Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
audia3    0

mam pytanko , jakiego smaru zastosować do smarowania łożysk itd, jaki olej do silnika mercedes om 360 najlepiej zastosowac , do hydrostatu i do hydrauliki tam idą jakies te smary i oleje o podwyąszonych parametrach ? bo skrzynie to hipolem zalałem i zwolnice

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7955

do silnika to jakis lepszy 15w40 . Smarr normalny łt-43 do hydrauliki to mysle ze starczy hl-46 i do hydro w sumie tez nic lepszego nie potrzeba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kravter    39

Uziu92

 

masz racje pomylilem sie. do silnika w claasie zalalem turdus 15w40 a turdus 10w40 poszedl do ciagnika ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eryko    35

Gdzie najlepiej spuścić olej z hydrauliki żeby wymienić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7955

odkrecasz jeden przewod z silownika od wspomagania i krcisz kierownica az olej caly wyleci . jest jeszcze szybasza metoda ale ta jest najbardziej czysta :)

Edytowano przez Uziu92

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wdaniel    52

mi w zeszłym roku strzelił przewód między tłokami od podnoszenia hedera. Na szczęście miało to miejsce przy zapinaniu hedera. Heder musnęło i nie podniosło. Myślałem, że muszę poprawić najazd pod heder, lecz kierownicą też nie dało się obrócić. W parę sekund wywaliło cały olej z hydrauliki, a wszystko przez dziurkę wielkości główki od szpilki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmervip    78

Koledzy mam takie pytanko, ma ktoś z was dominatora 86? potrzebuję porady jak najlepiej ustawić go do koszenia rzepaku chodzi mi o ustawienie sit, wiatru i obrotów młócarni mam go dopiero od tygodnia i nie bardzo wiem jak to zrobić aby było dobrze


:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robigal    0

ile oleju do skrzyni i zwolnic - dominator 76, ewentualnie jak sprawdzić poziom oleju w skrzyni, jest jakiś bagnet bo nie mogę znaleźć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eryko    35

Koledzy mam takie pytanko, ma ktoś z was dominatora 86? potrzebuję porady jak najlepiej ustawić go do koszenia rzepaku chodzi mi o ustawienie sit, wiatru i obrotów młócarni mam go dopiero od tygodnia i nie bardzo wiem jak to zrobić aby było dobrze

 

 

Ja ustawiam mniej więcej według tych ustawień.

http://www.fotoszok.pl/upload/ae53f4b2.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7955

z boku skrzyni jest sruba kontrolna na ampul bodajrze 8 . wykrecasz ja , oleju powinno byc w okolicy tej sruby. do skrzyni wchodzi ok 5-6 l a do zwolnic 1-1,5 l.

Edytowano przez Uziu92

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

Koledzy mam takie pytanko, ma ktoś z was dominatora 86? potrzebuję porady jak najlepiej ustawić go do koszenia rzepaku chodzi mi o ustawienie sit, wiatru i obrotów młócarni mam go dopiero od tygodnia i nie bardzo wiem jak to zrobić aby było dobrze

 

Ustawienia są bardzo ważne, ale ja z własnego doświadczenia bardzo polecam do rzepaku wymianę dolnych sit na otworowe. Można je bez problemu kupić w składach z częściami, koszt niewielki. Ja w tamtym roku dałem coś około 400 zł za komplet a efekt rewelacyjny. Zanieczyszczenia spadły mi z 3.5-4% bez sit otworowych na 1.5% z sitami. Naprawdę warto.

Co do samych ustawien to za bardzo nie pamiętam jak w tamtym roku kosiłem, ale na pewno obroty młocarni średnie, cepy maksymalnie otwarte, górne sita chyba lekko uchylone, ale niewiele zaś dolne jak pisałem otworowe. Witar regulowałem na optimum między gubieniem z tyło a czystością ziarna. Wychodziło coś na początku skali, chyba między 2 a 4 Efekt był jak pisałem wczesniej czyli 1.5% zanieczyszczeń.

Edytowano przez Alio

Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmervip    78

Dzięki wielkie panowie, mam jeszcze takie pytanko będe musiał zmienić pas na młucarni ten szeroki z prawej strony kombajnu na wariatorze i zastanawiam się które koło rozkręcić bo chyba inaczej się go nie założy? a może jest jakiś inny sposób?? z góry dzięki za odpowiedz


:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    206

Da sie to zrobić bez rozkrecania niczego, styknie rozszerzyć na maksa tylko to koło, które jest ściskane olejem, troche siły trza potem użyć i wejdzie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seremiak    1

a na drugim kole sciągasz tą metalową osłone i masz tam wtedy dwie adaptacje w tym kole na sruby , wkręcając je rozszerzasz to koło i pasek wtedy wchodzi bez problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmervip    78

Witam wszystkich ponownie w tym temacie :rolleyes: tym razem potrzebuje porady jak wyciągnąć dolne sito żaluzjowe w dominatorze 86? wystarczy odkręcić te dwie śruby po bokach i powinno wyjść? mam zamiar wymienić na otworowe bo w rzepaku sporo śmieci mi leciało ;[ i jeszcze jakie otwory sita będą najlepsze? z góry dzięki!

Edytowano przez farmervip

:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, ma takich długich szpilkach.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmervip    78

Panowie dużo jest roboty by wyciągnąć te śita? bo mam zamiar się za to wziąść tylko nie wiem czy do żniw sie wyrobie :)


:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W godzinkę się uwiniesz.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

Do każdego sita są 2 szpilki i dwa mocowania po bokach. Razem jest 4 szpilki i 3 śruby z wygiętymi płaskowniczkami. Podobnie na dole. Dobrze się wziąć to faktycznie w godzinę sita wymieni się.


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez andrz17xd
      Witam wszystkich tutaj na forum. Piszę tutaj bo chciałbym się was poradzić w pewnej sprawie, a szczególnie chodzi mi o użytkowników którzy posiadają kombajn claas dominator 85. Chciałbym się dowiedzieć od czego służy lampka zaznaczona w kółeczko na zdjęciu. Domyślam się, że służy ona do retromatu, ale chciałbym się dowiedzieć co dokładnie ona sygnalizuje?


    • Przez marekkucybala2
      Witam, posiadam od kilku lat kombajn zbożowy Claas Dominator 98sl. Nie było z nim wcześniej żadnych większych problemów. W tym roku problem polega na tym że kiedy chciałem wyjechać kombajnem to odpala ale nie chce jechać. Co może być przyczyną?
    • Przez Grzechooo
      Witam, Urwał mi się wytrząsacz w Senatorze i mam pytanie czy może ktoś wie czy taki wytrząsacz pasuje np z Mercatora lub protektora? czy były jakieś różnice w wytrząsaczach? jeśli tak to z czego jeszcze mogę go dobrać.?
    • Przez Szron88
      Witam.
      Sąsiad poprosił mnie o pomoc przy kupnie kombajnu. Sam posiadam JD 1065 i z Claasem nigdy nie miałem doczynienia. Prosiłbym użytkownikow dominatorów na co zwrócic szczególnie uwage bo jednak claas sie troszke różni od JD. Wyjazd na oględziny jutro rano więc mało czasu na zbieranie informacji. Z góry dzieki za pomoc.
    • Przez kotek85
      Witam 
      Potrzebuję waszej rady który z kombajnów wybrać rowazam New Holland 8030 8040 lub Dominatora 66. Kombajn pracował by na 40-50 ha.
      Z góry za wszystkie sugestie dziękuję
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj