arczje

RTX

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Czas na rolnictwo precyzyjne [Wideo]

arczje    0

Czy ktoś ma doświadczenie z tą korekcją?

kosztuje niecałe 1500euro rocznie, czyli tyle co omnistar, a dokładność niby do 4cm. Czyli niewiele słabiej od RTK a dużo lepiej od darmowej korekcji :

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mdolata    0

Witam

RTX sprawdza się tylko kolego do sygnału RTX należy dokupić modem. Jest też bardzo fajne rozwiązanie poprzez modem z tym że wykorzystujemy stacje referencyjne ASG EUPOS i w tym momencie mamy dokładność taką sama jak w RTK czyli 1-2,5 cm i koszty jakie ponosimy to za kartę SIM w modemie do przesyłu danych(ok. 20 zł miesięcznie wystarczy).

Jakie urządzenie użytkujesz jeżeli się pytasz o RTX.

Będziesz miał jakieś pytania to pisz na private.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arczje    0

nie użytkuje jeszcze urządzenia, dopiero mam kupić jakoś zaraz niebawem, będzie to najprawdopodobniej cfx 750 trimbla z EZ pilotem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przepiorek    18

Center Point RTX - 4 cm można otrzymywać dwojako - przez modem, wtedy cena za 1 rok wynosi około 950-1000 Euro netto, lub przez satelitę - w tym przypadku cena wynosi około 1450-1500 Euro/rok netto.

Przy tej korekcji otrzymasz na czas trwania korekcji odblokowanie odbioru sygnału GLONASS, co powinno poprawić działanie systemu w trudnych warunkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3864

A range ponit jaką ma realną dokładność? Nada się do koszenia hederem 4.85 i talerzówki 3m?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przepiorek    18

range Point ma +/-15cm przejazd do przejazdu (15min) rok  do roku +/-50 cm.

Do komabjnu spokojnie się nadaje taki sygnał. Zrób sobie tylko zakładkę 15 cm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3864

A do pozostałych prac? talerzowka siewnik 3m?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przepiorek    18

Jak będziesz mieć siewnik 6m to i owszem możesz sobie "pozwolić" na taką dokładność. Ale są i tacy żeby najlepiej z miarą chodzą i jak jest o 1 lub dwa za mało lub dużo to robią wielki hałas. Wszystkie prace uprawowe tak wystarczy. Jednak siew np siewnikiem 3m i jak założysz zakładkę 15 cm to dla 24m opryskiwacza masz 8 przejazdów, co może dać około 1,2 m zakładki (ale nie musi). to jest około 5% nakładek wzdłużnych. To dużo. Najlepiej zanim zakupisz kod  i abonament najlepiej sprawdzić.  Jest możliwość wygenerowania kodu na 10 dni który odblokuje Ci wyższe dokładności. Również możesz poprosić o kod demo dokładność OmniStar HP lub XP 3 dni. To pozwoli Tobie na porównanie sygnałów i ewentualne zaakceptowanie przyszłych kosztów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3864

zapytam o ten 10 dniowy kod. może się uda jeden dzień posiac jęczmień na rp a drugi dzień na cp


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przepiorek    18

O kod 3 dniowy do OmniStar możesz sam poprosic na stronie OMNISTAR

Range Point powinna być promocja dla nowo kupionych CFX, ze rok otrzymasz za FREE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3864

wiem, wiem. do gfxa mam RP Ale ciągle myślę nad cp panel jest odblokowany na cp


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przepiorek    18

4 cm ?

Myślę, że w Twoim przypadku nie ma to sensu.

Ale spróbuj najpierw na HP (5-8 cm) testowym ewentualnie XP 5-10 cm lub G2 (5-10cm), który obejmuje Glonass.Jeżeli to wystarczy to nie ma sensu pchać się na wyższe wydatki. To jest moje zdanie. Być może masz bardziej wygórowane potrzeby 🙂 Chyba że będziesz brał na PROW - wtedy warto przemyśleć sprawę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3864

PROW miałem raz i dziękuję. GFXa wziałem w leasing


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mateuszhl955
      Witam zakupiłem ciągnik steyr profi 6145 fabryczne przygotowany pod gps. Tutaj pytanie co to dokładnie znaczy i co musze dokupić aby gps działał z dokładnością do 2,5cm
      ogarnę to sam czy musze wołać serwis ?
    • Przez johnyrs
      Witam
      Kupiłem ciągnik z nawigacją Trimble FMX, szukam kogoś kto pomógł by mi to ogarnąć i wytłumaczyć jak to uruchomić. W tym temacie jestem laikiem. 
    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam , po raz 3 odnawiam temat
      Jakie są alternatywne wersje anten do aplikacji nawigator polowy [ nie chodzi tu o dokładność 5 cm] obecnie ciężko znaleźć jakąkolwiek działającą antenę która dobrze bedzie współgrać z tą aplikacją.
      Na ten moment znalazłem tylko garmin glo 2 które daje skalę błędu 60 cm, użytkowników posiadających te antenę zapraszam do dyskusji a osoby posiadające inne anteny o informację jaka to antena i jaką ma dokładność, dziękuje za wszelkie odpowiedzi i pozdrawiam.
    • Przez Moscov
      Witam serdecznie, poszukuje jakiegoś patentu na tanią nawigację do ciągnika kropka Nie potrzebuję rtk i tym podobnych, potrzebuje jej wyłącznie do opryskiwacza i rozsiewacza. 
      Posiadam tablet z Windowsem, co więcej potrzeba żeby ogarnąć coś sensownego? 
      Będę z góry wdzięczny za odpowiedzi 
    • Przez rolstudent
      Cześć od jakiegoś czasu interesuje się programem AgopenGps. Czy są tu użytkownicy tego systemu. 
      Kolega @Jarczewski ma już chyba spore doświadczenie.
      Zqmowilem https://www.autosteer.cc/produkt/arudusimple-f9p-annmb/
      I trochę się tym pobawię w ramach hobby 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj