Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Tak więc planuję zrobić miniładowarkę i ramię teleskopowe o długości 4m. Myślałem żeby wziąć 2 profile po 2,5 m długości ( jeden 200x200, 10mm grubości, a drugi 180x180x10mm). Moje pytanie jest takie, czy gdy ramię będzie w użyciu to te profile nie będą się ścierać ze sobą, czy nie potrzeba do tego czegoś w rodzaju ślizgaczy? jestem w tym temacie trochę zielony dlatego też proszę was o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

W ładowarkach teleskopowych są stosowane teflonowe ślizgi by zmniejszyć tarcie, bynajmniej to widać z zewnątrz, czy coś jest jeszcze w środku w ramienia to nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

osobiście wykonał bym to na rolkach... w profilu tym zewnetrznym na końcu na dole a w profilu wewnętrznym na przeciwległym końcu u góry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na pewno dodając rolki będę musiał jeszcze zmniejszyć profil wewnętrzny. a czy te rolki przy dużych obciążeniach nie będą się niszczyć? mam na myśli obciążenia rzędu max 1 tona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil16251290    381

A jakbyś to wykonał na bazie jakiegoś starego masztu od widlaka? Rolki byś miał, ceowniki porządne również, prace jako teleskop również, siłownik odpowiedni. Tylko by go trzeba by przerobić aby ten masz był wąski ewentualnie.

 

Ostatnio miałem okazję montować widlaka Unia Agropol i był tam takie sprężysty, lekko wygięty płaskownik na którym montowaliśmy metalowe rolki. Jak z jednej strony tego płaskownika były rolki to z drugiej strony na środku tego wygięcia był przymocowany taki nie wiem czy plastikowy czy jakiś inny, może tak jak koledzy wyżej piszą jakiś pasek teflonowy.

Te płaskowniki z rolkami i tym ślizgiem pozwalały na płynne i lekkie podnoszenie się góra dół a jednocześnie nie pozwalały na ewentualne luzy boczne.


Moje posty wyrażają moje zdanie i jeśli ktoś się z nimi nie zgadza to jego problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uglibugli    75

ten masz to może nie głupie ale musiałbyś kupić jakiś nowszego typu z wolnym skokiem zeby miał siłowniki od wysuwu drugiej części na zewnątrz i cały środek wyrzucić i myślę ze może by to nie było głupie chociaż jest jeden problem w maszcie masz siłowniki jednostronnego działania i tu byłaby lipa ;) bede w środę w domu to zobacze jak dokładnie to wygląda i dam znać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

A ja poradzę poszukać gdzieś ramię od ładowacza nujn 100 ,fakt że to rura co może komplikuje trochę sprawę ale stabilizację poziomą można dorobić ,a co najważniejsze jest całość z siłownikiem w środku i jest masywna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MrJareczek
      Mógłby ktoś podać mi wymiar przedniej wycieraczki do kabiny Naglaka do Ursusa C-360?
      Zgubiłem ją i nie mogę teraz nigdzie znaleźć rozmiaru
      To taka kabina:
      http://maszynyrolnicze-lidia.eu/photos/Kabina%20C-360%20z%20blotnikami-%20bok.JPG
    • Przez Jackassiu
      Witam
      Mam zamiar kupić przyczepę z SANOKA D 45( najprawdopodobniej) wywrot na 2 str, ładowność 3,5t. Po prawej stronie nad tylnym kołem znajduje sie tabliczka znamionowa a z lewej str tej tabliczki jest jeszcze jakiś "aluminiowy pasek" (obydwie te tabliczki są nie czytelne-jakiś nalot+farba). Moje pytanie jest następujące: gdzie szukać nr nadwozia-ramy?
      Odnowienie tych numerów kosztuje "TYLKO" ok 310 zł
    • Przez przemyslaw111187
      Witam
      Prawdopodobnie sypneło mi sie to sprzegło bo wali w adapterze nie kreca sie albo kreca sie bardzo powoli z opoznieniem i zaraz staja
      Mam pytanie jak rozebrac to sprzeglo od czego zaczac i czy trzeba kupic nowe czy mozna regenerowac
      Prosze uzytkownikow o porade
    • Przez zaxson
      Witam forumowiczów
      Jest tutaj jakiś na forum szpec od skrzyń powerschift (dwusprzeglowa) 
      Mianowicie mam jeden problem w ładowarce teleskopowej manitou , skrzynia po rozgrzaniu oleju(przejechanie jakiegoś dystansu ok 5 km) nie chce ciągnąć na biegach nieparzystych czyli 1,3,5 Na biegach parzystych(2.4.6) jest ok I na wszystkich wstecznych  też, obstawiać zużyte tarczki I przekładki sprzegieł? Czy może to coś innego , dodam że olej zmieniony w tamtym roku I filtr skrzyni *org manitou 
    • Przez kotwczapce
      Witam. Szukam pomocy jak rozmontować ramię teleskopu 30.9 (trzyczęściowe). Mam wyciek i nie mogę go namierzyć. Nie mogę znaleźć przedniego mocowania siłownika.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj