JanBezZiemi

Cielątko nie może chodzić

Polecane posty

JanBezZiemi    0

Jak w temacie, cielątko nie może ani chodzić, ani stać. Nie może utrzymać się na nogach, rozjeżdżają mu się. Potrafi nimi ruszać, ale są one chude i wyglądają nieco nienaturalnie. Tylne nogi są jakby lekko cofnięte w części udowej (zgięte), wyglądają na odrobinę przykurczone i za długie. Owo cielę jest duże. Tylne nogi krzyżuje, zamiast "stać" w naturalny sposób. Samo próbuje się podnieść, ale wygląda to tak, jakby nie miało siły by nimi w pełni władać

Co należy robić w tej sytuacji? Jak mu pomóc?Dodam, że je, gdy mu się pomoże.

Załączam poglądowy rysunek tylnych nóg/nogi. Bardzo amatorski.Proszę o pomoc.post-74504-0-54132300-1372856155_thumb.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinek192    8

za rysunek jak nic należy się nobel:) a co do cielątka polecam wezwać dobrego weta bo to będzie najlepsze rozwiązanie.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Greg_D    0

Cielak niedawno się urodził? może mieć ściegna zbyt krotkie, w takiej sytuacji albo same sie naciagna lub wet i ewentualnie zabieg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroon    186

Ja w zeszłym roku miałem trochę podobny problem że cielę niechętnie chodziło i przez większość czasu leżało a jak już się zgoniło to szedł bardzo powoli z trudem i pomógł zastrzyk z selenem i witaminą E Spróbuj mu podać - na pewno nie zaszkodzi bo selen wpływa na rozwój mięśni szkieletowych i to rozwiązało problem w moim przypadku Buteleczka tego kosztuje około 30 zł Jak chcesz to mogę ci przesłać filmik jak to wyglądało w moim przypadku - jak chodził ten cielak przed zastrzykiem

Edytowano przez maroon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamils1118    1

Mam taki sam problem z byczkiem wczoraj urodzonym, tylko ze w tym przypadku dotyczy to przednich raciczek i stawu nadgarstkowego, nie ma opuchlizny ale raciczki sa podciagniete w strone brzucha i ciele nie moze stawac na przednie konczyny, tylem normalnie stoi. co robic w takiej sytuacji, wykonuje masaze rozgrzewajace miesnie i sciegna ale nic nie pomaga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nokia6002    9

Ja mam ten sam kłopot. Czy może zrobić jakiegoś buta ?  Jakaś proteza ? Co zrobić by te mogę wyprostować ? Nie boli nie grzeje ale ciężko mu chodzić. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwekx25    5579

Ile dni ma to ciele? W pierwszych dniach życia czasem się zdarza taki przypadek ale z reguły samo przechodzi w ciągu kilkunastu lub kilkudziesięciu godzin życia cielaka.


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwekx25    5579

Spróbuj zrobić takie drewniane klepki , tym usztywnić staw i dopiero owinąć bandażem czy jakąś tkaniną. A najlepiej to wezwij dobrego weterynarza , być może ma jakąś wadę wrodzoną , niedowład kończyny lub coś z ścięgnami.


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
7 godzin temu, nokia6002 napisał:

Co zrobić by te mogę wyprostować ? Nie boli nie grzeje ale ciężko mu chodzić. 

zapewnij luz, musi być w ruchu niech łazi ile chce, jak jest w małym boxie to będzie polegiwać .. 3 tyg to już długo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nokia6002    9

Ma luz, nie jest w małym boksie. Przygotował mi trochę na początku, teraz już wydobrzal i  nawet by pobrykał, ale ciężko mu cokolwiek zrobić  dziś coś pokombinuje z deseczkami. A jak nie pomoże to wezmę weta  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Te deseczki , to jakaś głupota . Widział ktokolwiek takie rozwiązanie ? Nie myślę tu o bajkach dla dzieci . Takiemu cielakowi to jakieś witaminy i inne tego typu , a nie tortury w jakichś dybach . Lekarz będzie wiedział; jak cielaka wzmocnić .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwekx25    5579

Sposób z deseczkami to prymitywny rodzaj ortezy , żeby usztywnić staw. Witaminy nie zaszkodzą ale i nie pomogą na to. Jeśli już 3 tygodnie taki stan trwa to może być wada wrodzona albo też uszkodzenie mechaniczne przy porodzie.


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja uważam , że takie nieumiejętne przymocowanie desek może jedynie cielakowi zaszkodzić .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 minutę temu, zetorki12 napisał:

przymocowanie desek może jedynie cielakowi zaszkodzić

po wycieleniu może nastąpić tzw przykurcz i w ten sposób pomagasz by staw był w pozycji naturalnej, cielak łazikuje i stawy pracują jak powinny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwekx25    5579

Nikt tu nie mówi żeby przez siłę wkładać w deski , delikatnie z wyczuciem można by próbować.


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miałem taką jałówkę z przykurczem przednich kończyn po wycieleniu , ale unormowało się samo w pierwszej dobie. 

Ale też już był pomysł zeby próbować to usztywnić jak by nie przeszło .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez 2Reebok
      Witajcie, założyłem nowy wątek bo z tego co szukałem nie ma w pozostałych nic takiego (o ile nie przeoczyłem) 
       Mianowicie od jakiegoś czasu (ok 7dni) zauważyłem u krów w stadzie, że pojawia się taki biały śluz jak przed rują zazwyczaj jest przezroczysty ale czasem jest cały biały. Dodam, że pojawia się on u krów cielnych. Czy mam się czego obawiać ? Innych objawów niepokojących nie zauważyłem. Krówki mają apetyt nic po za tym tylko ten śluz z dróg rodnych nie to że cały czas się wydziela sporadycznie u różnych sztuk w stadzie pojawia się czasami. Mieliście podobny przypadek może.? 
    • Przez Wiesiujohny
      Witam przychodzę z zapytaniem gdzie kupić skuteczny środek na odrobaczenie krów mlecznych najlepiej jakby karencja na mleko była zerowa. Z góry dziękuję za odpowiedź 
    • Przez tyj123
      poraz pierwszy nam takie coś sie zdążyło parę dni temu zdechł nam cielak mięsny(brąz) 4 miesięczny wszystko rozegrało sie w 15 min zaczął ryczeć potem piana i krew mu z nosa leciała a po chwili sie położył i było po nim . Jak weterynarz przyjechał zrobiliśmy mu mała sekcje nie był on nawet wzdęty ale miał takie dziwne serce gąbczaste miękki czy z was ktoś miał podobną sytuację i co to mogło być bo weterynarz stwierdził że to wada wrodzona........
    • Przez Pawel0z
      Witam .Od jakiegoś czasu 3-4 mięśięcy zaczely sie pojawiac narosle małe i duże na skorze 9 byczkow i jałówce .2 z nich urosło do srednicy 9cm wiec pojechalem do weterynarza pokazalem foto tego i dal mi jakies lekarstwo na t. stosowal cos w tym stylu.Brodawki przechodzą z jendej na drugą sztukę co mam zrobić.

    • Przez hazelwideo
      Witam mam problem z moim 2 tygodniowym łatkiem. Gdy łatek się urodził było wszystko ok. problem zaczął się 2 dni po urodzeniu łatkowi zaczęły zginąć się przednie nóżki. Był wet i dal zastrzyk i kazał poczekać tydzień który właśnie minął. wet powiedział że będzie trzeba włożyć w gips. chciałbym się dowiedzieć czy ktoś miał już taki przypadek i czy jest to do wyleczenia ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj