Shogun

Obowiązkowe Szkolenie BHP dla rolników, naciągacze???

Polecane posty

Shogun    54

Witam.

Dzisiaj zadzwoniła do mnie Pani która twierdzi że w ramach akcji KRUS i Państwowej Inspekcji Pracy „Szanuj życie! Bezpieczna praca w gospodarstwie rolnym” został wprowadzony obowiązek szkolenia BHP dla rolników.

Z rozmowy wynikało że obowiązek przejścia takiego szkolenia ma każdy rolnik ubezpieczony w KRUS a w przypadku jego braku podczas kontroli nakładane będą kary.

Szkolenie u nich to koszt "jedynie" 350zł, a zaświadczenie jest ważne przez 5 lat.

 

Najciekawsza jest forma szkolenia (chyba nigdy nie widzieli żadnego kursu) i wygląda ona tak: Pani przysyła materiały szkoleniowe wraz z testem wyboru odpowiedzi a,b,c,d który wypełniony mam odesłać oni sprawdzają ja płacę 350zł i przysyłają mi zaświadczenie. Bardzo ciekawe jest również to że w przypadku gdybym miał problemy z odpowiedziami ta Pani podała mi numer prywatny na który jak zadzwonię to poda właściwe odpowiedzi! Gdy zacząłem wypytywać o możliwość przeprowadzenia szkolenia gdzie indziej pani zbyła mnie że i tak zapłacę więc nieważne gdzie, na moją decyzje że się zastanowię i dam znać odpowiedziała że dokumenty wysyłają w lipcu i dzień wysyłki zadzwoni do mnie księgowa i powiadomi jakim kurierem dokumenty zostaną nadane.

 

Dzwoniłem do KRUS, przełączali mnie od pokoju do pokoju i nikt nic nie wie na temat obowiązkowego szkolenia BHP Rolników, a kwota i forma była kolejnym zaskoczeniem. Polecono mi zadzwonić do MODR Karniowice by upewnić się jeszcze tam, lecz podobnie jak w KRUS nikt nic nie słyszał o takich szkoleniach.

 

Mi się wydaje że to jakieś oszustwo, jak by ktoś coś więcej wiedział to proszę o podzielenie się informacją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroon    186

Ja na twoim miejscu powędrowałbym na policję i złożył doniesienie o próbie wyłudzenia pieniędzy Wiadomo że człowiek nie ma czasu ani ochoty aby latać z takimi rzeczami po policji ale tam naprawdę nie gryzą a na to żeby tacy oszuści się rozpleniali jak chwasty w społeczeństwie to nie możemy sobie pozwolić Ewentualnie zgłoś info do izby rolniczej niech działają i niech ostrzegają rolników przed tymi oszustami Skoro masz numer to niech policja się tym zajmie i niech zrobią prowokację udając naiwnego rolnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shogun    54

No właśnie nie bardzo lubię takie akcje z policją, tym bardziej że podała mi dwa numery tzn. że się nie boją. Prawdopodobnie wybronią sie tym że proponowali mi szkolenie w związku z dużą ilością wypadków w rolnictwie, chcieli dobrze a ja to źle zrozumiałem i mogłem sie zdecydować albo nie, a oni nikogo nie chcieli oszukać.

 

Pisze na forum by inni wiedzieli że takie telefony sie zdarzają i oni wyłudzają kase.

Znalazłem taki artykuł: http://praca.wp.pl/title,Obowiazkowe-szkolenia-dla-rolnikow,wid,14869974,wiadomosc.html?ticaid=110d7c&_ticrsn=5

Wynika z niego że o sprawie tych telefonów wiedzą od dawna (artykół dodany 2012-08-24) ale nic im pewno nie mogą zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolid20    98

akcja podobna jak z tą firmą podszywającą się pod ARIMR tyle że Ci działają legalnie i wykorzystują obecne reklamy.


-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fergusonki    37

Też coś słyszałem o tym szkoleniu :) Po 1 ono nie jest obowiązkowe. Po 2 jest to nie możliwe by on przebiegał tak jak opisujesz :D

Po 3 odradzam zgłaszania na policję, bo taki zwykły rolnik i tak nie wygra z "nimi", Mi do dziś wiszą 25 tyś. i co ?! policja sąd kolejne wydane 5 tyś. i ani kasy ani moich kabanów :/

Najlepiej olej ten telefon i nie wysyłaj kasy, jeśli juz to przyslą to na papierze a nie tak na gębę :)


Massey Ferguson podbija swiat :D

Moje Stado Ferdków : Massey Ferguson 6480, Massey Ferguson 5475, Massey Ferguson 3125...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shogun    54

Zrobiłem dokładnie tak jak piszesz, olałem ich, zadzwoniłem tylko i powiedziałem żeby nie wysyłali tych materiałów szkoleniowych bo ich nie odbiorę. Natomiast co do policji pisałem już co na ten temat sądzę.

Przestroga dla wszystkich, nie podejmować decyzji na poczekaniu gdy próbują coś nam wcisnąć przez telefon, zawsze mówić że się zastanowimy, przeanalizować sytuację na spokojnie i sprawdzić informacje z którymi dzwonią, oszustów nie brakuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maroon    186

Sprawa jest już nagłośniona - w nowym Top Agrarze jest wzmianka o tym i dopisek aby próby oszustwa zgłaszać na maila- kancelaria@gip.pip.gov.pl Jest to mail Inspekcji Pracy Ja bym na twoim miejscu zgłosił bo to taka sytuacja jakby przyjechał ci złodziej na podwórko ale zobaczył ze jesteś czujny i sobie poszedł Jak pozwolimy na to aby tacy złodzieje i oszuści się panoszyli to będzie ich coraz więcej Nie bądźmy bierni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sulejowek03    0

Zawsze warto się dobrze zastanowić co to jest za oferta, i nie wpłacać od razu pieniędzy, bo często dzwonią oszuści. Uważam że szkolenia bhp nie powinny być tylko w formie testu na odleglość. Większość takich szkoleń powinna odbywać się stacjonarnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamila112    0
Napisano (edytowany)

Myślę że to była próba oszustwa, coraz więcej jest takich naciągaczy. Lecz odnośnie tematu szkoleń BHP, uważam że mimo wszystko każdy takie szkolenie powinien odbyć, zarówno dla własnego bezpieczeństwa, jak i samego papieru. Oczywiście należy wybrać prawdziwą formę, a nie telefonicznych naciągaczy. Ja szkolenia BHP przeprowadzałem w Warszawie http://bhpexpert.biz.pl/szkolenia-bhp i byłem bardzo zadowolony.

Edytowano przez Kamila112

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krychu123    0

Nie wszystkie firmy, to naciągacze! Jak powiedział już mój poprzednik owszem, zdarzają się, ale rzadko. ja korzystałem z ofert firmy z ponad 25-letnim doświadczeniem i nie zawiodłem się ani trochę. Jeżeli jest ktoś zainteresowany, to przesyłam adres http://szkolenia-bhponline.pl ogromną zaletą jest to, że prowadzą zajęcia online, a to w dzisiejszych czasach jest duży atut!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krychu123    0

Dlaczego od razu fake? Inni też linkują i nikt nic nie mówi. Skoro jest rozmowa na dany temat, to dlaczego nie mam podzielić się swoimi opiniami? Pozdrawiam, Krystian 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

Poważnie? Dziwisz się jeszcze, że ktoś Cię osądza o reklamę? Rejestrujesz się na forum aby dodać pozytywną opinię o jakiejś firmie, aż samo się prosi o taką ocenę Twojego konta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mario5
      Witam chciałem się dowiedzieć ilu z was używa masek przy wykonywaniu oprysków na polu? Sam nie widziałem nikogo żeby pryskał w masce. Wiadomo jak ktoś ma nowy ciągnik i szczelną kabinę to to nie ma takiego dostępu do oprysku gorzej w starych ciągnikach. Jak używacie to jednorazowe czy jakieś lepsze?
    • Przez dawid515
      Witam, jestem studentem/przyszłym rolnikiem. W ramach moich studiów podjąłem się napisania pracy na temat środków ochrony roślin. Jednym z jej elementów jest ocena wiedzy na temat toksyczności środków ochrony roślin oraz poziom przestrzegania BHP podczas ich stosowania wśród grup ryzyka, do których głównie zaliczyć można rolników. Proszę o wypełnienie poniższej ankiety wszystkich Was, którzy wykonują opryski w swoich gospodarstwach. Zajmie Wam parę chwil (jest dosyć krótka), a mi bardzo pomoże Z góry dziękuję https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeZpRRFQYUNjMM23yl-WT0VPE89DwzS4LKF3ZjMNnXTqJD07g/viewform?usp=sf_link
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj