mariuszaerox

Dominator 85 ustawienie sit i wiatru.

Polecane posty

Przemko    20

kolego siła wiatru u mnie czyli w pszenicy okolo 65-75 dla owsa czy jeczmienia około 50, a sita ciężko napisać jak ustawić, napewno górne musi być więcej otwarte niż dolne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Nie ma takiej liczby na skali tarczy wiatrów.

Max 95.

Jak pas będzie wytarty to do 80 nie dojdzie i co w tedy z tabelą?

Wszystko da się ustawić na polu po kilkumetrowym przejeździe i dokonywanie korekty. Wszystko pod zapatrywanie gospodarza.

Żadna filozofia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Wystarczy wejść pod kombajn i się przyjrzeć. Na skrzyni na górze z płasko przykręconej blachy wystaje śruba-korek.

Na dole jest korek spustowy z magnesem, a na boku z prawej połówki obudowy gdzieś za bębnem hamulca ręcznego wystaje śruba-korek kontrolny oleju.

Oleju jak pamiętam ma być 6l lub do momentu gdy z otworu korka kontrolnego pojawi się olej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

A no widzi kolega ciężko z czasem.

Co do wlewania oleju to oczywiście, że się da. Najlepiej wlewać przez lejek mała butelką 1-2litrową.

Hamulce główne są hydrauliczne więc teoretycznie się ich nie podciąga. Na sam poczatek proponował bym wymianę płynu hamulcowego w układzie. Płyn może być stary, brudny, a układ zapowietrzony i hamulce słabe. Odpowietrzniki cylinderków trzeba szukać od strony skrzyni w górnej części bębna nad półosią.

Pod pomostem są pompki hamulcowe połączone z pedałami warto zobaczyć jak z luzem między tymi elementami bo przez to tworzy się spory skok jałowy pedałów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
audia3    0

kolego , ustawienia kombajnu sa zależne jakie zboża kosisz , u jednego bedzie pszenica drobna a u drugiego gruba , wiec jak jestes kombajnista to musisz za każdym rzaem sprawdzac co masz w zbiorniku a co zostawiasz na polu i tak poznasz swój kombajn i na przyszłośc bedziesz wiedział jak i co trzeba ustawic , ja juz na kombajnie siedze 14 lat i robie po około 200 ha sezonowo to moge powiedziec ze cos sie orientuje

 

kolego , ustawienia kombajnu sa zależne jakie zboża kosisz , u jednego bedzie pszenica drobna a u drugiego gruba , wiec jak jestes kombajnista to musisz za każdym rzaem sprawdzac co masz w zbiorniku a co zostawiasz na polu i tak poznasz swój kombajn i na przyszłośc bedziesz wiedział jak i co trzeba ustawic , ja juz na kombajnie siedze 14 lat i robie po około 200 ha sezonowo to moge powiedziec ze cos sie orientuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
audia3    0

kolego no jaki olej , myśle ze jakiś dobry hipol i wystarczy , my zazwyczaj stosujemy polskie oleje ,bo nie odbiegaja niczym od zachodnich a zazwyczaj maja lepsze parametry i cena jest dobra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze kilka pytań:

1. Czy ta kontrolka cały czas ma się świecić ?

2. Co znaczą te znaki na żółtej naklejce ?

3. Od czego jest ta dźwignia obok siedzenia ?

 

Proszę o szybką odpowiedz. Pozdrawiam.

 

http://pokazywarka.pl/fhnv4y/

Edytowano przez mariuszaerox

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
audia3    0

te la,pki to nie wiem ,ale ta dzwignia to jest do ustawiania szczeliny klepiska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

1. Ta kontrolka nie powinna się cały czas świecić.

2. Pierwsza od lewej zaciągnięty hamulec ręczny. Druga zapchany filtr powietrza.

3. Do regulacji szczeliny na młocarni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemko    20

kolega ta kontrolka co Ci się cały czas pali sygnalizuje zapchany filtr powietrza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez andrz17xd
      Witam wszystkich tutaj na forum. Piszę tutaj bo chciałbym się was poradzić w pewnej sprawie, a szczególnie chodzi mi o użytkowników którzy posiadają kombajn claas dominator 85. Chciałbym się dowiedzieć od czego służy lampka zaznaczona w kółeczko na zdjęciu. Domyślam się, że służy ona do retromatu, ale chciałbym się dowiedzieć co dokładnie ona sygnalizuje?


    • Przez Bycek1234
      Witam,
      chciałbym kupić kombajn lecz nie jestem zbyt zorientowany w tej sprawie. Myślę nad Dominatorem 78 i chciałbym zapytać co myślicie o tym modelu i ogólnie na co zwracać uwagę przy kupnie kombajnu
    • Przez Kolo12
      Witam moja renault dymi na biało podczas rozruch przeglądając forum mam przeczuciem iż winne temu jest ustawienie zapłonu i tu moje pytanie jak go spowolnić lub opóźnić czy może to ktoś mi wytłumaczyć jak się za to zabrać
    • Przez jaculek13
      Witam. Panowie czy ktoś walczył z wyskakującym pierwszym biegiem w dominatorze 88s, pewnie bez wyciągania skrzyni biegów się nie obędzie. 
    • Przez kondzio13k
      Witam przymierzam się do zakupu przystawki do kukurydzy i chciałbym porady czy ten kombajn wydoła z przystawką 6 rzędową podaną w linku. 
      Z tego co wynalazłem w internecie i po numerach silnika to mam 170km.  
      https://www.olx.pl/oferta/przystawka-heder-do-kukurydzy-geringhoff-pc-6-rzedow-doinwestowana-CID757-IDxeHvi.html#39f7f1184a
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj