Zaloguj się, aby obserwować  
roborolnik

Zwiększenie mocy w C-330

Polecane posty

roborolnik    5

Przyjaciele, wiele osob narzeka ze ciapki maja malo mocy. Czasami jej za malo. Są niby jednak sposoby przerobki dla uzyskania wiekszej mocy. O podkrecaniu pompy paliwowej slyszalem(delikatna robota ale daje efekty). Co jednak jeszcze mozna zrobic(nawet kosztem zwiekszonego spalania) bo dochodza mnie sluchy ze polscy rolnicy maja juz wiele roznych patentow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakub16    122

ja z ojcem podkręciłem dawkę i oczywiście obroty na tak około 2800rpm :P do tego zamiast tłumika pusta rura i pomykam z agregatem 3 metrowym :)

spalanie zwiększyło sie trochę tak na poziom około 4.5 do 5 litra na mth (oczywiście jak wpadnę z tym agregatem na świeżą orkę) :) a przy lekkich pracach to na poziomie jaki był kiedyś. przyrost mocy czuć i od razu sie nie dusi jak ma ciężko


Już 5 lat na AF ;)
Pozdrawiam wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olik    3

3 Metry agregat?? Chyba sobie żartujesz?? :/ haha widzialem gdzieś kiedyś na you-tube C-330 z turbiną, podomno dodawalo to ok 8-10 km !:(:):(

 

Ciekawe czy prawda :)


DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal88    13

Tez widzialem kiedys c-330 na youtube z turbina, ale byl pokazany tylko tlumik i turbinka :) Poza tym do turbiny wypada troche pozmieniac niektore elementy silnika :( A jesli chodzi o agregat 3 metroey to......ja mam kultywator 2,5m z walem no i jak wjade na swiezo zaorane, a jest dosc cieplo i bezwietrznie to ciapek lubi pracowac na czerwonym zakresie temp. cieczy :) Podobno kiedys byly c-330 3p ale nie jestem pewien, wiec zalozenie turbiny i przerobienie silnika to spore koszty, a moze lepiej byloby nawet zalozyc wlasnie silnik perkinsa?? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2254
ja z ojcem podkręciłem dawkę i oczywiście obroty na tak około 2800rpm :) do tego zamiast tłumika pusta rura i pomykam z agregatem 3 metrowym :(

spalanie zwiększyło sie trochę tak na poziom około 4.5 do 5 litra na mth (oczywiście jak wpadnę z tym agregatem na świeżą orkę) :) a przy lekkich pracach to na poziomie jaki był kiedyś. przyrost mocy czuć i od razu sie nie dusi jak ma ciężko

 

Normalnie z 3m agregatem to 360 miała by co robić :(

 

Można zwiększyć dawkę,podkręcić obroty ale trzeba mieć swiadomość że zmniejszamy żywotność silnika :)

Wniosek:Nie ma się co w to bawić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3
ja z ojcem podkręciłem dawkę i oczywiście obroty na tak około 2800rpm :) do tego zamiast tłumika pusta rura i pomykam z agregatem 3 metrowym :(

spalanie zwiększyło sie trochę tak na poziom około 4.5 do 5 litra na mth (oczywiście jak wpadnę z tym agregatem na świeżą orkę) :( a przy lekkich pracach to na poziomie jaki był kiedyś. przyrost mocy czuć i od razu sie nie dusi jak ma ciężko

 

Za pare lat rozleci wam sie ta C-330 ;/ po co męczyć ciapka ? Można podkręcić troche ale z umiarem


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Zamiast wymyslać głupoty to może silnik doprowadzić do ładu, przeszlifować gniazda w głowicy, sprawdzić końcówki wtryskiwaczy, sprawdzić pompe sekcje, mocy jak mocy ale spalanie napewno spadnie, w bardzo dobrym stanie silnik i na brak mocy nie narzekam, a po mojej c330 która służy bardziej jako ciągnik awaryjny na podjazdy do najlżejszzych prac i na krótkich dystansach itp. ten ciągnik poprostu się zamula zbiera się nagar na tłokach i ciągnik wydaje się słaby, jak poszła w podorywke w 3x30 na cały dzień tak potem ciągnik zrobił się nie do poznania jak by przybyło z 10km.

 

ps. orał ktoś tak ciapkiem że kolektor wydechowy robił się czerwony?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
ja z ojcem podkręciłem dawkę i oczywiście obroty na tak około 2800rpm :) do tego zamiast tłumika pusta rura i pomykam z agregatem 3 metrowym :(

spalanie zwiększyło sie trochę tak na poziom około 4.5 do 5 litra na mth (oczywiście jak wpadnę z tym agregatem na świeżą orkę) :) a przy lekkich pracach to na poziomie jaki był kiedyś. przyrost mocy czuć i od razu sie nie dusi jak ma ciężko

Chyba brony 3 metrowe ciągnie :( Jak ciapek jest za słaby to najlepiej wymienić go na inny ciągnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Moim ciapkiem ciągałem po orce pod siew 4 brony ciężkie i wał strunowy pojedyńczy dociążany i tak przerobiony że był ciągany 2,8m ale nieźle w tym po garach dostawała a temperatura stawała na granicy z czerwonym polem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg93    4

Jak macie takie chłodzenie w swoich to zamontujcie 2 śmigło na krzyż.Wtedy nigdy nie przegrzejecie swoich maszyn.


Ursus & JD Rulezzzz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
helus89    9

tak było c330 3p ale tylny most okazał sie za słaby i skrzynia wszystko sie rozlatywało pd duzym obciazeniem ;/ takze niema co grzebac kolo ciapeczka :(

 

 

 

Panowie na swiezo zaoranym na I klasie ziemi ciapkiem to z 2,20 jest z czym walczyc a codopiero 3,0 <hahaha>

 

u 4512 na I klasie na swierzo oranym ma ciezko z 3 metrowym agregatem !!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roborolnik    5

a jakby dodal na tloki po pierscieniu przez co zwiekszyl sprezanie to moc powinna sie chyba zwiekszyc bez zwiekszania spalania chyba ze kosztem trwalosci. Co o tym myslicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roborolnik    5

a co do turbiny to slyszalem ze ktos takie montuje do c330 i c360. W obydwoch przypadkach daje niby 30% wiecej mocy. Oczywiscie spada zywotnosc. Nie wiem czy to co slyszalem to prawda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz15    3

Nigdy o takim czymś nie słyszałem ale po co to robić lepiej kupić URSUS C-360 a nie męczyś ciapka. Po kilku latach siądzie i co wam po tym będzie.


Publikowanie moich zdjęć bez mojej zgody ZABRONIONE!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RSM32    0
a co do turbiny to slyszalem ze ktos takie montuje do c330 i c360. W obydwoch przypadkach daje niby 30% wiecej mocy. Oczywiscie spada zywotnosc. Nie wiem czy to co slyszalem to prawda.

Kochani przy dwcylindrowym silniku nie myślcie o turbinie /polsacyjny wydech/ zadbajcie o filtry /głównie powietrza/i gniazda zaworowe tyle może C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zefirek    0
a jakby dodal na tloki po pierscieniu przez co zwiekszyl sprezanie to moc powinna sie chyba zwiekszyc bez zwiekszania spalania chyba ze kosztem trwalosci. Co o tym myslicie?

 

Zrobiłem coś takiego jest mocniejszy, szybciej się zbiera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quercus    7

Sam dorobiłeś gniazdo na kolejny pierścień ?? :(


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roborolnik    5

dorobienie gniazda na dodatkowy pierscien bedzie wymagalo reki fachowca a dokladniej przyzadu(nie jestem obcykany w nazwach tych przyrzadow). Z tymi pierscieniami chyba sproboje bo zalezy mi na zwiekszeniu mocy w granicy rozsadku czyli tak by ciapek to wytrzymywal.Nie chce od razu 100kM chodzilo tylko i dodanie kilku kocykow. Ciapki mam zadbane wiec i jak na razie daja maks mocy(oprocz jednego ale juz ma w planie regeneracje pompy paliwowej i kilku innych elementow zuzywajacych sie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez lukman2
      witam chciałem sie dowiedziec jak sie podkreca pompe w C-330???? <_<
    • Gość
      Przez Gość
      witam
      Problem jest praktycznie od dawna ale to olewałem
      Ogólnie to ciagnik ciezko pali chmura białego dymu jak juz złapie to dopuki sie troche nie zagrzeje to na jeden gar szczególnie na niskich obrotach jak sie przegazuje to ok a im zimniej tym gorzej
      Remont kapitalny ok 6lat temu rocznie ok 200mth ale nie widział orki ani ciężkiej roboty zawory ok pompa ok a przyczyny nie widac w sumie mozna tak robic bo mi to nie przeszkadza ale czy to nie wykonczy silnika jest dosc mocny nie pluje olejem i go tez nie bierze
       
      A jeszcze napisze w temacie kupiłem zetora z UK 7045 nie wiem jaki ma przebieg ale oleju nie bierze i wcale nie kopci co mnie martwi bo za to ciezko zapala wydaje mi sie dostaje za mało paliwa albo zapłon żle ustawiony
      A drugi problem to ze w zakresie od 1300-1700obr silnik dostaje sporych drgan ale nic w nim nie puka pracuje cicho co to moze byc????????
      pozdr
    • Przez PolandOnion
      Mam do wymiany chłodnice, nowa to koszt 500 zł a opinie mają takie że po roku czy dwóch i tak będzie dziurawa. Orginal Ursus niby lepsza ale tam już 1000 PLN. Montował ktoś chłodne z jakiegoś samochodu/busa ? Tam nie ma problemu że po roku padnie a i cena niższa. Z czego może pasować ?
    • Przez Deutz537
      Witam
      Co sądzicie o tej panewce z silnika c360?


    • Przez v11
      Ma ktoś doświadczenie w wymianie pompy CR -jak ustawić synchronizację pompy w stosunku do momentu  wtrysku  wtryskiwaczy  -pompa dwusekcyjna silnik sisu 6 cylindrów brak a raczej brak chęci zdejmowania pokrywy rozrządu bo to demontaż całego przodu nie ma dojścia do koła zamachowego   
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj