jesli byś mógł to podaj czym się te pługi różnią. Agroluxa oglądałem na agroshow i pierwsze wrażenie pozytywne.

@black08

Nie bardzo rozumiem :P z tą ceną pługa, to do mnie?


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

Agrolux jest robiony bodajże dla NH , nie moze byc tak że niby taki sam pług a różnica w cenie jest spora różnice nie są duże , ja po tym jak zobaczyłem orke agroluxa to mi się nie podobała

 

Ja gdybym nie trafił GB po pokazach to raczej nie kupiłbym go ze względu na cene

 

Pere dni po kupnie pługa przyjechał gośc z konkurencji i cena za Rabe dał nawet ciekawa ale już było po ptakach narazie nie żałuje

 

 

Odnośnie spalania to miałem okazje to samo pole orać 4 pługami i z obrotowych najmniej spalił GB 4x50 pole 7 ha i akurat GB orałem nie ruszane po kuku na kiszonke 120 l na wisne pod kuku obornik zbebrany podorywkowym orka voglem m 1020 4x44 130 l wcześniej 2x orałem ibisem 4x48 spalał ok 140 l , orałem też wcześniej Turem 5x40 spalał podobnie (ten sam bieg w ciągniku ) tylko oba pługi z unii zalepiały się ziemią a GB i VN nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

piootr a jakie masz ziemie/????

nie wiem c o mój ojciec postanowi ale ja bym zaryzykował v&n jednak...cena przystępna i wykonanie nawet nawet...mój ojciec to czepia sie tego w v&n ze ta odkładnia w nim jest taka długa ma niska i ze może na głębokie oranie źle iść...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyczkowski    3

No że długa to dobrze, tylko ze jest niska, taka jak w Overumie...jakbys szybko orał to by ci przez wierzch ziemia przelatywała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
black08    4
@piootr

Nie przygladałem sie dokładnie tym pługom to fakt. Ale sam niedługo mam zamiar wymienić swój pług. Więc się interesuję.

Jesli byś mógł to podaj czym się te pługi różnią. Agroluxa oglądałem na agroshow i pierwsze wrażenie pozytywne.

@black08

Nie bardzo rozumiem :( z tą ceną pługa, to do mnie?

 

nie do ciebie do staska :( z tego co widziałem to wieze te same specyficzne dla oweruma, odkładnice, rama, mocowanie do słupic, wiekszość agrol obraca sie w druga strone, ale podobno mozna tak zrobic i w innych pługach(nie wszystkich),rozmawiałem z dilerem oweruma w sierpniu i mowił ze robione w tej samej fabryce ower i agrol i nawet patrzac na stare modele to te dwie firmy musiały jakoś wspułpracować, co do orki głebokiej voglem to orałem nawet pow 35cm i było ok (zreszta na ile chcesz orać 50cm?), tak szczeze to jak zachodniego dobrze ustawisz to kazdy dobrze orze , choć jedne idą lepiej a inne ciut gorzej,

ps znajomy ma 5 ower i ciaga go DF agrot 15okm i po 3latach pęka mu rama.

masz nowego gb jesteś zdowolony i chcesz inny?


kujawy to jes to!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

i wczoraj jeszcze jeden fajny pług widzieliśmy...kverneland ojcu wpadł w oko ale jak sie zapytał o cene to mu od razu wypadł...ojciec chyba jednak kupi UNIE bo mówi że na nasze hektary to niewarto sie pchać w co innego...no a jak sie kupi ziemi to wtedy sie zmieni maszyny...ja z checia kupił bym 50 ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
black08    4
i wczoraj jeszcze jeden fajny pług widzieliśmy...kverneland ojcu wpadł w oko ale jak sie zapytał o cene to mu od razu wypadł...ojciec chyba jednak kupi UNIE bo mówi że na nasze hektary to niewarto sie pchać w co innego...no a jak sie kupi ziemi to wtedy sie zmieni maszyny...ja z checia kupił bym 50 ha

 

a ile masz ha teraz?


kujawy to jes to!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
menos    7

bierz vogla nie będziesz żałował a polskie to polskie gorsze materiały i wieksze opory i jakosc wykonania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
black08    4

tu masz agroluxa a jak oweruma

http://maskinbladet.dk/search/details.php?...5e-3f6d6ff2b652

 

a tu masz agroluxsa czerwonego tez jak owerum

http://maskinbladet.dk/search/details.php?...60-a04e1980001f

 

 

a na te pługi wiara w polsce mowi kverneland a a skandynawi frau

 

http://maskinbladet.dk/search/details.php?...a1-69728133ab83


kujawy to jes to!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4
piootr a jakie masz ziemie/????

nie wiem c o mój ojciec postanowi ale ja bym zaryzykował v&n jednak...cena przystępna i wykonanie nawet nawet...mój ojciec to czepia sie tego w v&n ze ta odkładnia w nim jest taka długa ma niska i ze może na głębokie oranie źle iść...

 

Mam  rózne  ale paichu nie ma   klasy I-III   , nie mam  górek

 

To że ma niską odkładnie  to nic nie przeszkadza   w moim GB  też  ziemie przesypuje się przez odkładnie

 

@black08  przez 5 lat  i tak nie moge  zmienić  ale narazie nie zamierzam zmieniać  chodzi  o to że ja nie uznaje takiej zasady że maszyne jaką ja mam  to jest  najlepsza a wszystko inne  to lipa  napiasałem  tylko że  gdybym nie trafił pługa po pokazach  to pewnie miałbym  inny  bo różnica w cenie była spora i na dodatek pług jest 4+ i zawsze 5 skibe moge złożyć   normalnie GB jest w cenie kvernelanda   a rabe , vogel, agrolux ,petinger to  bardzo podobne ceny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
black08    4
Mam  rózne  ale paichu nie ma   klasy I-III   , nie mam  górek

 

To że ma niską odkładnie  to nic nie przeszkadza   w moim GB  też  ziemie przesypuje się przez odkładnie

 

@black08  przez 5 lat  i tak nie moge  zmienić  ale narazie nie zamierzam zmieniać  chodzi  o to że ja nie uznaje takiej zasady że maszyne jaką ja mam  to jest  najlepsza a wszystko inne  to lipa  napiasałem  tylko że  gdybym nie trafił pługa po pokazach  to pewnie miałbym  inny  bo różnica w cenie była spora i na dodatek pług jest 4+ i zawsze 5 skibe moge złożyć   normalnie GB jest w cenie kvernelanda   a rabe , vogel, agrolux ,petinger to  bardzo podobne ceny

 

ale ja nic nie mam do gb to tez dobre pługi z checia bym go przetestował u mnie na polach by miec jakies zdanie i doświadzczenie z gb, tylko ciekaw byłem ze mowisz o wymianie nowego pługa.


kujawy to jes to!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

moze moja wypowiedz bedzie troch glupia ale ja uwazam ze jak kupisz plug uni to bedziesz mila tansze czupki i odkladnice no chyba ze wy tamtych dwoch sa takie same ceny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez koks85
      Panowie który z tych? 4 zagonowa. 
      Unia tur 
      Agromasz pj4
      Akpil mix 40
      Którys można powiedzieć, że bardziej się wyróżnia na plus? 
       
    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie jaki pług byłby najlepszy do ciągnika mtz 892.2? (Trochę gliny,torfu i piachu)
      PS.Tylko nie ażurowy
    • Przez krzysiek323i
      Witam. Przychodzę z pytaniem czy tą wierzyczkę można jakoś ustawic "pochylić" żeby pług bardziej wchodził dłutami? Obecnie podczas orki jest bardzo pochylony na odkładnie. 

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj