pioter

"plusy i minusy naszych ciągników-ale tak bez mydła ;) "

Polecane posty

grzesio31    4

w pronarach czy mtz bardzo latwo mozna przegiac w swoja strone dzwignie od hydrauliki i operowac tym bez odrywania sie z fotela, a jezeli komus to za malo to zawsze moze ja troche przedluzyc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek1480    0

pronar 1523a

 

- awaryjny

- niewygodne siedzenie

- bez klimy nie da sie wysiedzieć ( w lato )

- często psują się hamulce

- często pali sie sprzęgło

 

+ mocny ( 150 KM )

+ lekko się prowadzi

+ w miarę mało pali jak na te moc

+ zwrotny

+ wygodny dostęp to obsługi podnośnika i zmiany biegów :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56

W moim NH (TS 115A) mogę wyróżnić takie małe minusy:

- brak resowanej przedniej osi (opcja za dodatkową opłatą)

- przy zejściu ze siedzenia operatora (bez zaciagnięcia ręcznego) ciągnik zaczyna wydawać przeraźliwy pisk

- wajcha kierunkowskazów nie wraca do pozycji neutralnej z ruchem kierownicy (20s i przeraźliwy pisk)

- brak ogrzewania tylnej szyby (w porze zimowej berzdo potrzebne)

- lampki kontrolne świecą troszkę za słabo :rolleyes:

 

Za to plusów więcej:

+ przestronna kabina, cicha, komfortowa, 4-słupkowa, szerokie wejście

+ wygodne (pływające) siedzisko pasażera (GRAMMER)

+ dobrze ścięta maska, która pozwala na większą widoczność w czasie pracy

+ 10 halogenów roboczych (!) co daje potężne światło w nocy (dosłownie jak w dzień)

+ skrzynia biegów 16x16 przełączana pod obciążeniem (Power Shuttle)

+ Zmina kierunku jazdy bez użycia sprzęgła (Power Shift)

+ wyprowadzone na zewnątrz bieguny akumulatorów (pomocne przy rozruchu jeżeli zajdzie taka potrzeba)

+ strowanie TUZem i WOMem na błotnikach (po prawej i po lewej stronie) :)


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

te Power'y to pomyliłeś :rolleyes:


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56
te Power'y to pomyliłeś :rolleyes:

 

Byćmoże się z deczka pomyliłem. Ale chyba nie. :) Jeśli tak to sory. :):):)


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

ale chyba tak :rolleyes:

z reszta wszystkie te plusy i minusy jakies takie bez pomyslu np. brak resorowanej osi - jak sobie nie zamowiles to co narzekasz??? gdyby nie byla wogole dostepna, a chcialbys wziasc to rozumiem,

albo taki plus: skrzynia 16x16 - co ty myslisz, ze wszyscy tylko na c-360 jezdza? powiedz mi co w 16 biegach jest fajnego, przynajmniej z 25, lub bezstopniowo

natomiast przedstawienie pronara 1523a bardzo mi sie podobalo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr301976    1

mf255

jeśli nie działa wam wskaźnik paliwa i przypadkiem braknie paliwka to kaplica.Bardzo ciężko się odpowietrza przy słabym akumulatorze nie realne nie raz rozgrzały mi sie przewody zasilające to jedna z nie wymienionych wad :rolleyes:


Dziękuje wszystkim za życzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61
mf255

jeśli nie działa wam wskaźnik paliwa i przypadkiem braknie paliwka to kaplica.Bardzo ciężko się odpowietrza przy słabym akumulatorze nie realne nie raz rozgrzały mi sie przewody zasilające to jedna z nie wymienionych wad :rolleyes:

to ty odpowietrzasz go kręcąc ?? jak tak to poco przecież są odpowietrzniki na filtrze i na pompie i wystarczy tylko pompką pompować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
to ty odpowietrzasz go kręcąc ?? jak tak to poco przecież są odpowietrzniki na filtrze i na pompie i wystarczy tylko pompką pompować

Wiesz co piszesz? Nie ma gorszego ciągnika do odpowietrzenia niż mf 255. Ja na szczęście mam pompę tłoczkową i odpowietrza się jak c 360. Jak sobie przypomnę tą robotę perzy odpowietrzaniu to mi sie źle robi...Szczególnie, że jak zapali i wygląda, że chodzi dobrze ale pod obciążeniem i tak zdycha bo pompa nie podaje. Kiedyś dwa tygodnie z nim walczyliśmy...

 

Pompką to wystarczy podpompować , ale w c 360.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wsk125ccm    11
mf255

jeśli nie działa wam wskaźnik paliwa i przypadkiem braknie paliwka to kaplica.Bardzo ciężko się odpowietrza przy słabym akumulatorze nie realne nie raz rozgrzały mi sie przewody zasilające to jedna z nie wymienionych wad :rolleyes:

 

wskaźnik ma ten minus, że w baku pływak porusza blaszką, a ta blaszka "jeździ" po cienkich drucikach. Jak widomo jak coś trze to się przeciera, więc należy zdjąć maskę, wyjąć cały pływak z baku i te druciki, które się przetarły skręcić palcami jak to sie robi z drucikami. Złożyć do kupy i powinno działać :)

 

PS. Sory za OT

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

E nie ma dramatu, chyba że filtr paliwa zabity albo gdzieś łapie powietrze. Najlepiej poluzować rurke od jednego wtrysku, pokręcić aż sie spuści, potem zazwyczaj pójdzie z jednego garka ta-tak ta-tak ta-tak i załapią dwa pozostałe chyba ze aku wcześniej padnie to lina i chodzi :rolleyes:

 

Za to nie jak mu sie paliwo kończy to nie gaśnie znienacka tylko zaczyna inaczej pracować, więc wystarczy w pore go zgasić i nie trzeba odpowietrzać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

@mirasek a 4255 co zrobisz jak sam nie zechce odpalić :rolleyes: z zaciagania nici , ja sam troszke się bałem jak bedzie z odpowietrzaniem 4270 po przebojach z MF 255 ale nawet jak wyjołem wtryski i filtry to spoko dobrze że pompa się sama odpowietrza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesio31    4

@maniek1480

jakie awarie miales w swoim pronarze??

jezeli mowisz ze masz niewygodne siedzenie to przeciez miales mozliwosc kupinia pronara z fotelem grammera, podobnie mogles zrobic z klima. wiec teraz przyznaj sie ze chciales kupic tanio duzy i mocny ciagnik i szkodawales kasy na te 2 rzeczy!

a jezeli chodzi o hamulce lub palace sie sprzeglo to do tej pory nie mialem z tym zadnych problemow wiec kompletnie nie wiem o czym piszesz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

@piootr

Jeszcze nie wiem, pewnie znajde jakiś patent ale póki co wskaźnik i kontrolka działa więc przypadkowo nie wysusze zbiornika. Przy wymianie filtra podpompowałem ręcznie i nie było problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241
a jezeli chodzi o hamulce lub palace sie sprzeglo to do tej pory nie mialem z tym zadnych problemow wiec kompletnie nie wiem o czym piszesz...

to widocznie nie zaczepiasz odpowiednio duzych maszyn do niego, suche sprzeglo bedzie smierdziec przy tym ciagniku, a hamulce sa slabe i mocno awaryjne, wiec nie mow, ze sa to podzespoly jak w jd :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesio31    4

ciagam im 4 metrowy ciezki zestaw uprawowo siewny i plug 5*50 i uwierz mi, ze nigdy nie smierdzialo mi sprzeglo. a jezeli chodzi o hamulce to w sumie nie latam tym ciagnikiem w trasy bo jest za wolny (v max 32 km/h) ale jak na takie krotkie wypady to do tej pory mnie nie zawiodly.

nie mowie ze pronar ma podzespolu jak jd czy cos podobnego ale nie robcie z tego najgorszej maszyny zwlaszcza ze duzo osob nigdy tym nie jezdzilo tylko nasluchali sie bajek od sasiadow itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rino    13

Hehe z tymi sprzęglami to już kilkakrotnie słyszałem, ale jak sie jeżdzi na poł sprzegła to musi sie spalić. Ja w moim mtz który pracuje z turem pierwsza REGULACJE robiłem po 10 latach i jakoś sie nic nie pali. A sąsiad non stop co roku nowa tarcza, poprostu nie umieją wyregulować albo tak jak pisałem wyżej na poł sprzegła jezdza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartus16    10

ja mam t -25 jego zaleta jest tanie utrzymanie i to ze malo pali a minus to jednostopniowe sprzeglo a tak to sobie go chwale i nie narzekam


Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rino    13

A jak t25 ma zalączany wom? ma osobne sprzęgło tak jat duży mtz? Przy mtz też jest jednostopniowe :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
r56ha    1

Niektórzy z was to od tematu odbiegają i same plusy piszą...

Ja wam napiszę minusy w U3512, a więc...

-przy obrotach 1800-1900 na 1 polowej jak ma ciężko jakis niepokojący dźwięk, jakby blacha świergotała

-wąskie opony

-dosyć głośna kabina

-przełącznik pod siedzeniem od hydrauliki ręką się nie zmieni (młotkiem coś zdziała)

-lusterka powinny być zabezpieczone od uderzenia

-blokada tylnego mostu (ciężko ją utrzymać)

-pokrętło od regulacji wieszaka w podnośniku ciężko pracuje gby jest obciązone

-nie mam TUR`a, ale pracowałem innym U3512 zładowaczem i bardzo ciężko jest kierować nim podczas pracy

-podczas wymiany np. paska od wentylatora albo cokolwiek przy silniku jest utrudnione działanie rąk(prawie jak czołg)

Ups, trochę minusów dostał, ale i tak jest dobry... Żaden traktor nie jest doskonały. Pozzdro!


2m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
-podczas wymiany np. paska od wentylatora albo cokolwiek przy silniku jest utrudnione działanie rąk(prawie jak czołg)

Z tym to przesadzasz, pasek zmienia sie banalnie tylko trza umić :rolleyes: Niepokojące dźwięki pod obciążeniem czy ciężko pracujący rozdzielacz to raczej jednostkowy przypadek a nie wada serii :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
r56ha    1

Czy ja wiem... rozmawiałem z ludźmi na ten temat, jak również z mechanikami to ten rozdzielacz jest często awaryjny nie tylko i u mnie. Miałem awarię alternatora to ile trzeba było się natrudzić by go zdemontować. Blachy od maski odkręcić to jest mały problem, nie powiem...


2m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Alternator w 3512 jest tak samo jak w MF 255 (napędzany od sprężarki)? Jeśli tak to wystarczy odkręcić osłone paska, 3 śruby mocujące, odłączyć kable i alternator wyjęty. Dostęp do śrub przeciętny ale jak sie ma odpowiednie klucze to można go wyjąć w 5 minut :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61
Wiesz co piszesz? Nie ma gorszego ciągnika do odpowietrzenia niż mf 255. Ja na szczęście mam pompę tłoczkową i odpowietrza się jak c 360. Jak sobie przypomnę tą robotę perzy odpowietrzaniu to mi sie źle robi...Szczególnie, że jak zapali i wygląda, że chodzi dobrze ale pod obciążeniem i tak zdycha bo pompa nie podaje. Kiedyś dwa tygodnie z nim walczyliśmy...

 

Pompką to wystarczy podpompować , ale w c 360.

może sie pomyliłem, jeśli tak to wybaczcie, ale powiedz mi czym sie różni układ paliwowy w mf 255 i w 3p bo silniki są takie same

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez dariusz86
      Cześć,
      Stoję przed małym dylematem w kwestii doboru haków sprzęgających. Chcę zamontować coś takiego do ciągnika o mocy 70KM. Nie wykonuje on nie wiadomo jak ciężkich prac ale jednak hak to wygoda o czym już się przekonałem nie raz. I teraz biję się z myślami, czy inwestować prawie 500zł za sztukę, za oryginał CBM'a, kat 2S, czy może pójść w coś tańszego i wziąć waryńskiego. Generalnie waryński chyba robi nie najgorsze te części ale nie wiem jak jest z hakami. Szukam opinii i ciężko cokolwiek znaleźć. CBM to wiadomo, marka sama w sobie. Ale różnica w cenie dość znaczna bo na 2 sztukach około 400zł. Bardzo bym Was prosił o pomoc w dokonaniu wyboru. Może są na forum osoby które mają haki waryńskiego już jakiś czas i z perspektywy tego czasu, są w stanie wydać jakąś opinię. O opinię CBM'a nie pytam bo wiadomo że to górna półka. 
    • Gość
      Przez Gość
      Czy ktoś wydzierżawił grunty pod fotowoltaike? Szukam informacji czy to opłacalne, jakie mogą być problemy i czy umowy są faktycznie takie piękne i przejrzyste. W tygodniu było już dwóch przedstawicieli chętnych na dzierżawę ziemi.
    • Przez tmic
      Czy ktoś się już spotkał  z umową dzierżawy gruntu pod instalację wodorową ? Szukam informacji o problemach i opłacalności.
    • Przez Michle18
      Witam mam problem renault 90-34 zauważyłem że wałek od przedniego mostu jest uszkodzony (zjedzony frez) od strony skrzyni jest ok moje pytanie brzmi czy jeśli pominę tuleje która łączy wałek z przednim mostem i zespawam to na stałe czy pochodzi to trochę czy musi być jakiś luz na tej złączce wału? Chce zrobić coś na szybko bo robota w polu się szykuje z góry dziękuję za opinie
    • Przez michalsoft
      Witam,
      w sąsiedztwie mojej działki powstać ma turbina wiatrowa. Dziś był przedstawiciel firmy z zapytaniem o zgodę i propozycja dzierżawy  na to żeby nad moimi działkami kręciło się śmigło z wiatraka , ewentualnie może być na tej działce kawałek fundamentu. Ma być ro wiatrak o mocy około 3MW
      Na jakie zapisy w umowie dzierżawy zwrócić uwagę ? CO jest ważne w tym aspekcie ? 
      Czy macie jakieś doświadczenie z tego typu sprawami ?
      Jaki może być ewentualny czynsz dzierżawny?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj