Zaloguj się, aby obserwować  
roborolnik

Zwiększenie mocy w C-330

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
roborolnik    5

mam trzy c330 plus czasami jezdze ciapkiem wujka

na zadnego nie narzekamy bo onie dbamy

innych ciagnikow nie mamy ale wystarczaja :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quercus    7

Ile Cię wyniosła taka doróbka do ciapka ? (gniazdo na 4pierścien )

 

Ja mam 9,5 ha .(6,5 orne i 3 ha łąk) . Co prawda ciapek spokojnie daje rady ale czasem mocy przydało by się.


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tadeusz1212    2

@rororolnik a nie lepiej by było sprzedać 2, zostawić ta najlepsza i kupić coś większego ???

Wiadomo, są takie momęty że nawet ursusowi np. 1224 brkuje mocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roborolnik    5

wiekszy ciagnik odpada bo mam male piaszczyste pola. chce tylko jednego ciapka wzmocnic bo nie raz trzeba cos ciezszego pociagnac. dorobie te pierscienie i na pewno starczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zefirek    0
Ile Cię wyniosła taka doróbka do ciapka ? (gniazdo na 4pierścien )

 

Ja mam 9,5 ha .(6,5 orne i 3 ha łąk) . Co prawda ciapek spokojnie daje rady ale czasem mocy przydało by się.

 

Dokładnie to dołożyłem 6 pierścień poszerzyłem górny rowek na pierścień chromowy najtwardszy i jest w jednym rowku dwie sztuki, zrobiłem to na tokarce, główną przyczyną było to, że miałem połamane pierścienie na obydwóch tłokach i rowek na pierścień był szerszy o 0,5 mm, po założeniu na tokarkę zobaczyłem że rowek jest zdeformowany(znaczy falował w różne strony) po splanowaniu obydwóch stron rowka zdecydowałem się na dołożenie drugiego pierścienia . Tylko uwaga jeżeli na tulei jest wyrobiony próg (widoczne miejsce zużycia tulei) to trzeba go zlikwidować (użyłem szlifierki ręcznej z trzpieniowymi ściernicami) , bo połamie pierścienie nawet gdy założysz tylko jeden bez poszerzania rowka.Koszty łatwo policzyć 2 dodatkowe pierścienie po 5 zł + uszczelka pod głowicę, miskę olejową, podkładki zabezpieczające do korbowodów, oczywiście komplet pierścieni, pasta do docierania zaworów wszystko razem około 200zł. Zrobiłem to wszystko na starych tłokach i tulejach, można zrobić na nowych koszt około 320 zł za komplet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesiekh    0

witam!

nie wiem czy dobrze zrobiłes ;dwa pierscienie chromowe zuzyją szybko

tuleje czas miedzyremontowy znacznie sie skróci i traktor niedługo powróci do swojej dawnej mocy!

Moze lepiej byłoby podregulowac troszke pompe wtryskową ale tez nie za wiele! mysle ze jakie 10-15 % mógłbys zwiekszyc moc w ten sposób

pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patrick345    141

Ciapek to ciapek i cokolwiek byś zrobił i tak nie zrobisz z niego 60. Więc poco męczyć poczciwą 30, prościej go sprzedać dołożyć trochę i kupić coś mocniejszego. Ja w swoim nic nie podkręcałem i nie mam zamiaru go podkręcać. Jak będziesz o niego dbał to raczej ci jakieś przeróbki nie będą potrzebne. Może niekiedy mu mocy brakuje ale to w końcu jest ciapek.


Ursus C-330M każdemu go potrzeba :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesiekh    0

Czesc!

jezeli podkręciłeś obroty na 2800 u C330 to niedługo spodziewaj sie ze zobaczysz korbowód i pół wału na zewnątrz silnika

wtedy może nabierzesz rozsądku jak wystawią fakturę za remont!

tylko tyle ci mogę powiedziec!Traktor to nie formuła1 !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hinco    1

Nie ma sensu sie tykac ciapka chyba..

Ja podkręciłem w swoim obroty i już go nie ma.. i tak że jeszcze jeździł jakoś.. ale zawory sie powypalały uszczelke wydmuchło choć głowica była planowana i remont był..

Sprzedaj ciapki i kup inny ciągnik np mf 255, 5211, albo dwa sprzedaj i kup 360 ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal5    0

Mam c-360 babcia ma 330m fajny zwinny ciągnik hydraulika na błotniku bardzo wygodna jest z kabiną, ale jesli chodzi o moc tragedia ponoć ciapki zbierają się jak na swoją moc. Mojej babci z pustą d-47 nie chce się rozpędzać na 6 biegu:(( mam zamiar usprawnić ten ciągnik ale w granicach nominalnej jego mocy a nie jakieś podkręcanie pompy:/// jeśli kogoś interesuje większa moc polecił bym przystawke i silnik od c-360 3p, ale nie liczyłbym na to że ten ciągnik będzie ciągał 3 skiby tak jak 360 poprostu będzie sprawniejszy i wygodniejszy a tą operację poleciłbym raczej komuś kto używa ciapka jako ciągnika pomocniczego a nie tak jak kolega wyżej 3 ciapki do orania 20h... Sorki stary ale moim skromnym zdaniem chłopaki mają rację lepiej kupić mocny ciąganik. A c-330 z silnikiem 3p nie będzie nie wiadomo jak trwały gdyż wystarczy popatrzec na jego podzespoły. Cięgna cieniutkie, most delikatny, co tu dużo mówić, ciapek był konstruowany z myślą o tych jego niewielu koniach a 3p może narobić mu szkody ale jeśli ktoś używać go będzie z głową to myślę że napewno posłuży. Po za tym moc 3p i zwrotność ciapka, to chyba wzór na idealny ciągnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolniku360    221

co do dodatkowego pierścienia przetestowane w niejednym ciągniku i nie tylko w ciapku trochę się moc podniosła ale nie znacznie u nas jeden dotoczył sobie u c360 na dwóch a na dwóch nie i wał się ukręcił nie wiem co wy robicie tymi ciągnikami ale ja prawie wszystko i ile jest uciągu tyle jest mocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michcio330    0

Jak zamontujesz turbinę to po pewnym czasie się uszkodzi przez to że 30-stka ma silnik dwu cylindrowy i ta turbina nie ma stałego ciśnienia .A jak chcesz mieć mocniejszego ciapka to po co kupiłeś 30-stke ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez lukman2
      witam chciałem sie dowiedziec jak sie podkreca pompe w C-330???? <_<
    • Gość
      Przez Gość
      witam
      Problem jest praktycznie od dawna ale to olewałem
      Ogólnie to ciagnik ciezko pali chmura białego dymu jak juz złapie to dopuki sie troche nie zagrzeje to na jeden gar szczególnie na niskich obrotach jak sie przegazuje to ok a im zimniej tym gorzej
      Remont kapitalny ok 6lat temu rocznie ok 200mth ale nie widział orki ani ciężkiej roboty zawory ok pompa ok a przyczyny nie widac w sumie mozna tak robic bo mi to nie przeszkadza ale czy to nie wykonczy silnika jest dosc mocny nie pluje olejem i go tez nie bierze
       
      A jeszcze napisze w temacie kupiłem zetora z UK 7045 nie wiem jaki ma przebieg ale oleju nie bierze i wcale nie kopci co mnie martwi bo za to ciezko zapala wydaje mi sie dostaje za mało paliwa albo zapłon żle ustawiony
      A drugi problem to ze w zakresie od 1300-1700obr silnik dostaje sporych drgan ale nic w nim nie puka pracuje cicho co to moze byc????????
      pozdr
    • Przez PolandOnion
      Mam do wymiany chłodnice, nowa to koszt 500 zł a opinie mają takie że po roku czy dwóch i tak będzie dziurawa. Orginal Ursus niby lepsza ale tam już 1000 PLN. Montował ktoś chłodne z jakiegoś samochodu/busa ? Tam nie ma problemu że po roku padnie a i cena niższa. Z czego może pasować ?
    • Przez Deutz537
      Witam
      Co sądzicie o tej panewce z silnika c360?


    • Przez v11
      Ma ktoś doświadczenie w wymianie pompy CR -jak ustawić synchronizację pompy w stosunku do momentu  wtrysku  wtryskiwaczy  -pompa dwusekcyjna silnik sisu 6 cylindrów brak a raczej brak chęci zdejmowania pokrywy rozrządu bo to demontaż całego przodu nie ma dojścia do koła zamachowego   
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj